Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tisztán növényi alapanyagokbók készült hajfestéket használt-e már valaki? Milyen tapasztalatok vannak? fórum

Tisztán növényi alapanyagokbók készült hajfestéket használt-e már valaki? Milyen tapasztalatok vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. ápr. 18. 10:07

Én a Berni féle hennaport használom már rég óta

elöször kevertem kávéval diólevéllel hogy barnás árnyalatot kapjon az utóbbi időben csak simán a hennát használom és így is tetszik Nekem sötétbarna hajam van ahol őszülne ott vörösre befogja és melírozott lesz.Én egy egész éjszakát benne alszom folpackkal a fejemen

56. Cand Ida (válaszként erre: 55. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 3. 16:07
:)
2009. jún. 2. 18:38
Ma megrendeltem a Logona nugátszínű festékjét. 1-2 héten belül meg is jön. Hollári-hó! :)
54. a9e1c02a7b (válaszként erre: 53. - Gaby70)
2009. jún. 2. 07:58

Bernitől rendelted? Láttam, sokan dicsérik A.V. oldalán, de Cand Idának a Logonától is nagyon szép lett a haja. Végül is az is hennából + más természetes anyagokból van, 100%-ban természetes. Én most arra gyúrok elsősorban, hogy a töve és a vége egyforma színű legyen.


Nem büdi a henna? Nekem a Sante + a Henné Color is elég fura szagot adott a hajamnak. Főleg, ha vizes, akkor nagyon érzik sok mosás után is.

53. gaby70 (válaszként erre: 52. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 2. 07:24
igen,elsőre kicsit macerásnak tűnik,de szerintem,megéri.Gyönyörű színe lett,megállt a hajhullásom és nem korpás a hajam sem.
52. a9e1c02a7b (válaszként erre: 50. - Gaby70)
2009. jún. 1. 22:27

Még nem próbáltam. Ez a Logona egyszerűbbnek tűnik, de talán egyszer az igazi hennát is kipróbálom.


Te próbáltad?

51. a9e1c02a7b (válaszként erre: 49. - Cand Ida)
2009. jún. 1. 22:25
Köszi, akkor rástartolok a 60 percre. :)
50. gaby70 (válaszként erre: 47. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 1. 12:47
Az igazi hennát nem próbáltad még?
49. Cand Ida (válaszként erre: 47. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 1. 12:46
Elég sűrű, emiatt én egy kicsit vízzel higítom is...de épp olyan az állaga, mint a vegyszeres festékeknek. Attól függ milyen színt akarsz elérni. Nekem a 1/2 óra nem sokat változtatott, a 3/4 már hatott, de leginkább az 1 óra jött be. Azt hiszem ezt ki kell kisérletezned. Ha 1 órát hagyod max. sötétebb lesz, de a mosásoknál kopik :) Esetleg próbáld 50 perccel.
48. Cand Ida (válaszként erre: 46. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 1. 12:42
Ez jó ötlet! Látod, nekem eszembe se jutott...ültem volna vele egyhelyben :))))
47. a9e1c02a7b (válaszként erre: 45. - Cand Ida)
2009. jún. 1. 08:11
Jaj, annyira rá vagyok izgulva a Logonára. Ezt meddig kell rajta hagyni? És olyan krémes, mint a vegyszeresek?
46. a9e1c02a7b (válaszként erre: 44. - Cand Ida)
2009. jún. 1. 08:10
Én lefóliáztam folpack-kal, így mászkálhattam közben.
2009. máj. 31. 15:23
Tegnap bulit tartott a kisfiam, jöttek az anyukák hozzánk. Annyira jól esett, hogy megdicsértek, hogy milyen szép a hajam :) Pedig egy éve nem voltam fodrásznál, a héten megyek végre :) Ez pedig azt jelenti számomra, hogy tényleg jó a Logona. Húh, pedig nagyon kipróbálnám a henna port is.
44. Cand Ida (válaszként erre: 43. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 31. 15:20
Köszi, hogy megosztottad velünk! :) Ez is egy tapasztalat. Nekem rengetegnek tűnik ez az idő, pedig tudom, hogy a hennára sokat rá kell szánni. Csak belegondolok, ha potyog, akkor ülhetek a fürdőben a kádban?! :)))
2009. máj. 30. 19:14

Na, képzeljétek, volt itthon egy doboz Henné Plus barna hajfesték. Nem mertem eddig használni, de most, gondoltam felkenem, úgysincs még pénzem Logonát rendelni. Kicsit sötétebb lett a festett rész, mint eddig, de a töve még mindig sötétebb valamivel. Nem igazán barna, még így is szőkésbarna a festett rész. Igaz, csak 2,5 órát hagytam rajta, lehet, hogy tovább kellett volna, vagy kávéval keverni ki. Mert ez is por volt, úgy kellett kikeverni. Raktam még bele egy kis Dr. Hauschka jojobás balzsamot, hogy könnyebb legyen kenni. Így is eléggé potyogott, többet magamnak nem csinálom, az biztos. Amúgy a színe is, állaga is nagyon szép lett a hajamnak, egyedüli baja, hogy nem egyforma a töve és a vége.


Mostmár csak a Logona segíthet, vagy ha lenő a festés teljesen.

42. Cand Ida (válaszként erre: 41. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 14:43
Köszi, megnézem :)
2009. máj. 27. 14:29

[link]


Innen rendeltünk először, már kész pasztát próbának, nem volt vele baj, csak olcsóbb, ha magunk kutyulunk porból :) (amit indiai boltban veszünk, az én hajamra két csomag pont elég)

40. Cand Ida (válaszként erre: 39. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 14:25

Krémes? Az jó.:)Köszi.

Na, lehet, hogy egyszer kipróbálom.

39. d879a0c5b4 (válaszként erre: 36. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 14:17

Csapvizzel, most tettünk hozzá pár csepp eukaliptusz-olajat is. (Valahol olvastuk, hogy az is jó).

Krémes, könnyen kenhető, de ha elkezd száradni a fejem egyik felén vagy a párom kezén, akkor lehet, hogy lehullik pár morzsa...

38. a9e1c02a7b (válaszként erre: 37. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 14:14
Jövő héten rendelek, és megírom, persze. :)
37. Cand Ida (válaszként erre: 34. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 14:12

Ha nem gond, hogy vöröses lesz, akkor megnyugodtam :). Nekem nem kontrasztos a lenövés, ugyanis folyamatosan kopik. Sötétebb és vörösösebb, mint a sajátom, de a folyamatos kopás miatt nem úgy nézek ki, mintha festve lenne...nem is látszik.

Örülök, ha tetszik és kipróbálod, kiváncsi vagyok, írj, majd hogy vált be :).

36. Cand Ida (válaszként erre: 33. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 14:08
Ez így szintén jól hangzik...Viszont Bettyboop panaszkodott, hogy neki hullott, száraz volt, akár a sár. És Vali oldalán is olvastam ilyen problémáról. Milyen az állaga, amikor felkened? Mivel keverted össze?
2009. máj. 27. 14:05
Most nézem, az enyém nem is Logona volt, hanem Sante. Annyit gondolkodtam rajta, hogy végül nem is tudtam már melyiket választottam. De a dobozát most felismertem.
34. a9e1c02a7b (válaszként erre: 29. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 13:04

Nem zavar ám, ha vöröses. Tetszik a vörös. Egyedül azért nem szeretném annyira, mert hamar látszik a töve. A világosbarna nem ütne el olyan nagyon. De végül is ezt lehet sűrűn is kenni, úgyhogy nem olyan nagy baj.


Lányok! Nagyon köszönöm, úgy meghoztátok a kedvem hozzá!!!

33. d879a0c5b4 (válaszként erre: 31. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 12:39

Selymes, puha, könnyen fésülhető, nem kell kéthavonta fodrászhoz járnom lecsipni a végeit, mert most nem törik...

Szegény elég vékonyszálú és göndör/hullámos (attól függ, hol mosok hajat), eléggé megviselte a fésülködést.... Így is gubancos, de nem annyira...

Hullani sem hullik, korpám sincs, nem viszket a fejbőr... Szóval határozottan jót tett a fejemnek :)


Én 2-3 órát szoktam rajthagyni a fejemen, ha kevesebbet lenne rajta, akkor nem fogná be ennyire (állítólag).

32. Cand Ida (válaszként erre: 30. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 12:32

Szerencséd van, ha már kicsiként ebbe nőnek bele és ezt tartják természetesnek. Nálunk a fogkrém leváltása nem volt egyszerű...de szerencsére ők találtak egy vegyszermenteset, így elfogadták, míg az enyémet nem.

Nekem kettő már kamasz, a kicsi is 8 múlt...nehéz megértetni velük, hogy miért ne fújják magukra azt a sprayt, amit az osztálytársak is...amúgy is lázadnak minden ellen :).

31. Cand Ida (válaszként erre: 28. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 12:28

És az állaga a hajadnak milyen lett? Javult? A Logonát azért szeretem, mert beépül, feltölti és érezhetően több lesz. Nagyon gyönyörű lett a hajam, mindenki megcsodálta, a fodrászom is érdeklődött, hogy mivel értem el, mert tizen éve hozzá járok és sose látta még ilyennek.

Most sajnos hullik ( 2-3 hónapja), de nem függ össze a két dolog...ez belső. Ki is vagyok rendesen borulva, hogy végre gyönyörű és hosszú lett, s most kezdhetem majd előről.

Egy fodrászkellékesnél vásároltam hajhullás ellenit, ott azonnal mondták, hogy a megelőzés miatt felesleges, mert gyönyörű hajam van :) Ez azért megnyugtató :)

30. a9e1c02a7b (válaszként erre: 29. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 12:26
:)))) Ez tetszik! Az én gyerekeim még kicsik, nem tiltakoznak. Csak a mamák furcsállták kicsit, hogy kidobattam velük a frissen vásárolt gyerek fogkrémet, gyerek fürdetőt, folyékony szappant, és vittem helyettük másikat, arra az esetre, amikor ott alszanak a gyerekek.
29. Cand Ida (válaszként erre: 27. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 12:23

Próbálj rákeresni az indián nyárra is és a tölgyre is...hátha van egy jobban látható kép róla. Húh, én is mennyit filóztam, mire kialakult. Csak amiatt féltelek, nehogy vöröses legyen.

Bizony azt vettem észre, hogy sokat számít, hogy az ember milyen vegyszereket használ és ebben minden benne van. Ahogy írtad, takarítás és szépségápolási cikkek is. Kiválthatnak asztmás rohamokat, köhögést.

A család? Na, az nem könnyű eset...a nagyfiam mondta még az elején, hogy lassan csakegy sünnel fogunk fürdeni, annyira csak a természetes dolgokat használjuk :) De azért kezdik megszokni.

28. d879a0c5b4 (válaszként erre: 26. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 12:10

Csak megérzés :)

De a hennával elégedett vagyok, szóval nem hiszem, hogy mostanában lecserélem... Amúgy is akartam valami vöröses színt a hajamba, de mivel elég ramaty állapotban volt, lemondtam róla... Végül a henna segített :) Persze először csak egy tincset festettünk :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook