Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jogos-e a rokkantsági nyugdíj megvonása? fórum

Jogos-e a rokkantsági nyugdíj megvonása? (tudásbázis kérdés)


28. 982a4ba0ea (válaszként erre: 27. - 982a4ba0ea)
2012. febr. 23. 18:56
bocsi így helyes: akinek több mint 5 éve van a nyugdíjkorhatárig...
27. 982a4ba0ea (válaszként erre: 24. - Lilimia)
2012. febr. 23. 18:49
Aki a nyugdíjkorhatár előtt van, minden III.csoportú rokkantat felül fognak vizsgálni, ha már végleges, ha nem. Te csak I. vagy II. csoportú lehetsz ha rokkant járadékot kapsz. Rád ez nem vonatkozik, bár most olyat pedzegettek bent a munkahelyen, hogy szúrópróbaszerűen a II. csoportú rokkantakat is behívhatják felülvizsgálatra, de ez csak találgatás, bár én a héten már találkoztam ilyennel, igaz ő '71-es születésű volt...de végleges volt az állapota.
26. Marika156 (válaszként erre: 24. - Lilimia)
2012. febr. 23. 15:36

A 100%-os rokkant dolgozhat teljes munkaidőben,vállalkozó is lehet.

A fogyatékossági támogatás nincs jövedelemhez kötve,22800Ft.Ezt utalják havonta,4-én.

Rokkantsági járadék mellett is lehet dolgozni,úgy tudom 130ezer Ft-nál nem kereshet többet 3 hónap átlagában.

25. Marika156 (válaszként erre: 2. - RockyRoad)
2012. febr. 23. 15:17
Járjon utána,hogy most ki fizeti Neki a tb-t?Ebben az évben 6000Ft körül van,visszamenőleg is behajtják rajta,ha sehol sem biztosított.
24. lilimia (válaszként erre: 18. - 982a4ba0ea)
2012. febr. 23. 14:01

Nálam a rokkantságit, és a fogyatékosságit is véglegesítették, valamint 100%-os munkaképesség csökkentnek nyilvánítottak, pedig tudnék, és szeretnék is dolgozni. Állítólag eseti megbízási szerződéssel lehet, bár nem merem megkockáztatni, így marad az ingyen meló, de nem gond végül is, imádom az önkéntes munkám, csak éppen így a megélhetés, és a jövő tervezése elég nehézkes...

Most eszembe jutott egy kérdés... A jogszabály változtatás előtt véglegesítették mindkettőt. Lehet, hogy ezen is változtattak?

23. RockyRoad (válaszként erre: 22. - 982a4ba0ea)
2012. febr. 23. 13:18
OK, koszonom.
2012. febr. 23. 12:54
Az lehet hogy évtizedek óta rokkant volt, de akkor is szoktunk felülvizsgálati időt írni, kivéve, ha 1956 előtt született, vagy állapota végleges.
2012. febr. 23. 12:46
Igen, ertem amit irsz. Ugy tudom, nem volt idokorlat, mar legalabb egy evtizede (sot, belegondolok tobb is) rokkant nyugdijas volt.
2012. febr. 23. 12:38
Az elképzelhető, hogy mondjuk 2011. októberig volt jogosult a rokkant nyugdíjra, vagy járadékra vagy nem tudom mit kapott, és a felülvizsgálatára csak 2011. decemberben került sor, akkor 10.31.-el megvonják az ellátását. Érted?
19. RockyRoad (válaszként erre: 18. - 982a4ba0ea)
2012. febr. 23. 12:26

Meg egyet kerdeznek.

Vajon miert nem ELOBB behivtak felulvizsgalatra? Rossz a sorrend, szerintem. eloszor megvonok valamit aztan megvizsgalom, jogosan vontam-e meg.

18. 982a4ba0ea (válaszként erre: 15. - Lilimia)
2012. febr. 23. 12:13
Igen, sajnos nem lehet mellette dolgozni. Dolgozni 4 ill. 6 órában csak a szoc.járadék, a rokkant nyugdíj ill. rehab.járadék mellett lehetett, 12.31.-ig. Idén változott a jogszabály, mostmár nem lehet mellette dolgozni. Megszűnt a rokkant nyugdíj is, mostmár rokkant ellátás és rehabilitációs ellátás van.
17. RockyRoad (válaszként erre: 16. - 982a4ba0ea)
2012. febr. 23. 12:12

Huhh :(

Ez milyen szemetseg mar...

2012. febr. 23. 12:11
Igen, én ebben dolgozom, sajnos előfordul, hogy a II.fokú orvosi vizsgálatra 1-2 hónapot is várni kell, és addig nem kap ellátást az illető!
15. lilimia (válaszként erre: 11. - 4c30444687)
2012. febr. 23. 12:11

Én rokkantsági járadékot (ami már járulék január 1-től, tehát bármikor elvehetik) kapok, ami alig több, mint 22ezer... Nem dolgozhatok mellette, csak önkéntesként, pedig tudnék, és szeretnék is, mert az alap gyógyszereim havonta 66ezer Ft-ba kerülnek, hiába vagyok közgyógyos...

Vannak ilyen helyzetek is...

14. RockyRoad (válaszként erre: 12. - 982a4ba0ea)
2012. febr. 23. 12:10
Tehat akkor tenyleg letezik, hogy honapokig hagynak valakit mindenfele jovedelem nelkul? :o
13. RockyRoad (válaszként erre: 9. - Zsazsanéni)
2012. febr. 23. 12:08

Itt is ugy lett volna helyenvalo szerintem, hogy elobb behivni, felulvizsgalni,aztan ha nem jogosult ra, megvonni.

az a baj, hogy mivel honapok ota nincs jovedelme, az elettarsanak is csak valami huszon x ezer forint juttatasa igy teljesen eladosodtak, jovo heten korhazba kellene menjen kardiologiara, de az utazasra sincs penze :( Igy birosagra jarni, telefonalgatni mind-mind kiadas, egyszeruen ez nekik nem fer bele :(

2012. febr. 23. 12:02
Sziasztok. A 44%, rendszeres szociális járadéknak felel meg, amit kapnia kell elméletileg folyamatosan, a rokkant nyugdíj megszűnésétől. Visszamenőlegesen is meg fogja kapni, biztos vagyok benne. Ha pedig fellebbezett a határozat ellen, hogy őt "visszaminősítették", akkor azért nem kap addig semmit, míg vizsgálatára sor nemk erül.
2012. febr. 23. 11:43
Azért valahol érthető, hogy akinek egyéb keresete is van, attól megvonhatják. Apósom is dolgozik rokkantnyugdíjasként. Nem mondom, hogy felveti a pénz, de azért nem is az én seggem alatt van deviza hiteles autó. Az állása szarul fizet, de nem szarabb, mint sok millió embernek, így nem egészen látom, hogy neki milyen alapon van joga a jobb létre.
2012. febr. 23. 11:31

Szerintem telefonáljon be a nyugdíj pénztárhoz, és közvetlenül ott érdeklődjön.

Édesanyám is ott tudott meg mindent részletesen, kifogott egy lelkiismeretes, kedves hölgyet. Azóta 76 oldalnyi jogszabályt ásott elő a változtatásokról, lehetőségekről.

Ha jól emlékszem csak azoknak vonhatják meg elvágólagosan (május 1-től) a rokkant nyugdíját, akik egyéb kereső tevékenységet is folytatnak mellette.

Szörnyű, amit művelnek! Amin még a héten ledöbbentem, hogy Édesanyám ment a bizottság elé, akik ránéztek a diagnózisokra, majd közölték, hogy mivel van pszichiátriai diagnózisa (közepes mértékű szorongásos depresszió), így leállítják az ügyét, előbb felülvizsgálják a jogosítványát... Az eljárás költsége 'potom' 8 ezer Ft... ez is új jogszabály, új módszer, hogy kihúzzák a zsebünkből a pénzt...

2012. febr. 23. 11:29
Régebben is úgy volt,hogy behívták és ha úgy döntöttek,hogy már nem rokkant,akkor leminősítették.A bíróság hamarabb eljár,nekem is volt ismerős akinek a bíróság adta vissza a rokkantságit.Meg mikor bemegy az illető az ajtón,a doki első kérdése,hogy "dolgozik?Vagy bír dolgozni.Mire az illető oda megy akkora már lekérik az Egészségbíztositótól,hogy nem-e valahol dolgozik,mert ott nyoma vana járulék fizetés miatt.Ellátás nélkül nem mardhat senki,az Önkormányzatnak valami segélyt kell adni,meg van rendkivüli segély kiutalására lehetősége is.Elég cifra világ jött,paterolják ki a rokkantakat,akik tényleg betegek.Volt olyan is akit kiraktak anno 67-ről 5o%-ra és kb 2 hónap múlva meghalt.
2012. febr. 23. 11:25

Ez igy egy kicsit tényleg zavaros.Mert tudni kéne hogy a határozaton amit utoljára kapott mi áll.

Tehát ha 44% és rehabilitálható,akkor azt ugy tudom külön kérvényezni kell,a munkaügyi központal eggyüt müködve stb stb.

Enissa:három éve igy van 50-79% rehabilitálható v.nem 3madik csoportu és ebben a csoportban is vannak a véglegesittetek akiket most hívnak vissza

és vannak akiknek rendszeressen vissza kellett járni.és három éve akkik ujjonan lettek leszázalélkolva azokat már rehabelátásba tették ugytudom max 2év plussz 1 év et még lehetett hosszabitani.nekik minden évben saját maguknak kellet kérni a vizsgálatot. lega lább is én igy tudom.nos meg kell nézni az utolso határozatot hogy mi áll rajta.

2012. febr. 23. 11:06

Nem értem, hogy folyósítanak munkanélküli segélyt, az annak jár aki 12 hónapot munkahelyen ledolgozott, ha kilencet dolgozik valaki akkor semmi sem jár. A munkanélküli is három hónap, valahogy félreérti a dolgokat.

Arra gondoltam most, hogy a aktívkorúak szociális ellátására akarják bevonni, és akkor együtt kell működni a munkanélküli központtal, de ő nem tőlük kapja a pénzt , az önkormányzat folyósítja. Forduljon munkaügyi bírósághoz minél előbb, ott elküld9k felülvizsgálatra és a bíróság megítélheti neki újból a rokkant ellátást.h

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - RockyRoad)
2012. febr. 23. 11:00

Már a 67% az 50%-nak felel meg páréve.


Nem lehet, hogy az ismerősöd valamiért nem kapta meg a felülvizsgálatra a behívóját?


Az önkormányzat szociális osztályára kell bemenni neki, és ott vagy 25 ezer forint körüli összeget kap, mint valahány %-ra visszaminősített, vagy az aktív korúak rendszeres szociális ellátását ami 22.800, Ft

5. 4c30444687 (válaszként erre: 4. - RockyRoad)
2012. febr. 23. 11:00
Ez így tényleg elég zavaros.
4. RockyRoad (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2012. febr. 23. 10:51

Nemtudom. Az a baj, hogy ha belegondolok valami nem stimmel itt. Azt mondja, miota megvontak a rokkantsagit, illetve egeszen pontosan leminositettek 44%-ra, azota semmi penzt nem kap. Bejelentkezett munkanelkulinek, es ugy volt, hogy 3 honap mulva (ami hamarosan esedekes) kezdik majd folyositani a munkanelkuli segelyt vagy nemtudom most hogy hivjak ezt. Addig viszont semmi. Most par napja mikor beszeltunk azt mondta, hogy a munkanelkuli segely is kesni fog, mert amig a rokkantsagi nyugdij felulvizsgalata folyik, addig azt sem adjak, mert nem bizonyitottan munkanelkuli, lehet hogy elfogadjak a fellebbezest es akkor valoszinuleg visszamenoleg is kifizetik neki a rokkantsagit. es ha kapna munkanelkulit is, arra nem lenne jogosult. De nagyon zavaros ez nekem...

Igazabol nehezen tudom elhinni, hogy csak ugy leminositenek 67%-rol 44%-ra es aztan, hogy fellebbez kezdik el az egeszsegi allapotat vizsgalni. Plusz hogy nem jar semmifele juttatas nem jar.

Nem tudod az a huszon X ezer ft az milyen juttatas? Az alanyi alapon jar? Igenyelni kell? Mert lehet, hogy az en ismerosomnek is kapnia kellene. Nem sok, de tobb, mint a nulla ft.

2012. febr. 23. 10:39

Nekem apósom rokkant nyugdíjas, nála úgy történik, hogy először felülvizsgálnak. A vizsgálat az, amit húznak-halasztanak. A nyugdíját nem vonták meg, folyamatosan kapja.


Egyébként ha meg is vonták a rokkant nyugdíjat az ismerősödtől, akkor is kéne, hogy járjon valami huszon valahányszáz ezer forint, mivel ha kiderül, hogy valakinek mégsem jár, akkor is ennyi juttatást kapnia kell az illetőnek. Ezeket az infókat apósoméktól tudom.

2012. febr. 23. 10:10

Egyik ismerosom meselte kb 3 honapja, hogy a rokkant nyugdijat megvontak tole, ezt minden elozetes bejelentes / felulvizsgalat nelkul. Azota persze fellebezett (ahol be kellett nyujtania az egszsegerol papirokat, hogy felulvizsgalajak a megvonas jogossagat), a dontest azonban huzzak-halasztjak.

A kerdesem az lenne, hogy van ilyen, hogy eloszor megvonjak a rokkantsagit, aztan felulvizsgaljak az allapotot? Miert nem eloszor felulvizsgalnak es ha nem jogosult mar ra, vonjak meg? Most emiatt honapok ota jovedelem nelkul van az illeto. Dolgozni tenyleg nem tud, munka sincs arrafele, meg beteg is.

2012. febr. 23. 10:10
Kerdes rokkantsagi nyugdij hirtelen megvonasarol

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook