Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
316. monstro
2011. ápr. 19. 14:48
Mágika lila színe hogyan lesz egy levendulaszappannak? mivel lehet lilára színezni? Ételfestéket használhat az ember?
315. monstro (válaszként erre: 312. - Mágika75)
2011. ápr. 19. 14:30
Köszi ari vagy:) akkor tuti emiatt nem bírom most egyik illóolajat sem:)) nem is teszek már egyik kencébe sem. Mindent natúran csinálok:)) A citromos sheás cuccot pedig sajnos bármennyire fáj is a szívem ki kell dobnom.... de hát ez van:) jó tanulópénz volt:)) Éppen most lettem kész egy újabb adag krémmel, mert a régi már elfogyott. Úgy döntöttem közben hogy a sheát magában használom, mert nekem mindenhogy szemcsés lett:(( így magában pedig jó:) Igaz nekem a natúr változatból van még, de legközelebb tégelyeset fogok venni mert az már habosított:)
314. Mágika75 (válaszként erre: 306. - Monstro)
2011. ápr. 19. 11:37

Én is ezzel a hideg eljárással csinálom.

Nekem a főzött szappan nem jött be, volt 2*4 liter szappanom, kínomban mosogatásra használtam, mert úúúútáltam. De mosogatószernek kicsit drága volt... :-)

2011. ápr. 19. 11:34
Szilikon formákat használok: muffin és más sütikhez valót. :-)
312. Mágika75 (válaszként erre: 306. - Monstro)
2011. ápr. 19. 11:34

Várandósan óvatosan az illóolajokkal!!!!


TILOS terhesség alatt alkalmazni, mert görcsöket, alhasi vérbőséget vagy akár spontán vetélést is okozhatnak:


angyalgyökér, ánizs, árnika, babér, bazsalikom, borókabogyó, borókafa, borsmenta, borsfű, büdöske v. bársonyvirág, cédrusfa, ciprus, citronella, csombor, csombormenta, édeskömény, fahéj, gyantás husáng, izsóp, kakukkfű, kámfor, koriander, majoranna, mirha, muskotályzsálya, római kamilla, rozmaring, rózsa, szegfűszeg, szerecsendió, szomáliai balzsamfa, tárkony, tuja, vanília, vasfű, zsálya


És a gerániumot a terhesség első három hónapjában nem szabad használni.

311. monstro
2011. ápr. 19. 10:56
de lehet hogy az a tusfürdő??? hm... nem emlékszem:)
310. monstro
2011. ápr. 19. 10:56
jaa:)) leesett:) használom is némelyiket:) de a tusfürdője nem jött be, attól viszketek. Viszont hajmosásra nekem kítűnő:)) nem is kell utána balzsam és mégis kezelhető a hajam:) Olivás hennás van most itthon azt hiszem:)
309. monstro (válaszként erre: 307. - Lexi018)
2011. ápr. 19. 10:54
?? mi van vele?
308. monstro (válaszként erre: 305. - Tiramisú86)
2011. ápr. 19. 10:54
Ja és víz bázisú krémeket is fogunk legközelebb csinálni:) Majd megírom hogy milyen lett. Mágika ugyan írt nekem egyet de azt akkor még nem mertem kipróbálni:) MAjd ezután a tanfolyam után hátha:))
307. lexi018
2011. ápr. 19. 10:53
Alverde!!!
306. monstro
2011. ápr. 19. 10:52

NA akkor újra:) nekem ezek az illóolajak nem jönnek be, de lehet hogy csak túl terhes vagyok hozzá. Valahogy túl tömények és nem bírom az illatukat. Szinte egyikét sem, így most illóolaj nélküli krémeket gyártok.

Tegnap megcsináltam életem első szappanját:)) Nem is olyan ördöngősség, csak a lugos vízzel kell csínján bánni, de nekem azt a csajszi megcsinálta:) De érdekes módon mi nem úgy készítettünk szappant ahogy a naplóban le van írva, tehát nem meleg hanem hideg eljárással. Mi nem főztük a szappant 60-90 percig, hanem amikor egyforma hőmérsékletűre hült az olaj és a lúgos víz akkor kellett összekeverni, aztán mikor puding sűrűségű lett akkor kevertük hozzáa színezéket, adalékanyagokat és a legvégén az illóolajat. MAjd formába öntöttük és bebugyoláltuk:)) Az enyémbe paprika van ami elvileg rózsaszínű lesz:) Majd lefotózom hogy milyen lett:))

Mágika hol lehet formákat kapni, illetve te mibe szoktad beleönteni? És hogyan csinálsz szappant? HA nem akarod ide beírni jöhet is:)

Anniyra belelndültünk ebbe a tamfolyamtosdiba hogy megkértük a csajszit hogy tartsoná nekünk egy ökoháztartás órát és egy haladó kencwefice tanfolymaot is:) Úgyhogy amíg nem szülök addi mindent kipróbálok. Utána fél évig úgysem lesz időm ilyesmire:))

305. tiramisú86 (válaszként erre: 304. - Monstro)
2011. ápr. 19. 10:47
most bepotolhatod ;-)
304. monstro
2011. ápr. 19. 10:46
áhh most nézem hogy az én hsz-om nem is ment el tegnap:(((
303. tiramisú86 (válaszként erre: 299. - Mágika75)
2011. ápr. 19. 08:42
Van tuti illoolaj lelohely?Leteznek gyumolcsos illok a citrusfeleken kivul?
302. annah18 (válaszként erre: 299. - Mágika75)
2011. ápr. 18. 21:33
Jaa! Így már értem ! Köszönöm szépen! :)
2011. ápr. 18. 21:13

Szappan

Én is csinálok, ill. többen itt a portálon, mivel sérti az ő üzleti érdekeiket, ezért nyilvánosan nem adok receptet, de priviben küldök, ha érdekel valakit komolyan.

Sok - főleg amerikai oldalon - található leírás. A youtube-on videó is van, soap making cold process-ként keressétek.

Ez aránylag egyszerű eljárás, de odafigyelést és óvatosságot igényel, mert a lúg, amivel a szappan készül erősen maró anyag és 250 fokra melegszik.

Persze nem kell túlmisztifikálni, de tisztelni kell.

2011. ápr. 18. 21:08

Glicerin.

Ha a levegő páratartalma 65% alatti, akkor a bőr alsóbb rétegeiből vonja el a nedvességet, így belülről szárítja a bőrt. Illetve 8-10%-nál alacsonyabb koncentrációban ez a hatása is elenyésző. Bár én akkor sem használnám...

Tehát a glicerines krém kerülendő, de mivel vízzel mosunk hajat, ott a páratartalom 65% feletti. Hajmosásra elhasználnám, aztán keresnék mást, ha nem vált be...

299. Mágika75 (válaszként erre: 270. - Annah18)
2011. ápr. 18. 21:00

Az Aromaxos olaj alapanyaga nem ellenőrzött biogazdaságból van. Lehet permettel, nehézfémmel szennyzett. Csak párologtatásra használnám. Közvetlenül bőrre (bedörzsölésre, fürdésre, stb) nem használnám.

A bio olajok kb 2-3-szor drágábbak, minimum. Sajnos.

298. emagdi (válaszként erre: 294. - Gine)
2011. ápr. 18. 16:49
szappanreceptért szerintem valami ilyen szappankészítős blogban v fórumon nézz körül, ott tuti segítenek a gyakorlott szappanfőzők:)
297. Gine (válaszként erre: 294. - Gine)
2011. ápr. 18. 16:14
vagy iszapos,vagy algás?fene tudja,lehet mégis moszat,kidobtam a papírját:D
296. emagdi (válaszként erre: 295. - Tiramisú86)
2011. ápr. 18. 16:12

szerintem próbálgass ezt-azt aztán végül valami csak beválik :))

nem is tudtam, hogy van külön illatmentes termékcsaládjuk! :)

295. tiramisú86 (válaszként erre: 290. - Emagdi)
2011. ápr. 18. 16:09
Bocsanat, erre az informaciora nem emlekeztem. Sorry. De akkor most megvan. En a teljesen illatmentes termekcsaladjukkal szemezgettem meg...majd meg megalmodom.Addig is koszonom!
294. Gine (válaszként erre: 293. - Emagdi)
2011. ápr. 18. 16:09
Tegnap vettem egy moszatos(Holt tenger)szappant,de nagyon drágák,ezért szeretném itthon megcsinálni,de csak glicerines receptet találok:)
293. emagdi (válaszként erre: 292. - Gine)
2011. ápr. 18. 16:04

azt sajna nem tudom, én nem értek hozzá, én csak vásárolni szoktam szappant:)

de szerintem biztos hasonló módon mint más szappant, gondolom az olajhoz lúgot kell keverni.

292. Gine (válaszként erre: 291. - Emagdi)
2011. ápr. 18. 16:02
ezt pontosan,hogy kell elkészíteni?
291. emagdi (válaszként erre: 288. - Gine)
2011. ápr. 18. 15:59
pl kókuszolaj, olívaolaj
290. emagdi (válaszként erre: 289. - Tiramisú86)
2011. ápr. 18. 15:58

mint már mondtam korábban is, nekem a logona daily care (ez a legolcsóbb alap samponjuk) tökéletesen bevált, kevés kell csak belőle, jól tisztít, nincs lányos illata, szóval pasiknak is jó:)

alverde samponból én citromfüvest vettem, nekem az is jó volt, bár abból legalább háromszor annyit kell kinyomni mint pl a logonából, szóval nem biztos hogy olcsóbb, mert nagyon hamar elfogy. nekem ez a citromos is teljesen jól megtisztította a hajam és fejbőröm, és kellemes citromos illata is volt utána. (főleg ha citromos vízzel öblítek és nem ecetessel:))

289. tiramisú86 (válaszként erre: 286. - Emagdi)
2011. ápr. 18. 15:55

Igen, ezekrol a hatasairol mar en is ertesultem. Pedig mar a tudaso vasarlasom jegyeben vettem meg a visszautazasom elott, mert talan Magika naplojaban a tiszta termekek koztt talaltam meg. Ezek szerint azota megvaltoztattak az osszetetelet.

A jo szappan sok mindenre nagyon jo lenne. De egyelore olyannal meg nem foglalatoskodom. Majd rendelek valahonnan.


Egy jo sampon is kene...en elvagyok az agyagos trutymakkal, de apanak biztosan kell valami egyszerubb es ferfiasabb :-P o nem vacakol ennyit es foleg nem ilyen gusztustalan dologgal. A tojassampon is kilove es a mososdios sem jott be :-( otlet? Logona? ALverde zsalyas? (az nekem annyira nem tisztitotta, de lehet, hogy csak nem kellett volna sporolni vele)

288. Gine (válaszként erre: 286. - Emagdi)
2011. ápr. 18. 15:53
Akkor az nem jó,ha itthon glicerinből készítem el?Miből lehet még,ami könnyű?
287. Gine (válaszként erre: 284. - Tiramisú86)
2011. ápr. 18. 15:52
Remélem otthon sikerül megnézned:)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook