Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti milyen készségfejlesztő játékot játszotok 1, 5 éves gyermeketekkel? fórum

Ti milyen készségfejlesztő játékot játszotok 1, 5 éves gyermeketekkel? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 21. 17:09

Sziasztok!

Ha már újra előre került ez a topic, ajánlanék egy könyvet. Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! Fejlesztési lehetőségek szüléstől iskola kezdésig. Szerintem nagyon jó könyv. (Igaz, nekem majd februártól lesz majd nagyon hasznos) :)

15. csehild (válaszként erre: 13. - Takakoko)
2010. dec. 21. 15:25

Kedves Takakoko!

Látom már régi a válaszod,de nekem most lenne aktuális,megírnád hol lehet beszerezni a fa lap-macit?


Köszönöm szépen!

2010. dec. 14. 12:27

sziasztok! Tudom már rég nem járt itt senki, de hátha olvassa valaki.

Az én kisfiam 14 hónapos.

Szereti a formakirakót, könyveket lapozgatni, labdázni és pakolni, rosszalkodni. Közeleg a karácsony és nem tudom milyen készségfejlesztő játékot vegyünk neki. Tanulókutyusa is van, de nem érdekli. A rajzolás még nem megy, még beszélni sem beszél. Létezik olyan játék ami a beszédkészségét fejleszti??

13. takakoko (válaszként erre: 12. - VTünde)
2009. okt. 31. 10:53

tudom már lefutott a topic, de vannak új tapasztalataim:

egyik napról a másikra kirakta a 16 db-os állatos fa puzzlet, össze kellett pároznia az állatokat;


kapott egy fa lap-macit, lyukakkal, s egy cipöfüzövel kell felfüzni a macira a ruhát, ezt próbálgatja, még nem tökéletes, de a lukakba szépen beletalál.


tegnap kiborította nagyfiam pókerzsetonjait, majd utána szín szerint egyesével visszapakolta, meg tudta különböztetni a 4 színt.

ezek már inkább készségfejlesztök. :-)

2009. okt. 3. 22:10
Köszönöm!
2009. okt. 1. 19:33

Szia, elgondolkoztam, mit is játszunk. 21 hónapos, de 3. gyerek. Az elsö lányommal szinte mindent, amit itt lent írtak a lányok, valamiféle kényszer hajtott. :-) de tudott beszélni 18 hónaposan, 2 évesen már folyékonyan, választékosan, s ismerte kb a betük felét. :-) a hapi-tapi kirakószönyeget biztos ismeritek, betüset kapott, s onnan tanulta meg a betüket. második gyerköccel örültem, ha éltem, sokat meséltünk, énekeltünk, és építökockáztunk. Most a kiscsajjal nem is igazából foglalkozom, a könyvek mostanában kezdték el érdekelni, a bedobóssal nem játszik, nem érdekli, puzzle sem, szeret a konyhában tenni-venni, és mindent, ami a nagyoké, s nem a korosztályának megfelelö játék. legozik (nem duplo), építget, vagy a playmobil emberkéket rakja fel a kocsira, babázik, eteti, fürdeti öket, tologatja. elkezdtünk építökockázni, s minden délután együtt írja a leckét a nagyokkal. Konyhaasztalon csinálják a leckét, ö az asztal végén etetöszékben, kap ceruzákat, és "ír", "olvas". gyurmázást a hosszabb téli estékre tartogatom. focizik, mint a bátyja, rendesen rúgja a labdát, próbálgatja kapura, es "gördeszkázik", ráül, s egyensúlyt fejleszt. :-)

most kezdett el beszélni, s egyedül fel-, leveszi a cipöjét, (ez is jó fejlesztö) kabátból kibújik, egyedül mos dobogóról kezet, s nagyon gyakran wc-be pisil. nem tudom mennyire van lemaradva, de úgy gondolom semennyire, öt inkább hagyom magától fejlödni, bár a nagyoktól sokat tanul + minden szituációból, csak most nem eröltetem.

ja a zenélös játékai (bébi) most kezdték érdekelni, eddig hozzájuk sem nyúlt.

az ablakos könyvek a kedvencei, szereti nyitogatni az ablakokat, mindig rácsodálkozik mi van benne. :-)

bocsi, hogy össze-vissza írtam, ahogy eszembe jutott, írtam.

2009. aug. 24. 14:26

Szia!


Gyurmát még nem mertem venni a kislányomnak (már ős is 19 hónapos:).

Te milyet vettél Neki?

2009. aug. 24. 14:14

A mi kisfiúnk 19 hónapos és a legáltalánosabb játékokat játszuk. Nagyon sokat rajzol zsírkrétával, filctollal (ez egy kicsit veszélyes a ruhájára nézve :), a bőréről mindig lejön), aszfalton krétával. Szeret gyumázni, ami még abból áll hogy én csinálok valamit és ő szétszedi, de nem baj, mert ezzel tanul. Szeret tornyot építeni, van egy favasútja is, nagyáruházban kapható az olcsóbb fajta amit már elég ügyesen rak össze egyedül. Szereti, nagyon szereti a könyveket, amikben kis mondókák, versek vannak, de múlt héten először el tudtam olvasni neki a Kis vakond nadrágja könyvet. A könyveket ha nézegetjük mindent megbeszélünk, mi van a képen, hogy kerülhetett oda (tehát olyan dolgokról is ami nem feltétlenül látszik a képen). Nagyon szeret egy erre a célra kijelölt füzetbe matricákat ragasztani. Én segíteni megkezdeni a matricát, de ő húzza le és ragasztja be, persze sokszor egymás tetejére :).

Vannak neki általános bolti készségfejlesztő játékai, színes, zenél, zörög stb., de azokat csak tirkábban veszi elő, bár akkor nagy örömmel.

2009. aug. 19. 09:03
Köszönöm!
2009. aug. 19. 08:46
az enyém autózni építőzni lapozgatós könyvet nézegetni és pakolni pakolni szeretett!
2009. aug. 19. 08:32

mi rengeteg babakirakót vettünk neki és bejött most 2.5 éves

csukott szemmel kirakja!!!

2009. aug. 19. 08:28

Az én kisfiam már 2 éves lesz, de abban az időben nagyon szerette, ha könyvből mesélünk neki. Az ölbenülős mondókákat(hoc-hoc katona, így lovagolnak az urak, jár a toronyóra, a falon az óra) mindet lehet mutogatni :)Szeret labdázni, ha rajzolunk neki valamit, ha énekelünk, táncol. Ujjas mondókákat: ez elment vadászni, hüvelyk ujjam almafa stb. Ha bábozunk

Játszóterezni is szeretett, csúszdázni. Aszfaltkrétával firkálni. formabedobózni is, de az néha formaeldobózás lett:S

2009. aug. 19. 08:17
Az én lányom 17 hónapos lesz. Őt a formabedobók, építőkockák még nem igazán kötik le, ellenben ő is imádja a mondókákat, dalokat. Gyakran ülünk ki a hintaágyra hintapalintázni, énekelni. Egy csomó dalt ismer már, és bár beszélni még nem tud, a dalok mondókák ritmusát ismeri, úgyhogy rendszeresen jelzi, ha valamit hallani szeretne. Konyhásat szoktunk játszani még. Imád főzőcskézni és már most megeteti, megitatja a babáját:). A labda is nagyon menő nálunk.
3. Papp Szilvia (válaszként erre: 2. - VTünde)
2009. aug. 19. 08:05

ugyan én nekem még pocaklakóm van, de unokahugomékkal ilyen korban sok időt töltöttem és mondókákat tanultunk, és mivel jó idő volt akkor is, sokat játszottunk kint labdával mindenfélét (kézzel, lábbal), megmozgatta is és a menésén is javított és a labdaérzékét is csiszolta, hogy mikor merre megy a labda és hogy kell dobni meg ilyenek...

ők ekkor már jártak majdnem fél éve, és már elkezdtek beszélni is (a mondóka miatt)...

2009. aug. 19. 07:55

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy ki mit játszik a gyermekével ilyen korban?


Nekünk van tanuló csigánk, formabedobónk, építőkockánk, tornyunk...

2009. aug. 19. 07:53
Ti milyen készségfejlesztő játékot játszotok 1, 5 éves gyermeketekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook