Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Több gyerek nem egyenlő egy gyerekkel fórum

Több gyerek nem egyenlő egy gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2
43. LBO (válaszként erre: 42. - Panna.33)
2022. aug. 29. 17:38
🥰
42. Panna.33 (válaszként erre: 38. - LBO)
2022. aug. 29. 17:34

Értem, és talán most már lehetnék jó anyja mindkettőnek, ha lenne második, de úgymond későn kezdtem, így ez a vonat már többszörösen elment.

De nem bánom, boldog leszek annyitől, amennyi adatott. 🙂

41. LBO (válaszként erre: 40. - Channa*)
2022. aug. 29. 17:30

Szerencsére nem kell senkinek sem bizonygatnom hogy mennyire szeretem a gyerekeimet. Egyszerűen, csak rohadtul nem esett jól, ahogy az illető mondta. Mert szerinte lehetetlen hogy ugyan úgy szeressem egyiket, mint a másikat.


Egyébként mi is hárman vagyunk testvérek, soha! nem tettek különbséget köztünk a szüleink, éstudom, hogy egyformán szeretnek minket. ❤️


Amúgy meg nem csipogok 🤦🏻‍♀️🤣

40. Channa* (válaszként erre: 38. - LBO)
2022. aug. 29. 08:15

Mi hárman vagyunk testvérek.

Soha nem az volt, hogy vettek még egy vagy 2 tábla csokit, hanem az 1 tábla csokit kellett harmadolnunk;)


A bátyám, hiába csak 1 évvel idősebb, mint én, akkor is az volt pl. görögdinnyénél, hogy ő kapott egy negyedet, én és a húgunk pedig a negyed dinnyét feleztük. Nem azért, mert minket kevésbé szerettek volna, hanem azért, mert ő fiú, mi meg lányok és nekünk elég a kevesebb is.


Egykém van, aki mindig az én kicsi fiam lesz. Nincs ebben semmi. Már miért ne szerethetném az egykémet úgy, mint más a 2 gyereke közül az egyiket?


Akkora baromság összemérni azt, hogy ki és mennyire szereti a gyerekét/it, és az még nagyobb baromság, hogy a több gyerekesek elképzelik, sőt! tudják, hogy mi egykések elkényeztetjük, életképtelennek neveljük a gyerekünket és csak kínlódás lesz az élete még a párjának is majomszeretetünk miatt.


Az ismerősödnek igaza van! Te rögtön azzal jössz, hogy kínozza az egykéjét és miatta nincs barátnője, stb., te meg rosszul érzed magad, mert nem szereted annyira egyik gyerekedet sem, hogy elegendő figyelmet fordíts rájuk.

Úgy érzem, hogy betalált a megjegyzésével és te látod is, hogy igaza van, ezért itt picsogsz, hogy....


Ha nem így lenne, akkor nem indítottál volna fórumot. Vajon miért itt a hoxán kell igazolnia a tagoknak, hogy márpedig egyformán szereted a gyerekeidet? Nem ezt érzed? Ez bizony gáz...

39. LBO (válaszként erre: 37. - Panna.33)
2022. aug. 28. 15:51
Mi is úgy neveljük őket, hogy nélkülünk is tudjanak boldogulni. Tudják, bármikor gondjuk, bajuk van, mindenben segítünk. De remélem 28 évesen nem kell majd felhívnom egyiket sem hogy takarózzon be ha fázik 🙃
38. LBO (válaszként erre: 37. - Panna.33)
2022. aug. 28. 15:46
Ha 1 tábla csokim van, akkor azt nem megfelezem, hanem veszek még egyet, hogy a másik gyerek is egy egészet kapjon. 😉
37. Panna.33 (válaszként erre: 27. - LBO)
2022. aug. 28. 12:01

Egy gyerekem van, de 12 évesen is képes önállóan megtalálni a kaját a hűtőben.

Kimondottan arra nevelem, hogy életképes legyen, hogy majd akkor is megállja a helyét, hozzon döntéseket, amikor én már nem leszek.

Egyébként én úgy éreztem, hogy senki mást nem tudnék így/ennyire szeretni, mint őt és az szemét dolog lenne a második gyerekkel szemben. Tesómnak kettő gyereke van, és őket sem tudom egyformán szeretni. Igyekszem igazságos lenni velük, de mégis a kislányt jobban szeretem.

36. pteri (válaszként erre: 33. - LBO)
2022. aug. 28. 11:30
Ezek hülyék! Ne is törődj vele miket beszél ez az ismerősöd! Ne te érezd rosszul magad, amiért ő nem százas!
35. Csillagszem38 (válaszként erre: 34. - LBO)
2022. aug. 27. 15:09
Van egy 20 éves felnőtt lányom és tudnék mesélni......!
34. LBO (válaszként erre: 32. - Csillagszem38)
2022. aug. 27. 14:57
Nem nevetnél, ha minden reggel ezt kellene hallgatnod 🙃🤣
33. LBO (válaszként erre: 31. - Csillagszem38)
2022. aug. 27. 14:57
Talán 18 éves lehetett a fiú, mikor volt egy kis szerelme, de anyuka szerint a kislány nagyon költekezős volt ezért jobbnak látták, ha a fiú szakít vele. Azóta nem volt a fiúnak senkije. De erre is megvan a válasz, a fia a minőségre megy, nem a mennyiségre... Na, szóval van baj a toronyban... 🤦🏻‍♀️
32. Csillagszem38 (válaszként erre: 27. - LBO)
2022. aug. 27. 11:31
😂😂😂😂😂
31. Csillagszem38 (válaszként erre: 15. - LBO)
2022. aug. 27. 11:26
Na, beletrafaltam. Nem lennék a fia barátnőjének a helyében.
30. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - LBO)
2022. aug. 27. 11:24
Neki valószínűleg csak egy gyereke van ezek szerint és el.se tudja képzelni, hogy lehet több gyereket is szeretni. Míg nem lesz 1-nel tobb gyereke vkinek, addig természetes, hogy így gondolkodik.
29. f7f780f355 (válaszként erre: 28. - LBO)
2022. aug. 26. 17:18

Hjaa pedig mennyi ilyen van.

Rengeteg testver oli egymast.



Amugy nem lehet altalanositani. Van, ahol igenis jobban szereti az anya az egyiket mint a masikat. Sajnos de van ilyen igy ebbeol a szompontbol igaza van az ismerosodnek de ha rad nem igaz ne vedd magadra. De neki is van velemenye tisztelerben kell tartani.

Az ilyen egyke fiuk meg mindig mamika kedvencei lesznek...szegeny jobendobeline a sracnak. Anyos sarkany haver kikesziti majd mert a kisfianak senki sem lehet jo. 😹😹😹

28. LBO (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 26. 06:49

Atya ég! Az a mondat... 🥺😭

Hárman vagyunk testvérek. Soha nem éreztük, hogy valamelyikünket nem szeretnék úgy a szüleink, mint a másik kettőt. De mi hárman is nagyon ragaszkodunk egymáshoz.

Apa beteg lett, mondták a szüleink hogy a házat el kellene rendezni, ha bármi történne... Hárman vagyunk, azt gondolom teljesen igazságosan "osztozkodtunk". Aki legtöbbet tud nekik segíteni, ő kapta a nagyobb részt. Egy percig nem volt ebből vita.

27. LBO (válaszként erre: 26. - Pteri)
2022. aug. 26. 06:11

Most 28 éves. Minden reggel le kell jelentkeznie anyukánál hogy felkelt. Majd anyuka fél órán keresztül ecseteli, hogy mit hol talál. A konyhapulton van a tea, a hűtőben az ebéd. Szellőztessen. Ha süt a nap, üljön ki a teraszra napozni, de ha kicsit fúj a szél tegyen magára egy plédet, nehogy megfázzon. Ha valamit venni akar a gyerek, azt először egyeztetni kell anyukánál hogy megveheti e.

Ezeket egy 28 évesnek minden nap el kell mondani? Diplomás, egészséges fiatalember!

Lehet tényleg én nem szeretem eléggé a gyerekeimet, mert igaz mégcsak 15 és 17 évesek, de megtalálják a hűtőben az ebédet, sőt szellőztetni is tudnak...

26. pteri (válaszként erre: 15. - LBO)
2022. aug. 25. 21:56
Szegény egyszem gyerek. 50 évesen is a mama kedvence lesz, ha nem menekül.
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - LBO)
2022. aug. 25. 20:18

Ugyanúgy tényleg nem lehet, hiszen mások a gyerekek is. De a szeretetet meg lehet osztani.


Nagyon sok családban látom egyébként, hogy a testvérkapcsolat siralmas, főleg felnőttként. Amikor meghal a szülő, meg tudnák fojtani egymást egy kanál vízben.

Ismerősi körben hangzott el a következő mondat: Minek kellett neked másik gyereket szülnöd, engem miért nem szerettél annyira, hogy ne kelljen osztoznom azzal a hülyével?

Mások az értékrendek.

Ne vedd a szívedre, nem lehetünk egyformák. A lényeg, te miként érzel.

24. LBO (válaszként erre: 17. - Kannanana)
2022. aug. 25. 15:56
Olyan arrogánsan mondta, tényleg rosszul esett.
23. Amaunet (válaszként erre: 7. - LBO)
2022. aug. 25. 15:28

Valóban, az egy gyermekes anyukák hajlamosak majomszeretettel csüngeni az egyként, félti/óvják a széltől is és hajlandóak a feneküket is kitörölni, csak ne fáradjon az egyke.


Elnézést azoktól az egy gyermeket nevelő anyukáktól, akik nem ilyenek!

2022. aug. 25. 15:24

4 gyerekem van! Nincs kedvenc! Mindegyiket ugyan úgy szeretem!

Nem benned van a hiba! Neki fejben van a gond! Kerüld az ostobákat! 🤣

21. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Liliom10)
2022. aug. 25. 14:52

A szeretet nem olyan, mint a pénz. Ebben egyetértünk.

Viszont egy gyerek felnevelése kőkeményen függ az anyagiaktól is.

Aki ezt tagadja, az önmagát csapja be.

20. manó2000 (válaszként erre: 1. - LBO)
2022. aug. 25. 14:50
Ő már csak tudja! 😀 Magából indul ki mert egy van neki.
19. liliom10 (válaszként erre: 1. - LBO)
2022. aug. 25. 14:46

Nekem is van testvérem, a férjemnek is, és nekünk is két gyerekünk van. Mikor még csak egy volt, megkérdeztem pár ismerős barátnőt, anyukát, akinek már kettő volt, milyen érzés ? Mindenki azt mondta, még jobb, mint mikor csak egy gyerekük volt. Mikor nekem is két gyerekem lett, akkor éreztem, milyen nagy boldogság ez.

Az ismerősöd elég anyagias lehet. A szeretet nem olyan, mint a pénz, hogy egy gyerekre 100 Ft jut, kettőre pedig csak 50-50 !

A figyelem mennyisége nem attól függ, egy vagy két gyerek van, hanem a szülőktől !!! Meséli a menyem, hogy az oviban vannak olyan gyerekek, - egykék -akikre alig figyel az anyuka otthon. Sokat ül a gyerek a TV előtt, vagy bébiszitter van vele, anyuka csinálja a saját programjait (fodrász, barátnők,stb.)

18. aszparagusz (válaszként erre: 14. - LBO)
2022. aug. 25. 14:25
Ebben azért van igazság.
2022. aug. 25. 14:15
Ne haragudj, de ezt magadra venni… mindenkinek lehet véleménye. Szerintem ezzel foglalkoznod sem kéne. Egyik füleden be, másikon ki.
16. Kacsahercegno (válaszként erre: 15. - LBO)
2022. aug. 25. 14:00
Hát nem kell vele foglalkozni, mindenki ezt gondolja szerintem, hogy ő szereti a világon a legjobban a saját gyerekeit 🤷‍♀️ Sokaknak a gyerek is csak egy indok hogy másokkal kötekedjenek. :D
15. LBO (válaszként erre: 11. - Kacsahercegno)
2022. aug. 25. 13:57

Nem vitatkozom vele, csak egy beszélgetés volt, ahol inkább az volt a téma, hogy ki hány évesen engedi el a gyerekét egyedül, barátokkal, haverokkal.

Erre jött tőle a válasz hogy ő az egyet sokkal jobban félti, mint mi a kettőt, hármat stb. Meg hogy ő sokkal jobban is szereti azt az egy szem gyereket.

14. LBO (válaszként erre: 13. - Gigi>)
2022. aug. 25. 13:54
Igazából a saját elmondása szerint, nekik azért van csak egy gyerekük, mert a gyerek pénzbe kerül. Elég egyet is eltartani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook