Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ti nem unjátok a tökéletes test kultuszt? fórum

Ti nem unjátok a tökéletes test kultuszt? (beszélgetős fórum)


149. d8a66cef39 (válaszként erre: 132. - Gribedli***)
2016. aug. 11. 20:08
Szerintem az emberek szoktak mást is enni, mint a kvartettedet. Például gyümölcsöt, zöldséget. Vagy tévednék? Miért vagy úgy oda, hogy 30 féle zöldséget és hüvelyest eszel? Nagy cucc.
148. d8a66cef39 (válaszként erre: 140. - Channa*)
2016. aug. 11. 20:02
Hát nekem tényleg gyönyörű volt 20 évesen a bőröm. Ezeknek a lányoknak HANGSÚLYOZOTTAN nem volt gyönyörű a bőrük.
147. 2ab16d5612 (válaszként erre: 145. - Channa*)
2016. aug. 11. 20:01

Eloszlik a magasságom miatt. Sosem leszek egy (idézem egy régi csoporttársam szavait) "betonseggu fittness.urva" :D

De legalább nem is folyok szét.

146. d8a66cef39 (válaszként erre: 130. - Piszkepapir)
2016. aug. 11. 20:00
Nézd, tényleg tök mindegy, csak amikor feltűnően csúnya valakinek a lába (formátlan, kövérkés, narancsbőrös) akkor miért, satöbbi. Vállaljuk magunkat a hibáinkkal, meg úgy, ahogy vagyunk. Akkor nyugodtan mehetek bárhova szőrös lábbal, hónaljjal? Senki nem fog megbotránkozni? Mert ha nem, akkor oké.
145. Channa* (válaszként erre: 144. - 2ab16d5612)
2016. aug. 11. 19:58

:DDDD

Szerintem az fontos, hogy legyen mit fogni egy emberen.

Nem csodálkozok azon, hogy jobban érzed magad, bár szerintem 70 felett sem volt veled gond.

144. 2ab16d5612 (válaszként erre: 143. - Channa*)
2016. aug. 11. 19:56

Van azért. De van fogás rajtam legalább XD


Most már jobban érzem magam azért 70 alatt :)

143. Channa* (válaszként erre: 142. - 2ab16d5612)
2016. aug. 11. 19:53

Akkor azért látlak csinosnak:DDDDD


Nincs felesleged szerintem....

142. 2ab16d5612 (válaszként erre: 94. - Channa*)
2016. aug. 11. 19:42
Na igen. Kicsi plusszal de kb a 80-as évek alkata vagyok:D
141. Channa* (válaszként erre: 134. - Gribedli***)
2016. aug. 11. 19:36

Hát ez az! Amikor a kolleginák elámultak a hasamon, én ledöbbentem:D

Sosem volt kockás a hasam, mert szerintem is az a kockás, amit te írsz. Nekem az nem is tetszik (ezt tudod is), de épp ezért sosem törekedtem rá, hogy olyan legyen, de az is lehet, hogy nem lenne olyan.

A 25 éves kolléganőm megkérdezte, hogy ezt, hogy csinálom:DDDD Vicces volt, mert nem tudtam rá válaszolni, mindig ilyen volt...

140. Channa* (válaszként erre: 131. - Gribedli***)
2016. aug. 11. 19:31
Azt pedig ne is említsük meg, hogy a fiatal, akkor is jobban néz ki sortban, ha telt, hiszen az ő bőrük még gyönyörű. Teljesen más egy 80 kg-os tini, mint egy egy ugyan ilyen súlyú 30-as, 40-es, stb.
2016. aug. 11. 19:21
Saját vélemény :nekem a puhább ,lágyabb ,homokóra alakú nők tetszenek.Én olyan vagyok 50 évesen ,hogy egy pedofil megnyalná mind a 10 ujját./na jó ,ez túlzás /,de én úúúgy szeretnék legalább 70 kg lenni :(kockák nélkül.
138. gribedli*** (válaszként erre: 136. - B598e4912b)
2016. aug. 11. 16:32

:DDD


A Kockás hasért kocka alakú dolgokat kell enni, így a hason jobban kirajzolódnak a kockák:

Vörösmarthy kocka, kocka csoki, mignon.


Ha viszont kerekdedebb hasat akarunk, akkor:

Mozart kugel, kókuszgolyó, stb.


:P

2016. aug. 11. 16:29

Ez is ő:



[link]

2016. aug. 11. 16:26
az én hasam is kockás! Egy nagy kockává össze tudom terelni :P
2016. aug. 11. 16:20

Neki kockás de ez csak egy skicc, és oldalról. Így néz ki egy kockás has egy homokóra alkatú nőn:


[link]

134. gribedli*** (válaszként erre: 133. - Channa*)
2016. aug. 11. 16:15
Én kockás alatt azt értem, amikor keresztben is kirajzolódnak a kockák, nemcsak hosszában, a nőnek amit linkeltél, csak hosszában rajzolódik ki az izom, szóval ezt én személy szerint nem nevezem kockásnak, de izmosnak izmos. De én azt sem tudom, hogy a fórumindító mit nevez kockásnak? A teknőst vagy azt, ami hosszában rajzolódik ki? Mert az utóbbit szerintem nem olyan nehéz elérni, hogy ennyit sírjanak rajta az emberek vagy ennyire fújoljanak rá. A teknős pedig nem mindenkinek lehet, mert van akinek az alsó 4 kocka össze van nőve (ez genetikus), ezért versenydiétával, célzott edzéssel sem lesz neki teknős hasa mert nem pontosan olyan az alsó része hanem kicsit össze van nőve, tehát nincs annyi kocka rajta. Mondjuk nem is mindenki akar ilyet, szóval nem is érdekli esetleg:)
133. Channa* (válaszként erre: 117. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 15:56

Én nem gondoltam sosem a hasamra úgy, hogy kockás, de épp a napokban mondták a kolléganőim, hogy az, mert mutattam nekik a nyaralós fotókat és a képen lévő nő hasa kockás (amit ide belinkeltem az előbb), akkor az enyém is:DDD Mert az én hasam pont ilyen.

Eddig meg fujjoltam a kockás hasú nőkre:DDDD


Na, ezentúl nem fogok, hiszen az enyém is az....

132. gribedli*** (válaszként erre: 128. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 14:24

Én ettem így. Nem éreztem tragédiának, de egyszercsak megundorodtam tőle. De nem azért ettem így, mert valaki rámerőltette, maradt a zöldség mostanra is, csak a csirkemellet lecseréltem tofura, zöldborsóra, csicseriborsóra stb. De másnak lehet, hogy ez is kínszenvedés lenne, sőt, sírva fakadna. Ettől még nem jelenti azt, hogy én szenvedek, sőt, ugyanúgy elkészítve, napi többször, egész héten át.


Mondjuk én legalább 30 féle zöldséget, hüvelyest fogyasztok összesen, szóval nem mondanám, hogy nem változatos.


Miért változatosabb a cukor-liszt-só-zsír quartett? Mert más más alakúra van gyúrva, más ízesítéssel?:) akkor is csak 4 összetevő, a készételek 90%a ebből áll, az változatos?

131. gribedli*** (válaszként erre: 125. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 14:11

Nem, ez nem fiatalságkultusz. Épp ellenkezőleg, ha egy tinilánynak is szégyellnie kell, hogy hogy néz ki, akkor majd megy a sírás, hogy 20 év múlva milyen eszeveszetten kajtatja a tökéletes külsőt. Holott a kamaszkorban nem szabad őket ezzel befolyásolni hanem tanítani az elfogadásra és majd felnőtt fejjel eldönti, hogy ő kisportolt alkat szeretne lenni vagy éppen átlagos. Ha már kamaszként is mások döntik el, hogy mit vehet fel vagy mit nem, később is másoktól teszi függővé a döntését. Úgyhogy teljesen rendben van, hogy kamaszként próbálgassa a határait, stabilizálódjon az önérzete.


Majd később ráér ezen kattogni, amúgy is egy kamasznak egymillió kétsege van, miért kellene ezt kívülről még fokozni?

130. piszkepapir (válaszként erre: 128. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 13:51

Én nem ennék, az tuti. A csirke és zöldség viszont nem hangzik nekem vészesen.


Azért veszi fel, mert melege van. Vagy mert a sort tetszik neki. Vagy mert utálja a szoknyát. Vagy mert erre volt pénze.

Én azt nem értem, hogy miért nem mindegy az, hogy ki milyen ruhában van.

129. throne3
2016. aug. 11. 13:42

Mint kulturális törekvés, ami az elhízás ellen, vagy tágabb értelemben az egészségesebb életmód érdekében nyit frontot alapvetően egy üdvös dolog. De -mint minden egyéb esetben, ami fősodorbelivé válik- itt sem sikerült józan mértékeket szabni, és az egész kifordult önmagából.

A "mozogj, és ne zabálj mértéktelenül szart"-ból szinte eljutottunk a "csak az ennyire feszes seggel, vagy ekkora bicepsszel vagy valaki"-ig. Leszámítva azt a néhány embert, aki tényleg, tértől és időtől függetlenül, imádja ezt csinálni, a legtöbben csak azért lovagolják meg ezt a divathullámot, mert a mélyen, belül érzett öngyűlöletüket csak ilyesfajta módon kompenzálhatják. A szépség-, divatipar ezt csinálja; ledönti az egyént az emberben, gyilkol, majd identitást adva uniformizál. Napi 12 rizs+csirkemell, 2 selfie, heti 3 bicepsz, segg, has fotó a facebookra, instagramra - biztos jel, hogy az illető nem maga miatt edz, hanem csak azért, mert elhitte, hogy anélkül senki. És ha kimarad, lemarad. De most... most játékban van. Ő egy jó fogás. Még egy fotó az instára; "Gyertek, pasik!" "Lányok, jövök!" Aki látja ebben az értékvesztettséget meg leokádja a képernyőt.

128. d8a66cef39 (válaszként erre: 126. - Piszkepapir)
2016. aug. 11. 13:36

De te ennél minden nap csirkét és zöldséget (ugyanúgy elkészítve, csirke sütve, zöldség párolva)? Én sírva fakadnék.


Oké, akkor járjon sortban. Én nem méregetem rosszindulattal a fiatal lányokat, sőt, ámulok és bámulok, hogy milyen szépek. Pont ezért nem értem, hogy miért kell sortot venni annak, akinek nem áll jól. Vegyen fel egy könnyű anyagból készült rövid szoknyát. Kész.

127. ina87
2016. aug. 11. 13:35
nincs olyan h tökéletes test ha már azt nézzük h nincs tökéletes ember sem...
126. piszkepapir (válaszként erre: 113. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 13:30

A csirke és zöldség éppen nem véglet, a "nem eszek semmit, csak napi egy barackot", az már véglet.


A sortot meg igenis vegye fel, és váljék egészségére, és nagyon remélem, hogy más felnőtt nő nem méregeti rosszallóan ezért. Nehogy már nyáron a negyven fokban sínadrágban járjon, mert valakinek zavarja a szemét a lába.


Azzal viszont egyetértek, hogy a fiatalok egy nagyon befolyásolható réteg.


Valaki írta korábban, hogy a magyar ideál a férfiaknál kicsit teltebb, mint mondjuk az olaszoknál. Kíváncsi vagyok, vajon a most felnövekvő tini fiúknál ez tíz év múlva milyen képet ad. Gyanítom, hogy változni fog.

125. d8a66cef39 (válaszként erre: 121. - Gribedli***)
2016. aug. 11. 13:24
Erre megy ki minden, ez is egy kultusz. Fiatalság kultusz. (Miközben mutatok én neked olyan 50 éves táncosnőt, hogy hátast dobsz, hogy milyen alakja van. Na ő mutogassa magát.) Ha valakinek ronda a lába, akkor miért mutogatja? Nem arról van szó, hogy ne menjen strandra, uszodába, mert menjen nyugodtan és egy percig se érezze rosszul magát.
124. Magdalénia (válaszként erre: 123. - Magdalénia)
2016. aug. 11. 13:13
jav.: ...saját maguknak...
123. Magdalénia (válaszként erre: 98. - Globus)
2016. aug. 11. 13:13

Vannak aránytalan testalkatok. Pl.kecses, vékony, rövid felsőtest és széles csípő vastagabb combokkal, majd vékony láb. Az ilyen alkatúnak is jobb, ha tetszenek saját magának, mert ezen változtatni nem lehet.


Ami napjainkra kialakult, azt én is egészségtelen kultusznak tartom és nem is annyira a testre, hanem a pszichére. Már egész fiatal korban elkezdődik. :(

2016. aug. 11. 12:55
Szerintem a vékony derék a lényeg.
121. gribedli*** (válaszként erre: 113. - D8a66cef39)
2016. aug. 11. 12:50

De legalább fiatalon hadd vehesse már fel azt, amit akar, nem törődve azzal, hogy hogy néz ki! Pont jó ez így! Ha már akkor sem veheti fel a sortot, akkor mikor?


Nálunk így nyáron az összes tini ebben jár, hogy cellulitiszes a combja vagy sem, ki a francot érdekel? Tegye és ne törődjön senkivel! Sokkal visszataszítóbb az ápolatlan lábköröm mint egy tinilány nem tökéletes combokkal.


Pláne hogy ha ilyen, arról nem ő tehet hanem a szülők mert az anyja(apja) teszi elé az ételt, az ő felelősségük.

120. gribedli*** (válaszként erre: 119. - Gribedli***)
2016. aug. 11. 12:44
Ja és nekem pont olyankor tetszett meg, amikor már nem volt olyan nagyon divat hiszen Magyarországra évtizedekkel később jöttek ezek a könyvek, úgyhogy cseppet sem érzem úgy, hogy befolyásolt mert az arcomba tolták stb. stb. Mert a plakátokon akkor nem ez a fajta külső volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook