Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti milyen zöldségeket szoktatok veteményezni? fórum

Ti milyen zöldségeket szoktatok veteményezni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
436. 68d995c437 (válaszként erre: 433. - Mariann63)
2011. aug. 20. 23:50
Bele fogsz jönni ne aggódj én is még tanulok:))Meg segítünk!:))
435. Mariann63 (válaszként erre: 431. - Szisziági)
2011. aug. 20. 19:38

tvaly én is belerokkantam az ásásba,idén már másra biztam,de be fogok ujitani egy robikapát.Idén nyáron azért nem ültettem kelféléket,mert fel kellet volna megint ásni,és nem csinálom.20 év óta egyszer voltam a körzeti dokinál,mikor szültem,de tavaly el kellet mennem.Annyira beállt a vállam az ásástól,megerőltettem,hogy csak szemmagasságig tudtam felemelni.Kaptam rá Rheosolont,meg kenőcsöt,de nem lett jó egészen.Vigyázzatok magatokra,tanuljatok az én példámból!Mindent gépesiteni kell!

Én is belecsempészem a kajába a zöldségeket,mert az én fiam se jó evő,ha zöldségféléről van szó.

Szivesen veszem,ha leirod,mibe mit csempészel!

434. Mariann63 (válaszként erre: 430. - 68d995c437)
2011. aug. 20. 19:29
Attól még kapsz tőlem virágmagot,hogy neked nincs!A múltkor találtam az egyik vásárlós oldalon olyan zöldségmagokat,hogy csak a számat tátottam.Idénre már késő volt rendelni,de jövőre megpróbálom.Citromsárga cékla,sok-sok féle paradicsom,piramis alakú lila brokkol stb.Salátamagom is szokott lenni sok,idén sem használtam fel mindet.Ömlesztve leszedem,leszáritom,az a salátám lett a legszebb az idén,amit igy ömlesztve kiszórtam.A zacskós bolti elbújhat mögötte.
433. Mariann63 (válaszként erre: 429. - 68d995c437)
2011. aug. 20. 19:23
Megyek is megnézni a fotóidat,meg át is nézem a naplóitokat,és hozzá is szólok.Én most tanulom ezt az egészet.Ha nem szólsz,Móni,hogy nincs hozzászólás rovatom,csak mérgelődtem volna,hogy senki nem akar velem beszélgetni.Hát erre jók a barátok!
432. Mariann63 (válaszként erre: 427. - Szisziági)
2011. aug. 20. 19:20

Isten hozott,a legjobb helyre kerültél.Csak most vettelek észre,mert csigatempóban próbálom feltenni a képeket a naplómba.A családom szerencsére eddig türelmes,remélem,kibirják.

Köszi a tippet a paszternákkal kapcsolatban,megfogadom.Én még a gyökerét se ettem sosem,most sem fogom túl korán,mert csak második vetésre sikerült a petrezselyemmel együtt.Már egész helyes kis gyökereik vannak,de még kicsik.

Engem a tökfélék csipkednek mindig össze,már hosszúgatyában mászok fel közéjük.(csak egy emelt kőfal tetején van tuti nap,ezért oda ültettem,most meg kirándolhatok leszedni)

2011. aug. 20. 18:19

Köszönöm a kedves fogadtatást!!

Szívesen jövök,bár az idei évben egy kis pihenőre kényszerültem a kerti munkában egy műtét miatt..Ez meglátszik a kerten is..(

Én leginkább ehető dolgokat termelek a kertben,igen jó étvágyú a családom..szerencsére szeretnek minden zöldséget,amit meg nem azt belecsempészem a menübe..

Virágok nálam a rózsák,leanderek,egynyáriakkal sajnos nincs időm bíbelődni..kivéve büdöske,körömvirág,petúnia amit magról lehet a földbe vetni.

Amit fel tudok ajánlani az a "vakondűző" virág magja,rengeteg nő a kertben a legváratlanabb helyeken, és szórja a magját..Csak úgy csattog szanaszét ilyen meleg napokon..

430. 68d995c437 (válaszként erre: 426. - Mariann63)
2011. aug. 20. 17:58
Benne vagyok csak nekem nincsenek virágmagjaim.Én nem szeretem az egynyáriakat egyedül a lobéliát..Ám magot én is tudok küldeni anyukámnak van Ő szívesen ad.Milyenek vannak azt nem tudom majd megkérdezem:))
429. 68d995c437 (válaszként erre: 425. - Mariann63)
2011. aug. 20. 17:56

Nem dobom ki a konyhait már gyűjtögetem, szóltam kicsi családomnak is hova kell a hulladékot dobni:))

Itt hála esett az eső kinnt is voltam amit akartam megcsináltam, meg csináltam pár fotót Nektek!:))♥

Akkor ma nem unatkoztál:))Majd a kertet bepótolod amikor lehet.Különben is szépek a terméseid ne szóljál:))

428. 68d995c437 (válaszként erre: 427. - Szisziági)
2011. aug. 20. 17:52

Szia Ági!

Üdv nálunk gyere csak nagyon jó csapat van itt:))Igaz aki létrehozta a fórumot(Zsivi)Ő már nincs de mi Pamacsal folytatjuk és azóta szépen gyarapszunk aminek nagyon örülünk!:))

Én is sejtettem,hogy a levele nem ehető köszi,hogy megosztottad velünk!:))Ha időd engedi gyere csak mi itt vagyunk!

2011. aug. 20. 17:44

Sziasztok Lányok!

Most akadtam erre a jó kis fórumra,csatlakozhatok?

Mi 8 éve lakunk kertes házban,az első éveket leszámítva minden évben veteményezek. Több kevesebb sikerrel:)Alapzöldségekkel kezdtem,aztán minden évben bővítek és kipróbálok mást is-pl mángoldot,rukkolasalátát,padlizsánt. Az eredmény mindig változó,de nagyon jól esik a kerti munka.

Komposztálunk mi is,mert nagy területünk van ami füvesített,máshová nem tudnánk tenni a lenyírt füvet..

Végigolvastalak benneteket,és egy kérdésre szeretném a figyelmet felhívni!!

A paszternák levele nem használható,csak a gyökere!! A levelére nagyon vigyázzatok,mert mély hólyagos kiütést okozhat a bőrötökön!

Nekem két éve volt ,nagyon finom is volt,petrezselyem helyett használtam, mert az agyagos földünkön ki sem kel a gyökérpetrezselyem.

De a lábam, karom tele lett nagy vizes hólyagokkal,a levelétől, amiknek a nyoma még most is látszik:(

Úgyhogy óvatosan vele!

Üdv nektek,szép ünnepi estét mindenkinek!

Ági

426. Mariann63 (válaszként erre: 422. - 3c9687af29)
2011. aug. 20. 13:55
Arra gondoltam a virágmagokkal kapcsolatban,hogy amiből sok van valamelyikünknek,az adhatna annak,akinek az a fajta nincs,és kérne.Nekem például elég sok magom szokott lenni őszre,én is szedem már ilyenkor.Mit szóltok hozzá?
2011. aug. 20. 13:52

Sziasztok,lányok!Annyi minden összejött reggel óta,nem vagyok képes utolérni magam.Reggel a mini cicáim műsoroztak:még hajnalban megnéztem őket,megvolt mind,reggelre pedig eltünt Hamuka,a legkisebb.Nagyon megijedtem,hogy elvitte valami állat innen hajnalban.Hiába szólongattuk Marcival,semmi.Kicsit reménykedtem,hogy alszik csak valahol,adtam reggelit a családnak.Éktelen cicanyávogást hallok kintről,hát Princ lába beszorult a karosszék lába közé,ott lógott.Mire kiszabaditottam,Hamuka is előmászott a farakásból.Utána meg gyorsan kiporszivóztam,felmostam,mig elmentek itthonról.Kenyeret is kell sütnöm,mert minden zárva,valahogy elbambultunk.Utána kitalálták,hogy pudingot ennének,persze ketten kétfélét,igy nem jutottam a géphez.

Jó nektek,hogy tudtok dolgozni a kertben.Nálunk olyan szárazság van,kéne gazolni,de igy nem lehet.

Móni,kezdj csak bele a komposztálásba,segitünk,ha elakadnál.Egyenlőre az is elég,ha nem dobálod ki a konyhai hulladékot,meg a levágott füvet.

424. 68d995c437 (válaszként erre: 422. - 3c9687af29)
2011. aug. 20. 11:04

Nálam is van mit csinálni már alig várom,hogy kijussak csak itt bennt a lakásban is meg kell csinálni a dolgokat.Ha nem érek ki akkor holnap ebéd után.

Mivel meg akarom hosszabbítani a veteményest ki kell szednem pár bokromat amit másik helyre teszek.Aztán gyomtalanítom meg a barackfát amin nincs soha termés csak egy kettő ki vágja apósom a drága.Aztán felásom azt is egyben a mostanival.Barázosnőm ígért istállótrágyát azt is bele ásom majd.Remélem jövőre jobb lesz.

Jó munkát Neked a kertben:))Mi füvet ilyenkor nem nyírunk mert a hülye szomszéd leharapná a fejünket.Csak Ők nyírhatnak vasárnap délelőtt mi nem.:(

2011. aug. 20. 09:17
Szia Mariann63 remélem te is kertészkedsz egy kicsit, ki ne maradj már a buliból..)) ♥♥♥
422. 3c9687af29 (válaszként erre: 421. - 68d995c437)
2011. aug. 20. 09:15

Szia, ebéd után én is landolok ki a kertbe,még nem döntöttem el mit is csinálok de van miben válogatni,a páromat akarom befogni füvet nyírni,de a paradicsomokat is le kellene szedni és a krumpli is van még a földbe.

Az egynyári virágmagokat is szedegetem folyamatosan ha egyszer megveszem őket aztán már csak a magokat kell gyűjteni és jövőre lesz bőven.

Ha lesz kérdésed hát nyugodtan ha tudok segítek,szia.

421. 68d995c437 (válaszként erre: 419. - 3c9687af29)
2011. aug. 20. 07:45

Jó szívvel irigykedtünk elhiheted!:))Mariann már tiszta lelkis volt szegény!

Nekem szokott a 10 éves fiam segíteni de csak ha kedve van.Én bírom meg szeretem csinálni.Remélem ha elég nagy lesz már akkor a füvet is lenyírja:))

Ma jó idő van de ablakot pucolok azt ha időben végzek megyek a kertbe tenni venni.

A komposzton nagyon gondolkodok mit hogyan.Ha megakadok akkor jaj nekem.Tudom nem nagy kunszt csinálni de nekem sok meggyőzés kell mert ebben a témában is egyedül vagyok.

Hála itt vagytok és adjátok a tanácsokat.:))

420. 3c9687af29 (válaszként erre: 418. - Mariann63)
2011. aug. 20. 06:28
Nem szabad irigykedni!!! Na csak egy kicsit,nem értettem miért írtad de semmi harag az nálam nem itt kezdődik.
419. 3c9687af29 (válaszként erre: 416. - 68d995c437)
2011. aug. 20. 06:25

Szia, persze hogy segít,nem csak ő de a gyerekek is be vannak fogva,valamit valamiért.

Ha nem segítenének a veteményesben akkor lehet hogy befüvesíteném azt is.

418. Mariann63 (válaszként erre: 414. - 3c9687af29)
2011. aug. 19. 19:22
Mea culpa fejemnek!Remélem,nem bántottalak meg,csak az idétlen humorom jön ki néha.Viccet féretéve,ne haragudj,semmi rosszra nem gondoltam,tényleg bocsi!Csak abban az értelemben használtam,tudod,arra mondják manapság,hogy burzsuj,akinek jobban megy.Csak én is szeretnék egy robikapát,már egy éve,de mostanában nem jött össze.Móni érti,neki már nyekeregtem,hogy mennyire jó a robi,nem kell állandóan ásni.
417. 68d995c437 (válaszként erre: 411. - Mariann63)
2011. aug. 19. 16:07

Én is nagy rajongója vagyok annak a műsornak csak időm nincs mindig nézni:(

Martha Steward műsorait meg egyenesen ímádom.

416. 68d995c437 (válaszként erre: 414. - 3c9687af29)
2011. aug. 19. 16:06
Nem gondolta komolyan csak irigykedtünk egy picit amiért Neked segít a párod!:)))
2011. aug. 19. 16:04

Sziasztok!

Na ma se érek ki a kertbe mert esik az eső.Igaz örülök neki mert így lehűlt a levegő:))

Na viccet félre téve nekem se segít a párom de nem is várom el tőle melózik reggeltől estig.meg jobb ha én csinálom.Csak akkor áll égnek a hajam ha okoskodva jön a kertbe....Pedig a szakmája mezőgazdasági gépész.Szerintem ez is mindenhol más.Van akinek a párja szeret kertészkedni van aki mussból csinálja van aki csak a férfias melót vállalja be.Én ímádom csinálni és szerencse tolerálja.

A komposztot meg fogom csinálni hogy hogyan még kérdés de már a konyhában rakom külön a konyhai hulladékot..Ám kérdéseim még lesznek ha nem bánjátok?Én igénylem a támogatást és a segítséget:))

2011. aug. 19. 15:10
burzsuj ???
2011. aug. 19. 14:37
Szüreteltem a kertben,hetente általában egyszer megmászom a hátsó kőfalat,ott van sok ubi,tökfélék,paradicsom.Majd meg kukulok a melegtől,de hosszúnadrágot és kesztyűt kell felvenni,mert rettentően szúrnak.Be is teszem a naplómba a képet,ha beenged ez a dög szám.gép.Van olyan,hogy megmakacsolja magát,és nem rakja be a képeket.
412. Mariann63 (válaszként erre: 409. - 3c9687af29)
2011. aug. 19. 14:31
Azt a burzsuj mindenségedet,de jó Neked!Na csak vicc volt.De az tényleg szuper,hogy a férjed is segit.Mi Mónival egyedül szakadunk meg a kertben.Úgy irigylem néha s szomszédaimat,férj feleség együtt csinálja mindig,amit éppen kell.Az én férjem meg jobb,ha nem segit,csak bajt csinál.Tavaly ősszel is veszekedtem vele,hogy segitsen összegereblézni és kihúzni a sok falevelet.Na azt nem segitett,de amig fél percre férenéztem,lekaszabolta a csicsóka szárait.Azt hitte,gyom.Hát nem tudom,mikor látott már 2 méteres gyomot a kertben.Ennyit a férfiakról,tisztelet a kivételnek.
411. Mariann63 (válaszként erre: 410. - 68d995c437)
2011. aug. 19. 14:25
A letakarást még a flancos angol műsorban is megoldották agy rossz szőnyeggel.Egy darabig én is takargattam,de levettem,mert egyik kezemben a kidobnivaló,másikkal meg kotrom ugye,pl.krumplihéja.Nem maradt több kezem még a szőnyeget is emelgetni.Ez a komposztis szerintem olyan dolog,ahány ház,annyi szokás.Látod,mindannyian másképp magyarázzuk,mégis mind működik.Én most vágattam ki a fát fölüle,de nem hiszem,hogy változna a dolog.Csináld úgy,ahogy neked szimpi.
2011. aug. 19. 12:10

Köszi köszi Lányok a sok tippet:))Én is közben elő vettem a könyveimet hát írnak szépen a komposztról na meg a tartóról.Mindegyik azt írja tető kell rá mert nem jó ha megázik mert rodhadásnak indul.Azt írja a könyv:A komposztálás akkor lesz sikeres,ha erőteljes a gomba és baktériumaktivítás.

A jó komposzttároló:nagy,vízálló takarás,vastag oldalfalak ez azért,hogy a belső hőt megtartsa.

Amit még ír,hogy nem kell forgatni.

A könyv címe:Munkák a kertben,Biokertészet

Tudom nem kell mindent úgy csinálni ahogy írja de jó ha az ember tudja.

Mariann láttam a Tiédet az is jó én is erre gondoltam,hogy ez gyorsan meg is van.Ám ha a könyvet nézem akkor kell tető is rá.ÁÁÁÁÁ nem tudom.A mi földünk barna de nem az az igen sötét.Nagyon mélyen agyagos.

Akkor a fahamut nem rakok bele csak keveset:)

2011. aug. 19. 11:00

Mi ősszel ássuk a kertet na akkor forgatjuk bele a komposztot tavasszal pedig párom még végigmegy a rotakapával és lehet is veteményezni.

Ág aprítónk is van be nem nagyon szeretem,a metszőollóval néha hamarabb megvan,de ősszel elővesszük, a szomorúfűzfát kell formára igazítani és a mogyorót is hát akkor majd dolgozik az is.

408. Mariann63 (válaszként erre: 407. - 3c9687af29)
2011. aug. 19. 10:38

A fahamuval vigyázz,én is úgy tudom,hogy savanyitja a földet.Attól függ,milyen talaj van nálatok,ha meszes,többet elbir.Meg néhány növény kifejezetten savas földet szeret,némelyik meg nem birja.Inkább ne tegyél bele sokat.A párom télen kiborogatta a kályhából reggelente a hamut,az ágyásban lévő tuja kibirta,de a bőrlevél egy része kipusztult,ami meg megmaradt,egészen világos neonos zöld lett.Sok virág pedig ki sem kelt benne.

Falevél minden mehet bele,kivéve dió,mogyoró.

Simán el van a kert sarkába,amig csinálsz neki tartót.Fatreppnikből eszkábálta össze az én férjem,most ha neki sikerült,bárki megcsinálja.Lefotózom mindjárt,és felteszem a naplómba,nézd meg.Minél nagyobbat csinálsz,annál könnyeb forgatni,ha akarod,de nem muszály.Az enyém úgy le van üllepedve,hogy úgy fogom tavasszal kirobbantani.

407. 3c9687af29 (válaszként erre: 406. - 68d995c437)
2011. aug. 19. 08:53

Én füvet és falevelet is rakok bele,csak mindent rétegezve 1 réteg fű 1 réteg gyomnövény 1 réteg konyhai maradék, földdel is megszórhatod úgy 3-4 rétegenként.De minden kert más és más,nekünk agyagos a kertünk már fel van töltve a teteje de még a fáknak is meg kell szokni itt.

Fa hamut pedig csak keveset,

Kutatások bizonyítják, hogy a hamu a növények számára csak nagyon kevés értékes tápanyagot tartalmaz. Az 1%-os kálium tartalommal rendelkező hamut nem tekinthetjük értékes „trágyának”, annál is inkább, mivel minden agyagos talajtípus (a cikk Svájcban íródott – a szerk.), különösen a kerti föld, amúgy is túl sok káliumot tartalmaz. A magas káliumtartalom megnehezíti a növények számára a víz és egyéb tápanyagok felvételét.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook