Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Titkos napló olvasási jogának megvonása fórum

Titkos napló olvasási jogának megvonása (beszélgetős fórum)


1 2
57. andi6020 (válaszként erre: 51. - 090716)
2016. aug. 7. 00:00
Amúgy ő már másként gondolja.
56. v.erka (válaszként erre: 51. - 090716)
2013. dec. 17. 22:13
Telitalálat :)
55. v.erka (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. dec. 16. 23:21
Szerintem ok nélkül kizárni valakit bunkóság. Kb. olyan, mint amikor beengedek vendégeket a házamba, aztán egyszer csak közlöm, hogy most pedig azonnal menjetek a p***ba. Más dolog, ha valaki "rászolgált" a tiltásra.
2013. dec. 16. 23:14
Egy napló rólunk szól. Ha az értékét az alapján akarjuk megítélni, mit szólnak hozzá mások, akkor a lényegét veszti el...
53. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - 103cacdfd2)
2013. dec. 16. 23:11
En is lett volna akit olvastam volna, uzenetet is irtam, de nulla valasz, pedig tobbszor belepett. Mar nem is banom, hgy ilyen ember eletebe nem latok bele, nekem ez jellemtelen dolog, ha az ember a masikat valaszra sem meltatja. Leirta magat :-S
52. 937a2a883a (válaszként erre: 49. - Mazsinka)
2013. nov. 19. 16:19

Sok mindenben egyetértek. Én mondjuk nevekkel, adatokkal vezetem a naplómat és nagyon sok mindent leírok benne, viszont nekem csak 3 ember olvashatja, akikben megbízom és eddig nem is volt gond. :) És én is tudom, hogy ők merre laknak, mi a nevük stb.

De pont a leírt dolgok miatt vagyok nagyon körültekintő és rajtuk kívül nem is engedtem be mást, pedig próbálkoztak. Mondjuk azért a szexuális életemet nem vezetem le benne :), de írok le olyan dolgokat, amiknek nem örülnék, ha kikerülne a nagyvilágba. De mondom, ebben a 3 emberben teljesen megbízom. :)

51. 090716 (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2013. nov. 19. 16:17

Én is! akkor meg főleg, ha valaki invitál a naplójába, aztán meg kirak, mert én hétvégén nem írogatok neki!!! :(

Amúgy alapból gyerekesnek tartom az egészet!

50. 937a2a883a (válaszként erre: 48. - Mazsinka)
2013. nov. 19. 16:14
Na, ilyen velem is volt és akkor lett titkos a naplóm.
2013. nov. 19. 11:49
Másrészt én se nyilvános, se titkos naplóba nem adom meg az adataimat, nevemet, hollétemet, képemet, pont azért, hogy elkerüljem, hogy visszaél vele bárki is. Egyesek azt hiszik, hogy fröcsögnek bele a világhálóba minden veszély nélkül. Olvasom olyan lány naplóját, aki szerintem nincs tisztában azzal, mekkora butaság ennyi emebr elé tárni a privát ügyeit. Véletlenül derült ki, hogy nagyon közel lakunk egymáshoz egy kis közösségen belül is, vannak közös ismerőseink, ugyanígy van olyan, akivel egy városban lakunk, a férjem ismeri... és olyan dolgokat oszt meg a nagyvilággal, hogy hány abortusza volt, meg azt, milyen a szexuális élete stb. Örülne, ha kiderülne? Ha pl. a férjem a munkahelyén mindenkinek elmesélné, hogy xyz milyen problémákkal küzd az ágyban stb.? Jobban kellene vigyázni a privát szféránkra.
2013. nov. 19. 11:41
A kedvencem, amikor beszélgetek egy témában, és az illető már nem tud mivel érvelni, belenéz a naplómba, vagy végignyálazza mind a 4000 hozzászólásomat, hogy találjon rajtam fogást. :)Egyesek de ráérnek!
47. Mytusz (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2013. nov. 19. 09:38
Amennyiben csak az olvasók felmérése az ok, akár egyet is értek.
46. spinneli (válaszként erre: 45. - Mytusz)
2013. nov. 19. 00:04

Nekem az vihar a biliben szint, aki felméri, hogy ki olvassa, és aki nem jelez megadott időn belül azt kizárja.

Ahogy írtam, nem lóg itt mindenki nap mint nap.

45. Mytusz (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2013. nov. 18. 23:05

Úgy értelmezem, itt más volt az ok a kizárásra.

Onnantól vihar a biliben, hogy ha te kizársz, én is kizárlak, bár amúgy nem olvaslak.

44. spinneli (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. nov. 18. 22:57
Szerintem vihar a biliben-nem mindenki jön föl rendszeresen a hoxára, nem értem miért várják el sokan, hogy naprakész legyen mindenki a naplójából.
43. Mytusz (válaszként erre: 42. - Ee1dc9ba06)
2013. nov. 18. 22:46
Naja... nagy hűhó semmiért. Kizárt, megbosszulom és kizárom a másik 140-ből.
42. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 40. - Mytusz)
2013. nov. 18. 22:43
:)) Hát ja... Amit ilyen sokan tudnak, az már nem is lehet titok:)
41. Mytusz (válaszként erre: 14. - Inta)
2013. nov. 18. 22:36

Még egy érv a teljesen titkos napló mellett.

Az is jól eshetett, hogy egy fórumban még ki is beszélnek bosszúságból.

40. Mytusz
2013. nov. 18. 22:33

Én naplót írok - magamnak. Jó, hogy van titkos verzió, Így egyszerűen senkit nem kell kizárni, meg okos megjegyzéseket olvasni, nincs kényszer sem, hogy gyakran írjak, nem is szoktam, inkább amolyan jegyzetfüzet.

Publikusakat viszont én is olvasok, valószínűleg az író tudomása nélkül.

Azt azért viccesnek tartom, hogy valaki százakárhány olvasóval "titkosnak" gondolja a naplóját :)).

39. mothertiger (válaszként erre: 38. - Mazsinka)
2013. nov. 18. 18:09
Dettó. Ezt akár én is írhattam volna.
2013. nov. 18. 17:46
Én azt se tudom, kik olvassák a naplómat. Én viszont olvasom olyanokét, akiket be sem jelöltem kedvencnek. Van, hogy rólam is lejön pár ember, ha olyat írok, ami nem tetszik, vagy jó ideig nem írok. Most erre mit mondjak? Vannak nagyobb problémáim is az életben.
37. gizus58 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. nov. 18. 17:17

Ismerős a szitu.Volt egy nyitott naplóm, áttettem titkosba, meg volt rá az okom. Előtte, beírtam, hoy miért szűnik meg a napló, és várom azon olvasóimat a titkosban, akik eddig olvastak.Jöttek is , de nem rég olyan dolog szivárgott ki a naplómból,amit csak oda írtam be.Így, meghoztam a döntést, hogy aki soha egy betűt nem írt hozzá, nem jelezte, hogy egyáltalán olvassa, azt kizártam. Volt egy két felháborodás, de nem túl nagy, nem dőltem a kardomba.:)

Úgy gondolom, hogy egy titkos naplóba ha meghív valaki olvasónak, azzal megtisztel,hogy bepillantást enged az életébe, és akkor én is visszahívom a sajátomba.De, csak olyat, akivel valamilyen szinten már kommunikáltunk, fórum vagy cikk után, esetleg hozzászólásban. Teljesen vadidegent nem engedek a titkos szférámba.De én sem kéredzkedek be idegenhez .Ha megvonom az olvasási jogot, akkor teljesen normális dolog, hogy én sem olvasom az övét!

De még így is előfordul, hogy megsértődik valaki, ha nem engedem be a naplóba.Pedig, ez számomra bizalmi viszony,és ha meghívok valakit, és nem óhajtja olvasni nem sértődöm meg rajta,tudomásul veszem és kész..

36. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. nov. 17. 23:07
Hátöööö.... :)) ilyen emberek inkább ne olvassanak, és én sem vagyok rájuk kíváncsi. Harag nélkül, sértődés nélkül.
35. lepke99 (válaszként erre: 31. - Bowie)
2013. nov. 17. 21:46
mondjuk én kíváncsi vagyok, amikor levesznek a kedvencekből, hogy na, most vajon kiknél csökkent a népszerűségem :D de nem szoktam ilyen miatt vergődni, csak túl kíváncsi természet vagyok, bár eszembe nem jutna feltenni a kérdést, hogy kiknél vagyok kedvenc
2013. nov. 17. 17:02

Sziasztok!


Nekem kétszer is szarul esett,amikor "valaki" 1 hónapja beengedett a naplójába ,amit mindig olvastam is.


Aztán szó nélkül kizárt.


Írtam neki egy privit,hogy mit írt az utolsó bejegyzésében,és nem értem miért rakott ki,nem is válaszolt:(


Egy másik hoxás is ugyanígy szó nélkül kirakott

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 17. 12:36

Rosszul írtam, nem egyoldalú a tisztelet, egy-egy titkos napló a kölcsönös tiszteleten, bizalmon kellene, hogy álljon.


Van olyan napló, ahova 3 havonta nézek be. Miért ennyire ritkán?..... mert az a dolog ami miatt olvastam, vége lett,de érdekel a további élete is az illetőnek.


Lehetnek olyan élethelyzetek is,amikor az olvasónak van olyan problémája, ami miatt nincs kedve olvasni mást, csak éppen ő nem osztja meg másokkal, valamilyen oknál fogva.

32. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. nov. 17. 10:30

Szerintem nincs ebben semmi! Ha úgy gondolja valaki, hogy körkérdést tesz fel arról, hogy ki olvassa őt rendszeresen a titkosban, tegye. Nyilván olyanok teszik ezt, akiknek bőséges az olvasótáboruk. De itt van a gond. Ha már titkos naplót nyit valaki, akkor biztosan van egy elképzelése arról, hogy max. hány embert lát ott szívesen. Én általában meg szoktam kérni a bejelentkezőt, hogy pár szóban írjon magáról valamit. Aki erre nem válaszol, azt be sem engedem. Ha valaki bejelentkezik egy naplóba olvasónak, azt gondolom, hogy néha pár szóban illik jeleznie az ottlétét, véleményét. Ha valaki egy ideig nem jelez, azt meg szoktam kérdezni, hogy mi újság vele, pláne, ha a saját naplójában sem írogat. Szóval ez számomra amolyan távbarátság, ha valaki az olvasóm és persze a másik oldalról is ugyanezt tételezem fel.

Ha valaki megszüntet egy naplót, akkor szerintem nem elég, ha a saját naplójában kiírja, hogy vége. Az olvasóinak szerintem illik pár sort írni, akár priviben, hogy miért zárja ezt a naplót. Ha ezt nem teszi, olyan, mintha valaki orra előtt becsapná az ajtót szó nélkül. Ha pedig újat nyit és nem akarja a másikat ott látni, hát nem hívja meg! Csak azokat hívja, akiket akar!

Szóval vannak íratlan szabályok, amit azért néhány embernek tanulnia kellene.

31. bowie
2013. nov. 17. 07:09

Engem egyébként, hogy a fórumindító kérdésre is válaszoljak, nem zavar, ha kiraknak egy olyan naplóból, amit nem olvasok, vagy csak ritkán.


Nyilván, aki titkos naplót vezet, és engem érdekel, annak elolvasom minden friss bejegyzését, ha belépek, nem csak olykor-olykor, vagy hetente egyszer..ha csak ritkán nézek bele, akkor engem az nem is érdekel, szóval nem görcsölnék rajta.


És van olyan, akit hagynék tovább olvasni, ha ő engem kirakna is.


Engem inkább az idegel, meg sztem az a feltűnőségi viszketegség, ha valakinek az a gondja, hogy beengedett vagy 60 embert a naplójába, aztán csak 58nál kedvenc..ezért veri ki a hisztit, hogy na ki az a kettő, aki nem volt képes bejelölni, de ezen napokig dühöngve...:DDD

A másik szépség, amikor a tulajdonos az olvasóit szidja, amiért valaki valakinek elmesélt valamit, aki igazából nem is tag már...mintha még nem láttunk volna arra példát, hogy valaki több névvel legyen regisztrálva..na az ilyen miért nem titkos naplót vezet?..csak, hogy ne legyen kit szidni..

30. bowie (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2013. nov. 17. 06:40

Itt, ez igaz, abban az esetben, ha mindkét fél nyilvános vagy titkos naplót vezet. De chibo naplója pl nyilvános..ergo chibot 16an olvassák, de ő nem tudja kik ők, rajtam kívül még csak egy ember szólt hozzá.így ő a többi tizenpár olvasóról semmit nem tud.

Tehát ez nem mindenkit zavar.

29. bowie (válaszként erre: 27. - 2dcbbf1f9f)
2013. nov. 17. 06:35

Nem, itt a gond, hogy nem egy napon belül nem válaszoltál. Először, mikor beengedtelek, utána írtam neked. Arra nem válaszoltál. Aztán jöttél hoxára, mint mondtad utólag, csak a dominóidat jártál felvenni..annyi időbe, én úgy gondolom, hogy belefért volna egyetlen mondat nekem.

Neked nem fért, holott láttad, hogy nem sokan olvassák a naplómat, és bizony, őket ismerem régről. Téged ismeretlenül, csak bizonyos dolgok egyezősége miatt engedtelek be.

És mivel az enyém titkos napló, így valószínűleg az életemnek olyan részeit is tartalmazza, amit nem vennék jó néven, ha onnan kikerülne (lásd inta példáját)

A tied nyilvános napló..ergo téged nem érdekel, hogy ki olvassa, pontosabban azért nyilvános, hogy bárki olvashassa. Nekem meg azért titkos, hogy valóban csak olyanok olvassák, akikben megbízok..tudod, olyan ez, hogy a szomszédoknak sem rohan elmondani sok ember, ha nyert az ötösön, vagy nem rohan át, hogy nekik sírja el élete fájdalmát, vagy gondját baját...azt meghagyja azoknak, akikben megbízik. De attól nem néz furcsán azokra sem, akik mindezt megteszik..

De nyilván, mivel mégis lényeges, hogy én azóta is olvaslak (egyébként csak azért, mert pontosan tudom min mész keresztül, és gondoltam, hogy olykor talán tudok segíteni), hát nem teszem. Mert téged ez nyilván zavar. Ha nem zavarna, szót sem említettél volna róla.:) Részemről természetesen nincs harag. Azért olvastalak tovább, mert úgy gondoltam részedről sem. De mégiscsak szálka maradt.

28. trapiti (válaszként erre: 27. - 2dcbbf1f9f)
2013. nov. 16. 23:49

Nem rossz érzés megosztani napról napra a dolgaidat olyannal aki elzárkózik ettől? Engem nagyon zavar ha legalább annyit nem láthatok a másikból amennyit a naplójába leír... Vannak olvasóim, akik nem írnak naplót, de róluk is tudok azért dolgokat - az ő esetükben ez nem zavar. De az igen, ha valaki kitilt úgy hogy közben olvasni szeretne...


A másik oldal: titeket zavar, ha valaki csak időnként olvas? (Szerintem nekem nagyon sok ilyen olvasóm van... és még nem jutott eszembe, hogy gond ha nem naprakészek az életünkből...)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook