Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
196. tiramisú86 (válaszként erre: 194. - Monstro)
2011. ápr. 6. 15:07

Jej de aranyos vagy!Kosznom, ez jol esik. Jo is lenne. Barkit szivesen latok! / honaposak vagytok?Ez igen!Gratulalok!!!

Mit neked Genova! Mrs Update szules elott 2 nappal meg erobikot oktatott :-P

195. tiramisú86 (válaszként erre: 193. - Emagdi)
2011. ápr. 6. 14:55

Koszonom, h megosztottad velem a tapasztalatod. Nagyon izgatja a fantaziamatm foleg a haj es kezapolas resze miatt. Ha nem ezt, koromapolasra mit javasolsz/javasoltok?

Meg mit vettel a mannaszappantol?En a probacsomagon gondolkozom es a mangovajon...

194. monstro (válaszként erre: 187. - Tiramisú86)
2011. ápr. 6. 14:38
Én szívesen elvinném, mert még sosem voltam Genovába:))Csak így 7 hónapos terhesen már nehézkes lenne megoldani:)
193. emagdi (válaszként erre: 192. - Tiramisú86)
2011. ápr. 6. 11:08

én vettem egyet, szerintem nagyon kellemes illata van, de ez virágillat, nem gyümölcsös, amit keresel:)

végülis szerintem ez annyi, hogy kókuszolajba belenyomták ennek a virágnak az illatanyagát.

én szeretem testápolásra használni, de arcra kenve is bevált nálam. nem túl intenzív az illata, inkább csak olyan kellemesen enyhe. (de parfümnek nem alkalmas, mert hosszú távon nem illatosítja a bőröd)

2011. ápr. 6. 10:33
Melyik illoolajnak van kellemes gyumolcsos illata? Mit tudtok a Manoi de Tatihirol? A mannaszappan honlapjan olvastam rola, allitolag nagyon jo, de szeretnek szemelyesebb tapasztalatokat is vele kapcsolatban.
2011. ápr. 6. 10:27
A mangovajrol mi a velemenyetek?Hol lehet beszerezni olcson?
190. tiramisú86 (válaszként erre: 189. - Emagdi)
2011. ápr. 6. 10:27
Nekem sajnos katasztrofalis a mosogepem :-S 1,5-2,5 ora kozott mos (sima 40 fokosat) attol fuggoen, h milyen kedve van es nagyon szurkiti a ruhak szinet. (alberletben vagyunk, le sem cserelhetem)Ezert sok mindent kezzel mosok. FOleg a kedvenc darabokat. ! mosodio/dl fozetet csinaljak? Mert a 6 fel dio 2 liter vizbol hig lotyi lett es nem igazan vagyok tole oda. Nem ereztem tisztanak a ruhakat, pedig megszortam szodabikarbonaval is.
189. emagdi (válaszként erre: 188. - Tiramisú86)
2011. ápr. 6. 10:05
én mondjuk ezeket is simán beteszem a mosógépbe (gyapjúprogramra, ill kímélő programra). de kézi mosáshoz szerintem használhatsz pl folyékony mosódiólét (mosódiót kifőzöd, kijön belőle a hatóanyag, leszűröd, és lesz folyékony mosószered)
2011. ápr. 6. 09:48
Kezi mosashoz mit hasznaltok finom mososzerkent gyapjuhoz es fehernemukhoz?
187. tiramisú86 (válaszként erre: 184. - Monstro)
2011. ápr. 6. 09:46

De jo neked!Helyetted is teljesen lelkes vagyok! :-) Majd meselj!

Alig varom, h megrendelhessem az ujabb alapanyag keszletet es valaki elhozza nekem Genovaba :-)

186. tiramisú86 (válaszként erre: 185. - Mágika75)
2011. ápr. 6. 09:44

Ezt jo tudni!Koszonom az infot! A cosmio-s

milyen allagu?

185. Mágika75 (válaszként erre: 183. - Tiramisú86)
2011. ápr. 5. 23:02

A kettő ugyanaz, más hőmérsékleten.

Magas az A, E és D vitamin tartalma. Jó száraz, kirepedezett és ekzémás bőrre, valamint idősödő, érettt bőrre.

Használjátok! Nagyon jó hatóanyag. :-)

184. monstro
2011. ápr. 5. 21:32

Ez egy jó kérdés, nem tudom sajnos:(

Viszont hétvégén megyek kencefice tanfolyamra. Két napos lesz már alig várom:) Mjad beszámolok hogy miylen volt:)

2011. ápr. 5. 17:57
Mi a kulonbseg az avokado olaj es az avokado vaj kozott?Esetleg ugyanaz a ketto, mint a kokusz eseteben?
2011. márc. 24. 11:54

Még egy csalódás a fürdőszobában: ez a mosódióból kivont "sampon" nem tisztította meg a hajamat és most úgy nézek ki mint egy szénaboglya...ráadásul a korpáim sem jöttek ki- noha belecsepegtettem pár csepp teafa és levendula illóolajat) és a viszketés is megmaradt. :-(

Én csinálok valamit rosszul???

Pozitív élményem is volt: mézes-olívaolajos-cukros radír...NAGYON JÓ!!!Hidratál és simává varázsolja a bőrt!Csak ajánlani tudom.

2011. márc. 24. 10:22

Borotválkozáshoz és borotválkozás utáni krémet/arcszeszt miből és hogyan lehet otthon készíteni?

Az URTEKRAM bio kozmetikumok tényleg 100% tiszta termékek? Hol árusítják?A [link] honlapon nincsenek fent az összetevők részletes listája :-(

Milyen (méregmentes) fogkrémet javasoltok és hol lehet beszerezni?

Nagyon szépen köszönöm!

180. emagdi (válaszként erre: 172. - Tiramisú86)
2011. márc. 23. 08:31

egy darabig én is kínlódtam a tojássamponnal, nekem mondjuk nem állt össze mert nem forró vízzel öblítettem (amúgy a fehérje kicsapódik hő hatására:)), de én sem szerettem az állagát, meg hát macerás is észben tartani hogy vegyek tojást ha hajat akarok mosni :S


szerintem vegyél valami "gyári" sampont, azért elég nagy a választék a méregmentesekből is (főleg ha bp-en élsz).

rosszul hangzik, hogy sebes a fejbőröd, lehet, érdemes lenne kipróbálnod az agyagsampont, szerintem teljesen jó, bár azért vannak akiknek az sem vált be. annyi vele a macera, hogy ez egy agyagpor, kis vízzel kell összekeverni majd a hajadra kenni. kicsit rajta hagyod, utána leöblíted, és kész.

meglepő módon a nagyon koszos hajamat is totál tisztára mosta.

de a fórumok alapján van, akinek ez sem vált be, kísérletezni kell...

179. monstro
2011. márc. 22. 21:34
izzadsággátlónak jó és az illata is nagyon fincsi.Alverdés körömvirágos izzadsággátló.
178. monstro (válaszként erre: 175. - Tiramisú86)
2011. márc. 22. 21:33
hát, izzadni nem izzadok tőle, de most elkezdtem viszketni....szóval nem tökéletes ez sem.De sajon nem tudom hogy ez csak a szokásos esti viszketés vagy a deotól van. A deokőt nem próbáltad még? állítólag jó bár én szkeptikus vagyok mert mégiscsak egy kő...
177. tiramisú86 (válaszként erre: 176. - Mágika75)
2011. márc. 22. 20:50
Nem tudom hany fokos lehetett a viz...olyan kellemes. Bar igaz, h en fazos vagyok :-)
2011. márc. 22. 20:39
Livi, gondolkoztam a melegvizes hajöblítésen, amit írtál. A meleg víz sem jó a bőrödnek. A túl hideg sem. Max 40 fokos vizet használj, az nem izgatja a bőrt.
175. tiramisú86 (válaszként erre: 174. - Monstro)
2011. márc. 22. 20:07

Tenyleg vicces volt...az ilyen tragikomikus helyzeteken keptelenseg nem nevetni. Milyen szappannal?

Milyen az izzadasgatlo?Bevalt?

174. monstro
2011. márc. 22. 19:54
Próbáld meg szappannal hátha az jobban bejön.
173. monstro (válaszként erre: 172. - Tiramisú86)
2011. márc. 22. 19:53
jajj szegénykém:(((( Olvasni elég vicces, de lehet hogy engem is a guta ütött volna meg....
2011. márc. 22. 00:23

Kipróbáltam a tojásos sampont...no comment. Mágikának már meséltem, ő dőlt a nevetéstől...

Gondoltam megosztom veletek is, hátha mindenki jót derül az én kellemetlen helyzetemen :-P

Képzeljétek el, hogy a tojáb habos lett a szódabikarbónától, csak mire oda került volna a sor, hogy ténylegesen a fejemre kerüljön a trutyi, addigra híg lötyi lett. Sebaj még egy kis szódabikarbóna gondoltam nem árthat...de semmi.

Így hát trutyi-lötyi lett a sampon, aminek sem az állaga sem a szaga nem volt túl vágykeltő. A párom volt olyan kedves és segített...szegény majdnem hányt. Főleg amikor az öblítés során a meleg vízben megfőtt a tojás a hajas fejbőrömön......A hős lovagom leírása alapján olyan volt a fejem, mint egy lárva tenyészet... Hosszú percekig a "tojástetvek" eltávolításával bíbelődtünk. És ha ez még nem lett volna elég, a citromos öblítő kimarta az amúgy is korpás-sebes-dermatitiszes fejbőrömet és még a hajam is sprőd lett/maradt.

Szóval ez nálam nem jött be.

Valakinek valami jobb ötlete?

171. monstro
2011. márc. 20. 23:16
epeszappan nem volt:(( AZ eladó azt sem tudta miről beszélek mikor kérdeztem:) Viszont vettem alverdés izzadsággátlót. Kíváncsi leszek mennyire hatásos.
170. monstro (válaszként erre: 169. - Emagdi)
2011. márc. 18. 08:45

NA ezt kipróbálom:)) Mert az ablakokat csak sima vízzel szoktam tisztítani, de a tükrök mindig csíkosak foltosak maradnak....

Mikroszálas törlőkendő:)) Akkor irány a dm:)) Nem is tudtam hogy epeszappant is lehet kapni náluk:)) Már csak szódabikarbónát kellene valahonnan szerezni:) mert csak szt rendelni a neten kicsit drága:) Az nincs a dm-ben? Mert a patikában már nem lehet kapni....

169. emagdi (válaszként erre: 167. - Monstro)
2011. márc. 18. 08:36

ecettel pl.


de még az sem kell, ha van két mikroszálas törlőkendőd (vagy már kesztyűként is kapható), egyiket bevizehed, a másik száraz.

a vizessel áttörlöd az ablakot és a keretet, utána áttörlöd a szárazzal is, és csilli-villi minden:) nem kell hozzá semmi más.

168. emagdi (válaszként erre: 164. - Monstro)
2011. márc. 18. 08:35

próbáld ki foltokra a marhaepe szappant (gallseife), dm-ben 180 forint egy darab, nem nagy befektetés:)

elég jól kiszedi a makacs foltokat is. mondjuk olyan textilekre amik nagyon eresztik a színüket nem jó. (de normál színes ruhán én szoktam használni)

167. monstro
2011. márc. 18. 08:29
ja és még egy kérdés. Ablakot és tükröt mivel lehet pucolni? A tiszta vízen kívül? Még jó hoy most nem pucoltam a 4 nap alatt mert 2 napja szakad az eső:))
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook