Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ti nem unjátok a tökéletes test kultuszt? fórum

Ti nem unjátok a tökéletes test kultuszt? (beszélgetős fórum)


119. gribedli*** (válaszként erre: 115. - Channa*)
2016. aug. 11. 12:40

:DDD


Amúgy több modellt is lerajzolt, szóval van köztük is ilyen is, olyan is, van, aki definiáltabb, van, aki kevésbé, kicsit nagyobb fenekű, husis vagy kicsit vékonyabb. Szép vállak, vékony derék, szélesebb csípő, szép combok stb. Az egyik modell pedig a felesége is és azt hiszem, hogy most ilyen 60 év körül van a nő.


Szerintem közös bennük, hogy nagyon nőiesek és természetesek annak ellenére, hogy egy ma lenézett vagy férfiasnak tartott sportot űznek. Gyakorlatilag az összes 60-as, 70-es évekbeli é még későbbi képregényekben is (a szexis képregényekben is) ilyesmiket rajzoltak, mert ez tetszett a közönségnek. Nekem annak idején nagyon megtetszett ez az ábrázolás és ez így is maradt, mert reális, az emberi test pont ilyen:)

118. globus
2016. aug. 11. 12:34

Filmajánló:

Aly, a csinos és vékony tinédzser lány a középiskola legnépszerűbb csajai közé tartozik. Leginkább a továbbtanulás és sport köti le a gondolatait. Ám egy térdsérülés miatt úgy tűnik, kénytelen feladni álmait, ezért elhatározza, hogy készít egy dokumentumfilmet, hogy az ebből befolyó összeget egyetemi tandíjára fordíthassa. A téma pedig adott, ugyanis túlsúlyos édesanyja és testvére kifogásait és panaszait sportolóként egyáltalán nem tudja elfogadni. A kövér emberekről alkotott világképe azonban gyorsan megváltozik, amikor a bőrükbe bújva állandó gúnyolódások célpontjává válik.


FEM3 0:20

117. d8a66cef39 (válaszként erre: 115. - Channa*)
2016. aug. 11. 12:27
Várjál, akkor most kockás vagy nem kockás?
116. Channa* (válaszként erre: 114. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 12:26
Nem tagadjuk, csak azt írtuk, hogy ha valaki elvan a testével, akkor baromira nem érdekli, hogy az arcába nyomják ezt a témát.
115. Channa* (válaszként erre: 106. - Gribedli***)
2016. aug. 11. 12:20

Megnéztem a a képeket, nem rosszak tényleg, de tényleg kockás a hasam, ahogy a kolléganőim mondták:D

Így már nekem sincs bajom a kockáshassal....


Nekem ilyen a hasam, én ezt nem nevezem kockásnak:D



[link]

2016. aug. 11. 11:55
Aki tagadja, hogy hatnak rá a mindenhonnan rázúduló képek (óriásplakát, reklám, felugró ablakok, satöbbi), az nincs tisztában azzal, hogy az agyunk nagyon sok mindent számunkra észrevétlen módon "figyel meg".
2016. aug. 11. 11:53
Szerintem sajnos igenis, hogy van veszélye ennek a tökéletes test kultusznak. Fiatalokat könnyű agymosni. Két véglet is van: 1. naponta több órát az edzőteremben tölt és csak csirkét eszik + egy kis zöldséget 2. semmit nem sportol és 18 évesen hát hogy is mondjam, nem túl előnyösen néz ki, de azért felveszi a sortot. És még vannak más elég extrém dolgok is. Nagy a zavar a fiatalok fejében.
112. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. aug. 11. 11:45
Nem nagyon foglalkozom az ilyen dolgokkal. "Tisztában vagyok" a saját testemmel, majd változtatok, ha akarok. Nem hatnak meg a vékony/kövér hírek/dolgok/ellentétek stb.
111. d8a66cef39 (válaszként erre: 110. - Db978cea77)
2016. aug. 11. 11:45
Amíg nem anorexiás és van rá ideje, addig hadd csinálja. Ha még szereti is a súlyzózást, a futást és a kefírt, akkor nyert ügye van.
110. db978cea77 (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. aug. 11. 11:38
Nem különösebben érdekel. Amikor fogyni szeretnék pár kilót, azt nem a tökéletes test kultusz jegyében teszem, és nem divatos rohamfogyókúrákkal, hanem egy kis odafigyeléssel, önmérséklettel. Viszont elég elkeserítő, amikor egy 170 cm-es nő, napi 2 órát edz súlyzókkal és még fut 5 km-t és emellett kefiren él, mert tragédiának tarja hogy 62 kg, mikor szerinte max 54 lehetne ahhoz hogy embernek érezze magát.
109. gribedli*** (válaszként erre: 107. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 11:28

Magyarországon azt hiszem, hogy a németek után a legtöbb túlsúlyos gyerek Európában, szóval hiába van sok, aki éhezik, van mellette rengeteg túlsúlyos is, annak ellenére, hogy az életszínvonala németekéhez nem sokban hasonlít. Ez köszönhető amúgy nemcsak az anyagiaknak hanem a kultúra is olyan, a konyha is, ami ennek kedvez. Sajnos felnőttkorban már nem lehet megszabadulni a gyerekkorban kifejlődött zsírsejtektől, ezért még mindig jobb, ha valaki gyerekként túl sovány mert felnőttként normális súlyban lesz, kevesebb egészségügyi problémával.


Mindig ki van hegyezve ez az egész a külsőre, de arról senki sem beszél, hogy a soványak hamar felszaladnak gyalog is a tizedikre, a túlsúlyt meg bizony cipelni kell. Szóval ha valaki úgy van top formában egészségügyileg hogy az nála 10-15 kiló pluszt jelent, áldás rá. De ha a kilók más gondokat is okoznak, akkor sem azért kell lefogyni mert az újságban lévő modellt kell utánozni hanem azért, hogy jobb legyen a közérzete.

108. gribedli*** (válaszként erre: 49. - 2ab16d5612)
2016. aug. 11. 11:20
A magyar ideál nincs köztük de láttam egyszer egy cikket róla, és kifejezetten emlékszem arra, hogy a magyar ideál húsosabb volt az olaszhoz képest, úgyhogy ha csak a tesztet nézem, akkor pl nem értem, hogy miért sír valaki, hogy a pasiknak a modell alkat tetszik hiszen pont a magyar pasiknak nem. Viszont az olaszoknak meg igen, a vékonyabb tetszik holott egy mediterrán országról beszélünk, ahol nyilvánvaló, hogy "bennszülöttek" nem vékonyak egyáltalán.
107. d8a66cef39 (válaszként erre: 93. - Magdalénia)
2016. aug. 11. 11:06
Bizony, Európában minden 3. gyermek túltáplált. :( Ez borzasztó adat, hiszen Magyarországon is éheznek gyerekek.
106. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. aug. 11. 11:06

Nem éri meg ezen stresszelni, mindenki beletartozik egy típusba és hálistennek a férfiaknál is megoszlik, hogy mi tetszik.


Nem kell egyformának lennünk, pl ha mindenki molett lenne, akkor azok a férfiak, akiknek a botsáska tetszik, nem találnának maguknak való nőt. De ha mindenki vékony lenne, akkor meg azok nem találnának maguknak valót, akiknek a molett tetszik.


Nincs olyan, hogy csak ez a szép vagy csak az, nem kell beállni egyik táborba sem. Bocsánat, de én nem szégyellem a kockás hasamat sem, biztos van pasi, akinek a hurkás tetszik, talál olyat is, az enyémnek az én hasam tetszik.


Hogy mit tartok szépnek, végülis az én szépségideálom kamaszkoromban kezdődött, nagyon megtetszettek a Boris Valejo festőművész által festett nők, engem az a típus inspirál, szuper nőiesek, izmosak de kerekdedek, retro testépítő alkat, amilyeneket a Charlie's Angelsben vagy Starsky &Hutchban lehetett látni, egészségtől kicsattanó sportosan nőies alak. Ennek köze nincs a divatbemutatókon látottakhoz hanem inkább számomra ez a szép de elfogadom, hogy mindenkinek más a szép.


Szerintem ugyanúgy rá akarja kényszeríteni másokra az ízlését az, aki azt mondja, hogy a kockás has milyen már, hiszen ez genetika is meg egészséges életmód vagy testalkat, stb.


Egyébként meg mindenki azt fogja meglátni mindenben, amire rá van állva, te azért veszed észre az ilyen testkultusz dolgokat mert ez érint érzékenyen.


Az egészséges táplálkozás meg mióta szégyen, vagy "nyomás" hatására van? Pl nem tudom úgy kezelni a testemet mint egy kuka vagy vécécsésze, ezért nem akarok bele szemetet dobálni.


Persze sok dolog van, ami egészséges pedig nincs agyonreklámozva, teszem azt van a jó kis házikoszt, ami úgy van elkészítve, hogy tápláló, ez nincs márkajelzéssel ellátva de egészséges:)

105. c73db520ef (válaszként erre: 104. - 826302286d)
2016. aug. 11. 10:05
Amikor meglatok egy agyonreklamozott termeket, rogton bekattan, hogy ezt NEM MEGVENNI!!!
104. 826302286d (válaszként erre: 103. - C73db520ef)
2016. aug. 11. 09:55
Na ja,a fogyasztas😈nehezen kerülhetö ki a reklamok hatasa.Emher legyen a talpan aki teljesen kitudja vonni magat.
103. c73db520ef (válaszként erre: 102. - 826302286d)
2016. aug. 11. 09:34

Mert gyakorlatilag agymosas folyik: a teljes media sugallja, hogy mit vegyel, igyal, mibe oltozz, irrealis tavlatokat sugall; ha azod nincs, nem is vagy tokeetes.

Egyel, igyal, oltozz, fogyassz... Majd ok megmmmmondjak, megmutatjak, neked csak venned kell.

@raja

2016. aug. 11. 09:21
En meg a pm-töl nem hizom,pedig eszem sokat,nagyon sokat.Beletörödtem,lehetne rosszabb is.Nem is ertem ,miert kell görcsösen a tökeletesseget hajszolni?
101. Channa* (válaszként erre: 85. - 408020f45e)
2016. aug. 11. 07:15

Sajnálom de meg kell, hogy cáfoljalak!

Pm. betegséggel és lassuló anyagcserével is le lehet adni a felesleget.

Én még a helyedben tovább vizsgáltatnám magam, mert lehet, hogy IR-es vagy, és ha kapsz rá gyógyszert, akkor a CH felhasználást szabályozza a gyógyszer, ami hatására fogyni fogsz, illetve még annyit, hogy ne a kalóriát számold, hanem a CH-t. A CH-t kell csökkenteni ahhoz, hogy fogyj. A mozgás, ha sok (napi 60 perc), akkor tuti az is elég, de ha hetente 1x-2x mozogsz mondjuk 1 órát, az kevés természetesen.

És amiket írtam az a saját tapasztalatom. Amikor IR-es lettem, csak azt vettem észre, hogy ugyan úgy eszek, ugyan úgy mozgok és hízok, és ha többet mozgok, ekkor sem megy le 1 dkg se. Elmentem orvoshoz, amikor elértem egy olyan súlyt, ami már zavart (80 kg), illetve eltelt annyi idő, hogy tudjam, egyedül nem tudom megoldani (4 hónap), a doki megállapította az IR-t, felírta a tablettát, és azóta, sőt! a gyógyszer szedés első 2 hónapjában lement a feleslegem nagyrésze.

100. Channa* (válaszként erre: 84. - Insecure)
2016. aug. 11. 07:06
Elolvastam, és valóban nem írtad. Bocs!
99. Channa* (válaszként erre: 68. - Ms_Daisy)
2016. aug. 11. 07:04

Én se nagyon találkoztam még olyannal, aki jól érezte magát mert túlsúlyos....


Ok Happy!

Bevettem a gyógyszeremet:DDDD

98. globus (válaszként erre: 93. - Magdalénia)
2016. aug. 11. 07:03
Nem értek egyet veled. Ugyanúgy többféle ember lehet, akárcsak kutya :) Éheztess ki egy bernáthegyit úgy, hogy tacskó fazon legyen belőle, ugye nem lehet? Ha mégis, hogyan nézne ki? Igenis, léteznek testalkatok, ezen belül persze szintén eltérések, csakis, de csakis ehhez mérten nézhetünk ki vékonyan vagy kövéren, másokhoz viszonyítani teljesen felesleges. Valami mételyes fertő ez mostanában, tönkretéve erre érzékenyek életét.
97. Channa* (válaszként erre: 61. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 07:02

Már a cikk elején belezavarodtak abba, amit írni akartak. Az okos emberek lustábbak, majd írják, hogy a kevésbé intelligens....Hát, a cikk író sem és a kutató sem volt elég okos ahhoz, hogy a két fogalmat összekeveri?

okos<>intelligens....

96. Channa* (válaszként erre: 59. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 06:59

A mai szemmel tökéletes test test<>a figyelek a kajára, mert diétázokkal.

Ahhoz, hogy a testünk megfelelő legyen, kell a mozgás is.

Igen, én elégedett vagyok magammal. Közel 50 éves vagyok és nincs rossz alakom. Diétázgatok a cukrom miatt és a cukortól függetlenül én örök életemben sokat mozogtam. Amivel nem a mai szépségideálnak megfelelő a testem, de nem rossz, azaz elégedett vagyok magammal a 2-5 kg feleslegem ellenére is. Miért akarnék úgy kinézni, mint Rubont Réka, ha nekem nem tetszik? A lényeg, hogy magunknak tetszünk, mert akkor másnak is fogunk.

95. Channa* (válaszként erre: 57. - Cucicsillag)
2016. aug. 11. 06:54

Szerintem az is mindegy.

Én a magasságom és kilóm alapján kövér vagyok. Közben meg nem:D

Mert ugye nem mindegy, hogy miből jön össze a súly.

Én nem vagyok egy hájas típus, és azt is szokták mondani, hogy nehezek a csontjaim, bár szerintem a csontvázam átlagos, inkább az a lényeg, hogy nem vagyok puhány.

94. Channa* (válaszként erre: 51. - 2ab16d5612)
2016. aug. 11. 06:51

Szerintem szép a 80-as évek ideálja is:D

Formás, kicsit izmos.

2016. aug. 11. 00:44

Engem nem érint, mert az alig másfél méteremhez sosem ment fel, vagy le 2-4 kg. Most 50 kg vagyok és kívül-belül elégedett, de nem hiszem, hogy plusz tízzel is ne lennék elégedett, mert még elférne rajtam. :)

A gyerekeknél feljött egy kis túlsúly, de kb.2 éven belül vissza is nyertem az eredeti alakomat és már nagyon régóta tartom. Ez biztos, hogy örökletes valamelyik őstől, nem saját érdem.


Ami a kultuszt illeti, csak mint kívülálló csodálkozom, de inkább elképedek, hogy sok-ezer embernek mennyi idejét és energiáját veszi el. Tényleg annyi ideje van az embernek ebben a röpke időben? Ha ezzel foglalkozik, akkor boldogabb lesz az élete? Illúzió. A saját árnyékunkat nem tudjuk átlépni.

Szerintem inkább nagyon sok minden kimarad az ember életéből, ha arra gondolok, hogy én is úgy töltöttem volna el az életem nem kis részét. Belegondolni is rossz.


Természetesen, aki túlsúlyos annak terápiára van szüksége, de ez régen is így volt, csak nem kellettek súlyos pénzekért konditermek, egészségesnek hirdetett mindenféle ételek, "csak" önmegtartóztatás, ami vagy van, vagy nincs.

Anyósom már 60 évvel ezelőtt is kora reggel, nyitott ablaknál (ingyen) tornázott és azzal kezdte a napot, amíg a család aludt. Meg is őrizte a jó formáját. :)


Az biztos, hogy új iparág alakult ki a fogyókúra és a kondi bizniszre, mert jól meg lehet belőle élni és az olyan trendi. Már a sovány is kövérnek érzi magát, annyira eltorzult a képi világ, a fotóshop.


A másik dolog a gyerekek túletetése, a helytelen táplálása. Pénz van, a napi nassra mindig telik és az üzletek polcai rogyásig megrakva. Ember legyen a talpán, aki családi vásárlás közben nem vesz magának és a gyerekeknek egy kis rágcsát, mert többnyire nem ebéd után, tele hassal mennek vásárolni.

Aztán a molett anyuka-apuka megy a kondiba, és addig a túltáplált gyerekek a moziba.

2016. aug. 10. 23:39
Én nagyon sok szép embert látok, testalkattól függetlenül. Az életunt, bárgyú tekintet, öngyi vagy pökhendi arc, vagy az erőltetett vigyor az, ami bárkit tökéletlenné és rondává tesz.
91. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Insecure)
2016. aug. 10. 23:32

Veled van a gond, ha így gondolod, ha engeded, hogy hasson rád, ráadásul rosszul.

Nem érzem, hogy nyomás alatt élnénk ez miatt.

90. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - 2ab16d5612)
2016. aug. 10. 22:50
Kínában a botsáska a menő ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook