Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Torna nélkül is le lehet fogyni 12 kilót? fórum

Torna nélkül is le lehet fogyni 12 kilót? (tudásbázis kérdés)


2020. jan. 25. 00:43

"Az élelmiszerek glikémiás indexének viszonyítási alapja az egyik legegyszerűbb szénhidrát, a szőlőcukor, amely 100%-ban glükóz, emésztést nem igényel, azonnal felszívódik a szervezetben, és ebből kifolyólag maximális inzulinreakciót vált ki."


"Minél kevesebb inzulin termelődik, annál kevesebb zsírt raktároz el a szervezet, ami a sikeres fogyás kulcsa."

14. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - 184481d874)
2020. jan. 25. 00:38

Étkezés szempontjából itt a KULCS!


[link]


Az alacsony GI értékű ételeket kell enni!


(Tehát amik a legkevésbé emelik meg a vércukorszintet.)

13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - 184481d874)
2020. jan. 25. 00:35

Kerülni kell az éhezést is, mert a szervezet túlélésre kapcsol és elkezd mindent raktározni.


Akkor együnk, amikor éhesek vagyunk és annyit, amennyi éppen elég, csak ne a tiltólistás ételekből.


Ha eszünk, azzal az anyagcserét sem kényszerítjük lassúságra.


Be lehet csapni a gyomrot egy-két pohár meleg vízzel vagy levessel.


Nagyon sokszor a telítettség a cél, így egy pár trükkel be lehet csapni (egy kis időre) a gyomrot.


A folyadéknak és a melegnek mindig örülni fog.


Keleten úgy tartják, hogy a meleg ételek/italok az "emésztés tüzét" (az anyagcserét) tartják életben.


Ugyanígy a fűszerek is.

12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - 184481d874)
2020. jan. 25. 00:26

Étkezés szempontjából a fehér cukor és a fehér liszt elhagyásán van a hangsúly. Aki még profibb, az a keményítő tartalmú ételeket is elhagyhatja.


Erre jön a mozgás, ami általában aerob edzés (magas intenzitás, magas oxigénfelvétel, magas pulzusszám, izzadás) és csak gyorsítja a folyamatot. Heti 2-3 alkalom elég, ha 30-60 percet rááldozunk.


Ezzel az életvitellel (véleményem szerint) 2 hónap alatt akár 15 kiló is leadható.


Lehet az anyagcserét gyorsítani kávéval, zöld teával, mate teával, puerh teával, gyömbér teával, almaecettel, citromos vízzel, meleg vízzel, stb. (ízlés szerint)


Erős hidegben is edzhetünk, mert az felemészti a zsírt, de a meleget is kipróbálhatjuk, mert az meg gyorsítja a méregtelenítést. Mindkettő nagyon hasznos.


Bűnözés csak szigorúan étcsokival vagy egy pohár meleg kakaóval.


(A meleg nagyon fontos az emésztésnek.)

11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. jan. 25. 00:05
Mozgás nélkül is le lehet fogyni, csak sokkal lassabban. A mozgás igazából csak gyorsít a folyamaton.
2020. jan. 16. 13:45
Sziasztok! Pár évvel ezelőtt 16 kg-ot adtam le napi kerékpározással,felező ételadaggal ,csökkentett édesség és kenyér bevitellel és napi este 10-15 perc tornával.Kb. 13 hónap alatt.Sajnos az elmúlt évben sok stressz ért igy visszaszedtem kb. 5 kg-ot.Megjön a tavasz újra próbálom leadni az 5 kg-ot,bár tudom nem lesz könnyű,hogy tartós és nem "tiszavirág életű" legyen .Sok sikert és kitartást kivánok magamnak és mindenkinek!
9. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. jan. 16. 08:46
Többször is írtad már a számtalan fórumodban, hogy 80+ kilóról mozgással fogytál le, és hogy még jól is esett mozogni. Tudod hogy mit kell tenned, az újabb és újabb fórumok kiírása tutira nem fogyaszt... Hajrá, egyszer már megcsináltad, menni fog megint, csak elkezdeni nehéz.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Magdi985)
2020. jan. 16. 07:43

Milyen igazad van!

Olyan étkezést kell kialakítani, amiket fogyási cél nélkül is tartani tudunk hosszú éveken keresztül.

2020. jan. 16. 07:23

sokkal gyorsabb, tartósabb és főleg SZEBB eredményt érhetsz el, ha mozogsz (is). Formásodni a sporttól lehet.

Nem szoros értelemben vett torna kell először, hanem valami kardió mozgás. Gyors gyaloglás, kocogás, bicaj, úszás, amit szívesen végzel.

Jobban is fogod érezni magad, jót tesz a keringésednek, stb stb stb.

Mozogni mindenkinek érdemes, nem csak annak aki fogyni vágyik.


Étkezés terén se kell nagy hókuszpókuszt csinálni. Kevés kenyér, liszt, tészta, sok zöldség, fehér hús, hal, mérsékelt mennyiségben gyümölcs, meg mondjuk heti egy "elhajlás" - azaz egy szelet süti, egy túrórudi, vagy ép egy lusta estén egy pizza vacsora.

Rengeteg víz.


Az a legfontosabb, hogy tartható legyen hosszú távon. Vannak olyan csoda diéták, amikkel pár hét alatt le lehet dob ni öt kilót, csak az nem tartható még középtávon se.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - 23f06ac886)
2020. jan. 16. 07:02

Milyen igazad van! Hogy az éhség érzetet gyakorlatilag a gyomorsav is okozhatja, és azért írják sok helyen a pohár víz technikát.


Egyébként az előzőekben írt módon 18-20 kg-ot adtam le, van még kb. 10 többletem, jó lenne annak is minimum a felén túladni.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. jan. 16. 07:01
Mi az a 3pkgt?
4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. jan. 16. 06:54

Ahogy Elliana is írta, valahogy én is úgy kezdtem:

- elhagytam a fehér kenyeret, fehér lisztet, fehér cukrot, fehér rizst

- helyette: teljes kiőrlésű liszt, abonett kenyér, bulgur, ill. gyümölcscukor. Nálam ebből 25 dkg kb. 3-4 hóra elég.

De vannak a net-en kenyér receptek, a tk. lisztből megsütheted és tökéletes.

- és lehetőleg az alacsony 0-55 % Glikémiás Index kajákat eszem, lassabban szívódik fel a benne levő ch, később éhezek meg.

Ha tarjuk a napi 4-5x-i étkezést, azokból a szervezetnek kevesebb is elég. :))


Mellette azért naponta-kétnaponta mozgás, de nem a megerőltető torna, hanem:

[link]


Mikor mennyit bírtam, annyit. Majd a szervezet szól, hogy arra a napra mennyi az elég. :))

Állítólag a testsúly 70 %-ban az étkezésen múlik és csak 30 % a mozgáson.

2020. jan. 16. 06:18

Tartós étrend és étkezési móddal. Felesleges több fogyókurás dolgot összevegyíteni, vagy gyakrabban váltógatni, mert csak összezavarja a szervezet tápanyag igény rendszerét. Vitamint és ásványianyagokat ilyenkor természetes forrásból kell pótolni. És az aktívitásnak megfelelően kell étkezni, illetve a pihenési időhöz igazítani, mert hajlamos lesz a szervezet tartalékolni. Ami a hízás alapja. Mozgás nélkül lassab lesz a kalória csökkenésnek a folyamata, de ha hosszútávon berögzödik az étkezési rend, akkor tartós lehet a súlykontrol. Amire érdemes figyelni, hogy túlzott éhség érzetet el kell kerülni, ilyenkor magasabb a szervezet ösztőnös tartalékolási igénye.

Bár van egy-két alap trükk. Szervezet akkor éhes, ha tápanyag hiánya van, ilyenkor érdemesebb előbb magasabb vitamin, ásványagot bevinni gyümölccsel, vagy valami hasonlóval, mert utána kisebb lesz a szervezet kaloria igénye. Illetve a másik éhség érzeti ok, amikor üresnek érződik a gyomor. Vagyis a felszabaduló gyomorsav kapacítás folyadékkal, vízzel érdemes leöblíteni, mert utána könnyebben el lehet érni a telített állapotot.

Lényegében alakíts ki egy rendet ami a szervezeteddel és életviteleddel, aktivitásoddal szinkronban van.


Sok évvel ezelőtt, volt egy intenzív elhatározásom és lefogytam 14-15kilót, de erőtlenűl éreztem magamat. Aztán az elöző módszerekkel visszahíztam 3-4 kilót. De azóta fixen meg maradt ez a súlyom. Kívéve karácsonykor, mert olyankor felugrik plusz 1,5 kiló pár hétre.


Sok síkert és kitartást

2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. jan. 16. 06:07
Én elhagytam a fehér cukrot. Helyette xilitet vagy eritrint használok. Drága. De nekem ez insította be a fogyást. Mellete kevés kenyeret eszem azt is csak teljeskiörlésüt.
2020. jan. 16. 00:22
Legutòbb tornàval fogytam le 3pkgt meg figyeltem meletre az ètkezèsre.De most ki hagynàm a tornàt mivel nem az erőssègem.Csak akkor nem tudom le e birok fogyni.Arra vagyok kivàncsi hogy itt van e olyan aki torna nèlkül fogyott le sokat ès hogy csinàlta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook