Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szénhidrát diétának mi a lényege? Állítólag éhezés nélkül lehet fogyni. fórum

Szénhidrát diétának mi a lényege? Állítólag éhezés nélkül lehet fogyni. (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 28. 20:30
Ezek nem szénhidrát ,hanem szénhidrátMENTES diéták:)
2009. dec. 23. 11:39

Szia,

Nem tudom, hogy pontosan a teszta dietara gondolsz vagy a cukorbetegeknek szolo szenhidrat szamolasi dietara...


Ha az utobbira akkor van 120-140-160 grammos peldaul. En most 160ason vagyok es igy fogytam 3 honap alatt kozel 6-8 kgot. Ja es utalok tornazni, ez van - nem is csinalom.


A lenyege hogy szamolnod kell mennyi szenhidratot eszel naponta etkezesenkent. 3 orankent kell enni napi 5 alkalommal. A gr elosztas: reggeli 30, 10orai 20, ebed 50, uzsonna 20, vacsora 40. Ha sokx eszel keveset, nem leszel ehes.

Fontos: a reggeli szenhidrat kevesebb legyen, tehat semmi tejes muzli narancslevel stb. A szenhidratba minden beleszamit! rantas, liszt, teszta, cukor, fruktoz, gyumolcs, pl joghurtban 7gr van atlagban, 2 dl narancsleben pedig megkozelitoleg 20 gr. A felvagottat is cukrozzak!


A kenyerrol le lehet mondani konnyeden. Nekem pl a kedvencem a kakaos csiga... es igy is megy.


A szimpla teszta dietat senkinek sem ajanlom. En csinaltam a foiskolan kenyszerusegbol (penzhiany stb). Lehet vele fogyni, de kicsinalja a szervezeted hiszen nem kapsz meg alapveto tapanyagokat. A legjobb fogyasztoszer a zoldseg! Es meg egeszseges is.

18. doxikri (válaszként erre: 17. - Kisstoth)
2009. ápr. 21. 18:12
erről nem hallottam, de érdekelne!
2009. ápr. 21. 12:46

Állítólag létezik valamilyen tészta diéta is. Sok sok tészta és zöldség.

Ismeri valaki ?

2009. ápr. 20. 23:05

Fövényi József; Papp Rita

Cukorbetegek diétáskönyve

Kiadás: Budapest, 1987

Kiadó: Medicina Könyvkiadó


Szerintem ezt keresitek. :)

15. doxikri (válaszként erre: 14. - Jelena)
2009. ápr. 19. 21:25
Annyit tudtam még a könyv nélkül kideríteni, hogy a Medicina Kiadó jelentette meg, 12 éve már biztosan és a "diétáskönyvek " sorozatának egyik kötete. Amúgy szerintema többi hasonló könyvben is találsz recepteket és szénhidráttáblázatot. Az már kiindulásnak elég.
14. jelena (válaszként erre: 13. - Doxikri)
2009. ápr. 19. 19:42
pont az a baj, mimdnek igy kezdödik a cime. anyukádnak jobbulást. ráér, csak fel csigáztad az érdeklödésemet, mégegyszer köszi a segitségedet.
13. doxikri (válaszként erre: 12. - Jelena)
2009. ápr. 19. 19:16

Sajnos nem, mert az anyukámnak bevittem a kórházba és oda csak jövő héten megyek. De a címe az: Cukorbetegek diétáskönyve.

Ha ott leszek megnézem.

12. jelena (válaszként erre: 11. - Doxikri)
2009. ápr. 19. 19:05
a neten találtam egy pár könyvet a témával kapcsolatban. tudsz szerzöt hátha igy könnyebb a választás. köszi a segitséget.
11. doxikri (válaszként erre: 10. - Jelena)
2009. ápr. 19. 13:47

ja! Víz! Igyál sokat és főleg szénsavmenteset.

Aadicsomot meg variáld, hogy ne und meg!!

Majd tudósíts az eredményről!!

10. jelena (válaszként erre: 9. - Doxikri)
2009. ápr. 19. 13:30
köszi a választ, a könyvet beszerzem. a paradicsomot én is szeretem van amikor egész nap azt eszem, so nélkül mert az meg köti a vizet a szervezetben.:))
9. doxikri (válaszként erre: 8. - Jelena)
2009. ápr. 19. 11:18

Próbálok visszaemlékezni, mert 12 éve volt. Azt tudom, hogy kb. 3 óránként ettem. Pl. reggel 7 egykifli és egy pohár kefír, 10 óra, bármilyen felvágott és bármennyi, de kfli vagy zsömle csak egy esetleg abonett, vagy puffasztott rizs szelet.

Ebédre bármennyi hús, lehetőleg zöldkörettel v. salátával előtte egy kis leves, de rántás nélkül.

Uzsira lehet gyümölcs, de nem sok, pl fél narancs és mondjuk egy kis pohár joghurt. Vacsira bármennnyi virsli, fél zsemle, egy pohár tej.

Létezik szénhidráttáblázat, ahonnan ki tudod számolni, hogy hogyan jön ki egy napra a kb. 180 gr. Ennek alapján állítsd össze kedved szerint az étlapot.

A lényeg, mint írtam, hogy minél kevesebb kenyér, tészta, cukor, sőt a gyümölcsöket is jól meg kell nézni, mert elég soknak magas a szénhidrát tartalma.

Amúgy én még a mitől nagyonn le tudtam fogyni, az a paradicsom. Viszont imádom is, tehát nem okozott gondot, hogy szinte csak azt ettem. Oliva olajjal, sóval, néha egy kis sovány sajttal, vagy valami finom joghurtos öntettel.Persze azért emellé is ebédeltem, de csak light-osan.

Van könyv is a cukorbetegek diétáskönyve, abban konkrét receptek is vannak.

Szülés után vékonyabb voltam mint a szülés előtt.

Nem éheztem, és szoptattam a kisfiamat. Rengeteg tejem volt.

Majd írd meg ha kipróbáltad! Sok sikert!!

8. jelena (válaszként erre: 7. - Doxikri)
2009. ápr. 18. 23:09
szia:) lehetne egy kicsit többet megtudni? pl reggeli, tizorai stb. mit és hogyan? köszönet.
2009. ápr. 18. 22:15
A terhességem alatt magas volt a cukrom és akkor kellet szénhidrát diétát tartanom. Ez azt jelentette, hogy napi 5x kellett enni és összesen 180 gr szénhidrátot ehettem. Húst, zsírosat bármennyit de cukor, édesség, kenyér stb. csak igen minimálisan. Nem kell éhezni, igenis nagyon jókat lehet így is enni. Én ma is esküszöm erre a diétára. Próbáljátok ki.
6. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 4. - 2104cc91e8)
2008. dec. 7. 10:40

Na akkor tisztázzuk!

Nem szabad szénhidrátot enni csak minimálisat,mondjuk napi 140-160ch elosztva!

Igen hatékony ha ésszel csinálja az ember és a cukorbetegek alapvető életeleme ez a fajta táplálkozás!

Akit érdekel az a google-ban beírja szénhidrát diéta és ott csemegézhet kedvére.

Viszont felhívom a fogyni vágyó társak figyelmét,hogy ez nem úgy működik,hogy megcsinálom lefogyok aztán eszek rendesen megint,ez életforma kell,hogy maradjon különben újra hízás és jojó effektus lesz a vége,sok kínlódással,gyötrelemmel és kudarccal!

Priviben is szívesen adok tanácsot akit érdekel!

2008. dec. 7. 10:11
Hol olvastad ezt? Nincs olyan, hogy szénhidrát-diéta, legalábbis nem fogyásra használják...
2008. dec. 7. 09:42
Gondolom, az a lényege, hogy csak szénhidrátot lehet enni :D :D
2008. dec. 7. 09:40
Én a gyógyszeres fogyásnak nem vagyok híve mert az csak addig tart amíg a gyógyszert szeded . A gyógyszer szedésnek meg mindig van valamilyen károsító hatása hosszabb távon .Csak a torna és a diéta de az is csak a normális keretek között. Kenyeret meg lelehet csökkenteni, mert az is sokat segít én is szeretem a kenyeret ,de mégis letudtam mondani ha nem is könnyen amikor muszáj volt.Zsemlével helyettesitetem napi 2-3 végül nagyon elég.
2008. dec. 7. 09:28

Jó lenne, ha valaki ezt is közzétenné........bár mi van azokkal, akik nagyon szeretik a kenyeret??

Arról nem lehet teljesen lemondani!!!!!!!

2008. dec. 7. 07:50
Szénhidrát diéta.mi a lényege?állítólag éhezés nélkűl lehet fogyni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook