Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hogyan "élitek túl" a piros betűs napokat? fórum

Ti hogyan "élitek túl" a piros betűs napokat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. szept. 1. 15:42
Borzalmas az első két nap, csak cataflammal, vagy apranaxal élem túl.És wc-vel a közelben.
2017. aug. 30. 11:06
Én fogamzásgátlót szedek, és így semmi problémám nincsen, de ha azt elhagyom, akkor POKOL. Többen írjátok, hogy a mozgás segít. Hááát, nekem az első nap ez szóba se jöhetne olyankor sajnos. :( Olyan görcseim vannak, hogy lábra nem bírok állni, és ez hasmenéssel és lüktető térdfájdalmakkal párosul. Életemben ahhoz hasonló fájdalmat nem éltem még át. Semmilyen gyógyszer nem segített ezen.
33. Moa33
2017. aug. 29. 11:11

Mondjuk jó lenne utánajárni, miért ennyire fájdalmas, mert simán lehet endometriózis a háttérben.

Egyébként barátcserje kapszula (vagy mastodynon cseppek) jók a mensi előtti nehézségekre, illetve szedje ligetszépeolajat (kapszulában van ez is).

Erős görcsre nekem bevált a cickafark tea (nem kell édesíteni), megiszok egy jó nagy bögrével melegen és fél óra mólva megszűnik minden szörnyű görcs. Próbáld ki, hátha. Azokon a napokon úgy indulok el munkába, hogy reggel benyomok egy bögrével, és viszek no-spát, ha mégis gáz lenne, de nem szokott. :)

32. kinga08 (válaszként erre: 29. - Csillaag)
2017. aug. 29. 08:43
Uh, pontosan ilyenekre lettem volna kíváncsi, köszi :)
2017. aug. 29. 08:20
Amióta vannak gyerekeim, azóta meg pontos vagyok, ezért többet nem volt rá szükségem
30. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Csillaag)
2017. aug. 29. 08:19

Persze, hogy szabad:)


Én sokszor csináltam az Aviva tornát, de görcsök ellen nem volt jó, viszont rendszeressé teszi a menzeszt, arra szuper.

2017. aug. 29. 00:37
Ha valakit érdekelnek a természetes módszerek, van egy torna, aminek az az egyik mellékhatása (többek közt), hogy az első 2-3 gyakorlás után (kinek mennyi kell) görcsök nélkül jönnek-mennek azok a napok.. Persze illik gyakorolni, de aki gyógyszer nélkül nem éli túl, az tornázni fog, én tudom :) Aviv.. -módszer. Nem tudom szabad-e leírni a teljes nevét, kár, ha nem.. mert egy igazi csoda.
2017. aug. 28. 17:03

Nekem már nincs ilyen bajom:DDDD

De amikor volt, akkor én melegvízzel tusoltam a hasamat, illetve melegítettem a hasamat éjjel is. Nappal algopyrint szedtem, ha szükséges volt. És igen, a mozgás!

2017. aug. 28. 14:16
Nekem ezeken a napokon nincs semmi bajom,viszont a peteérés előtti 2 nap az borzasztó. Akkor nagyon göcsöl legtöbbször a jobb petefészkemnél,ritkán a pedig a hasam alja,de akkor alig bírok menni.
26. bc681dac13 (válaszként erre: 10. - Kinga08)
2017. aug. 28. 13:00
nekem volt olyan gorcsom, h korhazban voltam vele, mert allni sem tudtam a fajdalomtol, es ranezesre ver sem volt bennem. fal feher voltam a szam kb. sargas szurke volt. de akkor verszegeny voltam, es a vashiany miatt omlott belolem a ver. amugy egy fel ev volt az eletemben, smig hisztis lettem m. alatt.
2017. aug. 28. 11:15
Az első napot nagyon nehezen, utána nincs gond.
24. syria
2017. aug. 28. 11:07
Kb. ahogy az összes többit.
23. Gabriella_127 (válaszként erre: 22. - Gabriella_127)
2017. aug. 28. 10:58

*m - kimaradt


Ja meg a NO-spa ami még sokat segített. Persze ezeket nem egyszerre szedve, épp a fájdalom érzésnek megfelelően, amire szükség volt, nagyon be kell tartani az időközöket, mikor vehető be újabb vagy más gyógyszer.

22. Gabriella_127 (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2017. aug. 28. 10:56

Hát nekem szülés előtt pontos volt, tűrhető mennyiség, pár nap, szóval semmi gond nem volt. Szülés után hektoliter mennyiség, 1 hétig is, olyan görcsök, hogy azt se tudtam melyik oldalamon feküdjek mint egy elütött kutya.

Felrakattam a miréna spirált, igaz pár hónap múlva le kellett vetessem. De! Valami úton módon kipucolta a méhem, mintha megváltoztatott volna valamit.

Lecsökkent a mennyiség, csökkent a napok száma, a görcsölés pedig van amikor annyira minimál, hogy el is feledkezem róla. Gyógyszert se kell rá szedjek. Meg van, hogy 2-3 nap össz-vissz, úgy hogy alig használok normál tanpont, mert elég a mini is.

Szóval a mirénát ebből az 1 szempontból dicsérem, még a levétel után is, mert bizony valamit "átprogramozott" a havi bajomon, pozitiv irányba.

Amíg meg szülési fájdalmaim voltak menses alatt, Cataflam, Flector, Nurofen, mikor melyiket használtam az első 1-2 napon. Mozogni nem esett jól, inkább csak feküdtem a hátamon és simogattam a hasam, hogy elterelődjön a fájdalomról a figyelmem.

Olyankor még a lábaimba is sugárzott a fájdalom, szóval menni is nehezemre esett. A wc-zés pedig külön nyögés volt, menses alatt ez is fájdalmas manőver volt.

Na ebbe jó volt a miréna, hogy ezeket pár hónap alatt rendbe tette, és a mainapig kitart ez az 1 jótékony hatása.

21. gribedli*** (válaszként erre: 16. - 8cc24eb355)
2017. aug. 28. 10:39
Igen, ebben az esetben nyilván ne, de közepesen erős görcsöknél a mozgás kifejezetten jó. Saját tapasztalatom, hogy még erős görcsöknél is, de olyan erősre nem emlékszem, hogy ne tudja felkelni. Ha fel tudok kelni, onnantôl már mozogni is tudok és mindjárt jobb.
2017. aug. 28. 10:28
sitty-sutty
19. Csicsi25 (válaszként erre: 18. - Kinga08)
2017. aug. 28. 09:57

Csak végső esetben szedtem be, amikor már tényleg nagyon kellett - szóval ekkora mennyiségtől nem lett semmi bajom.

Egyébként meg nem is tudtam, hogy kikészíti a vesét... :O

Hiába! Mindig tanul az ember :))

18. kinga08 (válaszként erre: 17. - Csicsi25)
2017. aug. 28. 09:26

Cataflam nem készítette ki a veséd?

Engem mindig kiüt,bekábulok tőle.

2017. aug. 28. 09:19

Én - mióta szültem (14 éve) - észre sem veszem. Az első nap erős, de szinte egyáltalán nem görcsölök, aztán még tart vagy 1-2 napig és kész. Van, hogy meg is feledkezem róla, tudatosan emlékeztetnem kell magam, hogy 4 óra múlva tampon-csere.


Viszont amíg nem szültem, nekem is nehéz volt az a pár nap. Cataflamot szedtem - nekem nagyon bevált.

16. 8cc24eb355 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2017. aug. 28. 09:13

Már ha valaki képes mozogni!

Így van,ahogy mondod,ugyanis terhességem előtt,még az is gondot okozott,hogy annyira megmozduljak,hogy kimenjek wc-re!

Magzatpózban dögledeztem napokig!

15. kinga08 (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2017. aug. 28. 09:13
Hát ugye nekem az első nap a legrosszabb, akkor vagyok a halálomon, másnap már nem fáj vagy csak nagyon ritkán. Ilyenkor már tudok enni.:)
14. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Kinga08)
2017. aug. 28. 09:10
És utána gyorsan helyre áll a gyomrod? Mármint ugye aznap nem eszel, kicsit összeszűkül.
13. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Bc681dac13)
2017. aug. 28. 09:05
Ebben az évben erre 2 napom ment el. A többi hétvégére, vagy más előnyös napszakra esett, amikor nem okozott problémát.
12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2017. aug. 28. 09:02

Mozgás. Akkor elterelődik róla a figyelmem..már ha valaki képes mozogni. Régebben buscopan-t szedtem de egyszer kifogytam belőle és rájöttem, hogy végülis semmi különbség, ezért azóta nem szedem. Még amit praktikának neveznék, első napon sűrűn használom a bidét és hideg vízzel.a meleg víz csak tágítja az ereket és fokozza a vérkeringést, a hideg víz pedig kifejezetten frissítő hatással van rám és összehúzza az ereket.


Van, aki meg kifejezetten a forróvizes palackra esküszik, szerintem az egy tévhit, hogy segítene de kinek mi.

11. kinga08 (válaszként erre: 7. - 8cc24eb355)
2017. aug. 28. 08:56
Irigyellek!:)
10. kinga08 (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2017. aug. 28. 08:56

Átérzem, előtte való napokon én is sokat eszem, Kívánok bizonyos ételeket,ha megjön nem bírok enni sem.

Ilyenkor mindig azt kívánom bárcsak fiú lennék.:D Aztán elmúlik.

9. bc681dac13 (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2017. aug. 28. 08:53
jezusom, ez borzaszto lehet! mennyi szabadsagod megy el igy? :o
8. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 2. - Kuszkudina)
2017. aug. 28. 08:43
Nekem is az Apranax vált be
2017. aug. 28. 08:42

Míg nem szültem addig levélszámra szedtem az Algoflex M-et.

Most észre sem veszem,ha megjön.

2017. aug. 28. 08:41
ha tenyleg nagyon nem birom (ami igazan ritka, mert elousztithatatlan vagyok), akkor begyogyszerezek magam, nem szir-szar kuruzslo praktikakkal vsacskolok
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook