Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
466. Anthico (válaszként erre: 453. - Tiramisú86)
2011. máj. 24. 17:09

Ezeket te magad kevered? Milyen "recept" alapján?

A naptejről honnan tudod, h biztosan 20 faktoros?

465. Mágika75 (válaszként erre: 460. - Monstro)
2011. máj. 24. 12:23

Egy babáról max. izzadtságot kell lemosni, ami nagyrészt só, amit a víz tökéletesen old.

Én e gondolatmenet alapján nem használtam semmit.

(ráadásul féléves korukig max. heti 2-3 alkalommal fürdettem, a víz is szárítja a bőrt alapon)

464. Mágika75 (válaszként erre: 460. - Monstro)
2011. máj. 24. 12:20

Én sima vizet használtam fürdetéshez, a csemeték 1 éves koráig. (ha nem volt valami extra piszkos játék, pl. homokozó, porban fetrengés, stb).

A shea meg adott (mióta rátaláltam nem volt más krém a gyerekek közelében)....

463. tiramisú86 (válaszként erre: 460. - Monstro)
2011. máj. 24. 09:32

Persze, h lehet! Nem mintha nekem ebben annyi tapasztalatom lenne, de ha a Kati ra meri kenni a sajat csoppsegeire, az tuti fix. Amugy pont olyan olajok vannak benne, amik jok az icike- picike babaknak is. Persze allitolag nekik meg tenyleg eleg valami al hajmosas es a viz, utana valami jo kis masszazsolaj es popsikrem. A ferjed aranyos, h igy aggodik, de mondd el neki, h pont azert mert ujszulott, nem tenne neki jot a gyogyszertari furdeto, sot. A hataselv ugyanaz, mint a nagyobbaknal. Magyarazd el neki miket teszel bele, es , h mind 100% termeszetes alapanyag. Annal biztosabb, amit te csinalsz nem lehet egyik "hipi-szupi" gyogysz@artari kence sem!

A mannaszappanok egesz jonak tunnek, de meg csak 2 szer hasznaltam oket. Az aruk viszont tenyleg eleg huzos.

462. monstro (válaszként erre: 453. - Tiramisú86)
2011. máj. 24. 07:20
Én holnap megyek a szülés előtti utolsó kencés délutánra. Itt pont babás-mamás dolgokról lesz szó. Babafürdető, hintőpor és popsikrém:) Majd megkérdem mit ajánl száraz kiütéses bőrre:)
461. monstro
2011. máj. 24. 07:18

a link lemaradt:)

[link]

460. monstro
2011. máj. 24. 07:17
hm.. megnéztem, mármint a babafürdetőt. Szerintetek ezt lehet újszülöttön is használni?? Mert a férjem ragaszkodik a patikai fürdetőhöz én viszont nem szeretném azt használni, se a popsikrémet. Akkor inkább a sima víz, úgysem koszosak még ők ilyenkor:))
459. monstro (válaszként erre: 450. - Lilibeth59)
2011. máj. 24. 07:14
Köszönöm szépen:) De én csak összeollóztam sok-sok helyről hogy meglegyen:) És mágika is sokat segített:)
2011. máj. 24. 04:04
Ilcsi Néni kozmetikumok
457. monstro (válaszként erre: 453. - Tiramisú86)
2011. máj. 23. 21:59

:)) Örülök hogy ennyi mindet csináltál:)) A naptejhez valókat én is megrendeltem és holnap meg is csinálom:))

babafürdető? az is cosimos recept?

képzeljétek a vizes kencém sajnos megromlott:(( nem bírta ezt a nagy meleget. Mert elfelejtettem visszatenni a hűtőbe és kint hagytam a fürdőbe a polcon, ahová sajnos pont odasüt a nap:(( De sebaj holnap csinálok azt is:)

Akkor megéri az árát a szappan? Én még nem rendeltem tőlük, mert sokaltam az árat.

456. emagdi (válaszként erre: 455. - Tiramisú86)
2011. máj. 23. 19:04
igen:) köszi!
455. tiramisú86 (válaszként erre: 454. - Emagdi)
2011. máj. 23. 18:01
:-) Mindent a cosmios receptek alapjan csinaltam. Azt az oldalt ismered?
454. emagdi (válaszként erre: 453. - Tiramisú86)
2011. máj. 23. 13:44

jól hangzik:) amúgy már tegnap pont akartam is kérdezni, hogy hasznosítod a várva várt csomagod :))


krémeket milyen recept szerint keverted?

2011. máj. 23. 09:46

Sziasztok, szep hetet minden kenceboszinak!

Vegre megerkezett a varva vart szallitmany. Idom meg nem igazan volt, de keso estenkent, kora hajnalban le-lecsiptem egy-egy fel oracskat. Igy lett egy kakaovajas testapolom (tetszik, nagyon konnyen beszivodik, de talan egy kicsit tul hig) 20 faktoros naptejem (fantasztikus!!! az olaszorszagi tuzo napsutesben is megvedte az extra erzekeny boromet, nem ragad, nem tapad nem tomiti el a porusokat es meg az uram is szereti!), avokados zsiros/ejszakai krem (vegre valamitol ujra megtelik elettel az ekcemas, szaraz borom). Szoval eddig 3bol 3 tuti talalat. Meg tervben van: nappali krem, kezkrem es napozas utani kence. Ezen kivul egy kisbabas ismeros kert tolem BARMIT, hogy rendbehozza a pici szaraz es kiuteses boret. Babas mamak, mit tanacsoltok? En ezekre gondoltam: popsikenocs, valami testapolo es babfurdeto.

Megerkezett a mannaszappan szallitmanyom is. Az ajandek szolomagolajas fordogolyonak nagyon nagy sikere volt. A dolcevita szappannak tenyleg isteni az illata, a prom odavan erte, de meg nem jutott odaig, hogy ki is probalja. En a sheavajas cocot probaltam ki. Tenyleg egeszen mas, mint a hagyomanyos szappnok, de azert nekem ez utan is elkel a testapolas!

452. monstro
2011. máj. 21. 20:56
Állítólag nem égtek le vele a tengerparton és minden ok volt vele. De saját tapasztalatom nincs még:)
451. Anthico (válaszként erre: 449. - Monstro)
2011. máj. 21. 09:35

Ez mennyire hatásos?

Mármint nap elleni védelem szempontjából nem elhanyagolható, h most enged leégni, vagy nem és h mennyi UV-t enged a bőrhöz.

Nem vagyok tapasztalt a faktorokat illetően :S

450. Lilibeth59 (válaszként erre: 449. - Monstro)
2011. máj. 20. 22:02

Szia Monstro!


Nagyon érdekes a naplód, sokat lehet tanulni belőle, csak gratulálni tudok hozzá!!! Most csak gyorsan átfutottam, sok mindent ismerek, tudok én is, de találtam benne több hasznos tanácsot, tippet, amit eddig még nem tudtam. Csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy szánjon rá kis időt, olvassa el, böngéssze alaposan át, megéri a ráfordított időt....


Köszönöm a receptet, holnap el is készítem.

Üdv.

Lilibeth

449. monstro (válaszként erre: 444. - Lilibeth59)
2011. máj. 20. 19:48

[link]

64-es bejegyzés

448. Mágika75 (válaszként erre: 447. - Anthico)
2011. máj. 20. 19:40

A somkórs jó, tiszta.

Ilcsi paradicsomos 40-es is tiszta termék.

447. Anthico
2011. máj. 20. 19:32

Valami természetes napozószert keresnék.

Ezeket néztem ki:

[link]

[link]


Van más termék, amit ajánlanátok?

Páromnak kellene elsősorban, mert sokat van kint erős napsugárzás idején, és még anyajegyei is vannak a nyakán, karján, így szeretném maximálisan megvédeni.

446. emagdi (válaszként erre: 445. - Amacska)
2011. máj. 20. 15:22

a lush az sajna tele van káros anyagokkal:(

(pedig nagyon szépek és vonzóak az üzleteik, régebben én is sokat vásároltam tőlük, csak aztán megtudtam, hogy mikkel vannak tele, azóta inkább nem)

445. amacska
2011. máj. 20. 15:19
állatokon nem tesztelők természetes kozmetikumok.:LUSH,ALVERDE EZEKET ISMEREM SZERETEM
444. Lilibeth59 (válaszként erre: 418. - Monstro)
2011. máj. 20. 14:15

Szia Monstro!


Nekem is elküldenéd, ha szépen megkérlek, ennek a napvédő krémnek a receptjét?

Nagyon megköszönöm!


Üdv. Lilibeth

443. emagdi (válaszként erre: 442. - Esernyő57)
2011. máj. 19. 15:43
jól hangzik :)
2011. máj. 19. 11:47
Képzeljétek el egyszer vettem egy kókuszolajas és kakaóvajas tusfürdőt. Nem tudom mennyi anyag lehet benne, de határozottan jobb lett tőle a bőröm. Aztán elmentem egy bioboltba és vettem extra szűz kókuszolajat - nagyon meg vagyok elégedve vele. Nem mondanám olcsónak de jó a hajamra is meg a bőrömre is.
441. emagdi (válaszként erre: 440. - Tiramisú86)
2011. máj. 19. 11:34

én azért nem éltetem, mert pl én még sosem próbáltam.

néztem már többször a neten, de csak bizonyos kozmetikusoknál lehet kapni, kereskedelmi (bolti) forgalomban nem, és ez így nekem elég nehézkes. (nem fogok tök idegen kozmetikushoz bemenni csak azért, hogy vegyek nála valami kencét)

de kíváncsi lennék, hogy milyenek a termékeik!

2011. máj. 19. 08:53

Jo tudni ;-) Gondolom a bio vonala jobb, mint a sima "natur". De ha tenyleg jok, akkor az miert nem eltetjuk? Miert mondjuk, hogy csak nehany marka (logona, la farfalla, weleda, alverde) es azoknak is csak nehaby termeke teljesen tiszta?

Persze, az otthon kutyult dolgok, mindig tisztabbak es biztos forrsbol szarmaznak. De par dolog jol johet keszen is?!

439. emagdi (válaszként erre: 438. - Tiramisú86)
2011. máj. 18. 17:35
állítólag azok jók
2011. máj. 18. 17:29
A Biola termekek tisztak vagy azok is tele vannak minden "joval"?
437. tiramisú86 (válaszként erre: 436. - Monstro)
2011. máj. 18. 14:06

:-) En is vizesekkel fogok probalkozni. A testvajak jok-jok, de mintha nem erre lenne szuksege a boromnek. Majd most meglatom hogyan reagal(ok).

Leirnad nekem lepesrol lepesre hogy csinaltad a multkori cocos deot, mert azota mar legalabb 3szor ujra melegitettem es hozzaadtam mindig egy kis kokuszvajat plusszba, de semmi valtozas. Amikor keverem, jonak tunik, utana par oraval ismet beton kemeny es szinte hasznalhatatlan. A boron sem kenodik el jol, meg nedvesseg segitsegevel sem.

Terhesseg utan maradtal csikos? :-( Sajnalom. Csekely vigasz, de majd idovel alig eszrevehetore halvanyodik majd (nekem a mellem tiszta csik es oldalt a combom:-( ) Mikor kezdted el kenni sheaval?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook