Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti milyen zöldségeket szoktatok veteményezni? fórum

Ti milyen zöldségeket szoktatok veteményezni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
376. 68d995c437 (válaszként erre: 374. - Pamacs85)
2011. aug. 12. 12:22

Nálunk is olyan hideg lesz estére na meg a reggelek.....

Én nem szárítottam a babot gyengének raktam a fagyóba mert mi így szeretjük.

A répát hagyom igaz abból főzök de van három sor.

Drága anyósom mondja ha kell az is hoz de még nem kell.

Hát kíváncsi leszek az ubira,tegnap néztem van már rajt meg tele virággal.

Ma füvet kéne nyírnom de hol esik hol süt a nap most így nem tudok menni.Majd talán holnap.

Annyi csigánk van mindenfélét találok mesztelen házzall kicsi nagy.Kárt nem tettek még de figyelem őket.

2011. aug. 12. 12:07

Sziasztok!

Én is fogadkoztam a múltkor,hogy jővőre másképp csinálom a dolgokat,de az idő is közbeszóhat.Hiába csinálunk mi mindent időben,ha nem olyan az idő.Tavaly háromszor duggattam rengeteg dughagymát,lilát és vöröset is,az eső mindet elrohasztotta.A krumpli sem sikerült úgy ,mint előző évben,pedig azt is vettem,direkt vetőkrumplit.Előző ébekben elültettem a konyhában csirázó krumplit,rá se néztem egész nyáron,mégis gyönyörű termés lett belőle.

A hely se mindegy,hova ülteted.Ki kell tapasztalni sajnos évek során,mi hol szeret lenni.Első év idén,hogy szép sárgarépám terem,de csak egy bizonyos helyen.Idén már azzal próbálkozom,hogy mindenből próbálok a kert különböző részeibe tenni.Tavaly úgy elment a kedvem a hagymaduggatástól,idén nem is vettem,erre szép száraz nyár lett,amit szeret a hagyma.

Nálam a tökfélék sikerültek idén,annyira,hogy az is kikelt,amit én ültettem magról,és palántáztam,meg az is megmaradt,amit vettem kész palántaként.Viszont igy olyan sűrűen vannak,alig tudok bemászni közéjük.Az uborkáim is idén sikerültek először,már lett belőle kovászos ubi,és én is rendesen fogyasztom.Rájöttemmhogy előző évben hiába tettem kerités mellé,a szomszéd fái annyira felfogták a nedvességet,hogy nem lett belőlük semmi.Idén másik helyen gyönyörűek.

A zöldbabom is az első két korai szedés lett roppanós,finom,ami mostanra megérett,egyik olyan mint a kisegér farkincája,a másik nagy,de szottyadt.Ki is domom a komposztba,nem érdemes válogatni.

A babom még nem kezdett el száradni,igaz elég későn ültettem.

Bocsi,hogy ilyen sokat dumáltam,de olyan jó érzés olyanokkal beszélgetni,akiknek hasonló az érdeklődésük.A régi baráti köröm ,egrökönyödve néz rám,mikor robikapára vágyok,és nem divatos ruhákra.

Pamacs,jó,hogy irsz a cékláról,akkor még én is hagyom.Jó egyesével kiszedegetni a salátába.

A korai karalábéim csodásak lettek,olyan szép kis gömbölyűek,nem olyan megnyúlt,oválisak,mint a késői.

Ti hová ültettek lóbabot?Úgy szeretnék e kertbe,de már 3 évben is megtetvesedtek,mire lett rajtuk bab.Idén már nem is próbálkoztam.

Én idén a brokkolit fogom időben leszedni,tavaly vártam vele,hogy még nagyobbra fejesedjen és a végére keserű lett.

Már csak a paradicsomok aggasztanak,rengeteg zöld pari van rajtuk,félek,ezektől az éjszakai hidegektől nem pirosodnak.

Zöldpaprikát csak melegházban lehet termelni?Hiába vettem időben szép palántákat,most kezdenek paprikák nőni rájuk,de olyan picik,hogy nagyitó kellene hozzájuk.

374. pamacs85 (válaszként erre: 373. - 68d995c437)
2011. aug. 12. 07:03

Köszönöm ;) ♥ ♥ ♥ ♥

Már ideje volt jönnöm ;)


Akkor nálad korán érnek a dolgok. Répát nyugodtan hagyhatod, hagy erősödjön, azt a talaj menti fagyok előtt szokták felszedni, úgy mint a céklát, petrezselymet, sőt van aki a krumplit is. Ha hamarabb kerül kiszedésre gyorsabban fonnyad.


Az ubira kellene egy kis éjszakai enyhesség, bár itt meg lehet fagyni korán reggel, foga az még nőni csak lassan, legalább lesz késő őszig :)


Nekem a szemes bab még most kezd száradni, még, vagy jó 2 hét mire kiszedhetem.


Viszont a tökfélék idén nagyon gyérek :(

373. 68d995c437 (válaszként erre: 372. - Pamacs85)
2011. aug. 11. 18:29

Szia Pamacs!

Jaj de örülök Neked!:))♥

Mindenben egyet értek csak gondoltam leírom hátha hibázik más is nem csak én.....

Ma kiszedtem a babot holnap meg a kukoricát mert az is lement.Kétszer főztem belőle nagyon finom volt.

Még a sárgarépa van bennt szedegetek belőle és nagyon formásak és szépek.Na meg az uborka.Rengeteg virág van rajt és már szedtem is talán beérik mind.

Jövőre szólj rám, ha megint leakarnám vágni a hagyma szárát:))

2011. aug. 11. 17:30

Nos az én véleményem az, ha melegebb a föld előbb kikel minden, szóval ha később ülteted sem baj. Van olyan növény (bab, palánták) amiket a fagyosszentek lefagyasztanak.

Persze ha 2 ültetés borsót csinálsz az esőt mindenképp jobb előbb, hagymát, foghagymát el tudod duggatni ősszel és korán van :)


A paradicsomot úgy szoktam, hogy egy cserépbe rakok egy nagyon értett bogyót és másik évben kikel :)


És a hagyma mint akkor írtam nem jó levágni, annak el kell száradni és kb most kéne felszedni.

2011. aug. 11. 15:22

Sziasztok!

Leírom az idei tapasztalatomat a veteményesemről és amit jövőre máshogy csinálok.

Paradicsomot nem ültetek többet cserépbe.Hiába öntöztem rendszeresen nem az igazi.Termés volt rajta de az se volt bőséges.Jövőre szabadfölbe ültetem.

Jövőre időben elkezdek ültetni(márciusban)mivel idén áprilisban kezdtem és úgy gondolom a borsót is jobb márciusban ültetni.A második ültetésem nem volt az igazi.

Uborkát is fogok időben mert most még csak virágzik és szerintem nem fog beérni mert ma is reggel már hűvös volt.

A hagymáról nem is beszélve.Nekem idén mind rossz lett,talán ha három fej ami ép.Igaz lehet,hogy azért is mert levágtam a szárát,hogy ne magozzon fel.

Hát ennyi egyenlőre amit saját hibámból tapasztaltam és amit szeretnék jövőre elkerülni.

370. Mariann63 (válaszként erre: 368. - 68d995c437)
2011. aug. 3. 12:37
Onnantól el vagyok már veszve,mikor az elején kérdezi a varázsló,hogy mit csinálok majd a képekkel.Azt még tudom,hogy papirképet nem akarok csináltatni,de a másik kettőböl mit válasszak.Az sem tiszta,hogy hova mentsem őket.Gondoltam,a képekhez logikusan.De amikor szeretném áttenni őket a saját oldalamra,nem jelennek meg egymás alá irva a képek,hogy bejelölhessem.Hú,nem voltam túl értelmes,bocsi.Pénteken megyek egy informatikus baráromhoz,ő majd kiokosit.
369. nehita4 (válaszként erre: 367. - Mariann63)
2011. aug. 2. 22:09

Szia!

Virágzás után, de inkább októbertől akár egész télen lehet szedni a csicsókát. Esetleg tavasszal a maradékot ki lehet még szedni a fagyok után.

368. 68d995c437 (válaszként erre: 367. - Mariann63)
2011. aug. 2. 20:05

Sajna én se vagyok profi ebben a férjem mutatta nekem is de vagy százszor mire ment.Szerintem kell egy mappát nyitnod és abba mented el a képeket és mikor tallózod akkor azt a mappát nyitod meg ahova elmentetted.Az én gépemen már tudom mit hogyan és megy,de mondom én is sík hülye vagyok hozzá.

Csicsóka ügyben nem tudok segíteni mert nekem nincs.

Ma nálunk szuper jó idő volt 25 fok és sütött a nap.

2011. aug. 2. 14:37

A mai délelőttöm is a skype feltelepitésével,és a képek átrakásával telt,de nem igazán jártam sikerrel.Ugy szeretném feltenni a kertes képeket is,de nem megy.Az elején rontom el azt hiszem.

Más téma:a csicsókát mikortól lehet szedni?

Nálunk még nem rohad a termés,de egy kis napsütés elkelne már a paradicsomoknak.

366. smumika
2011. aug. 2. 12:09

Huuu lányok itt annyi eső esett,hogy süllyedek a kertben el pedig volna még uborka amit le kéne szedni nem tudom hogy sikerül e leszedni .

Szerintem a paradicsomomnak annyi lesz nem fog beérni szinte semmi mert már rohad ettől a sok esőtől!

2011. júl. 31. 15:30
Megint a képfelrakással telik a napom,segitsetek legyetek szivesek:a végét a tallózástól már tudom.Az nem világos,hogy ha átrakom a képeket a fényképezőgépről a szám.gépre,hova kell tenni,hogy a tallózásnál megjelenjen.Az elejétől irjátok,mert nagyon béna vagyok.A múltkor is 2 napig nyomogattam a gombokat,amig szerintem véletlenül eltaláltam.Most az újakat nem sikerül felvarázsolnom.
364. 68d995c437 (válaszként erre: 363. - Mariann63)
2011. júl. 30. 20:29

Én lenyírtam a füvet meg a veteményest ki gazoztam most úgy ahogy meg van talán ha holnap végzek időben ki megyek még.

Van én is hogy lusta vagyok kell ilyen napnak is lennie:))

2011. júl. 30. 16:47
Jaj,lányok,olyan lusta vagyok,ráfogom a szélre,nincs kedvem gazolni!
362. 68d995c437 (válaszként erre: 361. - Mariann63)
2011. júl. 30. 16:44
Na ná és kell is álmodozni az olyan jó!:))
361. Mariann63 (válaszként erre: 360. - 68d995c437)
2011. júl. 30. 11:04
Na én se idén fogom megvenni a masinát,csak ábrándozom.Addig is csinálom a befőzést.De olyan jó álmodozni néha.
360. 68d995c437 (válaszként erre: 359. - Mariann63)
2011. júl. 29. 20:45
Próbáld meg biztos jó!:))Majd megnézem én is.Igaz nekem az lesz kínai.Nem sok masinám van itthon inkább megcsinálom amit lehet,de ember válogatja...
359. Mariann63 (válaszként erre: 358. - 68d995c437)
2011. júl. 29. 19:06
Megkerestem az újságot,a júniusi Praktika Magazinban találtam és aztán megnéztem a neten:az a cég neve,hogy Weninger,tartósitószer és cukor nélkül is lehet vele eltenni befőtteket,zöldségeket,savanyúságokat és lekvárokat.A www.befőzőautomata.hu lapon van.Engem nagyon megfogott,mert horribilis a villanyszámlánk,és nem vagyok egy konyhatündér befőzés szempontjából.Tudom,hogy lehet dunsztolni is,de az nekem kinai.Emlékszem,drága nagymamám,ő nevelt föl,mennyit dolgozott a befőttekkel,lekvárokkal,dunsztolta is,mégis sokszor megpimpókosodtak a dolgok.És én még ilyen ügyes sem vagyok.Szóval,szemezek a masinával.
358. 68d995c437 (válaszként erre: 357. - Mariann63)
2011. júl. 29. 13:48
Nem tudom milyen az még nem láttam,de olyat igen amivel dunsztolni lehet.Szerintem ha befőttet és savanyúságot rakunk el akkor nem kell annyit fagyasztani.Nekem három rekesz van a fagyóba és hármunknak elég.A kertemben is úgy ültetek,hogy nekünk elég legyen.Pl.: borsót lehet egy vagy két zacskóban fagyasztani és csak annyit veszel ki amennyi kell.Kevesebb helyet foglal.A babbal is lehet így.
357. Mariann63 (válaszként erre: 356. - 68d995c437)
2011. júl. 29. 11:40

Sziasztok!Én megpucolom,vagy ha szép a héja,nem kell,lereszelem karikára és zacskóban be a fagyasztóba.Volt olyan tél,hogy 20-30 kg kigyóubit raktam le.Tudtok más módszert,amihez nem kell mélyhűtö?

Én nagyon gondolkozom:lehet kapni egy masinát a neten,amibem 15 üveget lehet egyszerre tartósitani.Semmilyen tartósitószer nem kell bele,de nagyon húzós,39000.-Ft,ha jól emlékszem.Viszont kiszámoltam,hogy egy kisebb mélyhűtő is akörül van és az még eszi is az áramot.Úgy gondolom,hosszú távra jobban megéri ez a kütyü.Van hozzá külön lekvárfőző és ivólékészitő rész is,de az még plussz rengeteg pénz hozzá.Mit gondoltok?Viszont tartósithatjuk vele a megfőzött ételt is.

356. 68d995c437 (válaszként erre: 347. - Smumika)
2011. júl. 29. 09:02

Szia Smumika!

Te hogy rakod el az ubit a fagyóba?Az érdekelne engem.Én is szeretek télire eltenni amit lehet.Lekvárt különösen szeretek.Van már eper,barack most a fekete szeder jön.Kompót is van cseresznye meg meggy.Most a szilva jön de azt csak gombócnak mert kevés van.

355. 68d995c437 (válaszként erre: 354. - Mariann63)
2011. júl. 29. 08:56

Biztos lesz.:))Csak jó idő legyen....

Én paprikát nem ültettem mert az itt nálunk nem igen marad meg csak melegházban.Az meg nincs....

2011. júl. 28. 11:53

Gyorsan kiszaladtam a kertbe,még megpróbálkozom egy kis babot ültetni,mert rájöttem,hogy túl kevés van.Szerintetek lesz még rajta bab őszig?

A zöldpaprika nálatok is ilyen keservesen akar nőni?

2011. júl. 27. 17:48
Én csak paradicsomot, paprikát, uborkát meg zellert, de nem túl sokat, hogy ne kelljen sokat kapálni.
2011. júl. 27. 17:47

És holnap megint esőt mondanak!Azt hiszem,levágom a lestyánt és a snidlinget,összeapritom,és elteszem a mélyhűtőbe.Olyan jó télen belefőzni az ételbe.

Ennyi csapadék talán csak a karalábénak és a tökféléknek nem árt.Egy kis napocska azért süthetne mellé,mint ma délután.

351. smumika
2011. júl. 27. 13:54

Már elég volna ebből az esőből a paradicsomomnak nem lesz jó :(:(:(

Bár semminek se elég ebből az esőből!!!!!!!!!!!!

350. Mariann63 (válaszként erre: 346. - 68d995c437)
2011. júl. 27. 11:38

Visszatérve a fehérrépára,ha nem kel ki,próbáld meg másik cég magjával mégegyszer elvetni,lehetőség szerint más helyre.Vagy a mag volt rossz,vagy a hely.Nagyon puha,morzsalékos talajon jött ki nekem is csak.

A gyökér nélküli vágópetrezselymet pedig először ládába vetem el,és csak akkor teszem a végleges helyére,ha 8-10cm-re megnő.Direkt földbe vetve ki sem bújt soha.

2011. júl. 27. 11:31
Mit csináltok ebben az özönvizben?Még gazolni sem tudok,akkora a sár.
348. Mariann63 (válaszként erre: 347. - Smumika)
2011. júl. 25. 19:14

Nagyon ügyes vagy,én a befőzés terén elég béna vagyok.A múltkor megalkottam első pár üveg sárgabaracklekváromat,olyan lett az állaga,mint a Hitlerszalonna.(a férjem szerint)az ize viszont finom lett.Mindennap sütök 2 adag kenyeret,ehez még a kert, a kisfiam és a macskák,hát estére berogyok az ágyba.Pedig kéne eltenni savanyuságot meg befőtteket,lekvárt,de annyira nem értek hozzá,igy olyan nehéz.Viszont csináltam kovászosuborkát,azt mondták rá,hogy szuper lett.

Sütiket sütni is mostanában kezdtem el a vén fejemmel,dehát én mindent akkor kezdek csinálni,mikor mások már befejezik.A kisfiamat is 42 évesen szültem.Azt hiszem,erre mondják,hogy későn érő tipus.

A kel-és kinaikelről már lemaradtam erre a szezonra?Miért nem sikerül soha nekem a spenót?Évről évre próbálkozom,de vagy ki sem kel,vagy olyan satnya,hogy rossz nézni.

347. smumika
2011. júl. 25. 15:12

Sziasztok!Mi nekünk szerencsére jó termésünk volt van.Zöldbab,Répa,Zöldség,Karalábé,Krumpli,Kukorica,Uborka,Cékla,Káposzta,Paradicsom,Paprika.

Már a fagyasztoba van eltéve uborka salinak való ,zöldbab levesnek illetve főzeléknek lesz kitűnő,Aztán imádok télire befőtteket ,lekvárokat,,savanyúságokat eltenni azokat nem kell télen venni már most közel 100 üveggel van eltéve ,ezek:Savanyú ubi,barack befőtt és lekvár,meggybefőtt,cseresznyebefőtt,szederlekvár,csalamádé,cékla,szilvalekvár,málnalekvár,tökböl-ananászbefőtt,csuproshagyma savanyuságnak egy kis csipős paprikával,paradicsomlé, és még jöhet a lecsó amit el fogok tenni.

tavaly sajnos nem volt lecsó berakva elég rossz volt hogy nem sikerült berakni sajnos nem volt paradicsom paprika de most lesz mindkettőből így tudok eltenni.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook