Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen sorrendben lehet adni a babáknak a zöldségeket, gyümölcsöket?Mit mikortol lehet bevezetni?Sehol nem találtam ilyen listát. fórum

Milyen sorrendben lehet adni a babáknak a zöldségeket, gyümölcsöket?Mit mikortol lehet bevezetni?Sehol nem találtam ilyen listát. (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 30. 21:42
Először alma, őszibarack, répa, krumpli. Ezekkel lehet kezdeni a hozzátáplálást. A Kismama magazin januári számában minden évben van egy táblázat, ami sorban tartalmazza, hogy mikor milyen ételt lehet bevezetni a kisbabáknál. 6 hónapos korban lehet elkezdeni a hozzátáplálást.
10. win (válaszként erre: 9. - Anyuci74)
2008. márc. 30. 18:24
Szerintem elég jó táblázat. Nem túl szigorú, de az alapvető időpontokat szépen betartja.
9. anyuci74 (válaszként erre: 8. - Win)
2008. márc. 30. 16:44
En is epp ezt akartam irni, en is ezt vettem alapul. Többe-kevesbe. :)
8. win
2008. márc. 30. 16:21
2008. márc. 30. 16:20

Akvamarin adta meg a helyes választ,mint csecsemös

nagyon jól ismertette a szabályokat.

2008. márc. 30. 15:39
Szia! Én ezt használom. [link]
2008. márc. 30. 15:35
gyömölcs, majd zöldség,ha tápszeres akkor már 3 hónaposan lehet adni egy két kanál reszelt almát, majd fokozatosan növelni az adagot, viszont ha anyatejes , ráér később is, 5-6 hó körül, banánt, sárgabarack befőtt, higitott rostos gyümölcslé.
2008. márc. 30. 15:29

Szia! Én ezt az oldalt találtam annó, én nekem sokat segített!

Remélem, hgoy hasnolóan segít majd neked is!

[link]

2008. márc. 30. 15:25
Gyümölcsből almát,barackot,meggyet lehet először adni,illetve a kicsavart levét.Ha azt megszokta,akkor pépet is.Zöldségből krumplit,sárgarépát lehet először,ami nem puffaszt.Alapszabály,hogy egyszerre mindig csak egyet lehet bevezetni,hogy ki lehessen zárni az allergiát.A zöldségpürékhez szoktak ajánlani anyatejet vagy tápszert pár kiskanálnyit,hogy krémesebb legyen,és ismerősebb az íze.
2008. márc. 30. 14:57

eloszor gyumolcs

aztan zoldseg

de pontos receptet nem tudok irni

:)

jo egeszseget

szia

2008. márc. 30. 14:56
Milyen sorrendben lehet adni a babáknak a zöldségeket, gyümölcsöket?Mit mikortol lehet bevezetni?Sehol nem találtam ilyen listát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook