Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Titkos napló olvasási jogának megvonása fórum

Titkos napló olvasási jogának megvonása (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 16. 23:19

Engem kitilott valaki a naplójából. Hogy miért? Mert nem válaszoltam egy napon belül a kérdésére.

Azóta is olvassa a naplómat.


Lehet akkor neki rossz napja volt. Mint ahogy nekem is, amikor nem válaszoltam.


Nem fogom megint kérni az olvasási jogot, mert nem.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. nov. 16. 22:34

Nekem az a véleményem róla, hogy aki azért kitilt valakit, mert adott ideig nem olvassa a naplóját,kicsinyes feltűnési viszketegségben szenvedő ember.


Ha kíváncsiak rám, azzal megtisztelnek, de senkire nem erőszakolhatom magam.

Volt rá példa, hogy én is olvastam egy naplót, melynek a tulajdonosa a titkosán szólt mindenkinek, hogy amennyiben nem jelez vissza valaki, hogy ott járt, kitiltja.

Én olvastam, de magamtól léptem. Egy napképű valakire nem voltam tovább kíváncsi.

2013. nov. 16. 22:29

Engem is tiltottak ki,nem igazán érdekel a dolog:D

Nem jelentkezem már senkihez.

24. inta (válaszként erre: 23. - B94b39b09f)
2013. nov. 16. 22:23

Idézlek:


"Úgyhogy most, hogy az altalam egyik legjobban szeretett szemely egyetlen szo nelkul kitett, ugy dontottem h innen is kilepek."


De ne itt vitázzunk, másoknak nem sok közük van ehhez. Ezt azért írom le neked ide, mert kérted, mondjam, ha nem úgy volt.

23. b94b39b09f (válaszként erre: 15. - Inta)
2013. nov. 16. 22:15

Inta, en nem akarok most nyilvanosan errol vitazni, mert ennel sokkal tobbre tartalak. Olvastam a korkerdest, magamra ismertem - eszembe sem jutott, hogy az indito kerdeshez is kozod lehet. Akkor nem irtam volna, az tuti.

Kimasolni magamnak a klub elhagyasanak okat mar nem tudom, mivel kileptem, de abban egeszen biztos vagyok, hogy "közölted, hogy akkor te most miattam kilépsz a klubból, függetlenül attól, hogy annak semmi köze a naplómhoz." ez nem igy volt. "Miután otthagytál bűnbaknak" - miket mondasz... Egesz hosszan ecseteltem a maganeleti gondjaimat, es azt is odairtam, hogy ezek miatt nem tudok gyakran jonni, hozzaszolni stb, nem tudom teljesiteni a felteteleket es inkabb kilepek. Mondd azt, hogy nem igy volt! Sajnalom, hogy mar itt jarunk, hogy bantjuk egymast, de azert nem kellene igy elferditeni. En nem kerestem bunbakot, nem martirkodom, nem keresem a felhajtast, megvan nekem a magam baja, enelkul is, a hoxa nelkul is.

Annyi tortent, hogy akkor gondolkodtam el, amikor kitettel, es onnan jott a tobbi. De sosem mondtam, hogy miattad van.

Mindegy...

22. trapiti (válaszként erre: 21. - Boyocka)
2013. nov. 16. 22:09
Ha nem érdekel a téma, ne olvasd... nem kényszer :)
21. Boyocka (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2013. nov. 16. 22:03
Miért ne olvassam?
20. trapiti (válaszként erre: 18. - Boyocka)
2013. nov. 16. 22:01
A konkrét eset csak apropója a fórumnak, mint írtam nem egyedi... Amúgy meg ne olvasd :)
19. inta (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2013. nov. 16. 21:53

Onnantól kezdve szól rólam, hogy 4 kattintás megnézni a közös nevezőt a te és a másik fórumtárs naplójának eseményében.


- tudom, hogy nem te voltál. Aki volt, az sem szándékosan tette, hanem figyelmetlenségből / jóhiszeműségből.

- félreértesz szerintem. Kit figyelmeztessek? Azt tudom, hogy egy olvasómnál (az ő lakásán) belenézett valaki - úgymond az ő nevében - a naplómba, és elkotyogott valamit közös ismerősnek. Hogy az olvasómnak milyen egyéb hoxás ismeretségei vannak, arról fogalmam nincs, ezt ki se tudnám nyomozni. Ráadásul tudtommal rajtam kívül más személyes ismerőse nincs, pláne közös az illetővel.

- nem gondolnám inkorrektnek, figyelmetlennek, naivnak vagy legrosszabb esetben felelőtlennek igen. A miértre lejjebb adtam meg a választ. Szűkíteni szerettem volna a hasonló lehetőséget, félelemből, vagy valami ilyesmi :/. Nem volt jobb módszerem. Hacsak az nem, hogy mindenkit kiteszek. De gondoltam, jobb, ha inkább azokat legalább, akik nem olvasnak.

2013. nov. 16. 21:53
Akkor itt most egy konkrét személyről van szó... illetve személyekről. Nem értem miért kellet erről fórumot nyitni?:) miért nem írtatok PMet egymásnak? Miért kell ezt nekünk elolvasni?:) Mert ha független téma lenne az oké... de én azt veszem észre, hogy a lelki sérülésekből, és a kommunikáció hiányából adódó félreértések és nézeteltérések vannak olyan dolgokról, amihez itt egyébként senkinek semmi köze, csak azoknak akikről alapjáraton szó lenne..
17. trapiti (válaszként erre: 9. - 937a2a883a)
2013. nov. 16. 21:44
Tőlem is sokan kérnek olvasási jogot ismeretlenül... ha magától nem jut eszébe, és ha épp olyanom van vagy érdekesnek találom az illetőt valami miatt, akkor szoktam írni, hogy küldjön már magáról pár sort mielőtt beengedem...
2013. nov. 16. 21:41

Inta, a fórum nem RÓLAD szól, hanem egy jelenségről amit n+1x tapasztaltam... Ha rólad szólna, azt írtam volna...


Mindenesetre örülök, hogy megírtad a konkrét okot, ha későn is... Ehhez néhány gondolat:

- tőlem soha semmi nem szivárgott ki sem rólatok sem másról, különösen hogy nem ismerjük egymást személyesen

- ha viszont te tudod, hogy ki az aki hozzáférhetett más kontaktjaid titkos naplójához, a minimum az lett volna hogy figyelmezteted a többieket, hiszen a te profilodon keresztül a mi dolgainkat is olvashatta

- ha nyomoztál és tudod, hogy ki volt az inkorrekt, akkor miért mást tiltasz ki???

15. inta (válaszként erre: 11. - B94b39b09f)
2013. nov. 16. 21:32

Te nem egészen így jártál, bár az alapsztori hasonló. Te úgy jártál, hogy ugyanezen okok miatt kikerültél a naplómból, majd a klubba, ahova hosszú ideje ugyanazokkal írunk, közölted, hogy akkor te most miattam kilépsz a klubból, függetlenül attól, hogy annak semmi köze a naplómhoz.

Miután otthagytál bűnbaknak (miattam kilép egy régi klubtársunk), valóban úgy éreztem, nem vagyok rád kíváncsi többé, és kiléptem a te naplódból.

14. inta
2013. nov. 16. 21:28

Ha már valahol rólam szól a fórum, szívesen beleszólok :).


A gondolat, hogy szűkítsem az olvasói tábort onnan indult, hogy egyvalaki felől kiment rólam a "való világba" olyan információ, amit kizárólag a naplóm olvasói ismerhetnek (és a férjem).

Kis nyomozással nagyon könnyen kiderült, honnan szivárgott ki az infó, és az is, hogy teljesen véletlenül - az illető be volt jelentkezve a Hoxára, és amíg ő nem volt a gépnél egy másik személy használta a számítógépét, és olvasgatott ezt azt. Mivel ismerős vagyok, rajtam különös élvezettel csámcsogott.


Szerencsétlenül jött ki a dolog, de már nincs mit tenni, mindenesetre hirtelen nem éreztem "biztonságban" magam a naplómban. Bár ilyet még sosem csináltam, de így végül megkértem az olvasókat, hogy jelezzenek, ha még olvasnak. Azt nem szűrhetem ki, hogy ki mennyire hagyja szabadon otthon a gépét, telefonját, de legalább azokat kitettem a naplómból, akik egy hét elteltével nem reagáltak a kérésemre, így legalább az ő nyitva felejtett gépük, telefonjuk miatt nem kell fájlalni a fejemet - bár tudom, ezzel nem zárom ki a további hasonló lehetőségeket... de talán ismeritek az érzést, hogy már ugyan meg vagy fázva és késő pulcsit húzni, mégis felhúzod, még h nem is segít már.


Úgy saccoltam, nagyjából ennyi idő (kb. 1 hét) elég ahhoz, hogy akik szívesen olvasnak, azok reagáljanak. Azt gondoltam, aki nem reagál, az vagy nem olvas, vagy megragadta az udvarias lehetőséget, hogy kilépjen egy unalmas naplóból - ezen egyiken sem sértődtem meg, nem egy kalandregényt írok, csak a minennapjaimat, van akit érdekel, van, akit nem.


Van olyan is, aki nem reagált, de olvasó maradt egyelőre, azért, mert láttam, hogy nem lépett be egy ideje a Hoxára, tehát nem olvashatta a kérésemet.


Nem volt kedvem leírni az egész sztorit a naplómban, mert egyszerűen rágondolni sem szeretek a történtekre, de már több helyről jött vissza felháborodott reakció - most nem rád célzok, Trapiti - ezért hát leírom.


És talán így mások is vigyáznak kicsit a nyitva hagyott, bejelentkezett Hoxa oldalakkal, ahol többen nem csak a saját titkaikat őrzik, de másokét is olvassák.


Trapiti, a te esetedben azért írtam neked külön egy levelet (neked egyedül), mert régóta olvaslak, és szerettem volna tudatni, hogy nem sértődöm meg azon, hogy téged nem érdekel a naplóm - ezt feltételeztem - és én szívesen követném tovább a ti sorsotokat attól, hogy téged esetleg nem érdekel az enyém.


Aztán írtad, hogy ennek nem örülsz, ezt elfogadom, megértem, elbúcsúztam, ennyi. Ez rendben is van,és jogos.

13. trapiti (válaszként erre: 11. - B94b39b09f)
2013. nov. 16. 21:08
:-( most látom.... én mindenesetre nem szeretem, ha olyanok látnak bele az életünkbe, aki ugyanezt nekem nem engedi...
12. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 8. - Bernátka)
2013. nov. 16. 21:00
Szerintem is ez a természetes:)
2013. nov. 16. 20:56

En is igy jartam, sza.ul esett, mert mar 2 eve "ismerjuk" egymast. Ennel sza.abbul mar csak az esett, amikor eszrevettem (az iment), hogy o is kilepett az enyembol. Onkent, egyetlen szo nelkul.

Ez szamomra azt jelenti h nem erdekeljuk egyaltalan. Sem en, sem a kislanyom.

Biztosan tul lelkis vagyok. Nekem eszmbe sem jutna ilyesmi. Nem vagyunk egyformak.

10. ElErIm77 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2013. nov. 16. 20:20
ha Ő kitiltott,ne várja el, h ő olvashasson Téged...
9. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. nov. 16. 20:18

Nekem nem nagyon jönnek be a körkérdések, mert volt olyan, hogy éppen időben jeleztem vissza, mert nem voltam net közelben és amúgy meg szeretem olvasni az illető naplóját.Ha kitilt, ő meg olvasná a tiedet tovább? Nekem furcsa.


Engem az szokott zavarni, hogy olyanok kérnek olvasási jogot, akikkel nem is nagyon beszélek fórumokban. Akkor miért szeretné olvasni? Én pl azokét olvasom, ahol volt előzmény, mert jól elbeszélgettünk egy-egy témáról.

2013. nov. 16. 19:48
Én most készülök kitenni valakit, és nekem természetes, hogy ezzel együtt én is kilepek önként az Ő naplójából.
2013. nov. 16. 19:47

En erre cask egy dolgot tudok mondani :"amilyen az adjonIsten olyan a fogadjIsten" - nagyikam szokta ezt mondani es bizony bolcs asszony volt...

Persze el lehet jatszani Terezanyat is, de szerintem felesleges...:-/

2013. nov. 16. 19:46
Nem mindenki lóg éjjel-nappal a Hoxán... Én igen :D De nem mindenki... És ha valaki pl. hetente egyszer vagy kéthetente egyszer jut ide, vagy éppen akkor nem, amikor kiírod a felhívást, akkor az nem feltétlenül tud pár napon belül visszajelezni. Szerintem nem kellene ennyire szigorúan venni.
2013. nov. 16. 19:45

Nagyobb baja soha senkinek ne legyen:)))

Csak nem értem...ha valakit kitesznek, miért akar visszakerülni?...miért erőszakoskodik?:) Ez a szánalmas" kategória:(

4. trapiti (válaszként erre: 3. - 103cacdfd2)
2013. nov. 16. 19:43
Na nem tragédia... :) Csak furcsa... főleg az, hogy külön jelzi, hogy ugyan kitiltott, de ő olvasna továbbra is...
2013. nov. 16. 19:42
Egyszer olvastam volna valakit szivesen, de nem fogadott. Nem eltem meg tragediakent.
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. nov. 16. 19:39
sík ideg tudok lenni ettől
2013. nov. 16. 19:37

Gondolom más is találkozott már a jelenséggel: a napló írója körkérdést intéz az olvasóihoz, aki szokott olvasni, jelezzen vissza. Majd aki nem jelez pár napon belül, azt kitiltja. Mi erről a véleményetek? (Persze nyilván mindenkinek szíve joga eldönteni, kivel mit és meddig oszt meg...)

A kitiltás után aztán jön a privát üzenet az okról, és a kérés, hogy Ő viszont továbbra is olvasná a naplómat ill. hogy ha akarok visszajelentkezhetek...???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook