Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti meddig nem fogadnátok látogatót szülés után a picihez? fórum

Ti meddig nem fogadnátok látogatót szülés után a picihez? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 19. 09:14

Szerintem ha mindketten jól vagytok, elég erős vagy ahhoz, hogy tudj foglalkozni a látogatókkal a babával, ill. a családdal is, akkor 6 hét után jöhetnek a látogatók. Kell egy kis idő mire összeszed magad, addigra kilakul az Új családi rend:))

Viszont nagyon vigyázni kell az egészségetekre.

A babaszoba nem átjáróház!!-oda nem kell bemenni senkinek, csak a szük családnak (apa, nagyszülők,testvérek). Erre nagyon figyelj az első 3 hónapban.Fontos a higénia betartása, de gondolom ezt mindenki tudja, aki babalátogatóba megy.

2009. júl. 14. 12:03
S mikor vittétek először át pl nagyszülőkhöz a babót?S meddg maradtatok?Gondolom 2 hét után levegőzni is le kell vinni majd a picit de az pár kört jelent a babakocsial a ház körül?
25. Anyagi
2009. jún. 7. 06:48

Amig ki nem pihened magad!

-és akkor is csak azt aki nem csak vendég, de esetleg segít is valamit!

2009. máj. 31. 18:41
Szerintem egy darabig csak a szűk családot engedem, főleg a nagyikat, akik segítenek majd. Aztán majd, ha úgy érzem, jöhetnek a többiek, de csakis akkor, ha VELEM egyeztettek, és nem a párommal. De ezt is meggondolom. Szerintem lesz, akit hónapokig kikosarazok, hehe :) Ja, és nem csapatostul, hanem max. kettesével. /ez csak pároknál, aki szingli, az egyedül/
23. Gavrilo1 (válaszként erre: 19. - _kleo_)
2009. máj. 31. 18:37
Az újszülött babák 90 százalékának folyik az orra látogatótól függetlenül!!! Tisztulnak a járatok!!! egyébként is ha anyatejes a baba elég erős védettséget kapa a mamától.
2009. máj. 31. 18:35
Szerintem ha a baba és a mama egészséges nyugodtan jöhetnek látogatók! Nálunk 5 gyerek van . Ők semmivel sem hordanak kevesbb kórokozót szerteszét a lakásban mint a látogatók.
2009. máj. 28. 14:47
Az biztos, hogy ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Mi úgy voltunk vele, hogy nagyszülők, testvérem, és közeli barátaink szinte rögtön jöttek, igaz, mi 1 hetesen mentünk haza... Annyi, hogy csak egészségesen jöhettek, és természetesen rögtön alapos kézmosás. de aki akarta, megfoghatta. Nem volt sértődés, előre egyeztettük, és ha pihenni akartam, szóltam, és mentek. Anyukám kb 5 hétig volt itthon, jött minden nap. hatalmas segítség volt főzött, mostott, pakolt. ha pihenni akartam dajkálgatta a picit, vagy ha kicsit Apával szerettünk volna együtt lenni (nem szexre gondolok), akkor is tudtunk picit nyugisan beszélgetni. Nekem nagyon nagy segítség volt..
20. Gligi
2009. máj. 21. 05:14

Sziasztok!

Egyetértek ee02 hozzászólásával!

Most 4,5 hónapos a kisfiunk és semmi baja sem lett a látogatóktól, pedig már a korházban ölbe vették páran pl. férjem, anyukám, barátnőim. Hazajövetel után pedig jött aki látni szerette volna és tényleg az anyukának is jól eső érzés, hogy kiváncsiak a picire a szomszédok, az ismerősök, barátok és ráadásul még büszkélkedhet is az élet értelméve :-)

19. _kleo_
2009. máj. 19. 13:37

Mi 6 hétig nem fogadtunk látogatókat, de a nagyszülőket felmentettük ezalól. Mivel messze laktak, anyósom volt velünk míg a kórházban voltunk, főzött ránk és ápolta a beteg férjemet, utána anyukám volt velünk 2 hetet. Aztán csak 6 hét után jöhettek a látogatók.


Szerintem a babaszoba nem átjáróház, és egy nátha hetekre megkeseríti a család mindennapjait. Egy náthás újszülött se szopizni, se aludni nem tud, mert nem tud még a száján lélegezni ha bedugul az orra. A első hetekben, mikor egyébként is gond szokott még lenni a szopival, altatással, én nem kockáztatnám.

2009. máj. 19. 08:51
Én teljes mértékben egyetértek "ee02" hozzászólásával. Hazaértünk a kórházból, és kb 10 perc múlva éppen jött a férjem barátja. Hát nem tiltottam meg neki,hogy megnézze Hunort. Sőt! Büszkén mutattam meg. Azóta sem volt komolyabb baja a kisfiamnak. De ha éppen vmi járvány tombolt volna,akkor persze nem így csinálnám.... :)
2009. máj. 19. 08:38
Véleményem szerint két hétig biztos Nem! Főleg azért nem most most nagyon járványos időszak van. Azt vedd figyelembe, hogy van e járvány, vihetnek e valamit a picinek vagy sem, és úgy döntsd el, hogy mikor engeded a pici közelébe öket. Valóban nem jó izolálni, tehát elszigetelni, de az első hónapban jó az óvatosság. Utána már bátran, mert az utcára is kiviszed és ott ugyis éri minden hatást. Szerintem akkor erősebb a gyerkőc, ha nem véd túlzottan, viszont az elején légy óvatos Vele.
16. ee02
2009. máj. 19. 08:23
Egy ellenkező tapasztalat:én nem szabtam meg senkinek, már a hazaérkezésünk utáni napon jöttek barátok, egyáltalán nem v olt terhemre. Sőt, jót tett a lelkemnek, hogy kicsit büszkélkedhettem! A gyereknek nem lett semmi baja, pedig az ölbe vételt sem tiltottam. Azóta is ellenálló, szerintem természetes körülmények között (régen) sem izolálták el a kicsiket.
2009. máj. 17. 18:19
Az első két-három hét.Szerintem.
2009. máj. 17. 11:37
Nálunk 1,5 hónapig nem jöhetett senki mert influenzajárvány volt.Kivéve a nagyszülők de azok is csak akkor ha nem voltak még náthásak sem.Te döntöd el meddig nem akarsz odaengeni senkit.De szerintem az első 6 hét az arra való,hogy családdá kovácsolódjatok a babával meg pihenjetek és nem arra,hogy vendégek után ugráljál.
2009. máj. 17. 09:36

Én mindenkinek megmondtam annó,amikor még terhes voltam ,hogy az első 3 hétben ne jöjjön senki.

A nagyszülők kivételével.

Mert Ők szinte minden nap jöttek.

És megértették.

Anyósom 1 hétig ott tudott lenni nálunk.

Igaz ez hétfőtől vasárnapig tartott de én csak szerdán jöttem haza a kicsivel.

De addigra kicsit kitakarított frissen készült ételekkel várt.

Ami nagyon jó volt.

Ha valaha nekem is lessz unokám én is mindent megteszek a menyemér és az unokámért.

persze nem rájuktelepedve.

Mert sok nagyi ebbe beleesik.

Segít segít és nem veszi észre,hogy már kínos asegítsége de megbántani nem akarjuk.

na jól elkanyarodtam.

12. klarika5 (válaszként erre: 1. - A61817160c)
2009. máj. 17. 09:35
Mondhatnál nyugodtan 6 hetet is! Normálisan gondolkodó ember kivárja az időt, legfeljebb beadja a leveskét, amit főzött a gyermekágyasnak, az ajtón.:) De már nem normális a világ! A koraszülött osztályon, a klinikán, ahol ki van írva minden ajtóra, hogy "Látogatók nem tartózkodhotnak bent!", nos ott a látogató apukák befekszenek a kismama ágyába!, mert nincs a kórteremben vendégfogadó szék sem, és órákon át bent is tartózkodnak. Ezek után mit lehet mondani?
2009. máj. 17. 09:22

Szia!Mivel én télen szültem és pont az influenza járvány közepén ezért én kb 2hónapig senkit nem engedtem!Csak a nagyszülők jöttek ,ha nem voltak betegek,segíteni.Az nagyon jó volt!

De ahogy te érzed!Tényleg olyan kis esetlenek és senkinek nem hiányzik,hogy beteg legyen.Szerintem ha tényleg fontosak vagytok nekik megértik,ha meg megsértődnek látszik mennyire törődnek veletek!

10. agitamas (válaszként erre: 1. - A61817160c)
2009. máj. 17. 09:17
Anyukám 1 hétig ott volt nálunk,főzött,mosott ránk.Ez mondjuk nagy segítség,de nem szólt bele semmibe,és hagyott minket a picivel pihenni.Addig a féjem is nyugodtan intézhette a hivatalos dolgokat.
2009. máj. 17. 09:14
A két nagymama jöhetne szerintem, rövid látogatásokra, segítségre(persze ha nem betegek), a többiek csak két hónap után, vagy három. Mifelénk igy szokás, s mindenki megérti. Ha meg nem az ő bajuk. A baba a legfontosabb!! Ha magadért nem is, de érte muszáj kiállni. Az a normális ha megjelenik a családban egy újszülött, hogy átrendeződik a fontossági sorrend...
2009. máj. 17. 09:11
szia. nehéz,elhiszem hogy egyrészről aggódsz a babus miatt, de közben meg a büszke nagyszülőknek is nehéz azt mondani, hogy egy ideig ne látogassák az unokájukat.. Nálunk a családba volt már ebből sértődés sajnos.
7. danama (válaszként erre: 1. - A61817160c)
2009. máj. 17. 09:11
szerintem jó a 2 hét, addigra te is egy kicsit megszokod a babázós éjszakákat
6. agitamas (válaszként erre: 1. - A61817160c)
2009. máj. 17. 09:08
Ahogy érzed,úgy csináld.Ha most lennék ebben a helyzetben,tojnék a sértődősökre.Amikor a lányom szeptemberben megszületett ,nem akartam senkit megsérteni azzal,hogy ne jöjjön még látogatni,és sokan elég hamar ott teremtek....nagyon fárasztó,és idegesítő volt.Legközelebb jobban a sarkamra állok majd....
2009. máj. 17. 09:07

Azt hallottam a baba inmmunrendszere a születéskor még 100 % vagyis ugyan annyi mint az anyukáé. Ez késöbb 35%-ra esik majd 3 éves korára lesz ismét 100 %. Persze az influenzát akkor is el tudja kapni mint ahogy mi is, de neki sokkal macerásabb a gyógyulás.

Én a második gyerekemnél sokkal szigorúbb voltam mert épp járvány volt és nem akartam a gyermekágyas időszakot azzal tőlteni, hogy minden éjjel 8x felorszívozom a családot :) Mondanom sem kell, mindenki megsértődött és amikor letelt a 6 hét dacosan beintettek, hogy majd jönnek, ha ráérnek. Ez benne van a pakliban.

4. borbelya (válaszként erre: 1. - A61817160c)
2009. máj. 17. 09:04

Ezt nagyon jól tudja a védőnőd. Én őszinte leszek, az első 6 hétben csak a szülők látogattak, de azt sem nagyon szerettem ha kiveszik az ágyból, az első 6 hét nem erről szól.

Sőt őszinte leszek, nem is nagyon vágytam a látogatókra, mert eléggé kivoltam.

Én azt tanácsolom, hogy kicsit most legyél önző, de fogadd el a segytséget (főzés, vasalás, mosás stb,.)

2009. máj. 17. 09:03

Ezt szerintem a férjeddel közösen kell megbeszéljétek, hozzánk az elején a nagyszülők jöttek, de csak nagyon rövid időre és meg sem foghatták egyik lányt sem. Barátok talán a második hónapban jöttek először. Az immunrendszere folyamatosan alakul ki, születésekor nulla.

Jó babázást!

2009. máj. 17. 08:59
Szerintem ezt minden anyuka saját maga érzi, hogy mikor "kívánja" a látogatókat. A fiamnál én is így éreztem, be is tartották de a lányomnál már 10 napos korában átjöttek sógornőmék, majd minden este és nagyon elbírtam viselni. Nagyon jó kis időszak volt. :)
2009. máj. 17. 08:57
Szeretném a vélemémyeteket kérdezni,h mikortól fogadtok látogatókat.A védőnő azt mondta 6 hétig nulla az immunrendszere a kicsinek,s nem szeretném ha bárki "adna" neki vmilyen bacit.A családban eddig határozottan kiálltam mindig a véleményem mellett, de sokszor volt ugye sértődés, soan nem bírják az igazságot.Viszont nem akarom h a "jószándékú" anyós, sógornő ott lógjon a nyakamon.Én kb 2 hétre gondoltam amikor senki ne jöjjön!Még a szülők se,vagy ez sztetek nem szép velük szemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook