Mélyvénás trombózis után (beszélgetés)
1296. mgagi (válaszként erre: 1295. - Anitu2)
jún. 3. 21:14
Addig amíg nem szervül a rög addig lilulni fog a lábad.
1295. Anitu2 (válaszként erre: 1294. - Mgagi)
jún. 3. 19:42
Az is van természetesen. Gondolom azért sem kell feküdni egész nap,mert van harisnya.Es éjjelre nem kell,szóval mozogni lehet,kell benne
Hisz akkor nem adnának ha nem szabadna mozogni.Olyan félelmetes, hogy tök gyorsan zuhanyzom,mégis látom ahogy színeződik el a lábam és fáj.
1294. mgagi
jún. 3. 16:38
Akkor még harisnyát kell felíratni. Azt gondolom a hematológus fogja. Addig fáslizni kell.
1293. Anitu2 (válaszként erre: 1292. - Mgagi)
jún. 3. 15:13
De csak verhigitot kaptam.
1292. mgagi (válaszként erre: 1291. - Anitu2)
jún. 2. 19:43
Akkor valószínű a dózissal volt baj. De ha gyógyszert már megkaptad az már jó, mert gyógyulni fogsz. Csak idő és türelem.
1291. Anitu2
jún. 2. 19:11
En mar a kórházban megkaptam a gyógyszert. Nem is bíznék mar az injekcioban, az mellett ksptam trombozist.Állítólag keves volt az adag.En pedig mozgok.Jarkalok neha az udvaron is.
1290. mgagi (válaszként erre: 1288. - Anitu2)
jún. 2. 17:07
Szúrod magad? Mert nekem kellett. Amíg meg nem kaptam fél évre a gyógyszert. Akkor havonta nézték az INR értéket.
1289. mgagi (válaszként erre: 1288. - Anitu2)
jún. 2. 17:05
Én két hét után állhattam lábra. Nagyon rossz volt lábra állni két hét után. Két hétig biztos hogy dagadt ha megterheltem. Én azóta mivel sokat talpalok melóban ha haza megyek és leülhetek végre szeretem vízszintbe tenni a lábam. Szóval, jó ha lealább ilyenkor ha leülsz nem terheled a lábad hogy hagyod lógni. A harisnya sokat segít. Muszáj mindig hordani. A rögnek most idő kell hogy beszervüljön mert ha leszakad akkor embóliát kapsz. Ha van már harisnyád akkor hordjad.
1288. Anitu2
jún. 2. 16:56
Szia.Azota is hordod?En úgy sajnálom,hogy egy hónap után kett ez..Legalább a baleset elején történt volna, hogy lassan már helyre rázódni.Mar tényleg kezdtem volna a rehabot és minden ok lett volna..Egész nyáron még bazenba se mehetek.. Most vagyok 11napja hogy kiderült.Jo soka találkozom orvossal. Nem is tudom mennyit mozoghatok majd.Neked meddig dajt a lábad nem tudod?
1287. mgagi
jún. 1. 12:13
Szia Anitu!
Ma voltam az angiológián mert az MRT kimutatta a trombózist. De mondták hogy ez régi nem friss. Most megkönnyebbültem. Fura lenne számomra mert hordom a harisnyát.
1286. mgagi (válaszként erre: 1285. - Anitu2)
máj. 31. 01:10
Teljesen megértem. De jelen helyzetben sajnos nem tudsz mit csinálni, mert ahhoz hogy újra a régi legyél sajnos idő kell. Viszont trombózis után már sosem lesz olyan mint régen. Sajnos. Max jobb lesz.
1285. Anitu2 (válaszként erre: 1284. - Mgagi)
máj. 30. 23:16
Egy hónapja volt a baleset.Szombaton(egy hete derült ki a trombozis)Nem tudom mennyit kéne mozognom.ma pedig lassan megfőztem,aztán pihi,aztán megint csináltam valamit,megint pihi.Jaj olyan nem jó ez,lelkileg sem.Kislanyom is sajnálom,hogy nem tudok vele úgy foglalkozni már egy hónapja ahogy kéne.
1284. mgagi (válaszként erre: 1283. - Anitu2)
máj. 30. 19:08
Ezek után muszáj kideríteni van e hajlamod rá. Ha csak heterozigóta akkor nem kell örökké vérhigító. Nálam is így volt. Annyi hogy lábadat szépen fokozatosan kell terhelni. Egy hónap eltelt szóval járkálni meg kell.
1283. Anitu2 (válaszként erre: 1282. - Mgagi)
máj. 30. 15:25
Hát nem,főleg hogy már így is egy hónapja be vagyok zárva. Rendesen hatni sem tudok,mert fáj a térdem, épp kaptam volna a rehabot rá. Nem tudom mennyit járkálhatok, lépcsőzhetek e,miből mennyit...De sajnálom azt is,hogy úgy vártuk kislányommal a nyarat..Annyit viszem őt mindig strandokat,otthon fürdünk,tök izgi a nyár, na most meg mi lesz,nem tudom.Rrmelem eredményeim jók lesznek hematologusnal majd.
1282. mgagi
máj. 29. 15:48
Szia! Értem. Mit mondtak? Kaptál gyógyszert? Nem lehet könnyű.
1281. Anitu2 (válaszként erre: 1280. - Mgagi)
máj. 29. 12:27
Szia.Roviden a történetet.. 37eves vagyok,volt kisebb balesetem térdemmel egy hónapja, és szombaton derült ki,hogy trombozisom lett.Ugye gipszem is volt ráadásul szúrtam is magam verhigitoval. És annak ellenére. Félek és dühös vagyok.
1280. mgagi
máj. 29. 05:43
Szia Anitu! Mesélj. Hogy vagy?
1279. Anitu2
máj. 28. 23:20
Sziasztok!Jár még ide valaki?Elolvastam mind a 40 oldalat,de jó lenne még kérdezni,beszélgetni itt valakivel 😊
1278. Zoli3555 (válaszként erre: 1272. - Riravagyok)
2023. dec. 16. 06:30
Szia! Nekem is a bal lábambam van mélyvénás trombus és ugyan azt a gyógyszert szedem!2 hónap után voltam Doppler vizsgálaton és ugyan úgy ott van!!! Neked mikora szivódott fel?
1277. mgagi (válaszként erre: 1276. - Riravagyok)
2023. máj. 10. 15:18
Értem
1276. Riravagyok (válaszként erre: 1275. - Mgagi)
2023. máj. 10. 15:05
Epekö... persze tudja a sebesz
Oda figyelt nagyon.ö küldött sos be meg mütet elött angiologiara hogy mi legyen ugye a verhigitó miatt...
1275. mgagi (válaszként erre: 1274. - Riravagyok)
2023. máj. 10. 14:59
Házi orvossal tudod kiíratni a vérvizsgálatot. Mivel műtenek? Azért mondjad hogy trombózisod volt. Adniuk kellene vérhigítót műtét után ha tudnak róla
1274. Riravagyok (válaszként erre: 1273. - Mgagi)
2023. máj. 10. 14:30
Azt ki csinalja a trombofilia hajlam vizsgalatot?? Fognak adni. Sebesz mar mondta holnap irja ki.hetfőn mütenek. . Rettegek szo szerint hogy ujra kaphatok. Neg azt sem mondtak mitől kaptam. Ja azt montak nem tudjak......
1273. mgagi (válaszként erre: 1272. - Riravagyok)
2023. máj. 10. 14:22
Ha szeretnéd csináltass trombofília panelt hogy kiderüljön van e genetikai hajlamod. Viszont ettől függetlenül szerintem műtét után nem ártana szurit kérni. Már az előzmények miatt is.
1272. Riravagyok (válaszként erre: 1271. - Mgagi)
2023. máj. 10. 14:03
Köszi😊9 hónapja volt egy alsó vegtagi melyvenas trombozisom. Bal labamban. Eluquist szedtem rá. Mivel par nap mulva mütenek el kűldtek sos be angiologiara. Ahol alaposan neg is vizsgaltak. Doppler, uh minden tökeletes. Semmi elteres sehol. Melyvenas trombozisnak nyoma sincs.azt mondtak ez gyönyőrüen gyogyult .es most mar nem is kell szedni az eliquist .injekcio is csak akkor javasolt ha trombozisra hajlamosito körülmeny alakul ki... de en felek. Öszinten szolva félek. Ki küldte asszisztensel a zaromat. Ra se tudtam kerdezni, mire figyeljek. Hog, vigyazzak.... nagyon felek. Hiaba örülnöm is kéne
1271. mgagi (válaszként erre: 1270. - Riravagyok)
2023. máj. 10. 13:56
Szia! Mesélj. Mire vagy kíváncsi?
1270. Riravagyok
2023. máj. 10. 13:43
Sziasztok!! Aktiv most valaki?? Velemenyt szeretnek😊
1269. Szilvus4 (válaszként erre: 1266. - Sanyinak)
2023. ápr. 8. 13:23
Igen, reméljük 😊😊😊nem hiszem, hogy ez a veszély fenyeget most 3 gyerkőc mellett 😅
1268. Szilvus4 (válaszként erre: 1267. - Bluemoon55)
2023. ápr. 8. 11:05
Rendben, köszönöm 😊
1267. Bluemoon55 (válaszként erre: 1265. - Szilvus4)
2023. ápr. 7. 12:50
Szia gyere át az extrasystoles fórumra ott tudunk segíteni
További ajánlott fórumok:
- Mélyvénás trombózis kialakulása után mi a teendő? Mik a legjobb gyógymódok?
- Ha valakinek az alsó lábszárában mélyvénás trombózist diagnosztizálnak, akkor az normális, hogy vastagbél-és gyomortükrözést csinálnak?
- Várandós lányom trombózisos. Sehol nem kapok várandós harisnyát! Normál harisnya 4-5, hol nézzek utána?
- Mélyvénás trombózis terhesség alatt....
- Mélyvénás Trombozis!receptek, diéták, mozgás, minden amit tudni kell
- Mélyvénás trombózis után repülni - milyen intézkedéseket kell tenni?