Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? fórum

Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1009. Kukacc
2012. szept. 7. 11:15

Paradicsomlé egyszerűen:

Paradicsomokat 4-6 részre vágni, és belerakni lábasba(én inoxosba teszem)

Ezután felteszem főni, addig főzöm, míg sok levet ereszt és látom, hogy könnyen leválik a héja(vagy már le is vált)

Aztán apró lyukú szűrővel leszűröm, hogy a magja se menjen át a szűrőn, felteszem ismét főni és addig főzöm, míg a tetején megjelenő hab el nem fő. Sóval, bazsalikommal ízesítem, beteszem üvegbe(mindig picit teszek először, hogy az üveg átmelegedjen, ezáltal nem fog szétroppanni a hő miatt), pici Na-benzoát és ennyi :) :)

Éjjelre ezt is száraz dunsztba teszem és kész is :))

Ja, egy picit számítani kell, hogy leég az alja, de nem vészesen. Nem kell sűrűn keverni :)

1008. Kukacc (válaszként erre: 993. - Csgybzs)
2012. szept. 7. 11:11

Köszönöm, igyekszem nagyon rendben tartani majd :)

Azt olvastam, azonnal át kell nagy cserépbe ültetni. Tényleg?

És sima virágföld jó neki? És milyen tápot kell adni neki?

Köszi :)

1007. Kukacc (válaszként erre: 996. - Georgina319)
2012. szept. 7. 11:08

Szia!

Disznózsírt használtam.

Nem jó szerintem helyette az olaj, legalábbis nekem az idős néni, akitől a receptet tudom azt mondta, hogy csak zsírral szabad.

1006. michelle.r (válaszként erre: 988. - Bowie)
2012. szept. 7. 11:07
Szélmalomharcot vívsz :/. Addig, amíg az emberek jó része az összegyűjtött esővízzel, vagy a mosógépből kimenekített öblítővízzel húzza le a wc-t, hogy spóroljon a vízszámlával ha fizetnie kell érte, ugyanakkor nem zárja el a csapot pl. fogmosás közben, mert a vízdíj úgyis benne van a közös költségben, addig sajnos lyukas kosárba pakoljuk ezeket a gondolatokat. A környezetvédelem mindig a más felelőssége ;)
1005. Mazsinka (válaszként erre: 989. - Bowie)
2012. szept. 7. 10:55

Szerintem meg az a bajod, hogy savanyú a szőlő, mást nem tudok írni. Nektek nincs hasznotok az egy év alatt neveledett disznón, nekünk meg van a fél alatt neveledetten, és amíg lesz, aki megveszi, addig pénz is lesz belőle, akár egészségtelen, akár nem.


Személyeskedsz, mások pénztárcájában turkálsz, megmondod, ki mivel foglalkozzon főállásban, mellékállásban. Az ég világon semmi közöd ahhoz, hogy ki mivel foglalkozik, éld a saját életed, és kampányolj tovább a világbékéért és az utópisztikus elgondolásaidért.


Igen, a csapból is ez folyik, a szép jövő, a környezetszennyezés visszafordítása és társai. Tudod mit? El sem kellett volna ilyen mértékben cseszni ezt a világot, és akkor nem akarná boldog boldogtalan menteni a menthetetlen, ez nem más, mint képmutatás. Nem akkor kell kapálózni, amikor már ég a ház. Úgyhogy engem nem tudnak meghatni a média nyálas sugallatai, és a tiéd sem.


Örülök, hogy rájöttél hogy nem a bioélelmiszerek ellen beszélek, hanem ellened és a stílusod ellen. Menj ki valamelyik parkba, és ott kampányolj transzparensekkel a kezedben, ott vezesd le a felgyülemlett feszültségedet a világgal szemben, ne rajtam.


Részemről lezártnak tekintem a vitát.

1004. csgybzs (válaszként erre: 1000. - Pahet a vadász)
2012. szept. 7. 09:35

Lehet be kell szereznem egy sört? :)

Bár nem panaszkodunk, ami virágunk megvan, az most mind nagyon szép, csak a fűtési szezontól félek.

Már készítem elő a téli párologtatóimat, na akkor muszáj szinte éjjel-nappal nyomatni őket...

Megmondom őszintén én egyébként a tápoldatozást nem szoktam annyira rendszeresen, jobban hiszek a jó földbe való évenkénti (kétévenkénti) átültetésben. Jó kis komposztos, trágyás föld virágfölddel keverve... minden növényem szereti.

2012. szept. 7. 09:32
Kevésből és sokszor nehezen viselem:(
1002. zakajeo (válaszként erre: 1000. - Pahet a vadász)
2012. szept. 7. 09:10
most nincs virágom:(( de ha volt akkor a férjem mindig odacsorgatta ha söröcskézett az üveg alját:)
1001. zakajeo
2012. szept. 7. 09:06

Tudom hogy nem főzőcskézős fórum de nincs idegrendszerem keresgetni...kaphatnék privátban egy gyors pizzatészta receptet amihez nem kell semmi extra és kenyérsütőbe be tudom dobni dagasztani?

addig olvasgatok gyorsan mit irtatok tegnap óta:)

jaaa,szósz is jöhet hozzá:)))

1000. Pahet a vadász (válaszként erre: 998. - Csgybzs)
2012. szept. 7. 08:52

most találtam egy pasi írására, amiben azt írja, hogy sörrel locsolja a virágokat+ lágy vízzel.


"Havonta egyszer adok neki sört, mégpedig, 3 literhez 1 evőkanál sört." "az orchideámat csak lágy vízben áztatom és a csapvizet teljesen mellőzőm. A lágyvízet nem a lefolyóba öntöm, hanem a virágokra, ha van benne táp, ha nincs. Havonta legalább egyszer az öntöző vizébe, sört rakok. Sokkal erősebb és tartósabb lesz a virágja, és maga a növény is. A levele megerősödik, kifényesedik, ujabb levelet hoz és megindítja a virág szárat. Aki fél tőle, annak azt ajánlom, hogy ha van olyan virágja, amelyek már hanyatlásnak indul, próbálja meg a sörös módszert.


Az orchideás táp, jó az orchideának és a többi növénynek is, így két legyet ütök egy csapásra, mert a víz nem megy veszendőbe. Most már csak lágy vizzel öntözök."

999. Pahet a vadász (válaszként erre: 998. - Csgybzs)
2012. szept. 7. 08:42
:D nekem se férnek el már igazán.. na de na :) megoldom :) bár a férjem már szóvá tette, hogy talán nem kellene több :)
998. csgybzs (válaszként erre: 997. - Pahet a vadász)
2012. szept. 7. 08:31

De tudod sokan esküsznek rá, hogy orchideát csak párás helyre tegyél, ne locsold, stb.... :D

Én is nagyon szeretem a növényeimet, naná, hogy fontos a kommunikáció.

Nekünk is van ilyen broméliánk, a kicsit én a nagy pusztulása után leválasztottam, elültettem, most is nagyon szép.

Láttam a virágaidat, nagyon szépek. Nekem is elég sok van... sajnos nem is tudok újakat venni, mert nem férnek el.... :S

997. Pahet a vadász (válaszként erre: 995. - Csgybzs)
2012. szept. 7. 08:24

az orchideát én is ablakban tartom, állandóan locsolom ahogy a többit, és nagyon szép! Anyának a konyhaablaka van teli velük. Másnál meg sorra pusztulnak ki. Én sem értem, hogy mi a különbség... bár gyanítom :D és lehet hogy hülyén hangzik, de én pl beszélek hozzájuk, megsimogatom a leveleiket. Esküszöm ettől érzik magukat jól nálam :D

Mondok egy példát!

Van egy virág fajta: broméliafélékből az a típus, aminek foltos levele van, és buzogányos virágot hoz.A legelső fotómon láthatsz két nagyot a szekrény tetején. Na ezek a növények, amikor megveszed a virágosnál szépek, és nagyon különleges a virága, ami sokáig megmarad. Viszont amint a virág kiszárad középen belőle, valamiért a nagy átlagban maga a levél része is kipusztul. Nem hogy sok kicsit hozna, és virágozna tovább... amit a képen látsz, azt /az eredeti szülő virágot/ kb 10éve kaptam születésnapomra. Egyetlen szál volt, egy pici cserépben. Azóta ebből ahogy látod, nekem két hatalmas cserép van, és rengeteg szál egymás mellett, valamint már virágzott nem egyszer. Jól érzik nálam magukat :)

996. Georgina319 (válaszként erre: 979. - Kukacc)
2012. szept. 7. 08:11
Most olvasom a szilvalekvár receptedet. A kérdésem az lenne, hogy milyen zsírt használtál, és az, hogy olaj is jó lenne zsír helyett? Köszi a válaszod: Györgyi
995. csgybzs (válaszként erre: 994. - Pahet a vadász)
2012. szept. 7. 08:07

Nem minden bírja... például az egyik kedvencem a Gardénia... kapott már anyukám is tőlem, én is vettem már, mindegyik kipusztul nálam....

Lehet mondjuk sokat számít, hogy a növényeim teljesen egybe vannak rakva "télikert" szerűen és egymástól szerzik a párát, vagy nem tudom.

Én az orchideával is úgy voltam, hogy amíg ne locsold sokat elven működtem, soha nem vitték semmire. Ugyanúgy locsolom, mint a többit, ugyanúgy csinálok vele mindent, ablakban van, stb... és mindegyik mindig virágban van.

Nem tudom mitől függ...

994. Pahet a vadász (válaszként erre: 993. - Csgybzs)
2012. szept. 7. 08:04
szerencsés vagy hogy eddig bírja és így... nekem olyan fél év alatt kipusztult..pedig azt hiszem nagyon odafigyelek a virágaimra :)
993. csgybzs (válaszként erre: 981. - Kukacc)
2012. szept. 7. 08:02
Persze, kívül kell hagyni, és a földjét mindig tart nedvesen, de a "kókuszt" ne locsold közvetlenül, csak a földet. Nálunk elég száraz a levegő, spriccelgetve sincs, csak hetente kétszer locsolva és gyönyörűen növekedik, már a harmadik levelét hozza (1,5-2 hónapja lehet nálunk). Az ablaktól kb 3 m-re van, szűrt fényt kap, de mivel a kánikula miatt sokat volt lesötétítve..... bír mindent. :)
992. Pahet a vadász (válaszként erre: 975. - Kukacc)
2012. szept. 7. 07:47
azt a paradicsomlé receptet is leírhatod! :) Most úgyis szezonja van, veszek én is. :)
991. Pahet a vadász (válaszként erre: 981. - Kukacc)
2012. szept. 7. 07:44

nekem volt, nem is egyszer... sajnos minden alkalommal bogaras lett... pedig itthon egyik virágom sem olyan. Szóval valószínű, hogy már úgy hoztam el. Na a lényeg, hogy ezektől a bogaraktól kiszáradt akár hogy próbáltam megmenteni... a kókusz része kívül van a földnek. ne takard be. Mindig legyen nedves a földje, mert sok vizet igényel, de ne tocsogjon, mert akkor kirohad. És mivel párás levegő kell neki, próbáld spricnizni a leveleit! Mivel az üvegházas megoldás gondolom nálatok sem megoldható. Vagy rakj közvetlen közelébe párásítót. ahogy meg tudod oldani. És sok napfény! de nem közvetlen az ablakban.

Szóval szép szép, de nem a mi éghajlatunkhoz... vagy nagyon olyan környezetet kell biztosítani neki, mint egy pálmaházban.

990. Kukacc (válaszként erre: 982. - Guruljka)
2012. szept. 7. 07:35

Szia!

Néztem azon az oldalon, csak még egyelőre nem egészen igazodom el rajta :))


Én 20%-os ecetet tettem bele, kb: 7-8cl-t.

989. bowie (válaszként erre: 970. - Mazsinka)
2012. szept. 7. 06:40

Na végre: az utolsó előtti sorban elismerted, amiért eddig hadakoztál. Akkor örülök, hogy csak nem az a jó, amit eddig mondtál, és, hogy mégsem tartod méregnek az olajat.:)

Szép napot!

988. bowie (válaszként erre: 971. - Mazsinka)
2012. szept. 7. 06:37

Hát nem tudom...tegnap az összes híradóban a csapból is az én utópisztikus elgondolásaim folytak.:) A szelektív hulladékgyűjtés fontosságától kezdve, a stroke megelőzése egészséges életmód által....stb...


Egyébként meg én is azt írtam, hogy sajnos, van aki akarná az egészséges életmódot, mégsem engedheti meg magának! Csakhogy kifejtettem azt is, hogy miért nem engedheti meg...szóval hiába jössz azzal, hogy van, aki nem engedheti meg, nem vagyok hülye, ezt írom oldalak óta, csak fölvázoltam azt is, hogy miért is nem engedheti meg magának.

987. bowie (válaszként erre: 972. - Mazsinka)
2012. szept. 7. 06:33
Ezt sem írtam sehol, hogy bántana...főállásban mi sem abból élünk, amiből a nagyszüleink, sőt a tesóm egy pénzügyi cég egyik területi vezetője, esze ágában sincsen kapálni, stb, mégis tovább vitte, mert látta, hogy melyik része az, amit ő vihet tovább...úgyhogy a te párodnak sem kell ganéznia..különben is, azt is írtad, hogy aki okosan csinálja fogad napszámosokat..stb..de mindegy. A pénztárcátok abszolute nem érdekel.:) Csak erre voltam kíváncsi, mert te mondtad, hogy nagyon megéri, mégsem foglalkozik vele a párod mellékesen sem..pedig, ha mérnök (ő is), akkor igazán tudnia kell mit lehet és hogyan, akár a főállása mellett is, pusztán egy kis irányítással.:)
986. bowie (válaszként erre: 978. - Guruljka)
2012. szept. 7. 06:25

A mi városunkban meg idén annyi szilva lett, hogy a termések alatt törtek le az ágak. az utcán is csak az nem szedte, aki nem akarta..úgyhogy idén az is pálinkát főzet itt, aki nem szokott.:)


Nádcukor helyett esetleg barna cukorhoz könnyebben hozzájutsz, de nádcukor is van a szupermarketekben. Melanszot azt nem tudom, nekem a bátyám hozott, majd megkérdezem honnan.:)

985. Guruljka (válaszként erre: 979. - Kukacc)
2012. szept. 6. 23:27
Hány %-os az ecet???
984. globus (válaszként erre: 983. - Globus)
2012. szept. 6. 22:29
Amúgy érdekes, hogy egyes cikkek szerint okvetlenül ültessük át nagyobb cserépbe, mások szerint ne ültessük sehová, mert a bolygatást rosszul viseli, most akkor mi legyen?
983. globus (válaszként erre: 981. - Kukacc)
2012. szept. 6. 22:25

Itt azt írják, hogy be kell takarni földdel, de ne legyen nagyon vizes:

[link]

2012. szept. 6. 22:09

Én a kókuszhoz nem értek, de azt már mondtam, hol tudod megkérdezni!!! :D


Nekem indukciós főzőlapom van, az hőfokszabályozós, de nem tudom, mennyi ideig főzné ezt. Majd kisebb mennyiséget próbálok, és egye fene, ecetet is veszek. Mármint amint kapok szilvát. Hány %-os legyen az ecet?

981. Kukacc
2012. szept. 6. 21:59

Ja, a lényeg:

Baum*xban ma vettem egy 150 cm-es kókuszpálmát, gyönyörű és csak 1935 ft volt. Ért valaki hozzá?

Annak a "kókusznak", ami a földön helyezkedik el, mindig kívül kell lennie? Tehát nem kell a földbe ásni?

980. Kukacc (válaszként erre: 978. - Guruljka)
2012. szept. 6. 21:57
Nálunk elég sok lett az udvaron :) És a szomszéd ház előtt is, ami 10 éve lakatlan, így odapofátlankodtam és leszedtem a szilvát onnan is :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook