Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? fórum

Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
137. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 135. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:57
hát akkor ezért kell az oviba lepasszolni:SSS no comment. nekem nem három, két gyerekem van, de csak azért, mert nincs autó, és el kell menni bevásárolni, azért nem passzolom le:( de qurvára idegesít, ha emiatt hogy pont egy olyan előz be, akinek kényelmesebb az ovi mint vinni a három gyereket magával, és én nem tudnám emiatt beíratni a gyerekem, és igazolást vinni a munkahelyre, irtó pipa lennék
136. 4c1a787e8f (válaszként erre: 134. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:56

Ne haragudj, de ez úgy baromság, ahogy van..


Hol mondtak Neked ilyet, hogy ne hozzad??? Ennyire hülyének nézed az óvónőket, meg az óvodavezetést??


Ezredszer mondom el, hogy akit felvettek, annak a nevelését is tudják biztosítani, még nyáron is..

Legfeljebb többen vannak egy csoportban... Kapis??

Nyilván azért kérik az óvónők, hogy aki teheti, ne vigye, hogy ne legyen tömegnyomor..


Én arról írtam, hogy mondjuk 10 esetben egyből akár lehet indokolt gyes alatt is vinni. Ugyanis az én esetemnél 1000x keményebbek is vannak, lehetnek..


Dafi is leírta, hogy ilyen esetben neki sem lenne kétséges, hogy mehet a gyerek, nálunk sem volt az.. Sőt, most nyárra már nem is kérték, hogy ne vigyem, hanem közösen szervezzük az óvónővel a dolgokat.. Mert emberek, és látják, hogy mi van..


Képzeld..


És emiatt nem kell senkinek sem otthonmaradni..

135. 4c1a787e8f (válaszként erre: 131. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:52

Már leírtam korábban..


De Te valószínűleg a szavakat se érted meg, nemhogy azt, hogy milyen egyedül 3 gyerekkel, autó nélkül, úgy, hogy az egyik problémás.. Képzeld, piacon vásárolni, kötelezően főzni naponta, nem menni nyaralni soha igenis terhes, nehéz, sőt még néha dolgozni is mellette, felelős, mérnöki munkát.. Közben meg a gyerek magából kikelve örjöng a szobában.


Nem saját lakásban, bérházban, úgy, hogy az egész ház utál, mert gyerekeid vannak, akiknek néha netalántán hangjuk van.. Nincs olyan sem, hogy menj ki fél órára a kertbe, fiam...


Nekem ez nehéz, de hát ez van...

134. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 133. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:51
én még mindig nem értem, mire jó ha nyáron viszed a gyereket, ezzel pont lehet olyan nem tudja vinni akinek a fizetése, munkája függ tőle
133. 4c1a787e8f (válaszként erre: 127. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 19:48

Vita tárgyát nem képezi, hogy az sem emberi, amit ezen a téren elvárnak az óvodáktól, és nem adnak segítséget.. És eljutottunk oda, hogy fejétől büdös...

Most egyébként megint belefutottam egy problémába, mert a fiam a fogyatékosság határán van, és megy a huzavona... De még a tan.kép. vizsg. bizottságnál is elcsodálkoztak, hogy én mennyire az óvoda érdeke mellé álltam, és igyekszünk megoldani a problémát.. Mert nagyon értem, hogy másik 25 mellett nehéz egy problémással.. Csak az meg a másik fele, hogy a gyerekem meg nem maradhat az "út szélén". (Ez attól teljesen független, hogy még épp 2 hónapig gyeden vagyok, vagy nem)..


Ez csak úgy az egész rendszer, meg az ország milyenségét mutatja..

2012. jún. 3. 19:47
nézzetek ide. nyár az szünet.még az oviban is.csak olyan vigye, akinek szüksége van rá. (munkahely) ha meg tudja oldani, maradjon otthon. ha terhes neki a gyerek, akkor ne szüljön. ennyi
131. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 125. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:46
ha nem dolgozol,minek? annyira rossz a gyerekkel? terhes? akkor minek?
130. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 126. - Trapiti)
2012. jún. 3. 19:44
de ha nincs nagyi, és em veszik be, és emiatt neki kell otthon lenni, sajna nagyobb az esély erre
129. 4c1a787e8f (válaszként erre: 124. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:44
Ebből a hsz-ből hogy vontad le ezt a következtetést?
128. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 125. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:43
nézd. nem tudom miért akarod vinni a gyereked nyáron, de tuti nem azért mert napi 12 órát dolgozol. én meg igen. és nekem sajna több jogom lenne, mint egy olyannak aki csak azért viszi a gyereket az oviba, mert szertné végignézni a barátok közt összest:S
2012. jún. 3. 19:43

Trapiti,


szerintem ezt tényleg állami szinten kéne megoldani. Mert azért az sem normális, hogy úgy vannak tartva a gyerekek nyáron, mint a keltető gépben a csirkék.


Ha szükség van óvodára nyáron is, akkor legyen több óvónő, dajka. Talán meg is kéne fizetni őket, hogy munka után ne rohanjon a legtöbb takarítani másodállásként. (szomorú, de valóság)


Aztán talán törődni kéne a dolgozók mentálhigiéniás állapotával is. Mert nehéz ez a munka, és igen,ha nem törődnek velünk, kiégünk. Kinek jó az, hogy 60 éves kiégett, mosónő kinézetű óvónők vannak/lesznek a gyerekekkel????


Szerintem vigyázni kellene ránk is. Én mindig kérem a szülőket, hogy soha ne bántsanak, mert nekem vissza kell mennem a szobába a gyerekek közé. És ha épp leordították a fejemet valamiért reggel -- akkor hogy tudok én tündi-bündi óvónéni lenni??


Na, jól eltértünk a témától.


Egyébként 1 hónapja napi 10 órát dolgozunk. Ez nem túlóra. Nem fizetik. Szeretetből teszzük. Csak hát fáradunk. És feltötöltődünk a kedves szótól.

126. trapiti (válaszként erre: 123. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:42
Azért azt nem hiszem, hogy valaki azért veszítené el a munkáját, mert nem veszik be a gyerekét nyáron az oviba... különösen nem a gyesesek gyereke miatt... az más kérdés, hogy lehetnének kevesebben esetleg.
125. 4c1a787e8f (válaszként erre: 115. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:41

Értsd már meg, hogy mindenkinek van helye, akit felvettek. Te is érzed, hogy irreális, hogy hivatalosan, papírral valakinek azt mondják, hogy akkor Te most ne hozd, mert sokan vagyunk.. Ami meg nem hivatalos, az meg csak úgy mondva van... Legfeljebb egy gyerekkel több andalog az udvaron..


A szociális érzékenységedhez nem fűzök kommentárt, mert tudod magas lóról nagyot lehet ám esni, és még Te is kerülhetsz ilyen helyzetbe... Köszönöm, nagyim azóta meghalt, és már nem anyáméknál lakunk.. Úgyhogy tudom, hogy mennyivel könnyebb nem egy konzervdobozban összezsúfolva lenni, és mennyivel jobb a gyerekeknek is..

124. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 119. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:39
ja, te gyes mellett dolgozol. az más...vagy nem? akkor maradj otthon.
123. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 120. - Trapiti)
2012. jún. 3. 19:38
igen, de amíg nekem a munkám függ az elhelezéstől, másnak meg nem. lehetne igazságosabb a helyzet. még jó hogy már em vagyunk ovisok. de sokat szenvedtem pont az olyan lusta szülők miatt akiknek kényelmesebb volt lepasszolni a kölköt:S
122. 4c1a787e8f (válaszként erre: 113. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 19:37
A Te gyereked helyét az óvodában, mivel Te is dolgozol, és adózol. Mert szerinted ki működteti a rendszert?
2012. jún. 3. 19:37
nézzétek. mikor a kicsit másfél évesen be kellett adni bölcsibe, és emiatt átvilágítottak (jóformán a seggem lukába nem néztek) maásnap mentem a gyerekkel, és azt láttam hogy olyanok viszik bölcsibe, akik nem dolgoznak, hát... no comment
120. trapiti (válaszként erre: 115. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:36
Minden gyereknek kell legyen helye aki kéri a nyári ügyeletet. Az egy más kérdés, hogy milyen módon kommuniákálják a helyzetet a szülők felé...
119. 4c1a787e8f (válaszként erre: 108. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:36

Csak azt értsétek már meg, hogy egy gyeses is lehet ilyen helyzetbe, és nem az óvónőnek a joga eldönteni, hogy ő most valóban ilyen helyzetben van-e, vagy nincs...


Nálunk egyébként ismertek minket, (már én is oda jártam oviba), és ha én azt mondtam, hogy gond van, viszem, akkor ahhoz kétség nem férhetett... De nekem ott egy kivételes helyzetem volt, mert ismerték, hogy jó család vagyunk.. Amikor elköltöztünk, akkor már bizony gáz volt.. Kellett egy kis idő, amíg tényleg felfogták, hogy ami nem megy, az nem megy..


Nem értem a sírást, mert 10gyeses-ből 9 anyukának esze ágában sincs vinni a gyereket nyáron... Ha meg valakinek mégis kéne, ott meg kommunikálni kéne, és nem rögtön itélkezni..

118. trapiti (válaszként erre: 113. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 19:35
Ez meg igaz, az óvónő is közalkalmazott, ugyanúgy adózik, ebből fizetik a többi óvónőt és más közalkalmazottakat, köztisztviselőket...
117. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 113. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 19:34
az vigye a gyereket aki dolgozik, és nem tudja megoldani. ez így helyes, és megmondom őszintén, ha egy olyan miatt rúgnak ki, aki pont egy nagyi ápolása miattdugja a gyereket egy ovivba, akkor megnyúzom
116. aeddc722e0 (válaszként erre: 112. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:34

szurikáta,


ha csak nyomokban mondaná ezt el nekem az anyuka - én lobbiznék azért (mint ahogy tettem is több esetben), hogy a kisgyerek jöjjön óvodába bármikor. Erről beszélek. Nem törvények, hanem emberi szó, egymás megértése.

115. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 112. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:33
a nagyit te ápolod, nem a gyerek.én meg dolgozom, és nekem meg pont lehet miattad nem lesz hely az oviban.
114. trapiti (válaszként erre: 107. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:32

Az biztos, hogy nem helyes ha az óvónők döntik el, ki mehet és ki nem... egyáltalán nem kellene felülbírálni a szülő döntését, hiszen az ellátást igénybeveheti mindenki akinek felvették a gyerekét. Nyilván elmondhatja a véleményét, de ha a viszonyok ismeretében is akár minden szülő úgy dönt hogy viszi a gyereket, akkor annak a feladatnak kell megfelelni... Más munkahelyen sem befolyásolhatja egyébként a dolgozó, hogy mennyi a feladat (általában)... a boltos sem mondhathja, hogy most ne jöjjenek be, mert mát így is túl sok a vevő...


Egyébként én azt látom a mi ovinkban, hogy általában nem ok nélkül vannak ott a gyerekek annyit amennyit... ahol meg anyuka csak belöki a gyereket a tv elé ha otthon van, lehet hogy tényleg jobb ha oviban van, ott legalább foglalkoznak vele amennyire lehet... nálunk sok az olyan gyerek, akivel a legjobb dolgok az oviban történnek... hiába van otthon anyuka gyesen, egyetlen óvónőnek sem jut eszébe hogy az egyébként jövőre iskolás nagyfiát ne hozza egész nyáron, mert tudják, hogy ez az egy esélye van a gyereknek a nyáron játszani, jó szót hallani és meleg ételt enni... viszont úgy gondolom, hogy én aki megtehetem hogy másképp oldom meg, meg is oldom hogy nekik akiknek muszáj ott lenni ne legyen annyira nehéz...

113. aeddc722e0 (válaszként erre: 105. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:31
És az én adómból kit fizetnek?? Ugyan már, ne viccelj!
112. 4c1a787e8f (válaszként erre: 106. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:31

Írtam egy pár esetet erre, ha veszed fáradságot, és elolvasod..


Mi pl. összesen 3 szobában éltünk anyámékkal egy panelben, (8fő), ápoltuk a dédit, akik szintén nálunk volt, és anyám otthonról felelősségteljes munkát végzett.. Ja, és értelmiségi család vagyunk, nem ilyetén gond van, volt...

Gondolod, milyen volt, amikor a melegben otthon (már mondjuk 4 órát voltunk a játszón) a gyerekek incselkedtek, anyám ideges volt, a dédi meg éppen a sz.t kente szegény szét a klotyóban, én meg takarítottam...

Mondom, úgy egyébként nem a putriról volt szó... Csak éppen arról, hogy sokkal jobb volt a nagyobbnak legalább, ha oviban volt, sokkal kiegyensúlyozottabb volt..

111. reload (válaszként erre: 109. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:30

Nekem is be kellett adnom 1,5 évesen, viszont nálunk még bölcsi sincs :( Én fizettem havi X ezret 1,5 évig.

Magyarország, így szeretlek :(((((

2012. jún. 3. 19:30

Itt az volt a vita indító téma, hogy nyáron a gyesesek nem vihetik a nagyobb gyermekeiket oviba.


Lehet, hogy most én vagyok érthetetlen, de teljesen úgy jön le, hogy az ovis útban van. Azért mert... jönnek az indokok. Ezt sajnos nagyon is tudja, és érzi az ovis, hogy le van passzolva. anya otthon babázgat, ő meg a tömegnyomorban az oviban. És még ebéd után sem jönnek érte. Had aludjon. Ja, biztos fog aludni a beton-panel-légkondi nélküli 40 fok 40 gyerek szobában. ahol ebéd előtt egyenként le kell őket mosdatni. A rengeteg kisgyerekre 3 mosdó, 3 WC - mert nem arra épült az ovi, hogy nyaranta 40 gyerek legyen egy csoportban. Valaki emlegette a törvényt - mit szólna ha csak az 5 éveseket venné fel az óvoda. Mert csak őket KELL. Rugalmasság, egymás megértése, emberi szó, kérés, beszélgetés -- ezzel lehet valamire menni, nem a törvény emlegetésével. És az óvónő is ember. Én bizony minden nap, ahogy kilépek az ajtón, egy hála imát mormolok, hogy Istenem köszönöm, hogy mindegyik kisgyereket épségben tudtam vissza adni a szüleiknek. Hú, ez a legnehezebb - a felelősség ennyi csöppségért!

2012. jún. 3. 19:29
nekem mikor a gyerekem másfél éves korában be kellett adnom bölcsibe, megalázó volt azokkal szemben akik meg otthon voltak. tudni illik engem átvilágítottak, mí sok anyukától meg papírt sem kértek, mert valszeg fél disznóval állítottak be a szülőire:S
108. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 107. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:25
az óvoda nyáron szünetet tart, mint a suli, és csak azok járjanak akik nem tudják megoldani a gyerek elhelyezést. ez egyértelmű
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook