Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukákat keresek akiknek oviba járnak a gyereke/gyerekei s közben otthon vannak a kisebb gyerekkel/gyerekekkel fórum

Anyukákat keresek akiknek oviba járnak a gyereke/gyerekei s közben otthon vannak a kisebb gyerekkel/gyerekekkel (beszélgetős fórum)


16. babli
2010. jún. 7. 08:02
Nálunk 24 gyerkőc lesz abból 10 nagycsoportos.S több mint a fele hazamegy!Mert azt mondják,hogy a gyereknek jobb a saját kuckója na meg persze nekünk is könnyebb...
15. vvicus (válaszként erre: 10. - Babli)
2010. jún. 6. 21:21
Túljelentkezés van, nincs elég hely, így is 30-an vannak egy csoportban. Úgyhogy azt gondolják szerintem, hogy aki otthon van, inkább annak utasítják vissza a gyerekét, mint annak, akinek tényleg mennie kéne vissza dolgozni. Így nézve jogos, de akkor is szomorú, hogy ennyire nincs hely az ovikban.
2010. jún. 5. 16:36
Szóval: "Segítsetek mit tegyek, nem akarják gyermekemet felvenni az oviba". Ott az utolsó hozzászólás. Ez a szociális törvény részlete. Ez csak az egyik törvény, van egy külön az óvodai ellátásró. A magyarország.hu-n gyorsan meg lehet azt is találni. Nekem most hál istennek felvették a két nagyobbat, bár ősztől én is itthon leszek még eggyel. Az az igazság, hogy én nagymamát küldtem beíratkozni... Pedig állítólag a 3 gyerek már pozitívum, de azér én féltem... Délben meg nem hozom haza és kész... Ha felvették, joga van az ellátáshoz egész nap. Legfeljebb kérheti az óvoda, de törvény nincs rá.
13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - Babli)
2010. jún. 5. 16:27
Kedves babli! Sajnos nem. Törvény szerint az 5. életévét betöltöttet köteles fölvenni a körzetes intézmény. Az alatt csak azt köteles, "akinek a napközbeni felügyelete nem biztosított". Simán megtehetik, hogy nem veszik fel, ha helyhiányra hivatkoznak. Volt egy másik topic, valami ilyesmi, hogy "segítség nem akarják felvenni a gyerekemet az oviba". Oda asszem kimásoltam az összes vonatkozó törvényt, mindjárt megnézem, mert az itt sokaknak segíthet. Ugyanis nem csak az "ovis" törvény van, hanem egy szociális is...
2010. jún. 5. 12:50
én ugy tudom hogy önkormányzat befolyása miatt van ez ÍGY hogy , pl : mi is így voltunk tavaj nem ebédelhetett ot a kicsi mivel fö állásu anya vagyok és ugye bár azért vagyok othon hogy el lássam a gyerekeket azzal spórolt az önk. hogy kevesebb gyerekre kelljen fözetni :( polgármester váltás volt :) és ebben az évben már érdekes módon ha hiszitek ha nem azért könyörögtek az ovónők hogy ott alvós legyen MERT ENGEDÉLYEZETT VOLT NEKIK A max gyerek létszám :)
11. babli (válaszként erre: 8. - Mkjudit)
2010. jún. 5. 12:25
"nagy játékra" arra gondoltam,hogy az udvari játékok,fogócska,vagy rosszabb időben a termi játékok.Nálunk délután még ismételgették a verseket,mondókákat,főleg ha ünnepségre készültek.Persze a gyerek társaság is fontos.
10. babli (válaszként erre: 9. - Vvicus)
2010. jún. 5. 12:24
Ez viszont durva,mi az hogy nem veszik fel?Ha betöltötte a 3-at akkor törvény szerint kötelesek felvenni!
2010. jún. 5. 12:21

Sziasztok!

Nálunk sem engedik úgy egész napra a gyereket, ha anyuka otthon van a kisebbel, sőt, már fel sem vesznek olyan gyereket. Ez nagyon szomorú, azért a gyereknek nem csak azért kell az ovi, hogy legyen valahol, hanem a gyerektársaság miatt is. Sógornőmnek el kell hoznia ebéd után a nagyobbik fiát, unokatesómnak pedig nem vették fel a fiát, mert otthon van a 0.5éves lányával.

2010. jún. 5. 12:21
Én mindig elhoztam ebéd után,mert utána már csak altatták őket,uzsonnáztak és mentek a többiért is,ezért délután már nincsenek is "nagy játékok".
7. babli (válaszként erre: 6. - Kitta73)
2010. jún. 5. 12:17

Köszönöm a hozzászolásokat!


3 lányom van:-),de se baj!


Nem tudom,én óvónőként végeztem,s aki akarta haza vihette a gyereket,de az óvónők azt mondták,hogy a gyerekek a saját kis kuckójukban szeret aludni...kis célzás...de nem fogom hazahozni,nem rossz lányka ő!Mire az ikreket összeszedem,elvisszük a nagyot oviba,bevásárolok talán felteszem az ebédet s már mehetek is érte?Nem le akarom passzolni a gyerekemet,nem erről van szó,csak nem szeretném megvonni tőle a játszást.

6. kitta73 (válaszként erre: 1. - Babli)
2010. jún. 5. 12:10
megnéztem a képeidet,tüneményesek az ikrek,persze a kisfiad is aranyos,nem irigyelek,nem igen szoktál unatkozni?
2010. jún. 5. 12:08

szia!

nekem tavaly kezdte a nagyobbik fiam az ovit,és akkor szültem a kisebbiket.Az első perctől ott alszik,semmi gond nem volt vele,és az ovi se szólt.

2010. jún. 5. 12:02

Szia!

Mi is ősszel kezdjük a nagyobbal az ovit, a kicsivel meg itthon leszek/vagyok. Nekünk még nem mondtak ilyet, de az is igaz, hogy csak augusztusban lesz a szülői. De az előzetes elbeszélgetésen sem említettek ilyesmit.

2010. jún. 5. 11:55
Szerintem nem kell elhozni a nagyot. Miért kellene? Joga van ott lenni. Nekem a nagy 6 éves lesz, a középső 4, a kicsi meg 2 hónapos. A nagy 2 évet járt oviba, míg itthon voltam. Mikor a középső kezdte az ovit, akkor meg már terhesen voltam itthon. Nálunk ez a délben hazahozni dolog sosem merült fel
2010. jún. 5. 11:54

Szia!

Nálunk nincs így,sőt tavaly nyáron még vihettem is 2 hetet oviba a nagyobbikat,bár másik oviban kötelezően hazavitetik a gyermeket ha anyuka otthon van.

2010. jún. 5. 11:42

Sziasztok!


Olyan anyukákat keresek akiknek az egyik csemmetéjük már ovis a másikkal pedig még otthon vannak,mivel a nagyobbik lányom 2,5 éves és decemberben kezdi az ovit,én itthon vagyok a 6 hós ikerlányokkal s az ovi azt mondta,hogy el kell hoznom a gyereket ebéd előtt.Nálatok is így van?A vezető mondta,hogy gondolkozzak el azon,hogy hazahozom-e őt vagypedig bent hagyom.

Nem szeretném őt elhozni,mert akkor színte csak a foglalkozáson vesz részt s egy kicsit játszik az udvaron s a délutáni "nagy" játékokból kimarad-Nálatok is ez a helyzet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook