Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
979. Kukacc
2012. szept. 6. 21:56

Egyszerű a recept.

Amennyi szilva van otthon, azt ki kell magozni.

Egy ezüst színű edényt(inoxosat, ha lehet) kizsírozol, beleöntesz kb: fél deci ecetet, de lehet egy picikét több. Ezután beleteszed a szilvát, felteszed őrlángon főni, de NEM kavarhatod meg! Addig kell kavarás nélkül főzni őrlángon, míg elfő majdnem fele(kb: 5-6 óra, lábos nagyságától és a mennyiségtől függően.) Miután a elfőtt, 10percig kell még főzni, ekkor már percenként kavargatva, és kész is.

Ha valaki akarja cukorral ízesíteni, megteheti, én nem ízesítettem és mivel elég sokáig főtt, így gyakorlatilag a saját cukrában érlelődik :)

Még melegen üvegbe töltöd, egy leheletnyi Na-benzoátot ráteszel és mehet a száraz dunsztba egy éjszakára és ennyi :)

Én reggel felteszem, délutánra kész a fini lekvár.

A zsír és az ecet azért kell, mert ezek akadályozzák meg, hogy leégjen a szilva.

És ezért nem szabad kavarni sem.


Lehet, hogy ez nem túl olcsó a gáz miatt, de mivel mi télen fával fűtünk ás általányt fizetünk gázzal, így mindig van túlfizetés :)

2012. szept. 6. 21:32
Mielőtt bárki bármit hinne: fordítási munkám révén tudom, hogy egész Európában katasztrofális volt a szilvatermés, mert a szerencsétlennem a virágzása pont a legrosszabb időre esett. Csak egy-egy helyen sikerült a szilva, még egy országon belül is.
2012. szept. 6. 21:25
A szilvalekvárra én is kíváncsi vagyok, talán tudok is venni egy-két kiló szilvát. Idén még nem láttam a boltjainkban.
976. spinneli (válaszként erre: 975. - Kukacc)
2012. szept. 6. 21:19

leírod ezt a szilvareceptet?

:)

975. Kukacc
2012. szept. 6. 21:09

Halihó!

Siker, siker, siker!!!! :))Főztem egy csomó paradicsomlevet, nagyon finom lett :)

És most először főztem szilvalekvárt úgy, hogy nem kavargattam, cukor sem kellett bele, csak zsír és ecet és brutálfinom lett, el sem hittem volna!!!!!!

2012. szept. 6. 18:32

Eszembe nem jutott volna paradicsomot aszalni, de lehet:

[link]


Itt látható az a dupla fa keret, amelyre szúnyogháló van szögezve. A két keret között van a paradicsom, össze kell kötni a kereteket, akkor nem jut be a légy.

Aki ennyire szereti a paradicsomot, annak megéri még az olaj árát is.

973. fa6fa96681 (válaszként erre: 955. - F758a7200f)
2012. szept. 6. 18:18

Mifelénk meg nem lehet kapni aszalt paradicsomot:((((....ezt a szégyent!


Megpróbáltunk aszalni de azt meg beköpték a legyek....A pimasz még a háló alá is bejutott:)

972. Mazsinka (válaszként erre: 963. - Bowie)
2012. szept. 6. 18:16

Nagyon bánt, hogy egyesek megélnek ebből?


Szerintem ne turkálj senkinek a pénztárcájában!A fiuk meg azért nem foglalkozik ezzel, mert mérnökember a szentem, és vannak becsesebb elfoglaltságai is, mint a ganézás.

971. Mazsinka (válaszként erre: 961. - Bowie)
2012. szept. 6. 18:14
Elég utópisztikus elgondolásaid vannak az életről.
970. Mazsinka (válaszként erre: 960. - Bowie)
2012. szept. 6. 18:12

Igen, írtam, hogy akkor él meg a gazda, ha jól csinálja. Mikor csinálja jól? Ha van haszna abból, amit termeszt, nevel. Nyilván haszon abból van, ha öt hónap alatt neveledik fel a disznó, és nem abból, ha egy év alatt. Anyagilag jól jártunk mi is, és az is, aki megvette, mert olcsóbban hozzájutott, mint a biohoz, ami természetesen jobb és egészségesebb. Mindenki eldöntheti saját belátása szerint, hogy mire áldoz hosszú távon. Egyesek örülnek, ha bírnak húst venni, nem válogatnak, mások körültekintőbbek.


Lényegében: ha tehetném, én is mindenből biot vennék, ennék, de nem tehetem, és nem másokat hibáztatok ezért. Nem a drogárus tehet arról, ha drogozik a gyerek.

2012. szept. 6. 17:58

Köszönöm! Majd szerzek liszteket.


Melaszra nincs ötletem, de nádcukorra se...(nemrég készültem egy "városi beszerzős" napra, de nem volt kedvem elindulni. Melaszt azért ott se biztos, hogy sikerülne venni.)


Az én egyik húgom sem dolgozott hivatalos munkahelyen soha, pedig még diplomát is szerzett a gyes ideje alatt. Viszont azzal kellett szembesülnie, hogy mire a legkisebb gyerek után vége lett az anyaságinak, ő már nem tud pályakezdő középkorúként elhelyezkedni. Ha a férje kidől, Isten ne adja...elég nagy bajba kerülnek.

968. bowie
2012. szept. 6. 17:49

És még van egy másik, ezt a környezetemben többen kipróbálták és dícsérik nagyon. Kicsit macerásabb, de állítólag a világ legjobb rozskenyere:


[link]

967. bowie (válaszként erre: 964. - Guruljka)
2012. szept. 6. 17:46

Nézd, van egy recept, amit már próbáltam. NEm zsemle, inkább cipó, és elég jó íze is van.

Hozzávalók:

50 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt

12,5 dkg teljes kiőrlésű rozsliszt

2 dkg élesztő

2 teáskanál cukor

1 dl langyos tej

2 teáskanál só

3 evőkanál (oliva)olaj

3 dl meleg víz


A kétféle lisztet összekeverjük és 50 fokos sütőben melengetjük olyan 10 percig

Kivesszük, mélyedést csinálunk a közepébe, belemorzsoljuk az élesztőt, mellészórjuk a cukrot, és lassan melléöntjük a langyos tejet.

A mélyedés tartalmát villával kicsit összedolgozzuk, kevés lisztet szórunk rá, és konyharuhával letakarva meleg helyen 15 percig kelesztjük (én visszadugtam a közben kikapcsolt sütőbe).

Ha letelt a kelesztési idő, hozzászórjuk a sót, az olívaolajat és a 3 dl vizet.

Addig gyúrjuk, amíg sima tésztát nem kapunk. (könnyű dolgozni ezzel a tésztával)

Konyharuhával letakarva meleg helyen újabb fél órát kelesztjük.

Kicsit átgyúrjuk, cipóvá formázzuk, és szilikonos sütőpapírral bélelt hőálló tálba tesszük.

Tetejét bevagdossuk és lekenjük vagy lepermetezzük vízzel.

Előmelegített sütőben 50 perc alatt készre sütjük, 200 fokon.

Ha készen van, rácsra helyezzük, és szeletelés előtt megvárjuk, míg kihűl.


Mivel rozsos kenyér, hogy ne legyen száraz, így érdemes a sütő aljába már bekapcsoláskor egy vízzel teli tepsit tenni.

966. bowie (válaszként erre: 965. - Guruljka)
2012. szept. 6. 17:31

Sajna sokak szervezete nem bírja már forralás és hígítás nélkül a házi tejet. Mondjuk én anélkül nem is szeretem, se melegen, se sehogy.

Az meg, hogy azt is rátok sózták, amit már úgymond betartósítóztak...hát..ezt magyarázom, hogy ez a gond bizonyos emberekkel..:(

965. Guruljka (válaszként erre: 948. - Bowie)
2012. szept. 6. 17:24

Képzeld, mi nagyon röültünk, amikor egy vállalkozó elkezdte a faluban árilni a házi tejet. Még kifejezetten házhoz is hozta, de mel is lehetett állatíni az autót és alkalmanként venni.

Egészen addig örültünk, amíg Anyu meg nem kívánta az aludttejet. Ugyanis a pasas a házi tejet is kezelte valamivel, és attól nem aludt meg a szentnek se!!! Négy nap alatt talán besűrűsödött kicsit, de addigra már élvezhetetlen íze lett, azaz nagyon savanyú.

Nem is hallom mostanában, úgy látszik, becsődölt. "Kezelt tejet a boltban is kapok" felkiáltással nyilván lemondták a rendeléseket.

Házi frissen fejt tejtől én már kaptam viszkető kiütést is a rokonoknál. Nyilván elszoktunk már az igazitól.

964. Guruljka (válaszként erre: 814. - Bowie)
2012. szept. 6. 17:14

Ha már nekiveselkedem a sütésének, a teljes kiőrlésű lenne az egészséges, gondolom. És zsömlére meg azért gondoltam, mert könnyebb számolni, talán még sütni is.

A bolti fehér kenyérből csak 1-2 szeletet eszem naponta, ehhez tudok viszonyítani.

Ha itthon sütöm, kisebb cipó is lehetne....

963. bowie
2012. szept. 6. 17:01

Meg még egy valamit nem értek...azt mondod megéri nekik nagyon, mert csak felújították a házat, meg vettek új autót..stb...ha ennyire megéri, akkor ez nyilván azt jelenti, hogy ezt meg tudták tenni pár havi bevételből, nem pedig úgy, hogy félretettek rá..mert hát azt látjuk, hogy félretevéssel és tudatossággal sokaknak megvan mindez, hitel nélkül is.

No, kiindulok abból, hogy ez tényleg mennyire nagyon megéri nekik..akkor a fia miért nem foglalkozik ezzel? Merthogy lássuk be, úgy szokott ez lenni, hogy ha a szülőknek valami meghozza a jólétet, azt követik a gyerekeik is nagy százalékban, talán felfejlesztik, bővítik..stb.

2012. szept. 6. 16:34

Én jelenleg édesanyámmal és bátyámmal élek egy háztartásban.

Édesanyám 130körül kap, ennek a 10%át minden honapban elrakja. ha túlórája van akkor az azzal együtt elszámolt összeg 10%át teszi félre.

bátyám 40et ad le, én 10-20 között, mert én csak diákmunkázom és nem tudok sok napot dolgozni, és kell a pénz telefonszámlára is, sulis dolgokra, kettőféle bérletre, ilyenekre...


Ha bármi nehézség adódik akkor bátyám is, és én is a megmaradó pénzből adunk még többet és 3man öszerakjuk, a hirtelen jött kiadás összegét.


nincs lakáshitel, viszont egyéb más kötelező kiadások vannak havonta. nagyon könnyen hangzik a megoldás ammit írtam, de van hogy elcsuszunk valamivel egy hónapot max...de ami nagyon fontos, és egetrengető kiadás, azzal nincs mese, számolni kell...ezesetben anyám felöli mamám tud segíteni rajtunk a soksoksoksok évek alatt félrerakott pénzből, de ő neki is viszaadjuk maximum 2részletben a kölcsönt. hirtelen ennyi jutott eszembe.

961. bowie
2012. szept. 6. 16:26
És ha a pénzre értetted..sokan vannak igen, ebben a gonosz világban, akik úgy gazdagodnak meg, hogy mérgezik, betegítik a többmillió embert..hozzájárulnak ahhoz, hogy ez így legyen! És lehet, hogy ők erre azt mondják, hogy ők a f..za emberek, de nem hiszem, hogy annyira ostobák lennének, hogy ne tudják mit művelnek.
960. bowie (válaszként erre: 959. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 16:21

Én sehol nem mondtam, hogy hibás vagy. Te mondtad azt, hogy jól kell csinálni, majd zárójelben írtad, hogy 5 hónap alatt nevelődik fel apósodéknál a malac. Neked ez a jó....de ezzel esetleg tévhitbe kergetsz valakit, mert lásd be azért, hogy bár gonosz világot élünk, elég furcsán jön ki, ha azt mondod, hogy a pumpált disznó meg a brojlercsirke a jó! És közben pedig ironikusan hangoztatod, hogy méregnek tartod az olajat...? Egy másik hozzászólásodban aztán elismered, hogy igen, nem olyan jó, aztán a következőben meg megint az iróniával....

És nem, nem téged hibáztatlak, de az a szemlélet, hogy szerinted a pumpált, meg a brojler az jó, az olaj meg méreg..na azzal nem értek egyet. És igen, rengeteg ember kényszerül arra, hogy azt vegye meg, de ők tudatában vannak annak, hogy az nem jó...

959. Mazsinka (válaszként erre: 948. - Bowie)
2012. szept. 6. 15:19
Értem én, hogy miről beszélsz, te nem érted az iróniát a mondandómban. Ne én legyek már azért a hibás, mert 5 hónap alatt is felneveledik egy disznó, és van, aki megveszi. Senkinek nem tartunk pisztolyt a fejéhez, senkinek nem mondjuk, hogy ez bio, mert nem az. Ilyen csúnya és gonosz világot élünk, telis tele van igazságtalansággal, ez az egyik.
2012. szept. 6. 15:07
Hétvégén ajvart csinálok, abba is oliva olaj fog kerülni kb. 1-1,5 liter. És pizzaszósz , kechup is készül még remélem és a szilvalekvár is esélyes- bár asszem csak 2 nap lesz a hétvége, de az is 48 óra :-))
957. Gavrilo1 (válaszként erre: 919. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 15:01
A hidegen sajtolt olajak, ha nem melegítik kifejezetten egészségesek. Én is abban rakom el az aszalt parit, plussz jó sok foghagyma, bazsalikom is megy mellé.
2012. szept. 6. 14:47
Ja, az utobbit viccen kivul mondtam, orulok neki hogy igy jutok hozza de nem tartom luzernek (es nem is gunyolodom rajta), akinek nem telik ra
955. f758a7200f (válaszként erre: 919. - Mazsinka)
2012. szept. 6. 14:45

A mifelenk forgalomban levo aszalt paradicsomok leteznek olivaolajjal vagy mas olajjal (napraforgo) keszult valtozatban. En extraszuzet hasznalok konzervekhez de elall a sima napraforgoolajban is mert az olaj elzarja a levegotol. Mint ahogy a magyarok egesz telen a hust a pecsenyezsirjaval egyutt konzarvaltak, a mediterran orszagokban meg az olaj lett a konzervaloszer. Meg a sima napraforgoolaj is szazszor jobb mint egy kis natrium-benzoat!:)


En hazilag mindenhez extraszuz olivaolajat teszek de mi rokonoktol kapjuk ingyen, ettol fuggetlenul felhasznalom azt is amiben konzervaltam pl csinaltam toltott csipos paprikat olivaolajban elteve (igy siman, beleteszed az uvegbe a zoldsegfelet amit elteszel es felontod olajjal, ne logjon ki semmi. Sterilizalni is lehet de anelkul is elall hermetikusan zaro uvegben 12-18 honapig.


Namost a csipospaprikat megettuk es az olajat ami a tartositas alatt kioldott belole egy csomo izt, azt felhasznalom mas kajakhoz(ismetlem nem volt melegitve)


A napraforgoolajban nem tudom meddig all el de biztos sokaig abban is. Szeretnek alternativat adni azoknak is akiknek nem pottyan csak ugy egy rokon hogy adjon ingyen extraszuz olivaolajat, valoszinu hogy amennyit mi hasznalunk, ha boltban kene vennem, sokallnam en is, keresnek mas modot. De az aszalt paradicsomot igy szokas eltenni

954. bowie (válaszként erre: 946. - Da33d8ee16)
2012. szept. 6. 14:27
Igazán nincs mit!:)
953. bowie (válaszként erre: 952. - Zakajeo)
2012. szept. 6. 14:27
Nekem is ez a kedvenc fórumom.:))) Igaz, már nem is arról szól, amiért indította valaki, de mégis tökjónak látom.:)
952. zakajeo
2012. szept. 6. 14:21
ne vitázzatok nagyon,csak épitő fejlődő jelleggel kérlek,nagyon jó ötleteket olvastam itt amiket böngészek ha ráérek a blogot itt, a pénzbeosztásos első linket recepteket stb....mennem kell,csak ezért kérem,jó lenne ha visszajövök este és ujra morgolódásnélküli fórum lenne.
951. zakajeo (válaszként erre: 947. - Da33d8ee16)
2012. szept. 6. 14:19
irodai munkát tudnék azzal kapni itt helyben önkormányzatnál vagy kapcsolódó cégeknél maximum....mindenhol szóltam ahol tudtam járok a nyakukra úgymond de nincs üresedés és létszámstopp van még inkább szüntetnek meg álláshelyet ha vki nyugdijba megy mint vegyenek fel....a szomszéd nagyvárosba nem tudok bejárni több ok miatt sem ezen okok a gyerekekkel kapcsolatosak nem tudnám ellátni őket,a kicsi még pici,bölcsis,semmikép nem érnék haza hozzá....nagyon túlórás munkahelyem volt,sem oda sem hasonlóba nem tudok menni .de nem is rólam van most szó:)
950. bowie (válaszként erre: 941. - Zakajeo)
2012. szept. 6. 14:15
Őt nem is okolhatom, mivel neki nincsenek állatai.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook