Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudnátok ötleteket adni, hogy milyen kreatív, készségfejlesztő játékot vegyünk kétéves kisfiamnak? Előre is köszi! fórum

Tudnátok ötleteket adni, hogy milyen kreatív, készségfejlesztő játékot vegyünk kétéves kisfiamnak? Előre is köszi! (tudásbázis kérdés)


17. nana00
2010. júl. 20. 12:03
Az én 2 évesem szereti a gyurmát. Pay Doh, vagy ahhoz hasonló, de olcsóbb gyurmát szoktunk venni nekik. A sógyurma is remek játék, süti kiszúróval lehet formázni.
16. cilus
2010. jan. 7. 12:11
fiacskám nagyon szereti a memória játékokat..de készíthetsz te is olyan játékot hogy szétvágsz egy képeslapot vagy képet/újságból csak akkor előtte ragaszd fel egy kemény lapra/ és összerakjátok...szines kockákat,építőjátékokat szinek ,formák szerint próbáljátok rakni....
2009. szept. 3. 13:22

Babakadba v. lavorba rakj vizet, adj neki 2 poharat v. mosoporos adagolot, kanalat, azzal is szeretnek jatszani.

Ugyan ezt lehet liszttel, fott es olajjal leontott spagettivel, zselevel is csinalni. Ezt mar lehet kisebbekkel is, mert nem baj, ha megeszi.

Bocs, csak reszletekben van idom leirni, hogy mi miket szoktunk csinalni.:D

2009. szept. 3. 09:29

Meg szoktam azt is csinalni veluk, hogy szines ujsagokbol (kreppapir v. szines papir is jo) kivagok, v veluk egyut osszetepkedjuk a kepeket, es azokat ragasztgatjuk papirra. Lehet cifrazni glitter porral, ragasztot rakenik a papirra, es raszorjak a port. Csinalhattok konfettit, azt is szeretik ragasztgatni. Ez mind nagyon jol fejleszti a szem-kez koordinaciot, es orakra le tudom oket foglalni vele.:)

Osszel gyujthettek szines leveleket es termenykepet is tudtok csinalni. V. szedhettek vadgesztenyet es abbol gyufaval lehet kesziteni figurakat. (Bar az enyemek inkabb csak jatszanak a figuraval, mint keszitik, a sunibe azert be tudnak segiteni, ha elore killyuggatom a hatat.)

2009. szept. 3. 09:07

Köszönöm szépen az ötleteket. :)

Ez a gyöngyfűzősdi sem rossz... de gondolom ezek elég nagy gyöngyök, mert ezek a kis manók még mindent a szájukba vesznek. :)

Ezt még átgondolom.

Gyurmázni, rajzolni szoktunk, mindig elhasználjuk, ami a nagyfiam előző tanítási évéből megmaradt. :)

12. kostyi79 (válaszként erre: 11. - Drnéni)
2009. szept. 2. 18:12
En 1 eves kora ota adok neki, lemoshato filctollakat vettem. A falra rajzolast ugy szoktam kivedeni, hogy beultetem az etetoszekbe.:)
2009. szept. 2. 17:38

Szerintem is azok a legjobbak, amikkel kreatívan játszhat, nem csak egyféleképpen, mint a formaberakókkal. Szerintem pl. nyugodtan lehet kisfiúnak is kis konyhát venni, minden gyerek imádja a közös főzőcskézést. Két évesnek még nem vennék gyurmát, festéket, filctollat, bár nagyon jók, de pl. az én lányomnál (2 és fél) még most is csak veszekedés lenne ezekből, mert arcfestésre vagy falra alkalmazná őket.


Tényleg jók vannak az IKEÁ-ban, és sokkal olcsőbban, mint a kifejezett készségfejlesztő boltban.

2009. szept. 2. 15:44

Lehet kapni nagy szenu gyongyoket, az en fiam nagyon szerette fuzni oket.

De a legegyszerubbek a gyurma, festek, filctoll, zsirkreta. Es ezek nem is kerulnek olyan sokba.

2009. szept. 2. 14:17

Halihó!

Nekünk 21 hónapos a kisfiúnk,ő nagyon szereti az IKEA-s készségfejlesztő játékokat,de itt lehet kapni favonatpályát azt is imádja,szerintem az is annak minősül hiszen neki kell összeilleszteni a pálya darabjait.

8. manna30 (válaszként erre: 7. - 5e76004fb5)
2009. szept. 2. 13:38
Hát, ezért vagyok nehéz helyzetbe... nehéz oda játékot venni, ahol már annyiféle van, mint nálunk. De egy gyerek mégiscsak annak örül. Duplónk is van, még a nagyfiam kapta :).
2009. szept. 2. 12:19
A lego dupló is készségfejlesztő játék.
6. manna30 (válaszként erre: 4. - Mel81)
2009. szept. 2. 12:00

Pont ugyanilyenünk van... még a nagyfiam kapta anno, ezzel szokott játszani. :)

De azért köszi az ötletet! :)

5. manna30 (válaszként erre: 3. - D0b7178f40)
2009. szept. 2. 11:59

Lehet, hogy ezzel megpróbálkozom, mert van egy ugyan, de ahhoz legalább 30 forma meg lyuk tartozik és nem érdekli. De anyukáméknál van egy kis vödrös-számos talán max. 10 darabos (igaz hiányos...), de azzal elszórakozik. :)

Nem rossz ötlet, köszi :)

2009. szept. 2. 11:26
Amikor nálunk járt az unokatesóm kislánya (két és féléves), neki nagyon tetszett Anna fatáblás kirakója, ahol a számokat kell a megfelelő formájú mélyedésbe beilleszteni. A naplóm 101. bejegyzésénél láthatod a játékot. Nemcsak a formákat kell megtalálni, a számokat is megismeri a játékkal.
2009. szept. 2. 11:20
Az én fiam szereti a formaberakókat.Bár azt aminsok a forma ahhoz nincsen türelme.Tehát max 5 féle.Ha több akkor erőszakkal próbálja beletenni.
2009. szept. 2. 11:10
Az egymába illeszthető, vagy egymásra rakható játékok sztem naqgyon jók.
2009. szept. 2. 11:01
Tudnátok ötleteket adni, hogy milyen kreatív, készségfejlesztő játékot vegyünk kétéves kisfiamnak? Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook