Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Több gyerekkel otthon fórum

Több gyerekkel otthon (beszélgetős fórum)


15. _kleo_
2009. júl. 22. 16:09

Nekem egy 2 és egy 4.5 évesem van itthon. Én próbálom a házimunkát reggel ébredés után gyorsan elvégezni, takarítani szinte csak hétvégén szoktam. Főzni kb. 3-4 naponta nagyobb adagokat, plussz hétvégén minden nap. Így általában van többféle főtt étel itthon, minden másnap mást eszünk.


A bevásárlás nálunk könnyen megy, nagyvárosban lakunk, ahol van Cora és van hozzá gyerekmegőrző ingyen, ráadásul egy nagyon kedves és lelkes óvónővel. Kisebb boltokba csak végszükség esetén megyünk be, a kicsit beültetem a bevásárlókocsiba, a nagy már jön mellettem szépen.


Programok igazából csak a játszóterezés ilyen melegben, vagy esetleg az udvaron pancsolás. Sajnos társasházban lakunk, mi vagyunk az egyetlen kisgyerekesek, így az udvaron nincs semmi.


Nekem szerencsém van, mert bár gyakran ölik egymást, de korban már jól összenőttek, eljátszanak egymással is jól, van társaságuk.


Nálunk most a kedvenc játék az olló. Vettem nekik gyerekollót, míg én főzök, vagy házimunkát végzek ülnek mellettem a konyha előtt és szeletelnek. Amerikai konyhás a lakás, így rájuk látok főzés közben is. Szerencsére ők már kinőttek abból a korból, hogy küzdeni kelljen velük, hogy nehogy belemásszanak a forró sütőbe. Múlt nyár ilyen szempontból neccesebb volt.

2009. júl. 22. 09:04
Engem érdekelne a ti napirendetek. Eddig nálunk nagyon nem volt, mert a kicsi igény szerint szopott és fejtem is, így nem tudtam betáblázni a napjainkat időponthoz kötve. Most már megpróbálkoznék vele, csak nem tudom, hogy hogy kezdjek neki. Nektek mi, hogy vált be?
2009. júl. 21. 13:15
Én be szoktam vonni őket a házimunkába, mi szinte mindent együtt csinálunk, persze ami veszélyes azt nem adom a kezükbe, de mindenkinek megvan a feladata pl evőeszközpakolás, zokni párosítás stb.A főzésnél is ott vannak, igen most már megértik nálunk is h. forró.
12. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - Becseiagi)
2009. júl. 21. 11:54
Biztonsági ajtó nálunk sincs sehol.:) Viszont ott szeretnek lenni, ahol én is, főzni pedig kell.:) Szerencsére megértik, hogy a tűzhely közelébe ne jöjjenek. Általában elvonulnak az egyik sarokba és ott játszanak.:)
11. becseiagi (válaszként erre: 10. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 20. 22:09
Hát ez nem meggyőzés, hanem eleve így neveltem őket. Mivel panelban lakunk, így nem nagy a konyhánk, és nem tudnak észrevétlenül besurrani. Mikor megtanultak mászni és nem volt pénzünk ilyen drága biztonsági ajtókra, akkor csak oda raktam az ajtóba az etetőszéket keresztbe a földre, és attól nem tudtak bejönni. Így amíg akkorák lettek, hogy már arrébb tudták már tolni, akkorára úgy ahogy megszokták, hogy ott max. csak megállnak, de nem jönnek be. Mondjuk mostanában a kisebb lányom rákapott, hogy kérdezés nélkül bejön, de olyankor egyből "kizavarom".
10. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 9. - Becseiagi)
2009. júl. 20. 18:38
Mivel győzöd meg őket, hogy ne menjenek a konyhába (nagyon észnél kell lennem, ha velem vannak), mert a csajok nem kérnek engedélyt...ha becsukom az ajtót, a nagyobb kinyitja, vagy ordítanak.
2009. júl. 20. 12:00
Én is beszoktam fogni a lányokat, amire tudom. Addig is nem ölik egymást! :) Teregetni a ksebbik lányom, Andika (3,5 éves) adja a ruhákat a kezembe, a nagyobbik (7 éves lesz) leszedi a szárítóról a megszáradt ruhákat, én hajtogatok, aztán ketten segítenek elpakolni. A konyhába még nem engedem be őket, ahhoz még kicsinek tartom a két lányomat. A 7 éves meg kis növésű, elég sok mindent nem ér még el. A fiam meg csak nézelődik, hogy a többi mit rohangál, mint egy csorda marha! :DDD
8. rosanegra (válaszként erre: 7. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 20. 11:57
Igen tény, h. sok múlik a kialakított napirenden, ha valami miatt fel nem borul.De különben ahogy értelmesednek egyre könnyebb a helyzet, amíg picik addig nagy lekötöttség és akkor tényleg káosz minden.
2009. júl. 19. 23:22

Két lányom van, Lili 32 hónapos, Zsófi 19. Kicsi közöttük a korkülönbség (13,5 hónap), elég nehéz még most is (korábban kész káosz volt).

Bár a nagyobbik bölcsis, de elég sokat volt beteg, így már 3 hónapja itthon van.:)

Minden napot előre meg kell tervezni, mikor mit csinálunk, mert ha észreveszik, hogy lazsálás van, és nem kötöm le minden percüket (mindegy, mivel), feje tetején áll minden.

A bevásárlás nálunk egyszerű, tesvérkocsival megyünk, nincs ki-be mászka, szerencsére eddig egy üveg boron kívül semmit nem vettek még le a polcról.

Kint az udvaron jól elvannak, de bent! Két hónapja értették meg, hogy a saját szobájukban pakolhatnak, de nem jó, ha az építőkockákban bukdosunk más helységben.

A főzés a legnehezebb, ilyenkor kell lefoglalnom őket, mert bár már a kicsi is mondja a tűzhelynél, hogy "folló és meghalap", mégis ott mókuskálnak. Ilyenkor adok nekik kislábast, kisfazekat (már mindkettőről leverték a zománcot:(), fakanalat, és ők is főznek.

A mosásnál segítenek teregetni...Lili hozza az elejtett mosott ruhát, Zsófi leszedi a szárítóról.

Elég jó napirendet sikerült kialakítanuk...csak türelem kell.:)

2009. júl. 19. 15:31

A bevásárlást mi is 2 kocsival szoktuk megoldani, de akkor már látom előre nem a legjobb ötlet, különösen, azért, mert a nagyfiú egy picit hiperaktív, na akkor nálunk is marad a mama.

A háztartással csak úgy bírok, h. beszereztem néhány háztartást könnyítő berendezést...különben elötte úszott minden pedig csak kettő volt..a vasalást meg a férjem végzi kivéve nyáron, mert ilyenkor nonstop dolgozik, azt modja szereti csinálni, de sztem csak segíteni akar.

Igen az tény ha véletlenül vki bevállalja vmelyik felügyeletét, könnyebb a helyzet.

De mondjuk milyen édesen tudnak aludni:)Meg különben ha programokat szervezünk egész jó tesók és még jók is és akkor nagyon lehet élvezni, h. ennyi van

5. becseiagi (válaszként erre: 3. - Rosanegra)
2009. júl. 19. 15:07
Igen, megyeszékhely a mienk, úgy hogy egy helyen van a suli és az ovi. Nálunk csak akkor van gond a bevásárlással, ha a középső egyáltalán nem hallgat rám, ami gyakrabban igen csak megtörténik. Nekem meg itthon van gáz, egyszerűen nem jutok időben oda, hogy főzzek ebédet, mert a pici még de. alszik és du. egyszer. A konyha meg pont a babaszoba mellett van, úgy hogy nem könnyű.
2009. júl. 19. 15:04

Sziasztok!

Nekem is 3 lurkóm van,Máté most megy suliba,Tomi középsőbe,Jázmin pedig 21 hónapos.

Nekem ugyanolyan minden napom: kelés,mosogatás )mert az estit reggelre hagyom),reggeliztetés,ágyazás,mosogatás,takarítás,mosás bedobása,főzésnek nekiesés,közben mosogatás,biliztetés,életmentés-mert nyírják egymást rendesen-,ebédeltetés,mosogatás,takarítás,HOXA ha van rá idő :) ,vagy vásárlás,1-2-3 gyerekkel,attól függ,hogy anyósom hányat vállal be :),aztán pedig gyerekek szórakoztatása estig.Mert különben ők szórakoztatnak engem.

Ha ovi van ,akkor vagy könnyebb,vagy nehezebb,mert elég betegesek,tehát be kell iktatni az orvoslátogatást is.

Az biztos,hogy ha már 1 nincs velünk éppen,100x könnyebbb minden.

Nem egyszerű a dolog.

A bevásárlást úgy csináltuk 3 gyerekkel,hogy 2 kosat vettünk ki,egyikben a 3 gyerek,másikban a cuccok.... egészen addig,míg a fiúk egyszer fel nem borították az egész kocsit és Jázmin rendesen agyrázkódást kapott...eszméletvesztéssel.

Azóta ha lehet,inkább nem visszük a nagy valamelyikét.

Novembertől megyek dolgozni,akkor lesz kemény dió !Bár 4 órába kezdek,hogy belerázódjunk,de januártól műszakolok is....

3. rosanegra (válaszként erre: 2. - Becseiagi)
2009. júl. 19. 15:00

Szia!

Igen nem egyszerű, az biztos és legalább egy településen megtalálható minden? Mármint ovi, suli..

Nekem a legidősebb három és fél éves, a középső augusztusban kettő és a harmadik 6 hónapos.Ha itthon vagyunk simán mennek a dolgok, de egy bevásárlást kész rémálom összehozni, főleg most, h. az oviban szünet van.Ha valahova elmegyünk biztos történik valami érdekes dolog.

2. becseiagi (válaszként erre: 1. - Rosanegra)
2009. júl. 19. 14:49
Szia! Nekem 9 hónapos a 3. gyermekem, és hát nem könnyű. Elég nehezen tudom összegyeztetni a 3 gyereket, a férjemet, a főzést, a háztartást, a bevásárlást. Neked hogy megy? Mekkorák a nagyobb gyerekeid? Nekem az első lányom szeptembertől megy 1 osztályba, a kisebbik lányom pedig oviba, de nem tudom, hogy hozom ezt össze.
2009. júl. 19. 14:46

Sziasztok!

Nemrég(fél éve) született meg harmadik gyermekem. Érdekelne, h. ki hogy oldja meg mindennapjait, örömök, nehézségek, vicces, érdekes élethelyzetek,praktikák, ötletek, képek, minden ami gyerekekkel kapcsolatos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook