Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti felvennétek bikinit, ha lapos edzett, de striás lenne a hasatok? fórum

Ti felvennétek bikinit, ha lapos edzett, de striás lenne a hasatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
266. Zebra25 (válaszként erre: 265. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 12:34
Ezek nagyon jó kis gyakorlatok. A combhajlító és combfeszítő gépeket minden lábedzésnél használom, de szeretem a guggolás minden formáját, meg a kitörést is.
265. gribedli*** (válaszként erre: 254. - Nbandus)
2014. febr. 13. 12:26

Igen. Ha térdproblémáid vannak, akkor is ajánlott a guggolás, mert sajnos a térd nincs kipárnázva izommal és már eleve a gyengébb térd miatt hajlamos lehetsz más, hétköznapi balesetekre is, pl. takarítás közben hirtelen rosszul mozdulsz és kimegy a térded.


Ha fokozatosan erősítesz, nem durr bele, hanem fokozatosan, az egyszerűbb guggolástól kezded, akkor szépen elmúlik az esetleges fájdalom, az izmok a térded körül és a combodon megerősödnek, az egész tartásod biztosabb lesz és nem lesz baj.


Ha nagyon félsz, van egy gyakorlat, ami közvetlenül a térd fölötti pici izomra dolgozik. Ez az ülésből térdhajlítás. Ezzel hamar megerősödik az a kis izom, ami a helyén tartja a térdedet, a térdszalagokat is, és akkor már mindjárt jobb az alap a guggolásokhoz is, a kitörésekhez.


Székről felállni, székre leülni szoktál, ugye?:) Na, kezdd a guggolás legegyszerűbb fajtájával, 2 súlyzó a kézben, székre leülsz, székről felállsz! Ez a legalapvetőbb guggolás.


Kitörés: székbe kapaszkodva kitörés, másik kezedben súlyzó, ez a kitörés legegyszerűbb és legbiztonságosabb változata, ezt még idősebbek is csinálhatják, kezdők, bárki.


Ezután széken ülve súlyzót tartasz a lábfejekkel és térdhajlítás (vagyis ülsz normálisan, a lábfejek a földön, súlyzót tartanak és felemeled a levegőbe). Létezik gép is hozzá.


Ezután a comb hátsó részére dolgozol leg curl-el, egy padon hason fekszel, lábfejeiddel tartod a súlyzókat és behajlítod a lábad, kb. térdig, attól egy icipicit visszább, szóval nem kell 90fokban behajlítani, kisebb fokban. Ehhez is létezik gép.


A gépek adnak egy biztonságos szöget, a szabad súlyok előnye, hogy közvetetten az egyensúlyérzékedet is fejlesztik, szerintem mindkettő jó, illetve a gépek azért jók, mert nagyobb súlyt használhatsz balesetveszély nélkül, a szabad súllyal pedig hamarabb végzel, nem kell várni, míg felszabadul a gép, bárhol edzhetsz stb. És fejlődik az egyensúlyérzéked, ez önmagában is jó:)

2014. febr. 13. 11:50
rendszeres *
2014. febr. 13. 11:50
A rendzsres sófürdő bababőrt csinál és elhalványítja a striákat.
262. nbandus
2014. febr. 13. 11:45
Na meghoztátok a kedvemet :) Elhatározásra jutottam: kondizni fogok :)
261. Zebra25
2014. febr. 13. 11:42
szálkásító
260. Zebra25 (válaszként erre: 252. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 11:41

Nálam egy szálsátó diéta pontosan így néz ki. Csak én délután már nem eszem gyümit.

De ezeket nem szoktam sokáig csinálni, csak pár hét. Amikor nem szálkásítok, akkor többet eszek, mert az IR miatt sajnos muszáj a több ch-t bevinni.

Olyankor ebédre megy valami bulgur vagy ilyesmi és vacsira is több ch megy, meg a köztes étkezésekkor.

259. 9bbc382386 (válaszként erre: 255. - Zebra25)
2014. febr. 13. 11:40
Laikusoknak egyszerűbb,gondoltam,de leeht típusszámot is fogok nyomni ;D
258. 9bbc382386 (válaszként erre: 254. - Nbandus)
2014. febr. 13. 11:39
Ősember járásban nagy léptekkel súlyokkal kitörésekkel kombinálva látom néha, ami nagyon fárasztó,nem a mi combunkra találták ki :)
257. Zebra25 (válaszként erre: 251. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 11:38
A fiúktól tanultam:) Ők szeretik.....ha a lányok használják:)
256. 9bbc382386 (válaszként erre: 250. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 11:38

Szerintem nem érzed át a gépet,amit használok :)

Nem egy ellipszistrénerrel nyomom,amin csak körbe körbe tekerek.

Itt súlyt nyomok közben,azért írtam az erősségét is le.

Negyedik évemet nyomom az edzőteremben, tudom hogy nem használom ki a lehetőségeket,rengeteg van, a használatukat jól megoldom,még az elején kaptam segítséget az edzőktől, ha nem csinálnám jól akkor is szólnának.

Pedig azt hittem a comberősítő tárogató jó, amikor megemelem az dagot súlyt akkor kemény az izomláz, érzem a munkát.

A végére fogom hagyni azt.

255. Zebra25 (válaszként erre: 253. - 9bbc382386)
2014. febr. 13. 11:37
Már ne haragudj, de csak annyit írtál, hogy karhúzó és bár már járok egy ideje kondiba és ismerem a gépeket, de nem tudom beazonosítani, hogy mi az, hogy karhúzó.
254. nbandus (válaszként erre: 253. - 9bbc382386)
2014. febr. 13. 11:35
Egyébként miélyen az a súlyzós guggolás? Effektive legugolok meg fel? Na nálam ez a térdem miatt nem lenne nyerő, sajnos szalagszakadásom volt, azót nem tudok guggolgatni :(
253. 9bbc382386 (válaszként erre: 242. - Zebra25)
2014. febr. 13. 11:33

mit nem ismersz fel,az oldalsó hasizomerősítőt? külső belső comberősítőt?vagy a melltámasztós hátgép ami a gerincet erősiti?

Ezeket használom,de még van pár amit igen és nem soroltam fel.

Nem hinném hogy most kezdek el guggolni.

252. gribedli*** (válaszként erre: 229. - Nbandus)
2014. febr. 13. 11:32

Kajcsi:


Reggeli: tojas vagy rantotta vagy egy-ket evokanal zabpehely bele es akkor edesitovel kesz a palacsinta

Tizorai vagy edzes elott: feherjeturmix, esetleg ebbe mehet kis gyumi, en nem teszek, de mehet.

Edzes utan turmix (el is oszthatsz 1 turmixot ketfele, egyiket elotte, masikat utana, ha zavar a mucsoki-iz)

Ebed: husi, hal, zoldsegkoret (pl tonhal is lehet, ha sietsz)

Uzsonna: 1 marek olajos mag vagy 1-2 szelet sajt, fel almaval ha nagyon nagyon szeretned a gyumit

Vacsi: ugyanaz mint ebed csak valami masfele pl ha husi volt, akkor este lehet mozzarella vagy hal vagy turo (korozott) zoldsegkoret


Te erzed, ha tul sokat fogysz ettol es nem ez a celod, itt-ott betehetsz ch-t, ovatosan, pl ebedhez egy kis adag barnarizst, vagy egy tortillaba tekered a husit, vagy ilyenek. Este mar nem ajanlott ez sem, de ha problema lenne, van ugy, hogy nem fejlodsz es este is kell egy kis plusz ch.


Nekem ilyen ritkan van, de nem akarom rad eroltetni cakk unpakk mert vannak elsportolok, fitness kiralynok (keves, de van) akik igenis este is nyomatjak a barna rizst mert nekik kell, es igy lesznek formaban, magadbol indulj ki!

251. gribedli*** (válaszként erre: 242. - Zebra25)
2014. febr. 13. 11:20

XDDD


Puncitarogato!!!

250. gribedli*** (válaszként erre: 245. - 9bbc382386)
2014. febr. 13. 11:19

Nem, mert pl ha azt vesszuk, valaki futhat is boka sullyal, megsem azt huzza a suly, amit kell, hanem megint csak a kicsi izmokat.


Mig ha beulsz a leg pressbe, ugye ott mas iranybol (pont a jo iranybol) terheled a sullyal az izmokat. Tenyleg, a leg press mindenkinek azert is tetszik, mert ez egy forditott guggolas es kepesek kinyomni 100-130 kilot is, persze nem helyettesiti a guggolast kezi sulyzokkal.


Szoval: labtarogato--kevesebbet csinalj es a vegere tartogasd


Smith machine elsokent vagy sulyzokkal guggolasok, kitoresek es utana ha akarsz, meg mindig lehet leg press gepen is edzeni, vagy labhajlitast (leg curl gep) es a vegen egy kis tarogatas, ha ragaszkodsz hozza, de ha elmarad, semmi baj.


Azert kerdezd meg mindig az edzoket, hogy ezekbol mennyit javasolnak kezdesnek, ha amugy nem szoktal, meg azt is, hogy ellenorizzek mar, hogy pont jol csinalod-e, jo tartassal stb.

249. 9bbc382386 (válaszként erre: 244. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 11:12

Nem szeretek guggolni,nekem lentről fel kell ahoz törnöm, egy magas embernek nehezebben megy ez a része, szerintem.

Pedig tudom hogy hatékonyabb , lenne.

248. gribedli*** (válaszként erre: 233. - 25800e2d09)
2014. febr. 13. 11:11

De kerlek, te a roplabdas multaddal akkora elonyben vagy, ami a format illeti, hogy komolyan!


Orulok, hogy ujra edzel es hajra, vedd meg a munder becsuletet!:)))

247. gribedli*** (válaszként erre: 230. - Zebra25)
2014. febr. 13. 11:08
Vigasztaljon, en is kapaszkodva!:))))
246. Zebra25 (válaszként erre: 240. - Nbandus)
2014. febr. 13. 11:07
Akkor pedig izomtömegnövelés kell, ami az ektomorfoknak nem egyszerű. Én a kardiót nem annyira ajánlanám akkor.
245. 9bbc382386 (válaszként erre: 238. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 11:07

Az sem számít hogy a kardiót közepes erősségű emelkedő és súly nehezíti?

Jól érzem magam tőle, azért csinálom ám :)

köszi az infokat, a turmix,ásványi anyag bevitel megoldott.

244. gribedli*** (válaszként erre: 237. - 9bbc382386)
2014. febr. 13. 11:06

Na, ez is. Labtarogato? A labtarogato a kulso combra es a belso combra dolgozik, ezek stabilizalo izmok, kicsik is, vagyis nem erdemes oket nagyon megterhelni, ugysem egetnek el annyi kaloriat mint a nagy izmok es nem is tudod oket annyira megnovelni.


A guggolas es a kitores egyszerre sok izmot is megmozgat es legfontosabb, hogy pont azokat, amik nagyok, vagyis a comb esztetikajaban nagyobb hangsulyt kapnak.

Ha nem szeretsz guggolni, akkor is vegyel erot magadon es egy kis Smith-machine, vagy kezi sulyokkal guggolas, kitores

243. MissFree80 (válaszként erre: 240. - Nbandus)
2014. febr. 13. 11:05
Azóta már láttam a képedet, és vettem, hogy nincs felesleg!:)
242. Zebra25 (válaszként erre: 237. - 9bbc382386)
2014. febr. 13. 11:05
ezekből amiket írtál csak a puncitárogatót ismertem fel, amit sosem használtam. Belső combra inkább a guggolást szoktam alkalmazni, fantasztikus a hatása.
241. MissFree80 (válaszként erre: 232. - Nbandus)
2014. febr. 13. 11:05

Hű, a 186 cm szép magasság! Én "csak" 178 vagyok, a combom pedig 40 cm körül!

Akkor jól sejtettem, hogy nem vagyok nyakigláb!:)

240. nbandus (válaszként erre: 236. - MissFree80)
2014. febr. 13. 11:04
Egyáltalán nem szeretnék fogyni. A FORMA a kulcsszó :)
239. Zebra25 (válaszként erre: 219. - 9bbc382386)
2014. febr. 13. 11:04

szálkásító diéta?

több súlyzós edzés, kevesebb kardió, figyelni arra, hogy az aerob zónába maradj

238. gribedli*** (válaszként erre: 219. - 9bbc382386)
2014. febr. 13. 11:02

60 cm bemelegitesnek kardio qrva sok. Megeszi az izmot. Nem mindenkinel, de nyilvan, ha te eszrevetted magadon, hogy valahogy nem latszik elegge, akkor nincs ott.


Korlatozd 20 percre es mellette hasznalj nagyobb sulyzokat a tobbi gyaksihoz es majd meglatod. Ki kell tapasztalnod magadon, mert nem vagyunk egyformak, de rendszerint ez a baj.


Plusz nalam nagyon jo eredmenyt hozott a napi 2 edzes ugy, hogy megismetlem ugyanazt a sulyzos edzest 3 ora elteltevel. Ez ellentmond annak a torvenynek, hogy sulyzo utan pihenni kell, de ha nem telt meg el 4 ora az elozo edzes ota, akkor szuperkompenzacio lesz a vege, vagyis meg jobban noveli az izmot. Egy ilyen (2)edzes utan a legkozelebbi ket nap mulva es az mar csak normalis vagyis nem kell megismetelni.


En iszom egy turmixot kozvetlenul edzes elott is es kozvetlenul edzes utan, ch-mentes, 15g feherjet tartalmaz. A biztonsag kedveert, hogy ha edzes alatt a testem megsem akarna az energiaraktarakhoz nyulni hanem izombol akarja elvenni a szukseges kcal, nesze, ott a turmix:))) edzes utan meg kotelezo. A tobbi kajalasom tipikus magas feherje, alacsony ch a nap folyaman

2014. febr. 13. 11:00
A kardiót követően szoktam elkezdeni a súlyokkal történő edzést,itt a lábtárogatóval a ki és be géppel is 45kg-os súlyt használok,a karhúzón 35 kg a jelenlegi ez megy háton is.Gerincre pedig 15-20kg a súly.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook