Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy fogadnátok, ha a közvetlen kollégátokat neveznék ki, nem titeket? fórum

Hogy fogadnátok, ha a közvetlen kollégátokat neveznék ki, nem titeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. márc. 15. 15:45
Nem viselt meg
76. temmp (válaszként erre: 75. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 13. 18:03
És mennyit ajánlott? Mármint a korábbi fizudhoz képest %-osan? Vagy csak úgy jófejségből menjél vissza? :)
2018. márc. 13. 15:42

Pont mikorra sikerült munkát találnom, addigra vissza hívtak a régi munkahelyemre :D

Tegnap csörgött a telefonom, és a volt főnököm volt, hogy jó nagy sz*rban vannak (szó szerint ezt mondta) és ő rám gondolt hogy ki tudnám őket segíteni. Mióta eljöttem, felmondott egy régi dolgozó + 2 új pár nap alatt. Próbaidősek. Szinte körül udvarolt, hogy én milyen megbízható voltam, én mindent tudok, engem nem kell már betanítani és milyen jó lenne ha visszamennék.

74. Cucicsillag (válaszként erre: 69. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 16. 23:11
Vegyenek vissza,jot tesz a munka :)
2018. jan. 16. 04:08
orulnek neki,mert en sose akartam/akarnek/ fonok lenni!
2018. jan. 16. 01:09

Most a munkahelymen en lwszek az utcarol beesett fonok egy zsir ujj helyen. Be vagyok szva, de megcsibalom, mert muszaj.

Majd meglatjuk, de jol beszelek az emberekkel. Munkan kivul sem nagyon mondanak nemet, mer ugy kell kerdezni vagy kerni, h megcsinaljak...esetleg azonnal.

71. Smirnoff (válaszként erre: 69. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 16. 00:59

Buszkeseg... hat, ahhoz kell a fej, hogy pocsekban is kihuzott hattad, es odaallj.Kulonben mi a kihivas? En kicsi varosban elek, es eleg megoszto a hirem. Fenyezes nelkul okos vagyok. Jaratos vagyok szakman belul, es hobbibol regen annyit olvastam, h jobban iskolazottnak hisznek, mint ami vagyok. De emellett egy gepszijad alkoholista vagyok, es idonkent az aszfaltrol kell felkaparnii (kepletesen). Hozza meg kepes vagyok neha dzo szerint idezni mikozben mar okadram, maskor meg kiesnek reszek,; pedig reszeg sem vagyok. Elrontottqm mar hazasagot, felepitett uzletet, es soha senki nem lesz ott helyetted.


A buszkeseg ott kezdodik, hogy minden hibaddal egyutt a tukor elott kihuzod magad, es kimesz a "tomeg" ele. Ha tisztaban vagy minden hibaddal, nincs, ami megtorjon.

70. Smirnoff (válaszként erre: 69. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 16. 00:59

Buszkeseg... hat, ahhoz kell a fej, hogy pocsekban is kihuzott hattad, es odaallj.Kulonben mi a kihivas? En kicsi varosban elek, es eleg megoszto a hirem. Fenyezes nelkul okos vagyok. Jaratos vagyok szakman belul, es hobbibol regen annyit olvastam, h jobban iskolazottnak hisznek, mint ami vagyok. De emellett egy gepszijad alkoholista vagyok, es idonkent az aszfaltrol kell felkaparnii (kepletesen). Hozza meg kepes vagyok neha dzo szerint idezni mikozben mar okadram, maskor meg kiesnek reszek,; pedig reszeg sem vagyok. Elrontottqm mar hazasagot, felepitett uzletet, es soha senki nem lesz ott helyetted.


A buszkeseg ott kezdodik, hogy minden hibaddal egyutt a tukor elott kihuzod magad, es kimesz a "tomeg" ele. Ha tisztaban vagy minden hibaddal, nincs, ami megtorjon.

2018. jan. 15. 22:22
Sziasztok! Még mindig nincs munkám. Néha a depresszió kerülget, máskor kicsit vidámabbak a napjaim. Azt mondta a főnököm mikor eljöttem, hogy ha úgy alakul visszavesznek. Aztán a részlegvezető is azt mondta, hogy őrizzem meg a számát és szóljak. Erősen gondolkodom azon, hogy visszamegyek. Csak az a fránya büszkeség.
2017. okt. 30. 20:01

Már 1 hónapja, hogy eljöttem a munkahelyről. Azóta voltam több interjún, voltam próbanapokon, de egyik sem tetszett. Vagy én nem tetszettem nekik és mást választottak. Nem panaszkodom, mert legalább pihenhetek egy kicsit, sok-sok bepótolni valóm van.


Ami viszont a mai napig bosszant és a begyemben van. Mikor a főnököm elment szabadságra a nyár folyamán 3 hétre, azt mondta valamelyikünk vegye át az irányítást, helyettesítse. Engem akart megbízni. Mikor a kolléganőm megtudta, hogy én leszek a helyettes, azt mondta nehogy elvállaljam, mert nem kapok érte plusz pénzt, idegeskedéssel jár, ha elrontok valamit akkor hónapokig majd azt hallgathatom. Ő ha a helyemben lenne, biztos nem vállalná el. Sokáig papolt nekem erről, érveket hozott fel, amivel meggyőzött.

Én nem utasítottam el, de azt mondtam, hogy majd még gondolkodom a dolgon. Aztán eljött az idő, újabb megkeresést nem kaptam, hát tettem a dolgom tovább ami az én munkaköröm. Mikor is szembesültem vele, hogy a kolléganőm ő maga viszont elvállalta. Mikor megjegyeztem neki, hogy engem akkor miért beszélt le? Az volt a válasza, hogy "valakinek el kellett vállalni, én már nem mondhattam nemet".


És ez csak csepp a tengerben.

67. Jessica32 (válaszként erre: 66. - 7468465e0f)
2017. szept. 30. 11:07

Felmondok. Az új főnök, akit kineveztek - kényszerből, mert aki valóban alkalmas lenne, okos, higgadt, képes felelősséget vállalni, és tapasztalt - nem vállalta, nem véletlenül. A főnök úgy reszket, mint a nyárfalevél, amikor alá kell írnia valamit, a felelősségvállalása kb. nulla, nagyon fél, egyedül dönteni sem semmiben. Ez pedig némi agressziót vált ki belőle.

Illetve engem olyan dolgok miatt csesztek le, amiket az elődeim nem csináltak meg, akkor, amikor még ott sem voltam. Nagyon csúnya volt, amit kaptam.

Igazságtalan a munka elosztása, van, akinek 50 esete van, van, akinek 300. És ez így megy mióta.


Ennyit a főnökökről. Csodálkozom, hogy egyes embereknek hogy a fenébe van akkora önbizalmuk, hogy bevállalják eme pozíció betöltését a megfelelő tapasztalat, tudás és személyiségszerkezet hiányában. Ezek valahogy semmiféle önismerettel nem rendelkeznek.


A főnököm főnöke meg úgy került abba a pozícióba, hogy az adott munkakörben (ami nagyon összetett és bonyolult, és stresszes) 3 hónapot töltött csak. És vállalta. Tragédia.


Valamelyik nap reggel szörnyű hányingerem volt, a gyomrom görcsbe rándulva. Itt mondok fel :) persze, most nagyon keresem a következőt, remélem, két héten belül meg lesz.


Ja és elvárják az őszinteséget, de ha őszintén odaállok, és elmondom, ez meg ez a helyzet, akkor agresszív lesz. Idióta.

66. 7468465e0f (válaszként erre: 65. - Jessica32)
2017. szept. 25. 20:36

Igen, én is így vagyok ezzel.

Mondjuk nálam a jó társaság van sorrendben leghátul, de az igen nyomorító helyzet, ha azért lankad a lelkesedésem és ambícióm, mert valaki(K) miatt egyre inkább csak kényszerrel megyek oda, ahova addig szerettem menni.

65. Jessica32 (válaszként erre: 63. - 7468465e0f)
2017. szept. 25. 19:27
Én is így gondolom. Jó legyen a társaság és az ember szeresse az adott feladatot, amit csinál. Nálam az is fontos, hogy a feladat váltson ki belőlem, lelkesedést, akarjam megoldani a helyzetet, csináljam szenvedéllyel.
2017. szept. 25. 19:26

Én biztos elfogadtam volna a jobban fizető pozíciót, főleg, ha azon kívül, hogy nem engem neveztek ki főnöknek, a munkát el tudom végezni, a társaság nagyjából rendben van. Pénzből élünk, meg kell becsülni a lehetőségeket.

Nekem egyébként mindegy, hogy főnök vagyok vagy nem és hogy ki a főnök. Nálunk a fő főnök kezdőként lett főnök, akkor felmondtak egyszerre hárman, mert nehogy már ő dumáljon nekik. Ők találtak jobb munkát egyébként.

Nekem aztán tök mindegy, csak a főnök legyen normális, és tisztelettudóan beszéljen velünk, velem. A többiek ezt a főnök csajt sokszor szapulják a háta mögött, amiben én nem veszek részt. Minek? Ő áll felettünk, el kell fogadni, neki ezt dobta a gép, nekünk meg nem.

A közvetlen főnökömet nagyon szeretem, ő egyáltalán nem érezteti, hogy pozícióban felettünk áll. Ezt a másikat, a csajt is bírom, csak most volt vele egy kis vitám, mert elmondtam neki, szeretnék néhány változást a munkakörülményeimet tekintve, mert így nem bírom itt hosszú távon :D

63. 7468465e0f (válaszként erre: 62. - Fe22c2d57c)
2017. szept. 25. 19:16

Találtál új munkát?

Vagy akkor most hogyan tovább?

Talán nem is a fejlődés a legfontosabb, hanem hogy jó érzéssel induljon el az ember nap mint nap. És ne idegeskedve töltse az egész napját.

2017. szept. 25. 18:39
Ma volt az utolsó munkanapom, nem fogadtam el amit felajánlottak. Volt közös sírás, közös nevetés, kaptam ajándékokat, sütit. Olyanok is elköszöntek tőlem, akiktől nem számítottam rá. Kaptam jó pár ölelést, puszit, volt aki velem sírt. Jó éveim voltak ezek, de már nem tudtam ezek szerint hova fejlődni.
61. 4331bba7c7 (válaszként erre: 58. - Channa*)
2017. szept. 24. 12:17

Az elejét nem olvastam. Ahhoz írtam, amit meg is címeztem.

Figyelembe véve a korábbi hozzaszolasokat, valóban van benne valami,amit írsz.

60. syria (válaszként erre: 46. - Lonna4)
2017. szept. 18. 11:35

Természetesen megtudhatod. Priviben megírtam többek közt, hogy a stoptáblát nem emiatt a fórum miatt kaptam.

(Off-olással vádoltál, s ismét nem priviben szólítottál meg.)

2017. szept. 17. 22:34
Gyenge mese ez még vasárnapra is :)
58. Channa* (válaszként erre: 56. - 4331bba7c7)
2017. szept. 17. 22:31

Saját magának teremtette a rossz a munkamorált, hiszen egy olyan dolog miatt picsog, amire nem alkalmas. Ezt szerintem tudnia kellene. Ilyen hozzáállással sehol nem fog feljebb lépni.

Ha mindig mindenért meg fog sértődni, akkor mindig ott marad, ahol van...

57. bc681dac13 (válaszként erre: 54. - Channa*)
2017. szept. 17. 20:44
ezzel egyetertek
56. 4331bba7c7 (válaszként erre: 54. - Channa*)
2017. szept. 17. 20:14

Rossz munkamorálban meg nem lehet dolgozni, élni nap, mint nap. Feltételezem, h átgondolta a döntését.

Kancsók közt én sem melóznék.

55. 8a65af67ce (válaszként erre: 50. - Fe22c2d57c)
2017. szept. 17. 20:08
Ha a kisujjadat sem mozdítottad azért, hogy feljebb juss, miért vagy dühös? Jogosnak érzed? Esküszöm, hogy nem értelek. Ezért felmondani? Nagyon gyerekes vagy. Ezzel a hozzáállással az új helyen sem érsz el többet...
2017. szept. 17. 19:52

Sosem fogom megérteni azt, ha valakinek a büszkesége fontosabb, mint a megélhetése.

Az ilyen döntés nálam azt igazolja, hogy nem való az illetőnek a főnöki pozició, hiszen nem az alapján dönt, ami alapján kellene, hanem érzelmi kérdést csinál egy döntésből, ami nem túl előnyös egy főnöknél.

53. syria (válaszként erre: 51. - Fe22c2d57c)
2017. szept. 17. 16:48

Ez nem piskóta!

Az első gondolatom az volt, hogy talán hamar kitelik majd az ideje. Aztán beugrott: hány ilyet láttam! Mindenki elmenekül (volt, hogy én is, csak nem a cégtől), ők meg pöffeszkednek évekig.

2017. szept. 17. 15:24
Becsületből maradok itt arra a 2 hét felmondási időre, hogy ne maradjon egyedül, mert nincs aki beugorjon a helyemre. Na meg a 8 év miatt nem akarok elsunnyogni, hiszen sosem voltam betegállományban az évek alatt. Sokat rágódtam ezen, hogy ezt megléphetném, de nem akarok úgy eljönni innen. Ráadásul azt hajtogatják, hogy visszajöhetek még és visszavárnak. Ezt maga az igazgató mondta.
2017. szept. 17. 15:19
Aztán a kollégám mivel vezető lett, már főnökösködik. Egy szinten voltunk eddig, most meg teszi a célzásokat. Munkaidő lejárta előtt 2 perccel már vettem fel a táskámat, raktam el a telefonomat, készülődtem haza. És rám szólt, hogy ha akarok nyugodtan mehetek, ő nem várja el tőlem, hogy azt a 2 percet még ledolgozzam, mert ő nem az előző főnökünk. Pár nap alatt átforgatta a helyiséget, ide pakol - oda pakol, rendezkedik, telefonálgat. Pedig még új szerződése sincs, csak az egyik kisfőnök szóban odasúgta neki, hogy őt választották.
2017. szept. 17. 15:13
Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat! Nem írattam ki magam betegségre, de beadtam a felmondásomat. Még 2 hétig vagyok, aztán vége. Megkeresett a tulajdonos, hogy miért akarok elmenni, ne menjek el, szükség van rám. Emelni akart a pénzemen, de megmondtam hogy nem a pénz miatt megyek el, hanem büszkeségből. Akkor magyarázkodni kezdett, hogy nem ő akarta, hogy a kollégámat nevezzék ki, neki mások tanácsolták. Másnap az igazgató is megkeresett, hogy maradjak. Neki is elmondtam, a problémámat. Megértett, de még mindig a másik pozíciót hajtogatta nekem. Magasabb pénzért, de maga a szint az visszalépés lenne nekem. Tartom magam ahhoz, hogy elmegyek. Fájó szívvel egyébként, mert jó évek voltak, de én ezt a békát nem nyelem le. És ne ilyenkor kaparjanak értem.
2017. szept. 17. 00:21
Vagy nyolc ev. Bocsánat.mar nem jo a memoriam ilyen késő este
48. Johannia (válaszként erre: 32. - Fe22c2d57c)
2017. szept. 17. 00:20

Szia.fogadd el a pozíciót de irasd ki magad táppénzre. En ezt csinaltam anno. Amugy nalunk kb csak a nyalisok jutnak feljebb csoporton belul. Mikor kiderult h palyaztam belsős állásra es engem valasztottam akkor nem akartak elengedni.mert hogy pótolhatatlan vagyok :D hat elmentem három het táppénzre meg benyogtem h felmondok azonnal. Na at is raktak az új helyre. A nyalisok meg maradtak egy helyen es nyalják körbe egymas valagát. Szakmailag es emberileg is nullák voltak.mindig engem kerdeztek.szoval meglottem őket. De meg is erdemeltek.


A lenyeg h fogadd el.de ugy ne ird alá ha probaidozni akarnak mert akkor ki fognak tenni es nemtom h 10 ev utan milyen végkielégítés jar.de próbaidő alatt semmi.barmikor felmondhatnak.sok ceg igy ügyeskedik.elobb nezd meg a szerződést!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook