Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1039. bowie (válaszként erre: 1037. - Pahet a vadász)
2012. szept. 8. 16:20

A tejeset?

Örülök neki, hogy ennyire bevált nálatok is!:)

Virslivel még nem is csináltam, majd kipróbálom hétfőn!

2012. szept. 8. 15:35
Én most csinálom a kifliket:) Már szépen megkelt, hamarosan süthetem őket. Természetesen dupla adaggal kezdem:)))
2012. szept. 8. 15:32

Tegnap ismét megsütöttem délután a kifliket, de most raktam mindegyikbe egy egy virslit.. kb 10percig tartott :D

Még egyszer köszi a receptet!!!

2012. szept. 8. 15:32

Sziasztok!

Visszaolvastam:)


Kérdésetekre a válasz:

Váügyintéző a szakmám. Egy éve kezdtem el logisztikai ügyintéző tanfolyamra járni, de abba hagytam. Nem azt a színvonalat kaptam, mint amit ígért. Sajnos elég drága mulatság egy tanfolyam:( Előbb-utóbb megtalálom a nekem megfelelő megoldást:)

1035. Kukacc (válaszként erre: 1031. - 06718ca650)
2012. szept. 8. 15:05

őszintén ezt nem tudom.

nekem 1 lapát van benne.

75dkg jön ki belőle.

nem mindegy, hogy egy lapát vagy kettő? Mert ehhez nem értek.

1034. zakajeo (válaszként erre: 1030. - Kukacc)
2012. szept. 8. 11:31
köszönöm!
1033. zakajeo (válaszként erre: 1032. - Bowie)
2012. szept. 8. 11:31

A férjem kizárólag azzal tud dolgozni menni,mármint autóval...szóval nála nem luxus hanem létszükséglet,jelenleg nincs- emiatt ha egyedül vállal munkát akkor bérelnie kell:((

Ha lesz állandó munkája ami bízok benne hogy újra így lesz,akkor muszáj lesz vennünk valami módon...

Én sajnos a gyerekekkel többhavonta egyszer egyszer ha beleültem míg volt is akkor is csak utasként tehát én úgy nem használtam ki...viszont most az első tanítási nap muszáj voltunk pl bérelni egy autót hogy mindhárom gyereket el tudjuk vinni suliba mármint hogy a két "naggyal" ott tudjunk lenni(évnyitó könyvvásárlás stb)

szóval az autó ha ésszel van használva egy szükséges dolog a mai világban

Igen valószinüleg azért nem jött be itt mert tényleg mindenki azzal közlekedik pedig tettek Pontokat a város több részére...ha a turizmus egyszer majd fellendül(próbálkozik a város most lett átadva a felújitott és átépitett gyógyfürdő pl) akkor azért bízok benne hogy újra ki lehet ezt próbálni,épülnek a bicikliutak is lassacskán...

1032. bowie (válaszként erre: 1029. - Zakajeo)
2012. szept. 8. 11:16

Olvastam valamelyik fórumon, hogy hol laksz, ott lehet azért nem vált be, mert az emberek nagy része biciklivel jár amúgy is. :)

Egy ideig én se tudtam elképzelni autó nélkül..aztán egyszer csak nem használtam, csak bicikli, meg gyalog..:) A páromnak muszály, mert ő 40 kilométerre dolgozik, és nincs közvetlen busz és vonat se oda tőlünk, de az enyémet eladtuk.

Nálad olvastam, hogy nektek is szükséges volt, és neked is jól jött azért a 3 gyerek mellett, na meg a párodnak is munkába.:) Alakult már azóta valami?

1031. 06718ca650 (válaszként erre: 1030. - Kukacc)
2012. szept. 8. 10:02
ez kétlapátos gépbe való mennyiség?
1030. Kukacc (válaszként erre: 1028. - Zakajeo)
2012. szept. 8. 09:51

15 dkg teljes őrlésű tönkölybúza (ez lehet más, pl. rozsliszt is)

25 dkg rétesliszt

20 dkg simaliszt

3 dl víz

2 kávéskanál só

1 evőkanál cukor

2 dkg élesztő


Bedobálod a kenyérsütőbe, és 3 óra múlva kész a fini kenyér :) Mi nagyon szeretjük ezt a fajtát :))

1029. zakajeo (válaszként erre: 1024. - Bowie)
2012. szept. 8. 09:26
nálunk próbálták mi is biciklis város vagyunk csak kisebb mint Debrecen nálunk nem vált be:((((
1028. zakajeo (válaszként erre: 1015. - Kukacc)
2012. szept. 8. 09:24
kenyérrecit kérnémszépen:)
1027. bowie (válaszként erre: 1023. - Guruljka)
2012. szept. 7. 20:34

És szerintem sem a mennyiségnek van köze a hízáshoz. Én rengeteget eszem, tényleg rengeteget. Tehát mi pl hárman vagyunk, ebből egy 6 éves múlt...és nekünk pörkölt kell 1 kg húsból, és ez egy étkezés...és egy példa..egy adag lekváros bukta, nálam olyan 18-20 darab, és olyan 2 óra hossza..rakott krumplit addig eszem, amig van..:)) És 45 kilónál még sosem voltam több (kivéve az első terhességemnél, és a mostani terhességemnél), persze alacsony vagyok (153 cm), szóval 55-56 kilóval már kövérnek látszódnék.


Vitamin pótlására ősszel és tavasszal még a csírákat szoktuk mi a gyümölcsökön kívül..hát nem néznek ki a legjobban, de szendvicsbe rejtve reggelinél nem is látod, az ízük meg kellemes. Bár a gyerekem szerint aranyosak.:) Ez olcsó is nagyon, főleg, ha otthon csíráztatod ki a csíramagokat. Mi a hagyma, retek és brokkoli csírát szeretjük, ezeknek nem csak az a zöld íze van, hanem hasonlítanak tényleg az adott zöldségre, csak jóval durvább vitaminbombák.

Kölesgolyót, zabpelyhet tudok neked küldeni, ha nem kapsz. A postával egy nap alatt ott van. Zabpehely még van is itthon, mert nem nagyon esszük, sőt..viszont kenyérbe téve, vagy a tetejére szórva és úgy megsütni, na úgy fogy belőle valamennyi.

1026. globus (válaszként erre: 995. - Csgybzs)
2012. szept. 7. 20:21
Gardénia szörnyen kényes. Amint hazavittem a boltból, azonnal hullatni kezdett, szinte napokon belül elkezdett felnyurgulni, megtámadta valami penészes betegség. Csinálhattam vele bármit, végül ki kellett dobni. Ismerőseimnél ugyanez történt, csak a forgatókönyv fejezetei változtak :)
1025. globus (válaszként erre: 1005. - Mazsinka)
2012. szept. 7. 20:17
Aha, a fél év alatt hizlalt disznó eladásra megy, így már érthető a dolog :) Végülis nem rosszabb, mint a bolti. Hanem pont olyan.
1024. bowie (válaszként erre: 1023. - Guruljka)
2012. szept. 7. 20:11

Sajnos elvinni nálunk is csak egyben viszik még el, a városban vannak itt ott szelektív tárolók, oda kell elhordani. De azt hetente ürítik, mert nagyon hamar megtelnek. Vannak akik mellé pakolnak dolgokat, és akkor azt sokan kiválogatják és elviszik haza, amit jónak, használhatónak látnak belőle.


Ma voltam Debrecenben. Totál el voltam ájulva, mert bicikli tárolókat létesítettek a város több pontján, amikbe kölcsönözhető biciklik lesznek..és a kölcsönzés olcsóbb lesz, mint egy buszjegy.:)

Mondjuk ott nagyon sokan járnak biciklivel, mióta vannak új bicikliutak.

1023. Guruljka (válaszként erre: 986. - Bowie)
2012. szept. 7. 20:06

Őrület ez a szilva-helyzet. A németeknél komoly gondot okoz a hiány, mert alig várják az őszt, a szilvát. Náluk még a pékségek is szilva-eszeont tartanak. (Ne kérdezzétek, mit sütnek belőle, azt nem tudom.)

És lám, még ezen a picike országon belül is vannak eltérések...:D

Tudod, rájöttem, hogy át kell állnom az étkezéssel, mert nem a mennyiség miatt híztam meg. A múltkor egy találkozón a két fogásos éttermi ebédet nem bírtam megenni, mert rengetegnek éreztem. Szóval egyelőre zabpelyhet és köleet vadászok, az egyik boltban szokott elnni nálunk.

Boldogan szelektálnám a hulladékokat is, de nálunk még csak egyben viszik el a szemetet, ennek is örülünk.

1022. michelle.r (válaszként erre: 1013. - Csgybzs)
2012. szept. 7. 17:33
az sem rossz válasz ;)
1021. Kukacc (válaszként erre: 1019. - Bowie)
2012. szept. 7. 16:00
Ez egy nagyon jó ötlet :)
1020. bowie (válaszként erre: 1011. - Szabot.88)
2012. szept. 7. 15:28
:)
1019. bowie
2012. szept. 7. 15:26
Sőt..nálunk már a helyi óvodákban is ez folyik a csapból..és még csak fehér kenyeret sem kapnak a gyerekek, csak tönköly, rozs és teljes kiőrlésűt. És ez CSAK a pékáru. Pedig nem én kezdtem ezt terjeszteni. Tudjátok mit csináltak? Csökkentették a cukor mennyiséget az ételekben, és már mindjárt futotta is ugyanannyi díjért ilyen kenyerekre és zsemlékre.
1018. bowie (válaszként erre: 1014. - F758a7200f)
2012. szept. 7. 15:20

Szerencsére nagyon sokan vannak, akik nem úgy gondolkodnak, ahogy ő.:) Még ha csak ennek a fórumnak az olvasásából indulunk ki, már ebből is ez látszik.:)

És remélhetőleg egyre többen lesznek.:)

1017. Kukacc
2012. szept. 7. 15:16

Ágyneműt, függönyt, törölközőket a közeli városban levő piacon veszek, nagyon jó minőségűek és nem utolsó sorban rengeteget lehet alkudni. Fehérneműket szintén ott veszek, zoknit is, csak arra figyelek, hogy az tényleg pamut legyen, ne csak ráírják, és közben nem.

Így azért nem járok rosszul anyagilag.

1016. bowie (válaszként erre: 1005. - Mazsinka)
2012. szept. 7. 15:15

Megint csak tévedsz, vagy nem olvasod az elejétől a fórumot. Én ugyanis nem ebből élek főállásban! Én nem szolgálok ki cégeket, az a nagypapám. Én csak a helybélieket, mert ők örülnek, hogy egészségeset vehetnek a sz.r áráért.


És savanyú a szőlő? Miért lenne az? Nekem nincsen hitelem, van házam, van autónk, félretett pénzünk, várom a második gyermekemet és egészséges életmódra nevelhetem őket. És szerencsére itt a környezetünkben ez egyre inkább elterjed! Mert vannak akik bizonyos dolgokban még pénz nélkül is tudják ezt követni. Ha más nem, már csak azzal is, hogy a szemetet szelektív gyűjti...ami neked utópisztikus..:)


És tudod, ha annyira hinnél az igazadban, akkor nem lett volna ilyen keserű a stílusod. Egyébként meg nem mondtam meg ki mivel foglalkozzon, csak kérdeztem! A kijelentés és a kérdőjel között vannak különbségek.

Arról pedig, hogy a felmenőink esetleg nem voltak tudatában mit tettek, és nekünk akkor már nem kell tenni semmit...háááát...magyarul akkor teljesen mindegy milyen jövő vár mondjuk a gyerekeidre vagy az unokáidra...nekem viszont nem mindegy, és szerencsére nagyon sok embernek szintén nem mindegy.:)

1015. Kukacc
2012. szept. 7. 15:09

Én igyekszem mindent hasznosítani, ami a háztartásban fellelhető. Ételt nem szoktam kidobni, a száraz kenyeret általában ledarálom morzsának, a zsemle meg megy a disznóknak. Bár mióta magam sütöm a kenyeret, azóta nem igazán van mit kidobni :)

Isteni kenyérreceptem van :)

Igyekszem spórolni a vízzel-villannyal, a gázzal tudunk a legkönnyebben a téli fa tüzelő miatt.

Igyekszem nem felesleges holmikat venni, ruha, cipő, stb. terén nem tárazok be magamnak egy csomót és egy rokontól mindig csurran-cseppen 1-2-3 pár, hiszen Ő olyan helyen dolgozik, ahonnan el tud hozni.

Magamnak a vateráról vásároltam, a kisfiamnak is ott szoktam venni ruhacsomagokat az évszaknak és méretnek megfelelőt, a férjemnek most vásároltunk be egy havernál, mert a kifogyta a ruháit. A férjem meg pont azokat a márkákat szereti, amiket a srác kifogyott, így jól jártunk :D Ugyanettől a sráctól vettünk 2 iszonyat jó bárszéket is, poénból megkérdeztük, nem eladó-e, ő meg kérdezte, mennyit adnánk érte. Mondtuk, hogy adunk 5000-ret a kettőért a használatból eredendő hibák miatt, és ideadta annyiért. Itthon újrafestettük és pont olyan, mint új korában.

Vaterán szoktunk bútorokat is venni, 1-2 kis hiba nem gáz, hiszen a férjem ezermester, megcsinálja hamar :)

Mindig nézzük, hol van a legjobb leárazás(ami tényleg az, nem csak ráírják) és ott szoktunk vásárolni. Ha esetleg téliszalámi, vagy mustár, ketchup, majonéz kell,esetleg rúdban felvágott, azt a m*troban vesszük meg, mert nagyon jó áron van. Pl: mi 5 literes vödrös mustárt, majonézt, ketchup-öt veszünk. És ez sokáig elég.

Szalámik egy ezressel minimum olcsóbbak ott.

1014. f758a7200f (válaszként erre: 1005. - Mazsinka)
2012. szept. 7. 12:46

Attol, hogy az elozo generaciok akaratlanul is elcsesztek a vilagot mert valljuk be nem mindig es nem mindenkinek volt vilagos, hogy mi az ami kornyezetszennyezo es mi az ami nem, nem jelenti azt, hogy mi, akar kicsiben, nem tehetunk erte semmit!


Tudod, igazad van, nem is szabad jo peldaval eloljarni, hatha valakinek eszebe jut leutanozni, nem??:)


Szerencsere vannak akik nem igy gondolkodnak.

1013. csgybzs (válaszként erre: 1012. - Michelle.r)
2012. szept. 7. 12:04
Almaecetes vízzel!!!!!!!!!!! :P :P
1012. michelle.r (válaszként erre: 1004. - Csgybzs)
2012. szept. 7. 11:43
Nincs otthon sör? Hát mivel öblíted te a hajad? ;))
1011. szabot.88 (válaszként erre: 1005. - Mazsinka)
2012. szept. 7. 11:36
Tévedsz! Nagyon sokat nyer! Igaz pénzben nem mérhető, de tudja mit tesz a gyermekei elé! :)) Világbéke! :)
1010. csgybzs (válaszként erre: 1008. - Kukacc)
2012. szept. 7. 11:21

Én még nem ültettem át, szerintem nem is fogom, csak tavasszal. Látnám rajta, ha nem érezné jól magát, hajt, növekszik, majd tavasszal átültetem.

Azonnal átültetni azokat a virágokat szoktam, amiket a virágosok telepumpáltak mindenféle táppal, aztán 1-2 hét után elkezdenek konyulgatni itthon, meg a földjüket is kiélték már. Egyébként tartom magam a tavaszi vagy őszi átültetéshez. Szerintem a növénynek sem jó, ha más időszakban meg van piszkálva. De lehet ám, hogy rosszul tudom. :)

Én igen, sima virágföldbe szoktam, meg a szüleimtől szoktam hozni komposztált földet, a kettő keveréke jól működik nálam, de a sima virágfölddel sincs semmi gond.

Én ahogy írtam tápozni nem nagyon szoktam, de most szeretném kipróbálni majd azt a leszúrható kis tápanyagos rudat, szerintem az a legpraktikusabb.

Egyedül arra szoktam figyelni, hogy mindig állott, lehetőleg szobahőmérsékletű vízzel locsoljam őket.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook