Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mélyvénás trombózis után fórum

Mélyvénás trombózis után (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1278. Zoli3555 (válaszként erre: 1272. - Riravagyok)
dec. 16. 06:30
Szia! Nekem is a bal lábambam van mélyvénás trombus és ugyan azt a gyógyszert szedem!2 hónap után voltam Doppler vizsgálaton és ugyan úgy ott van!!! Neked mikora szivódott fel?
1277. mgagi (válaszként erre: 1276. - Riravagyok)
2023. máj. 10. 15:18
Értem
1276. Riravagyok (válaszként erre: 1275. - Mgagi)
2023. máj. 10. 15:05

Epekö... persze tudja a sebesz

Oda figyelt nagyon.ö küldött sos be meg mütet elött angiologiara hogy mi legyen ugye a verhigitó miatt...

1275. mgagi (válaszként erre: 1274. - Riravagyok)
2023. máj. 10. 14:59
Házi orvossal tudod kiíratni a vérvizsgálatot. Mivel műtenek? Azért mondjad hogy trombózisod volt. Adniuk kellene vérhigítót műtét után ha tudnak róla
1274. Riravagyok (válaszként erre: 1273. - Mgagi)
2023. máj. 10. 14:30
Azt ki csinalja a trombofilia hajlam vizsgalatot?? Fognak adni. Sebesz mar mondta holnap irja ki.hetfőn mütenek. . Rettegek szo szerint hogy ujra kaphatok. Neg azt sem mondtak mitől kaptam. Ja azt montak nem tudjak......
1273. mgagi (válaszként erre: 1272. - Riravagyok)
2023. máj. 10. 14:22
Ha szeretnéd csináltass trombofília panelt hogy kiderüljön van e genetikai hajlamod. Viszont ettől függetlenül szerintem műtét után nem ártana szurit kérni. Már az előzmények miatt is.
1272. Riravagyok (válaszként erre: 1271. - Mgagi)
2023. máj. 10. 14:03
Köszi😊9 hónapja volt egy alsó vegtagi melyvenas trombozisom. Bal labamban. Eluquist szedtem rá. Mivel par nap mulva mütenek el kűldtek sos be angiologiara. Ahol alaposan neg is vizsgaltak. Doppler, uh minden tökeletes. Semmi elteres sehol. Melyvenas trombozisnak nyoma sincs.azt mondtak ez gyönyőrüen gyogyult .es most mar nem is kell szedni az eliquist .injekcio is csak akkor javasolt ha trombozisra hajlamosito körülmeny alakul ki... de en felek. Öszinten szolva félek. Ki küldte asszisztensel a zaromat. Ra se tudtam kerdezni, mire figyeljek. Hog, vigyazzak.... nagyon felek. Hiaba örülnöm is kéne
1271. mgagi (válaszként erre: 1270. - Riravagyok)
2023. máj. 10. 13:56
Szia! Mesélj. Mire vagy kíváncsi?
2023. máj. 10. 13:43
Sziasztok!! Aktiv most valaki?? Velemenyt szeretnek😊
1269. Szilvus4 (válaszként erre: 1266. - Sanyinak)
2023. ápr. 8. 13:23
Igen, reméljük 😊😊😊nem hiszem, hogy ez a veszély fenyeget most 3 gyerkőc mellett 😅
1268. Szilvus4 (válaszként erre: 1267. - Bluemoon55)
2023. ápr. 8. 11:05
Rendben, köszönöm 😊
1267. Bluemoon55 (válaszként erre: 1265. - Szilvus4)
2023. ápr. 7. 12:50
Szia gyere át az extrasystoles fórumra ott tudunk segíteni
1266. sanyinak (válaszként erre: 1265. - Szilvus4)
2023. ápr. 7. 12:03
Akkor remélhetőleg a jövőben már csak akkor közelíted meg ezt a pulzust, ha futópad sebességét a maximumra állítod 😊. Bár nem hiszem, hogy erre a 3 gyermek mellett jutna időd...
1265. Szilvus4 (válaszként erre: 1264. - Sanyinak)
2023. ápr. 6. 19:39
40 éves vagyok. Igen, nem is volt kellemes. Tipikusan erre a szivritmuszavarra (PSVT) jellemző, hogy hirtelen nyugalmi állapotban ilyen magasra ugrik a pulzus,valószínűleg a baba felnyomta a rekeszizmot az idézte elő. Azt mondták, ha szülés után maradna akkor ablációra lesz szükség, de szerencsére teljesen megszünt,a betalocot sem kell szednem azóta.
1264. sanyinak (válaszként erre: 1263. - Szilvus4)
2023. ápr. 6. 18:31
Nem tudom, mennyi idős vagy, de a 190-es pulzus borzasztóan magas. A maximális pulzust úgy számolják, hogy kivonják 220-ból az életkort. De ez ugye az az érték, amit teljes kardio terhelésen produkál a szervezet (amikor pl olyan gyorsan futsz, hogy kiköpöd a tüdődet).
1263. Szilvus4 (válaszként erre: 1262. - Sanyinak)
2023. ápr. 6. 07:40

Dolgozok rajta keményen, hogy ne uralkodjon el rajtam a pánik. Tegnapi nap egész jó volt, ki is tudtunk menni sétálni, már ez is feltöltött. Elkezdődött a tavaszi szünet, úgyhogy ma már a nagylány is itthon, remélem az ünnepek alatt terelődik a gondolat...

Pulzusom most nagyon érdekes egyébként... A terhesség alatt a baba PSVT szivritmuszavar zavart okozott. Brutál mód kiugrott a pulzusom. A nyugalmi is 90-100 körül volt ekkor, de amikor beinditotta 180-190 re kiugrott, nem állt vissza csak betalocra. Egyszer az sem használt akkor hívtam a mentőket, mert már 230 volt adenozint kaptam, arra állt csak helyre. Ez ahogy a kardiológus mondta szülés után még is szűnt. Amikor jött egy ilyen pánikroham nemrég akkor mértem és meglepetésemre nagyon alacsony lett azóta a pulzus. Nyugalmi pulzus 56-60,de ha mozgok kicsit sem megy 90 felé...

1262. sanyinak (válaszként erre: 1261. - Szilvus4)
2023. ápr. 5. 20:20

Nos nekem volt "szerencsém" hozzá sok évvel ezelőtt, 50 % esélyt adott a kedves orvosom...

Én a fájdalmon, a teljesítőképességem erős csökkenésén túl, leginkább a pulzusomon mértem le, milyen éppen a tüdőm állapota. Mintegy 50%-kal volt magasabb a nyugalmi pulzusom a normálisnál az embólia idején.


Persze ha te pánikolsz, akkor az is befolyásolhatja a pulzusodat. Viszont a pánik egy idő után elmúlik, ám az embólia sokkal tovább kitart 😐.

1261. Szilvus4 (válaszként erre: 1260. - Sanyinak)
2023. ápr. 5. 07:36
Hát igen😊nem igazán kellene itt betegeskedni 😅milyen tüneteket?? Bármilyet... Én nem is tudom mikor alakult ki ez nálam régen tuti nem voltam ilyen. Pl. Amikor hazajöttem a kórházból első este az nagyon jó volt, 2. éjszaka iszonyatosan elkezdett fájni a hátam, de úgy hogy feküdni alig tudtam rajta. Na ilyenkor elkezdem panikolni, ha jön a pánik akkor jön a légszomj stb.. És akkor már én teljesen biztos vagyok benne hogy épp tüdőembóliám van. Tudom, hogy nemrég szültem és a gerincem még fáj tudom hogy 2 hetet feküdtem és nem meglepő ha ezek után fáj a hátam... 1 hónappal ezelőtt még semmi jelentőséget nem tulajdonítottam volna ennek... De a trombózis óta bármi fáj rögtön panikolok. Vagy pl olvastam hogy valakinek annyi tünete volt hogy beszúródott az oldala... Na mondanom se kell bármit érzek oldalt rögtön panikolok... Szóval nem tudom ez mikor múlik el. Nem mondom, hogy folyamatosan így van.. Vannak jobb napok, amikor jó idő volt hétvégén és sétáltam nagyokat akkor pl nem uralkodott el rajtam ennyire a félelem, de tegnap ki sem tudtunk menni a picivel, hát nem is volt túl jó napom...
1260. sanyinak (válaszként erre: 1255. - Szilvus4)
2023. ápr. 4. 22:23

Szia,

Az embóliát is túl lehet élni, de annak kezelés mellett igazán nem sok esélye van kialakulni. Milyen tüneteket keresel egyébként magadon?


Meg aztán 3 gyermek mellett nem is engedhetsz magadnak olyan luxust mint a betegség 😉

1259. Szilvus4 (válaszként erre: 1258. - Mgagi)
2023. ápr. 4. 20:52
Köszönöm a biztatást🥰Bízom benne, hogy leszek én is ilyen erős 😊
1258. mgagi
2023. ápr. 4. 19:29
Az idő minden sebet begyógyít. Ezt is. Bár nekem sokáig tartott, de talpra álltam. Ezután lelkileg is erősebbeknek fogjátok érezni magatokat! 🍀💪
1257. Szilvus4 (válaszként erre: 1256. - Mgagi)
2023. ápr. 4. 16:00
Nagyon remélem, hogy napról napra jobb lesz. Életünk legcsodalatosabb időszaka kellene legyen a gyerekekkel és valójában az is, de azért a félelem, a rettegés beárnyékolja ezt
1256. mgagi (válaszként erre: 1255. - Szilvus4)
2023. ápr. 4. 13:27
Egy darabig ezen kattogni fogsz, de ahogy telik az idő és rendeződsz jobban fogod érezni magad lelkileg is. Kitartás!
1255. Szilvus4 (válaszként erre: 1254. - Mgagi)
2023. ápr. 4. 13:22
Igen most mást nem tudok tenni. Mindent nagyon betartok. 4-5 liter víz naponta, ülni nem ülök maximum az ágyban és felteszem a lábam. Állni szintén nem. Fekszem pihenek és mozgok, napról napra növelem a sétálás idejét. Most sajnos az idő nem kedvez a kinti sétának így a szobában járkálok. Max súly amit felemelek az a babám súlya most kB 5.5 kg körül van. Nekem fizikailag nem vészes, nem mondom hogy néha nem fáj, vagy nem érzem, főleg a derekam inkább nem is a lábam, de az kibirható. Viszont a lelki része az brutál. Egyébként is évekig pánikbetegseggel küzdöttem, most sokszor eluralkodik rajtam a pánik ismét. Pedig lefoglalom magam, a kislányom folyamatosan mellettem van, a 1.5 éves kisfiam is itthon, mondjuk mellette már kell a segítség most is elvitte nagymama sétálni plusz ott a 11 éves nagylány. Nem unatkozom egyáltalán mégis folyamatosan ezen kattog az agyam. Rettegek az emboliatol, állandóan a tüneteket nézem.... Nagyon nehéz ez a része
1254. mgagi
2023. ápr. 4. 11:08
Ha mozogsz akkor már teszel azért hogy ez ne ismétlődjön meg. Itt is lényeg a fokozatosság, mivel idő mire szervül a rög. Utána már többet fogsz bírni és a lábad sem fog belilulni. De a combod minimum 1cm-rel biztos vastagabb marad.
1253. Szilvus4 (válaszként erre: 1250. - Nyafi2)
2023. ápr. 3. 17:44
Szia Nyafi! Hasonlóan vagyok mint Te. Február 15-én szültem természetes úton március 10 kaptam mélyvénás trombózist. Genetikat nem tudom, majd vizsgálnak arra is. 2 hétig voltunk kórházba a picivel, ebből 5 nap teljes mozdulatlsag utána fokozatos mozgás. Csütörtökön volt 1 hete, hogy hazajöttünk. Nekem azt mondták a mozgás nagyon fontos most már, úgyhogy napi szinten sétálok. Tegnap 2.5 órát ma 1 órát. Nekem is az a legnehezebb, hogy el kell látnom egy csecsemőt, őt emelhetem, de a 1.5 évest nem, mellette most folyamatos segítségem van. Magasra terjed, a bal lábamba teljesen elzarta a keringést, de most már egész jó a helyzet 2-3cm-erl vastagabb mint a jobb, kicsit lulásabb néha. Kompressziós harisnyát már reggel fél eszem, úgy jelek ki az ágyból előtte vadgesztenye krém, csak este zuhanyzás előtt veszem le. 2 hétig 2x0.6 clexane - al szúrtam, most már csak 1x0.6 kell. Ha úgy érzed írj nyugodtan, most a picik miatt is elég hasonló helyzetben vagyunk. Illetve igen a kórházba ln már én is át olvastam az összes kommentet,tulajdonképpen ezekbe kapaszkodnak, hogy, láttam más is volt igy. Bevallom Nekem most a lelki része a legnehezebb, ez a folyamatos rettegés... Kitartás
1252. Szilvus4 (válaszként erre: 1250. - Nyafi2)
2023. ápr. 3. 17:41
Szia Nyafi! Hasonlóan vagyok mint Te. Február 15-én szültem természetes úton március 10 kaptam mélyvénás trombózist. Genetikat nem tudom, majd vizsgálnak arra is. 2 hétig voltunk kórházba a picivel, ebből 5 nap teljes mozdulatlsag utána fokozatos mozgás. Csütörtökön volt 1 hete, hogy hazajöttünk. Nekem azt mondták a mozgás nagyon fontos most már, úgyhogy napi szinten sétálok. Tegnap 2.5 órát ma 1 órát. Nekem is az a legnehezebb, hogy el kell látnom egy csecsemőt, őt emelhetem, de a 1.5 évest nem, mellette most folyamatos segítségem van. Magasra terjed, a bal lábamba teljesen elzarta a keringést, de most már egész jó a helyzet 2-3cm-erl vastagabb mint a jobb, kicsit lulásabb néha. Kompressziós harisnyát már reggel fél eszem, úgy jelek ki az ágyból előtte vadgesztenye krém, csak este zuhanyzás előtt veszem le. 2 hétig 2x0.6 clexane - al szúrtam, most már csak 1x0.6 kell. Ha úgy érzed írj nyugodtan, most a picik miatt is elég hasonló helyzetben vagyunk. Illetve igen a kórházba ln már én is át olvastam az összes kommentet,tulajdonképpen ezekbe kapaszkodnak, hogy, láttam más is volt igy. Bevallom Nekem most a lelki része a legnehezebb, ez a folyamatos rettegés... Kitartás
1251. mgagi
2023. márc. 29. 17:54
Szia Nyafi! Sajnálom, pont szülés után. Szuriról áttértek a gyógyszerre, majd havi rendszerességgel INR mérés lesz. Azt nem tudom ha leidenes vagy akkor végig gyógyszert kell e szedni vagy csak félévi. Hordani kell a kompressziósharisnyát. Azt is dokival kell feliratni. Jobbulást csajok!
1250. Nyafi2
2023. márc. 29. 16:17

Sziasztok!

Végigolvastam a 40akárhány oldalt. :) Durva sztorik vannak. Remélem, már mind jól vagytok.

Ami feltűnt, hogy nagyon sok trombózis műtéttel és terhességgel függ össze. Többen is írtátok, hogy nem kaptatok vérhigító injekciót a műtét után, és ezért dühösek vagytok. Érdekességképp leírom, hogy én a második császármetszésem után kaptam trombózist, pedig kaptam a szurikat végig, de már a kórházban el kezdett fájni az egyik lábam. Enyhe izomláz érzésem volt, más tünet nem. Mivel Leidenes vagyok, én már akkor gyanakodtam trombózisra, aztán be is igazolódott magán doppler vizsgálaton. Kétoldali trombózis ráadásul a combomtól végig, nagy területen. Mivel a kisbabám 3 hetes volt, amikor bementem az ügyeletre, így nem fogtak bent a kórházban, 10 napnyi Clexane és fekvés volt amit előírtak. Most pénteken fog lejárni a 10 nap, de el is fogy a szurim. Így elmegyek ahhoz az orvoshoz, aki magánban diagnosztizált, remélem ad még szurit, vagy már gyógyszert esetleg. Én is elkeseredtem, főleg, hogy azért a csecsemőt el kell látnom, de közben rettegek a tüdőembóliától. Ha nem bánjátok, majd jelentkezem. :) Akik meg most vannak benne az akut szakaszban, nektek jobbulást!

1249. mgagi (válaszként erre: 1248. - Szilvus4)
2023. márc. 17. 11:09
Igen kb fél óra mire felhúzod a harisnyát.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook