Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Trombózisom volt:( hogyan előzhetek meg egy újabbat? fórum

Trombózisom volt:( hogyan előzhetek meg egy újabbat? (tudásbázis kérdés)


23. Hirtelencsiga (válaszként erre: 22. - Manul)
2010. márc. 8. 14:15

Szia!

Igazából mindenkinél más tünetekkel jár. Nekem 7 éve volt és azt vettem észre,hogy nagyon fájt, amikor megmozdítottam. Amíg nyugalomban volt, addig nem volt semmi gond, de ha megmozdult, akkor olyan volt, mintha késsel hasogatnák.

A kórházban a szobatársam észre sem vette, hogy trombózisa van. Öt már kétoldali tüdöembóliával hozták be a kórházba.

Általános jel lehet még, hogy be van dagadva a láb, nagyon feszes, szinte már kemény, és/vagy fénylig. Próbálj meg lábujjhegyre állni, ha nem sikerül, ez is jelezhet trombózist.

Ha olyan gyanúd van, hogy trombózisod lehet, azonnal keressd fel az orvosod!

22. manul
2010. márc. 8. 13:04

Sziasztok!

Akinek volt már trombózisa milyen tüneteket tapasztalt magán?

21. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - Ff36256613)
2009. nov. 12. 14:07

Igazából jó lenne egy orvosi vizsgálat. Ha az ereid rendben vannak, a gerinc is okozhat ilyen gondokat.

Ezt csak vizsgálattal tudják megmondani. Nem szabad találgatni.

Ha muszáj, még én is elmegyek dokihoz,legfeljebb ha már tudom mi a gond kézbe veszem a sorsom. :))

2009. nov. 11. 18:28

Sajnálom, hogy nem javul, de ahogy leírod, lehet, hogy tényleg a lefelé lógástól vagy megerőltetéstől, esetleg járkálástól vannak ezek a panaszok. De én még mindig azt javaslom, hogy azért említsd meg a dokinak.

Hát igen,.. ezt a sok esőt már én is utálom, én is esőben mentem reggel melóba, és esőbe jöttem haza.

2009. nov. 11. 08:36

Szia!!

Nem voltam dokinál, utánaolvastam és érdeklődtem, de itt is többen azt mondtátok, hogy nem lehet trombózis. Biztos hülye vagyok, mert még most is feszül, és zsibog, de csak akkor jóformán, ha itt ülök a gép előtt, és sokáig lóg lefelé. Ezért már itt is legtöbbször székre rakom fel a lábam, úgy netezek. A koleszterin szintem nem magas, ezt valaki kérdezte...

Most megyek melózni, tök jó zuhogó esőben:((

Este leszek, mindenkinek szép napot kívánok!!

2009. nov. 10. 20:29
Hogy van a lábad, Streamline67? Voltál orvosnál?
2009. nov. 7. 16:08

Milyen a koleszterin szinted - nem magas?

Én úgy tudom, hogy ha lerakódások vannak az ér falán akkor lehet trombózis. Az ereket is ki lehet tisztítani - nagyon sok módon lehet. A leghatásosabb a sok mozgás és pl, a fokhagyma, alma stb. A szelén az E vitamin segít megelőzni a trombózist. A ginkgo keringésjavító. Egy készítményben is léteznek.

Jobbulást kívánok!

2009. nov. 6. 21:56

Hát, én ma egész nap gyógy harisnyában melóztam. Úgy ülök a gép elött is, hogy fel van polcolva a lábam, mert ugye, azt nem szereti a láb, ha lógatva van:(

Az utolsó INR elég c@r lett 1,46 (2 körül kéne lennie) most felemelték az adagomat...

A lábam továbbra is feszül és húzódik, meg hajlatban fájdogál:(

Hátha elmúlik magától, ha nem trombózis, az jó:)

2009. nov. 6. 21:35
Tudom, hogy elég macerás a havi vérvétel. Én 4 éve szedek vérhígítót, mert vérrög volt az agyamban, de időben kiderült, és semmi gond nem lett. Mostanában már csak 2 havonta nézetem meg az INR-t.
2009. nov. 6. 21:30
Szerintem is kevés az esély, hogy vérhígító mellett tromózisod lenne, főleg, ha a vérvételi eredményeid is jók, de osztom a véleményeket, hogy mindenképpen mutasd meg dokinak. Azzal semmit nem vesztessz.
2009. nov. 6. 09:57
Annak elég kicsi az esélye, hogy mellette trombózist kapj, csak ha nem veszed be mindig a gyógyszert, csak úgy, amikor épp eszedbe jut. komolyan kell venni, az életedbe kerülhet.
12. ff36256613 (válaszként erre: 11. - Kund Abigél)
2009. nov. 6. 08:36

Köszönöm, hasznos tanácsokat kaptam:)

Egyébként havonta járok kontrollra, épp 1.5 hete voltam, akkor emelték fel az adagomat, mert nem volt jó a véreredményem (INR)

Sajnos, a dokim csak délután rendel, csak akkor tudok menni. Szóval, összesítem, amiket írtatok: ezek szerint vérhigító szedése mellett is kaphatok trombózist...

Hát, ez nem túl jó hír:(

Ez van, délután doki, addig meg kompressziós harisnya. Úgy látszik jobb, ha mégis hordom még egy darabig.

Én is kérdeztem a Prof.-tól, hogy mégis meddig szedjem a gyógyszert, ha egyszer kimutatta a vérvizsgálat, hogy nem örökletes, nincs rá hajlamom. Azt mondta, több mint 25 éves tapasztalata azt mutatta, hogy amikor abbahagyják, igenis előfordulhat újra trombózis. Kicsit elkenődtem, de ha kell, hát kell. Ennyit megér az egészség:)

2009. nov. 6. 08:05

A bátyám 19 éves volt, amikor tüdőembóliát kapott, akkor írtak fel neki vérhigítót, szedte évekig, járt vérvételre stb. Semmi gondja nem volt. Egyszer okos orvosok kitalálták, hogy álljon le a gyógyszerrel, erre kapott egy trombózist. Azóta már nem szakították meg neki a gyógyszerszedést, rendszeresen megy ellenőrizni, hogy kell-e változtatni az adagon, és nincs problémája vele. Ha szedi a gyógyszert, nem lehet baj.

Ha mégis olyan tüneteket tapasztalsz, mint amikor trombózisod volt, akkor előfordulhat, hogy nagyobb mennyiségű gyógyszerre van szükséged. Ehhez viszont el kell menni vérvételre, mert csak az alapján lehet beállítani.

10. e787536870 (válaszként erre: 8. - Ff36256613)
2009. nov. 6. 07:49
Azt nagyon jól teszed.Én látom min megy keresztül az apukám, neki is kb. 10 éve egy trombózissal kezdődött.Nem nagyon foglalkozott vele mert neki is fontosabb volt a munkája.Ma már bánja, hogy akkor így elhanyagolta a dolgot.Különben ő is szed gyógyszert.
9. fbb53e1d99 (válaszként erre: 4. - Ff36256613)
2009. nov. 6. 07:43

nem merem kijelenteni, h nem lehetséges, ezért mindenképp jobb lenne, ha látná orvos..a nőgyógyász is érthet hozzá..menj el, és majd megmondja, h mit tegyél..


A több órás várakozás ismerős...sajnos. Az eü már csak ilyen, és rosszabb is lesz sajnos..

8. ff36256613 (válaszként erre: 6. - E787536870)
2009. nov. 6. 07:40

Mint írtam, nekem a szülés komplikációja volt ez, kivizsgáltak, hajlamom sincs rá, mégis:(

Soha nem dohányoztam, igyekszem magamra vigyázni. Azt reméltem ha gyógyszert szedek, már nincs mitől félnem. Asszem, mégis elmegyek egy dokihoz:(

7. ff36256613 (válaszként erre: 5. - Kattyus)
2009. nov. 6. 07:38

Én, mint laikus arra gondoltam, hogy ha vérhigítót szedek erre, akkor már nem alakulhat ki újból:( De most kezdek félni, mert a tünetek, amiket írtam, nem múlnak:

Azt tudom csinálni még esetleg, hogy nem ülök itt túl sokat a gép elött (max. felpolcolt lábbal) mert a trombózis nem szereti a lógatott lábat:(

2009. nov. 6. 07:36

Szia!

Az apukámnak trombózisos a lába.Sajnos elég erős dohányos volt régen, azt mondták szokjon le mert addig nem műthető. Mire leszokott a cigiről az erek elmeszesedtek és hatalmas fekély alakult ki a bokáján. Közben cukorbeteg is lett,így nehezen gyógyul a seb. Folyamatosan amputálással fenyegetik.Sajnos most már nem tudják műteni az erek miatt, pedig a combjában van egy 11cm-es elzáródás is.Ha nem akarod te is ezeket azonnal keress fel egy orvost!Ne játsz az egészségeddel!

2009. nov. 6. 07:35
Okvetlen fordulj orvoshoz. A trombózis nem gyerekjáték.
4. ff36256613 (válaszként erre: 3. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 6. 07:35

Te otthon lehetsz ilyenekben, akkor gyógyszer mellett nem lehetséges??

Mert kicsit parázok, dagadt is, meg zsibog, de inkább, amikor ülök. Fel is veszem a gumiharisnyámat, az biztos nem árt.

Az a baj, hogy volt egy kis nézetkülönbségem a dokival, mert azt mondta, ezentúl a háziorvoshoz menjek, ha ilyen türelmetlen vagyok.

Tudod, havonta kell mennem a Délpestibe INR vérvételre a gyógyszer beállítás miatt, és mindig több órát kell várnom, erre begurult, és haza küldött. A háziorvos megg nőgyógyász sazkos:)

3. fbb53e1d99 (válaszként erre: 2. - Ff36256613)
2009. nov. 6. 07:25
Azzal nem veszítesz semmit, ha megmutatod a dokinak...nem tartom valószínűnek, h újból bekövetkezne, de jobb a bajt megelőzni.
2009. nov. 6. 07:22

Én 2 éve a kisfiam születése után 9 nappal kaptam (a szülés szövődményeként) egy mélyvénás trombózist.

Azóta folyamatosan szedek , szednem kell vérhigitót. Kérdésem azokhoz, akik hasonlóan átestek már trombózison. szerintetek, ha rendesen szedem a gyógyszert, kaphatók közben mégis trombózist?

Ugyanis pár napja feszítő érzés, és zsibbadás (tipikus tünetei a trombózisnak) van pont abba a lábamban,ahol ez volt. Félek dokihoz menni, mert végre van munkám, és nem akarom elveszíteni:(

Segítsetek!!

2009. nov. 6. 07:18
Trombózisom volt:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook