Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, ti hogy fogadnátok, ha friss diplomás óvó nénije lenne a gyerkőcnek? fórum

Anyukák, ti hogy fogadnátok, ha friss diplomás óvó nénije lenne a gyerkőcnek? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 11. 06:53
Én 2006-ban végeztem mint Csecsemő és Kisgyermekgondozó. Suli után 2 hónappal már az első szülőimet tartottam. Nagyon féltem mi lesz, hogyan fogadnak el a szülők. A szülői után rengetegen rohantak a bölcsőde vezetőhöz, hogy hozzám kerüljenek a gyerekeik. Nagyon örültek nekem. Azt mondták még nem vagyok kiégve. Mikor eljöttem 3 éve szülni, nem akartak a szülők elengedni, a tesókat is mind hozzám hozza! Szerintem te se aggódj, én is nagyon örülök, hogy fiatal lesz az óvónénink, sőt még a védőnénink is akkor kezdett mikor a kisfiam született!
25. trapiti (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. júl. 7. 14:40
A gyerekeknek - és így a szülőknek is - a legfontosabb, hogy az óvónő szeresse a gyerekeket és odafigyeljen rájuk. Persze mindig vannak szülők furcs igényekkel, elképzelésekkel, de az idősebb óvónő sem tud mindenkinek megfelelni. Ráadásul minden csoportban két óvónő van, általában ha az egyik kezdő, a másik gyakorlottabb. Nálunk is fiatalabb az egyik óvónéni, úgy látom, hogy az idősebb az aki talán a pedagógiai szemléletet meghatározza, de a fiatalabbnak több energiája van új játékokat kitalálni, termet díszíteni, kézműveskedni. Az a fontos szerintem, hogy a két óvónő jól tudjon együttműködni és mindig a gyerekek érdeke legyen az első :)
24. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - Ágio8405)
2012. júl. 4. 13:32

Aki belefásul a pedagógusi munkába, az már a kezdetek kezdetén is alkalmatlan volt rá :((( Legfeljebb az "új söprű jól söpör" effektus érvényesült nála...


Bele lehet fásulni az adminisztrációba, a sok idétlen és értelmetlen szabályba, de amikor a gyerekek közé megy az ember, még a Nap is kisüt :D De csak annak, aki odavaló...

2012. júl. 4. 11:55
Én nem bánnám,teljesen természetes dolog....sőt örülnék neki....anya oviban dolgozott rengeteg gyakorlaton lévő vagy frissen végzett óvónénit láttam,sőt óvóbácsit is....
22. golfáramlat (válaszként erre: 21. - Golfáramlat)
2012. júl. 4. 11:53

Jajjjj ! Bocsika!!!! Csak a címet olvastam :D


GYERE HOZZÁNK ÓVÓNÉNINEEEEEEEK!!!!!! Semmi gond nem lesz,nyugi! :DDDDD

2012. júl. 4. 11:52
Nagyon-nagyon tudnék örülni neki! Cseréljünk: én odaadot a 2 idősebb óvónéninket a Ti 1 fiatalotokért! :DDDDD
20. Cippora (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. júl. 4. 10:36

Örülnék!

Fiatal,lelkes,nincs belefásulva!


Sok sikert :)

2012. júl. 4. 09:43
Nagyon sokan panaszkodnak a belefásult türelmetlen idös óvónénikre. Szoval szerintem nem lesz gond.:)
2012. júl. 4. 09:40

Szia!

Én kimondottam őrölnék egy fiatal óvónéninek, mert az még tele van lelkesedéssel és nem éget még ki.

2012. júl. 4. 09:09
Jól, ő még tuti lelkes, nincs kiégve:-) Persze nem gondolom,hogy a többiek ki vannak,csak azért előfordul
16. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. júl. 4. 08:34

Aki erre a pályára született, az kezdőként is megállja a helyét, aki meg ne (mert ilyet is látok), az hiába szerez tapasztalatokat :(((


Az új óvó néni mindig öröm és remény!!! Kritikát így is fogsz kapni bőven, mert a szülők a saját nevelési baklövéseiket sokszor a pedagóguson kérik számon, de ez ne keserítsen el.


A MUNKÁD FOKMÉRŐJE A GYEREKEK HOZZÁD VALÓ VISZONYA, ÉS A VELÜK ELÉRT EREDMÉNY LESZ! A többi nem számít.

15. kycsilany (válaszként erre: 6. - Álomvirág1)
2012. júl. 4. 08:20
A fiatalok még kreatívabbak, jobban le tudják kötni a gyerekek figyelmét, érdekesebb játékokat tudnak kitalálni. A gyakorlatot és tapasztalatot meg majd megszerzed, az úgyis csak idő kérdése.
2012. júl. 4. 08:15
Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Nagyon örülök, hogy ilyenek a vélemények. :) Mindennel azon leszek, hogy megálljam a helyem. De biztos nagyon nehéz, sőt lehetetlen megfelelni mindenki elvárásának. Ezen kell csiszolnom úgy érzem. Ezt tényleg el kell fogadni. :)
13. Bcicus (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. júl. 4. 08:07
Én örülnék, ha jól végezné a munkáját.
2012. júl. 4. 08:07

A szülők azt a pedagógust szeretik, akit a gyerekeik szeretnek. Csak arra törekedj, hogy a gyerekekkel jó legyen a kontaktus, szakmai szempontból a helyeden vagy, a többi meg kialakul. Ne parázz előre!

Nincs két egyforma gyerek, nincs két egyforma szülő és nincs két egyforma nap. Mindegyik hoz új örömet és új problémát, megoldásra váró helyzetet. Ez a változatosság tesz széppé a dolgot. Minden nap "sarkon-talpon" ez a lényeg.:) Minden problémát a maga helyén, a maga idejében kell megoldani. Amit te most felvetettél ez nem probléma. Legfeljebb egy átsuhanó gondolat, ne csinálj belőle többet!:))))

2012. júl. 4. 08:07

Az én kislányom szeptemberben kezdi meg az óvodás éveit! :)

Az egyik óvó nénink "tapasztalt" lesz, a másik teljesen kezdő.

Igazándiból talán jobban örülök a kezdőnek, mert neki még nincs összehasonlítási alapja, hogy ennekmegennekagyerekebezzeg...., és hát neki még nem törték le a "szarvát" :)

A lényeg, hogy a gyerekek szeressenek, akkor a szülőkkel sem lesz gond! Szép pályát választottál, sok sikert, örömöt kívánok!

2012. júl. 4. 08:07
én örülnék, mert a fiatalok sokkal türelmesebbek, még nincsenek befásulva, ki tudnak találni újat a gyerekek kedvére. Sokkal energikusabb,vidámabb egy új, fiatal óvónéni. Sok sikert :) Biztos imádni fognak :))
2012. júl. 4. 08:06

Szia,


egy szülőnek az a fontos, hogy a gyermeke szeretettteljes közegbe kerüljön, jól érezze magát és szeressen oviba menni. E tekintetben teljesen mindegy, hogy fiatal vagy-e vagy sem.


Nekem a fiammal sikerült kicsípnek két olyan idősebb ovónőt, akiket nem hogy a pályára nem engedtem volna, de ovóda közelébe. A fiam végig betegeskedte az egész évet, és nem értettük az okát, mert előtte nem volt beteges.


Úgy tudtam meg, hogy már nem az általuk vezetett csoportba fog járni, hogy ki volt függesztve az ovi belső folyósójára a következő évi csoportbeosztás, és a fiam neve nem szerepelt rajta.


Szerencsére a dadus néni nagyon szerette a fiamat, és mikor kiakadtam, mondtam, bemegyek az igazgatónőhöz azt mondta: Anyuka, ne csináljon semmit, a lehető legjobb csoportba került át a fia.

Igaza volt, egy olyan ovónőhöz kerültünk, akinek áldani fogom a nevét, amíg élek. A fiam még 3 évet járt oviba, soha nem volt beteg, és minden reggel örömmel ment. Rengeteget tanult Vica nénitől és suliba sem akart menni, mert olyan jól érezte magát.


Ne aggódj, minden rendben lesz. Ha szereted a szakmád, akkor hidd el, a tapasztalat hamar megjön.

8. 2014
2012. júl. 4. 08:05

Sokan gondolják, hogy egy kezdő nem tudja megfelelően végezni a munkáját. És gyakran ítélkeznek a fiatalok felett, gondolván, hogy nincs elég tapasztalatuk. Szerintem az intelligencia és az élethez, munkához való hozzáállás nem kor vagy tapasztalat kérdése.

Szerintem nagyon is jó dolog, hogy mindig kerül "friss vér" egy munkahelyre!

Bízz Magadban, minden a legnagyobb rendben lesz! Fogadd a kritikát majd nyíltan, de ne vegyél a szívedre mindent!

Úgyis tudod, hogy mindenkinek nem tudsz megfelelni!

Sok sikert! :)

2012. júl. 4. 08:04

örömmel

a mi óvónéniink már befásultak :(

most kaptunk egy fiatal dadust és mindenki imádja

többet tanított a gyerekeknek mint az óvónők

(kiscsoportos volt a lányom)

2012. júl. 4. 08:02
Jajj, de örülök a véleményeteknek! :) Remélem minden rendben fog menni tényleg. :)
5. 5674644b5d (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. júl. 4. 08:00
Szerintem sokkal jobb a kezdő, mert még lelkesek és nem fásultak. Anno általános iskolában a tanító nénink volt friss diplomás, mi voltunk az első osztálya és végig minket irigyelt a másik két osztály, mert nem mogorva idős már egyre kevesebb türelemmel rendelkező tanító nénink volt. Mindig voltak külön programok, a "kötelező" kirándulások mellett is elment velünk, meghívott a saját házába stb Nem azt mondom, hogy aki régóta van a szakmában az mind ilyen, de én pl örülnék egy "kezdőnek":)
4. Álomvirág1 (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. júl. 4. 08:00
A jó eredményt azért írtam le, mert szakmailag jól felkészült vagyok az egyetem szerint. Ez is érdekes kérdés, hogy a friss szakmai tudás, vagy a már lehet kissé elavult nevelési módszerek, de nagy tapasztalat az előnyösebb?
3. 67c816cf2e (válaszként erre: 1. - Álomvirág1)
2012. júl. 4. 07:59

Szerintem ne nyugtalankodj hisz mindenkinek el kell kezdeni valahol..., és majd kialakul.

Nem biztos, hogy egy belefásult öreg pedagógus jobb lenne, persze azok között is vannak kivételek.


Ha a gyerekek szeretnek a szülőket is megnyered. Legalábbis nekem csak ez számított annak idején, hogy a gyerekem elégedett legyen. :)

2012. júl. 4. 07:59

Szerintem teljesen mindegy hogy kezdő vagy idősebb, a lényeg, hogy szeresse a gyerekeket, és tényleg szépen, odaadással végezze a munkáját. Én találkoztam belefásult idősebbel és nagyon jó, lelkes fiatallal is, de volt flegma fiatal és nagyon erre a pályára született idősebb is. Nekem csak az számít hogy bánik a gyerekemmel.

Ha pedig tényleg szereted ezt csinálni akkor minden jó lesz, nagyszerű óvónéni leszel. Sok siket!

2012. júl. 4. 07:55

Sziasztok!


Idén végeztem nagyon jó eredménnyel óvodapedagógusként. Nagyon megszerettem ezt a hivatást.

Szeptemberben kezdek dolgozni, amit nagyon várok, de egyben kicsit félek is tőle. Úgy gondolom a gyerekekkel való viszonyomban nem lesz probléma, eddig is minden jól ment, ők is szerettek engem, és a szülők is szimpatizáltak velem.

Ám most, mint teljes értékű óvó néni leszek velük. Ti mit szólnátok, ha egy kezdő lenne a gyereketekkel? Örülnétek, hogy fiatal, lendületes, vagy inkább félnétek a tapasztalatlansága miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook