Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tisztán növényi alapanyagokbók készült hajfestéket használt-e már valaki? Milyen tapasztalatok vannak? fórum

Tisztán növényi alapanyagokbók készült hajfestéket használt-e már valaki? Milyen tapasztalatok vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. a9e1c02a7b (válaszként erre: 24. - Cand Ida)
2009. máj. 27. 11:58

Én is ezt mondtam a fodrászomnak, hogy az asztmám miatt próbálom kerülni a szintetikus dolgokat. Persze, nem csak azért, de ez jó ürügy. Erre ő csak elnézően mosolygott. Persze, a család a legrosszabb tanítvány, de ezt gondolom, ti is tudjátok...


Nálunk a bioboltban nincs ilyen hajfesték, Henné Color van, de abból is inkább a vörösesek. Ha meg túl világos, akkor nem fogja be a tövét a hajamnak. Mindegy, kipróbálom a tölgyet, ahogy ajánlottad. Aztán ha az sem elég, akkor a nugátbarnát.

26. Cand Ida (válaszként erre: 21. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 11:54

Szia!

Próbáltad a Logonát vagy csak megérzés? Én is féltem...és aztán láttam, többféle Logona van. Amit próbáltam, nekem bevált, azt csak ajánlani tudom. Ez csak színező és ápoló, nem festék...de elég tartós.

Szívesen kipróbálnám a hennát, de én meg attól félek. Túl vörös vagy túl sötét hajat sem szeretnék.

25. Cand Ida (válaszként erre: 22. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 11:50
Akkor a vöröses árnyalatokat te direkt kerülöd...megértem, mert az a természetes arany árnyalat neked alap :).
24. Cand Ida (válaszként erre: 20. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 11:47

:) És azt mondják, hogy felesleges flanc. Pedig nagyon sokat számít! Főleg felső/alsólégúti krónikus betegségeknél, fejfájásnál, asztmánál.

Ha bioboltban jársz, nézd meg az "indián nyár" szinét, van egy olyan Logona szín is. Mintha az szőkésebb lenne...sajnos a neten nem igazán lehet látni a színeket.

23. d879a0c5b4 (válaszként erre: 22. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 27. 06:58
Hát igen, neked elég világos hajad van :)
22. a9e1c02a7b (válaszként erre: 21. - D879a0c5b4)
2009. máj. 27. 06:48

Akkor már hárman vagyunk. :)


Hát, amit én vettem először, az por volt, hennakeverék (henna, indigó, diólevél őrlemény meg ilyenek). Ahhoz is csak vizet kellett keverni, de nagyon nehezen lehetett kenni, mondhatni egyáltalán. Morzsálódott, potyogott lefelé, mint a sár. Aztán mondjuk láttam, hogy lehet belekeverni natúr joghurtot, olajat vagy tojássárgáját, hogy jobban kenhető legyen. De nekem fodrász tette fel és nem nagyon díjazta az ötletemet. :) A krém miatt hátha nem annyira húzza az orrát. Még szerencse, hogy barátnőm, különben kivágott volna biztos. :)


Az én hajamon minden festék rikító vörös, úgyhogy azért nem annyira szorgalmazom a natúr hennát.

2009. máj. 26. 21:02

Én is szoktam Antal Vali oldalát nézni :)


A henna nem olyan vészes, mert valamennyire kopik is, meg nem lettem tőle nagyon vörös (igaz, én barna vagyok amúgy). Először csak egy takarható tincset festettem be, biztos ami biztos alapon :)

Amúgy nem macerás, csak vizet öntünk hozzá és kész :)


Én a logonától tartok :D

20. a9e1c02a7b (válaszként erre: 19. - Cand Ida)
2009. máj. 26. 20:58

Kicsit én is félek, hogy milyen lenne a hennapor. Meg gyorsan lenő, és elüt nagyon a vörös. Úgyhogy maradok a barna Logonánál. Bár nekem is a világosabb jobban áll a szőke szemöldököm miatt, de hát valamit valamiért... A szemöldökömet sem fogom befesteni vegyszerrel, ha már a hajamat nem.


Én is örülök, ha találok egy rokon lelket, a legtöbben furának tartanak. :)

19. Cand Ida (válaszként erre: 17. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 26. 20:37
Sokan dicsérik a hennaport, nekem kicsit macerásnak tűnik és félek a színtől...a Logona azért teszik, mert lehet tudni az ember mire számíthat a végén. Remélem neked is bejön! :)
18. Cand Ida (válaszként erre: 16. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 26. 20:35
Én is Antal Valin edződtem :) Szintén mindent csak vegyszermenteset. Örülök, hogy más is így látja a világot :).
17. a9e1c02a7b (válaszként erre: 14. - D879a0c5b4)
2009. máj. 26. 19:14
Na, még arra is gondoltam, hogy ha minden kötél szakad, hennaport veszek. Most első körben Logonát veszek, hátha nekem is bejön.
16. a9e1c02a7b (válaszként erre: 13. - Cand Ida)
2009. máj. 26. 19:12

Köszi mindent! Nekem már mindenem vegyszermentes (Ilcsi, Dr. Hauschka..stb.), tudod, én az "antalvali"-n edződtem. :) Direkt keresem mindenből a vegyszermenteset. Még a mosószereket, tisztítószereket is megnézem, miből vannak.


Ja, és én is, én is hátközépig érő hajat akarok!!! :))

15. Cand Ida (válaszként erre: 12. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 26. 19:10
Azaz érdekes, hogy ez egy tubus, de akár 3 alkalomra is elegendő, pedig a hátam közepéig ér a hajam és nem kevés. Egyetlen gond van vele, hogy nincs hozzá flakon, így én a régieket tartottam meg és vízzel lehet higítani, hogy kenhető legyen. Én most a két tubusból épp csak kitudtam nyomni valamit és vízzel felvittem, így is elég volt arra, hogy néhány árnyalatot dobjon a hajamon és ismét szebb legyen :) Szerintem ki kell tapasztalni!
2009. máj. 26. 19:09

Sziasztok, pár hónapja nekem is festve van a hajam, előtte nem volt semmivel.


Natúr hennaport használok, ami nem kifejezetten hajfesték, mert testfestésre is használható.

Barna, vékony hajam volt, most kicsit vöröses.

A hullámosságtól gubancolódott, most könnyebb fésülni, gyorsabban is nő...

Nemrég még sűrűn kellett vágni a végét, mert töredezett, most szépek a hajvégek is :)

Nem tudok rosszat mondani! :)

13. Cand Ida (válaszként erre: 11. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 26. 19:05

Az idővel próbálozz, azzal tudod a színt sötétíteni. A tölgy egy kicsit világosabb...nekem mindkettő tetszett, pedig évekig csak szőkében tudtam gondolkozni. Próbálj vegyszer mentes sampont is beszerezni, ha nem akarsz sokat költeni rá (bár azok jobbak), a dm-ben az alverde samponok között van jó, a lényeg, ne legyen benne sodium- vagy nátrium lauryl sulfát, a többi összetevője jó! Ha cocco lauryl....van benne, az jó :). Nekem nagyon szép, erős és dús hajam lett, mióta váltottam és hihetetlen, de meg is nőtt...életemben először...a hátam közepéig ér :). És persze van tartása is :)

Bioboltban is érdemes megnézni, lehet, hogy olcsóbb és nincs postaköltség.

2009. máj. 26. 11:38
Ja, amúgy ebből elég egy dobozzal félhosszú, közepesen sűrű hajra? Amit én rendeltem először, az nem krém volt, hanem por. Úgy kellett kikeverni vízzel. Abból pont elég volt egy doboz, kicsi maradt is belőle.
11. a9e1c02a7b (válaszként erre: 10. - Cand Ida)
2009. máj. 26. 11:33
Köszi, ez biztató! :) Jó lenne, ha dúsítana az enyémen is egy kicsit, mert elkezdtem növeszteni, és az csak úgy szép, ha dús. Nincs ritka hajam, de hamar lelapul. Amúgy én is innen rendeltem. Szerintem akkor én is a nugátot próbálom ki, talán az sötétségét tekintve hasonlít az eredeti hajszínemhez. Keverni majd akkor próbálom, ha kitapasztaltam önmagában.
10. Cand Ida (válaszként erre: 9. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 26. 11:21

Szia!

Én úgy tudom, hogy ezek a hajfestékek világosításra nem alkalmasak, csak az azonos színű hajat vagy világosabbat fogják be. Van olyan természetesnek mondott hajfesték, ami világosít is, de ahogy néztem, abban van már kémiai anyag is. Azt hiszem a logonának is van ilyen, de nem tudom mivel éri el a világosítást.


Én ezt a Logonát használom:


[link]


Ezt többször is használhatod, mert teljesen tiszta és építi a hajat.


Az én hajam mostmár sötétebb, de szőkéről indultam, az eredeti világosbarna/középbarna... most a nugát és a tízian színt keverem, egy szép vörösösen csillogó (ha rásüt a nap), amúgy középbarnának mondható. Megerősödtek a hajszálaim és sokkal dúsabb lett a hajam. Eleinte a szőkítés miatt jobban ledobta ezt a festéket, de mostmár egyre színtartóbb. Kb. 1.5 éve használom a Logonát.

9. a9e1c02a7b (válaszként erre: 8. - Cand Ida)
2009. máj. 26. 10:13

Szia! Végre valakinek van tapasztalata! :) Épp Logonát vettem én is, mogyorószínűt. Nekem festve volt a hajam szintén mogyorószínűre, de vártam 3 hónapot a kémiai festés után a növényivel. Az eredmény: ahol be volt festve előzőleg kémiaival, ott befogta a hajat, de a tövét egyáltalán nem. Ott sötétebb kicsit a hajam, ősz hajszálam még nincs. Az eredeti hajszínem nagyon nem tetszik, olyan "seszínű", úgyhogy valami nagyon kéne. Csak egyszer használtam a Logonát, tehát szerinted ha gyakrabban, többször festeném, befogná a tövét is?


Te melyik színt használod és milyen az eredeti hajszíned?

2009. máj. 25. 16:26

Sziasztok! Nem tudom olvassa-e valaki még ezt a topikot...nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a csak növényi hajfestékekkel. Kiadós, szép, beépül a hajba, erősíti és nem roncsolja. Igaz idővel lekopik, de az ősz hajszálaimat (néhány) is gyönyörűen befogta. A szín erőssége az időtől függ, így akár minden 3-4 hajmosás előtt fel lehet dobni 15-20 percre vagy 8-10 mosás után 45 percre- 1 órára. Ki kell tapasztalni! De használata után majdnem dupla annyi hajam lett, olyan szépen feltöltötte a hajszálakat.

Összetétele: rebarbara, kamilla, henna, cékla...stb. színétől is függ. Nekem a Logona vált be, a színeket egymással is szoktam keverni, gyönyörű!

7. a9e1c02a7b (válaszként erre: 6. - A7baea197d)
2009. jan. 28. 13:18
Köszi. Szerintem azért majd fodrászra bízom a felkenést, csak előtte kinyomozom, melyiket kéne megvenni.
6. a7baea197d (válaszként erre: 5. - A9e1c02a7b)
2009. jan. 28. 11:28

Igen, biztos van olyan, ami világosít, csak én még nem láttam olyat. :) Én a sötétebbeket szeretem, de szerintem nyugodtan próbáld ki. Ha nem is fed olyan tökéletesen a hajad mindenképpen ápolja, és fényessé, selymessé teszi. Legalábbis nekem olyan volt mint a bársony.

Fel lehet kenni egyenletesen, állagában nem nagyon különbözik a többi festékkel,ecsettel felviszed és egy kicsit tovább hagyd állni a hajadon, hohy megszínezzen minden szálat.

5. a9e1c02a7b (válaszként erre: 4. - A7baea197d)
2009. jan. 28. 10:14

Nekem alapból világos a hajam. Webáruházban láttam olyat, hogy tisztán növényi festék, egy árnyalattal tud világosítani. Nem tudom mit tesznek bele, ami világosít. Nem szívja ki a haj színét, csak lefedi. Nekem nem ajánlják a feketét vagy a sötét színeket, mert nem fogná be. De nem is szeretnék sötét hajat, nem állna jól a szőke szemöldökömhöz.


Végül is az érdekel, hogy fel lehet-e kenni egyenletesen, és milyen a végeredmény.

2009. jan. 28. 10:12
Nem tudom, nem emlékszem a nevére. :( Por alakú volt, egyszerű csomagban, szerintem a legtöbb bio kozmetikumokat forgalmazó üzeletben lehet kapni hasonlót, vagy herbáriában. Világos színt szerintem abból nem lehet kapni. Ami olyan, az már nem teljesen növényi, azoknál már van valamilyen adalék, vagy hidrogénperoxid, ami roncsolja a hajat
3. a9e1c02a7b (válaszként erre: 2. - A7baea197d)
2009. jan. 28. 10:03
És ennek mi a neve? Én csak olyan természeteshez közeli színt szeretnék, szőkésbarnásat, hogy kicsit feldobjam a színt. Volt belőle többféle?
2009. jan. 28. 09:33
Szia! Én egy indiai boltban vásároltam henna alapú hajfestéket, szerintem szuper, bár a fekete nem fedett teljesen, cde a vörös nagyon jó volt. Selymes volt a hajam, és fényes. Én tudom ajánlani.
2009. jan. 28. 09:27
Tisztán növényi alapanyagokbók készült hajfestéket használt-e már valaki? Milyen tapasztalatok vannak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook