Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nincs tökéletes testem és mégis szeretem magam! fórum

Nincs tökéletes testem és mégis szeretem magam! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nincs tökéletes testem és mégis szeretem magam!

2019. okt. 7. 16:02
Nagyon tetszett a cikket sok okos gondolat van benne.
28. cickány64 (válaszként erre: 27. - Balanza)
2018. nov. 30. 08:16

Én leginkább azért figyelek magamra, hogy ne legyek gusztustalan, ronda.

Természetesen az egészség is nagyon fontos.

27. Balanza (válaszként erre: 23. - VersEmber)
2018. nov. 28. 21:45
Az elhanyagolt, saját gyengeségből károsított test vezet pontosan a nem szeretett testhez. Nagyon fontos, hogy különböző adottságokkal szeresse mindenki a testét és a lelkét, de figyeljen is ezekre. Teste és lelke egészségére, jólétére. A nem szeretett (elhanyagolt) test feltétel nélküli elfogadására való buzdítás szerintem önbecsapás, önvigasztalás. Ami egészen addig alkalmazható, amíg az egészségügyi problémák (primer magas vérnyomás, cukorbetegség, ízületi problémák, rossz vérkép stb) meg nem jelennek - akár 25/30/35 évesen. Innentől nincs "fogadd el magad" magyarázat az elkényelmesedésre.
26. Balanza (válaszként erre: 21. - VersEmber)
2018. nov. 28. 21:14
Nagyon sok igazság van abban, amit leírtál. Viszont maga a cikk nem egyértelmű szerintem abban, hogy a külsővel kapcsolatban miben kell valakinek elfogadnia magát - ezt a hozzászólások is tükrözik. Egy szülés utáni állapot, egy gátmetszés stb. szerintem fel sem merülhet, mint önkép-torzító tényező. Ezek olyan helyzetek, állapotok, következmények, amik együtt járnak óhatatlanul az áldott állapottal, a szüléssel és születéssel. Nem megkérdőjelezhető változások. Ettől teljesen eltérő eset pl. a nem betegség okozta olyan súlygyarapodás, ami elkerülhető/megszüntethető egy kis odafigyeléssel és kitartással. Főleg, ha az már nem esztétikai, hanem egészségügyi problémát is jelent. Úgy gondolom, hogy (saját hozzátartozóm példája) 165 cm-es magassággal nem szabad 30 évesen 80 kg testsúlyt elérni. Nem azért, mert "a társadalomnak" nem tetszik, hanem a saját egészsége érdekében.
25. cickány64 (válaszként erre: 24. - Arany_alma)
2018. nov. 28. 16:10
Szia! Igazad van! Próbáltál valamit tenni?
2018. nov. 18. 16:29
Sziasztok! Én értem, hogy nem szabad magunkat bántani, de én nem tudom magam elfogadni. 55 kg voltam és most vagyok 70. Egyszerűen nekem nem megy.
2018. nov. 14. 20:40

El sem tudjátok képzelni, hogy mennyire szenved a testetek, ha negatívan, haraggal gondoltok, néztek rá.

Mert a tested, a sejtjeid veszik a gondolataidat, a gondolatok erős hatással vannak rá.

Anélkül, hogy nem lenne őszinte(!) szeretetek a testetek felé, nagyon nehezen hat bármilyen edzés, diéta.

22. Guruljka (válaszként erre: 16. - Cickány64)
2018. nov. 14. 00:39
Nálam egy időben az volt az etalon, hogy ha futva tartok a buszmegállóba, a fenekem ne fáziskéséssel liffenjen utánam. Nem az esztétika, hanem a praktikum miatt - lassít!
2018. nov. 14. 00:30

Ha már a szólásmondásoknál vagyunk, ez nekem nagyon tetszik:

"Csak egészség legyen! A többit majd megvesszük."

-------

Eddig nem szóltam ehhez a fórumhoz, mert ez akkora téma, hogy nem is tudom hol kezdjem.

---

Miért van akkora fontossága annak az emberek életében, hogy hogyan néznek ki?

Azért, mert legtöbben a testükkel azonosítják magukat.

Ez olyan szintig elmegy némelyeknél, hogy úgy gondolják, annyit érek, ahogy kinézek.

(Egyébként valóban, a tömeg média ezt sulykolja folyamatosan az emberekbe.)


Az egészség, az okosság, a lelki értékek összefüggenek-e a kinézettel? (nem a túlsúlyra és az anorexiára, azaz a végletekre gondolok)

NEM.

Vagy igen...? :)

Sajnos, sokan az említett értékeket akarják pótolni a külsőséggel...

-------

A "...mégis szeretem magam"-hoz egy gondolat.

A TE valódi éned, a Lelked az nagyon szeret téged.

Ezért GYÖNYÖRŰ embernek lenni.

Csak a Te Lelked másként lát téged, mint te magad - a Lelked TUDJA, hogy te ki vagy és te... legtöbbször nem tartod értékesnek magad (a társadalmi konvenciók/megítélések miatt), azaz elkezded nem szeretni magad...

És ilyenkor felbukkan a bűntudat önmagaddal szemben.

"Miért nem tudok lefogyni, miért nincs akaraterőm olyanná válni fizikailag, amilyen szeretnék? Azért, mert egy gyenge jellem vagyok! Értéktelen. Ez a "hülye" testem is csak akadályoz abban, hogy jól érezzem magam. Persze, mert anyámtól örököltem ezt a duci formát..., ha nem ő lenne az anyám, lehet, hogy nem így néznék ki... a francba! Én mindig szívok. (Megjelenik a projekció: másra hárítom a kinézetem okát.)"

--------

A VILÁG EGYIK LEGNEHEZEBB DOLGA ÖNMAGUNKKAL ELÉGEDETTNEK és EGYENSÚLYBAN LENNI.

Azért is vagy ITT, hogy ezt megtanuld.

(Másért is, de ez nem pont ide tartozik.)

20. 2d3809f178 (válaszként erre: 19. - Hpetra22)
2018. nov. 10. 12:27

Ez igaz. Sajnos a média és az emberek nagyon nagy nyomást gyakorolnak az ember önképére.

Mindenhol a fitt vékony tökéletes alakú és bőrű emberek fotói vannak. (pedig 99%-ban photo shoppos javitásokkal)

19. hpetra22 (válaszként erre: 18. - 2d3809f178)
2018. nov. 10. 08:05
Meg ha el is fogadná, akkor a környezete nem engedné. Folyamatos beszólások, célzások a családban, cikkek az újságokban, stb.
2018. nov. 9. 11:39
Hát igen.... Azért az is számít ép testben ép lélek. Ergo egy anorexiás vagy egy túlsúlyos ember biztos belül se nem egészséges se nem teljesen boldog és biztos valahol nem is fogadja el magát úgy ahogy van.
17. apeeng (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2018. nov. 7. 16:50

..."Légy egészséges az bőven elég."...



ezt márványba kellene vésni...ez a legfontosabb, minden más utána következik..

2018. nov. 7. 15:01
Hát én nem tudom.... Azért van egy középút amit azért nem árt betartani. Ha kiszállok az imádott kocsimból, ne kelljen már a hájam utánamhúzni! 😀
15. hpetra22 (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2018. nov. 7. 10:11
Ebben van igazság.
14. Pavlov (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2018. okt. 29. 13:16
Ja értem, köszi a választ.
13. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2018. okt. 27. 20:04
És légy önmagad, ne egy massza tagja, arctalan, jellegtelen divatbáb.
12. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2018. okt. 27. 20:02

Már bocsánat, de marhaság. Mi az hogy tökéletes test?


Kinek a mércéjével mérve? Ami az egyik szerint sportos, a másik szerint már túl izmos, nem szép. Ami az egyik szerint karcsú, mások szerint sovány vagy lottyadt. Vagy túl magas, túl alacsony, rövid a combja, stb., stb.


Légy egészséges az bőven elég.

11. Guruljka (válaszként erre: 6. - Pavlov)
2018. okt. 27. 18:53
Nem, dehogy gáz. De sokan, ha heg van a hasukon, mentegetőzésként mondják, hogy császár, mert az teljes mértékben értelmet ad a hegnek.
10. syria (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2018. okt. 27. 14:54
Kimondom: "Nincs tökéletes testem és mégis szeretem magam!" :)
9. hpetra22 (válaszként erre: 6. - Pavlov)
2018. okt. 27. 07:34
Dehogy gáz
8. Katuska63 (válaszként erre: 6. - Pavlov)
2018. okt. 25. 19:43
Semmiképpen... egy csodálatos dolog velejárója.... 😊
7. 438047860c (válaszként erre: 6. - Pavlov)
2018. okt. 25. 19:39
szerintem nem, nekem is az volt, szépen begyógyult!
6. Pavlov (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2018. okt. 25. 18:12
A császármetszés gáz?
2018. okt. 25. 16:12
Senkinek nincs tökéletes teste.
2018. okt. 25. 14:41

A szeretet feltétel nélküli.

A "mégis" helytelen. Szeretem a testem, a kinézetétől függetlenül. Még a műtéti heget is szeretem a hasamon, mert a testem okosan, jól gyógyult a műtét után, a heg is a testem része lett. (Nem császármetszés volt.)

2018. okt. 25. 14:19
Szeresse magát, de ösztönzöd, hogy változzon. Kicsit ellentmondásos nekem.
2018. okt. 25. 12:53
Most szülês után nagyon szeretnem kell magam,hogy összeszedett maradjak-míg el tudok kezdeni újra sportolni.
2018. okt. 25. 09:35
A testkép az ember gondolatainak összessége arról, hogy hogyan néz ki. Olyan, mint egy kép, amit az elménkben tárolunk önmagunkról, arról, hogy szerintünk mit látnak más emberek, ha ránk néznek.

Ugrás a teljes írásra: Nincs tökéletes testem és mégis szeretem magam!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook