Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti felvennétek bikinit, ha lapos edzett, de striás lenne a hasatok? fórum

Ti felvennétek bikinit, ha lapos edzett, de striás lenne a hasatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
326. b486c9cf7d (válaszként erre: 304. - Gribedli***)
2014. febr. 14. 20:36
Koszi, ezt a bejegyzesedet elmentem:)
325. Guruljka (válaszként erre: 320. - Gribedli***)
2014. febr. 14. 20:10

"A ch csokkentes onmagaban tok jo barkinek."


Annyiban vitatkoznék, hogy nem tök jó, és nem bárkinek, a többi stimmel...


Ha kevés húst eszem (nem elutasítom, hanem nem esik jól), zsírt pláne nem eszem magában...akkor marad a szénhidrát mint makrotápanyag.

Eszemben sincs csökkenteni. Sem elválasztani egymástól a tápanyagokat. Semmilyen divat kedvéért nem fogok húst vagy zsírt elkülönítve enni, csak ha a ragadozók is otthagyják a zsákmányállat (növényi anyagokkal teli) belsőségeit, és a legelő tehén kiköpi a rovarokat és a csigákat, amiket a fűvel együtt lelegel.


Ha valaki szeret így étkezni, tegye. De ettől még "bárkinek" nem jó, mert nem vagyunk egyformák.

324. Zebra25 (válaszként erre: 321. - B486c9cf7d)
2014. febr. 14. 19:41

Te orvos vagy, vagy mi a szar? Honnan tudod, hogy én mit érzek? Remegek ilyenkor, reszketek, szédülök, de igazad van, nem láttam még hála Istennek cukorbeteget aki igazán rosszul lett volna.

Nekem nem jött be sem a paleo, sem a low-carb. Azért nem, mert nem.

2014. febr. 14. 19:41
Édes Istenem...miért?Mond miért???UramIstenTeremtőmTejóég...Hát szálanként tépem ki a hajam már az fix...
322. gribedli*** (válaszként erre: 321. - B486c9cf7d)
2014. febr. 14. 19:23
Igen, pontosan, naluk a ketozis egy eletveszelyes allapot, mig egy nem cukorbetegnel(vagy nem IR-nel) a dieta sikeressegenek jele is, szoval nem osszekeverni, de pl a ketostick merocsik mutatja ki, ha cukorbeteg vagy, akkor is, ha nem cukorbeteg, akkor is, ezert maga a folyamat ugyanaz csak nem mindenkinek ajanlott, ennyi.
321. b486c9cf7d (válaszként erre: 320. - Gribedli***)
2014. febr. 14. 18:31

Azt irta, hogy cukorbetegseg kozeli allapot- abbol arra kovetkeztetek, hogy inzulinrezisztenciaja van. Inzulinrezisztenciaban mondjuk nincs hipozas.

A vercukor leesese nem hipozas meg, vagyis a cukorbetegnel hipozas (ketoacidozis)aki latott mar hipozo cukorbeteget, nem keverne ossze a nem cukros hypoglikemiaval, de nem ertek hozza, csak okoskodok.

Az inzulinrezisztenciat helyre lehet hozni es a low-carb a legegyenesebb modja.

Ha valaki valamit nagyon akar, az nem kifogast keres, hanem megoldast :)

Aki pedig beteg, az tisztelje a hatarait, ez van.

320. gribedli*** (válaszként erre: 313. - B486c9cf7d)
2014. febr. 14. 18:02

A ch csokkentes onmagaban tok jo barkinek. Viszont a ketozis az nem jo cukorbetegeknek. A versenyek elott sokan ketozissal fogyjak le az utso kilokat, illetve ha ketozisban edzel nagyon intenziven (ami eleg nehez, mert ilyenkor nem tudnak olyan nagy sulyokat emelgetni, kenyelmesebb egy laza kardio, de muszaj sulyzozni is) es kozvetlenul utana egy adott mennyisegu ch-t fogyasztasz (ez egyeni, hogy mennyi az annyi, tehat kiszamolosdi mindig), akkor abba az izomba megy a glikogen eloszor, amit utoljara edzettel. Ezert nem mindegy es nagyon nagy onfegyelem kell hozza, plusz ez a toltes 24 oran belul esedekes es szinte nehez ilyebkor osszeszukult gyomorral komplex ch-kat enni nagy mennyisegben, mert nem mindegy ugye, nem eheted gyumibol, az nem tud ugy felszivodni stb. stb.


Amellett, hogy aki cukorbeteg, mar eleve a ketozis nem olyan jo valasztas, de a toltes meg rosszabb mert a hasnyalmirigy nem tud elbanni hirtelen ekkora mennyisegu ch-val, szoval ez a fajta verseny elotti dieta megvalosithatatlan nekik.


De biztos van 100 mas modja csak azok egy kicsit hosszadalmasabbak, en azt sem mernem kijelenteni, hogy attol, hogy cukorbeteg, ne mehessen versenyekre mert ha adott a forma, mehet es nyerhet is:) Es onmaga elott biztos hogy nyer!

319. gribedli*** (válaszként erre: 307. - Zebra25)
2014. febr. 14. 17:53

Szerintem a verseny elotti szokasos dietak kozul az az, amelyik teged kiboritana, ahol ch-toltes is van. Nagyon megerolteto 1 het 30g ch utan 24 ora alatt benyomni 500g ch-t es a kovetkezo napon megint visszavenni 250-re, aztan megint ketozisra torekedni es ezt ujbol es ujbol eljatszani.


De nem mindenkinek kell ezt megcsinalnia, mert ha te speciel nem veszitesz izmot, akkor szimplan eleg egy monoton ch-szegenyseg is, nincs szukseg ciklikusra. A versenyeken a forma a donto es nem az, hogy te milyen dietat kovettel ehhez. Persze a legtobben a ciklikus ketogent csinaljak kozvetlenul verseny elott 6 hetig is. Miert? Mert egy atlagemberen ez latszik meg a legjobban. De aki versenyre termett, az nem atlagember, vagyis aki sokszor nyer versenyeket, ott mar arrol is szol, hogy az o teste ilyen becsapos ciklikus dieta nelkul is tudja, hogy hova tegye az izmot es hova tegye a zsirt:))))

318. gribedli*** (válaszként erre: 305. - Orsibigyu)
2014. febr. 14. 17:44
:DDD
317. 3f3949edc4 (válaszként erre: 314. - Zebra25)
2014. febr. 14. 15:48

Értem.

Nekem könnyű ilyen adottságokkal edzeni, az biztos! Bár nem vagyok orvos / nutricionist, így nem ismerhetem a számodra optimális és elérhető lehetőségeket, de - sajnos - elegen szenvednek cukorbetegségben a világon ahhoz, hogy legyen valami elérhető módszer... a doki mit mond? Kérdezted már?

316. b486c9cf7d (válaszként erre: 314. - Zebra25)
2014. febr. 14. 15:20

Miert nem paleozol?

Ha leesik a vercukrod, nincs rrendben a cukorhaztartasod.

315. Zebra25 (válaszként erre: 314. - Zebra25)
2014. febr. 14. 15:12
Pedig hát ez nem egy IFBB verseny lesz:)
314. Zebra25 (válaszként erre: 310. - 3f3949edc4)
2014. febr. 14. 15:06

Sajnos elég gyakori. Öcsém most készül egy megyei testépítő versenyre, 18 éves és sajnos sok társa használja a szteroidokat. De a konditeremben is nagyon sok a fiatal srác, aki ilyen szereken él:(


Nekem az egészségem fontosabb, nagyon szerettem volna egy ilyen versenyen egyszer részt venni, de elég volt az ízelítő amit kaptam. Mármint, hogy milyen diétát kell akkor tartani. Bár a gyümölcs most is tiltólistás a cukor miatt, de ha bele kezdenék egy ilyen felkészülésbe, akkor semmi féle gyümölcsöt nem ehetnék. A szálkásító diétát is nehezen viselem, mert sokszor hipózok be(leesik a vércukrom), mert nem kapok elegendő lassanfelszívódó szénhidrátot, amire szükségem van ha keményen edzek és gázos az inzulinom eleve.

Nagy áldozatot kellene akkor hoznom.

2014. febr. 14. 15:04

En nem ertek hozza, hogy hogyan kell enni ilyen versenyek elott, de a ch lecsokkenteset sokan a legjobbnak tartjak cukorbetegseg kozeli allapotban. Tehermentesiti a hasnyalmirigyet.

Az mar mas, hogy izomepiteshez hogyan potlod a glukozt az edzesekhez, hogy ne az izmaidat hasznalja fel a szervezet.,

312. Zebra25 (válaszként erre: 311. - B486c9cf7d)
2014. febr. 14. 15:00
Egy ilyen versenyre felkészülni nem csak annyiból áll, hogy lecsökkentem a ch-t. Főleg a verseny előtti 1-2 hét nagyon durva. Egyébként meg már maga a ch lecsökkentése is okozhat gondot egy majdnem cukorbetegnél.
311. b486c9cf7d (válaszként erre: 307. - Zebra25)
2014. febr. 14. 14:53

Milyen dietara lenne hozza szukseged?

Low-carb nem okozhat gondot.

310. 3f3949edc4 (válaszként erre: 307. - Zebra25)
2014. febr. 14. 14:46

A betegség az más! Az átírja a dolgokat, hiszen egészségesnek maradni az első számú prioritás (legalábbis a szintemen)...


Hosszú éveken át boxoltam ilyen-olyan szakágakban (amatőr szinten), nekünk a termi értelemben vett gyúrás - minden edzőmnél - "tiltott" volt (az utolsó edzőm mellett voltak csak 50 fekvőtámaszos betétek az edzésbe iktatva, de az is gyorsaságra kiélezve, nem pedig erőre ("darálni" kellett)). A héten eldöntöttem, hogy hétfőtől elkezdem alapozni a saját súllyal történő edzést - mivel idén még nem mozogtam és kifejezetten érdekel.

Az amatőröknél mennyire gyakoriak a szerek (gyúróteremben)?

309. Guruljka (válaszként erre: 308. - Zebra25)
2014. febr. 14. 14:41

A honlapjáról le is tölthető, akkor egy 60 perceset is találsz.

A "jutub"-on meg van egy 40 perces fittarénás felvétele végig.

Akkor kezdtem komolyan venni, amikor éppen akkor terelte el a figyelmem az ismétlésszámról, amikor kellett....

Utána néztem csak a honlapján az eddigi eredményeit, és néztem meg azt az interjút is...nagyon tanulságos.

308. Zebra25 (válaszként erre: 293. - Guruljka)
2014. febr. 14. 14:32
"Ismerem" Őt, mármint a videókat látam már és szoktam is Őket próbálgatni, szeretem. Most is felütöm majd a netet és pont egy Tatarek vidin gondolkodom, sajnos most nincs idő sem edzeni menni, de elhanyagolni nem szeretném és Őt meg csípem.
307. Zebra25 (válaszként erre: 290. - 3f3949edc4)
2014. febr. 14. 14:30
Igen, az. Őszintén szólva, felmerült bennem az, hogy szeretnék részt venni egy ilyan testépítő versenyen, persze az amatőr kategóriában, de mivel már diagnosztizálták nálam a cukorbetegség közeli állapotot, ami egy nagyon fegyelmezett és szigorú diétát kíván és nem megengedett az a fajta életmód, amit egy ilyen fitnessverseny követel. Mármint konkrétan a versenyeket megelőző hetekre gondolok. Az a diéta nagyon embertpróbáló és a szervezetem sem tolerálná jól. Egy majdnem cukorbeteg szervezete meg kiszámíthatatlan, hogy hogyan tolerálná.
306. Zebra25 (válaszként erre: 299. - Gribedli***)
2014. febr. 14. 14:26
Vannak bizony, nekem az az alak is nagyon tetszik:) Nem válogatok, mindegy, csak ne legyek zsíroskenyér:)
305. orsibigyu (válaszként erre: 304. - Gribedli***)
2014. febr. 14. 12:50
Ugyis utalom az oldalplankot, es minden oldalravegzos gyakorlatot.
304. gribedli*** (válaszként erre: 303. - Orsibigyu)
2014. febr. 14. 12:34

54-es derekad nem lesz, de garantaltan a 71-bol le tudsz csokkenteni 3-4 centit ezzel.


Nekem meg nincs 100-as csipom, 85-os, es ehhez jo az 58-as derekam. Mivel kozepen a hosszanti hasizmokat csak egy vekony hartya tartja ossze, minden no, aki mar volt terhes, a szules formajatol fuggetlenul hajlamos a koldokservre mert a novekvo baba helyet csinal es a ket hasizom eltavolodik egymastol. Ezt a hezagot meg jobban noveli barmilyen hagyomanyos hasizomgyaksi, tehat az osszes haspres es az oldalso hasizomra vegzett osszes gyakorlat.


A hezagot csokkenti minden traszversz hasizomgyakorlat.


A hezag 1cm-tol 4-5cm-es is lehet. Ebbol adodik a terhesseg elotti es utani derekboseg kulonbsege.


A szulestol szamitott kb 1-1,5 evig nem is szabadna emiatt hasprest csinalni, utana is csak modjaval, szoval ahogy irtad, maradhat a planque de az oldalso planque nem kell, illetve ritkabban. Maradhat kis mennyisegben a haspres es a forditott haspres, es a harantra ne dolgozz.


A traszverszre pedig igen, jo a biciklizes, de foldre szoritott fejjel. Es 2 masik egyszeru gyaksi.


Haton fekve fej foldre szoritva, terdek felhuzva (mintha haspresre keszulnel). A foldon "magastartasban" labda vagy pici medicinlabda, labda kozepre emel, kozben terdek felemelkednek es labda atad a terdek koze. Terdek letesznek (labdat tartva), majd visszaemelkednek es kezeknek atad a labda, majd ujbol fej moge letesz. Es igy tovabb:)


Alaphelyzetben mint az elobb, eros hasi legzes, amikor levego kifuj, koldok nagyon erosen "beszippant", amikor levegot veszel, koldok kienged. Amikor a koldok beszippant, minel jobban be tudod huzni a hasad, annal jobban dolgozik a traszversz hasizom.


Utso gyaksi, ez mar tartasjavito is egyben:

4kezlabon vagy. Egyik lab egyenesen kinyujt a levegobe, az ellentetes kar kinyujt egyenesen a levegoben. 20 masodpercig kitart, mindket oldalra 20-20 ismetles.

303. orsibigyu (válaszként erre: 301. - Gribedli***)
2014. febr. 14. 12:05

100as csipohoz furan neznek ki 54 cmes derekkal:-) de lehet igzad van....ki fogom probalni, hatha csinosabb leszek. Szoval csak a kozepso hasizomra kellene gyurjak? Haspres, plank, labemelesek? S hagyjam el az oldalplankot es az oldalpres, es labemeleseket oldalra? Bicikli ?


Ez jo ez a sima, szaggatott, pici, kitartott. Ez mindenre ervenyes? Guggolas, bicepsz tricepsz haspres, fekvotamasz?


Mindig szuper es triszettet szoktam csinalni. Mikor mire van idom.

Es mivel nem vagyok jol felszerelve, sok sajat testsulyt hasznalo gyakorlatot iktatok be. Neha pedig a fiaimat hasznalom. Pl. Van az a gyakorlat, hogy vall es talp a foldon es csipoemeles, angolul talan shoulder bridge, nekem az nagyon konnyu, de ha a csipomre ultetem a 16 kilos fiamat, 20 ismetles utan mar jol erzem a farizmomat.


Na, de nem akarok en fitneszkiralyno lenni, csak elfogadhatoan kinezni es jol erezni magam, tullepni a korlataimat.

302. 3f3949edc4 (válaszként erre: 296. - Orsibigyu)
2014. febr. 14. 11:52

Mi a szabályos fekvőtámasz?


Amit én katonaiként ismerek, az első teremben: a kezek vállszélességben (az mindegy, hogy tenyéren vagy öklön), a lábak összezárva, kiindulási pozíció a "lenn", és az ismétlések között 1msp-t ki kell várnod. Később - egy másik teremben - homlokegyenes mást nyomattak katonaiként: enyhe terpeszben a láb és a kezek mellkas előtt összeérnek (mint később kiderült; mindkettő típus "katonainak" számít, csak az egyik edzőm ezt preferálta, a másik edzőm azt).


A tornász srácé is szabályos, csak máshogyan. Ha engem kérdezel; az a típus a legf.ngatósabb két kezes fekvőtámasz, amit valaha próbáltam.

301. gribedli*** (válaszként erre: 276. - Orsibigyu)
2014. febr. 14. 11:42

Azert jo kis alapgyakorlatok ezek:)


Most attol fuggetlenul, hogy en tartom a velemenyemet, hogy oldalso hasizom nem edzunk vagy kevesebbet edzunk, ha neked tetszik, csinald, lenyeg, hogy legyen benne oromed! En 3x babaztam es nekem 58-as a derekam. Es mindenki azt hiszi, hogy biztos rengeteget hasazom ezert pedig ellenkezoleg: csak a keresztiranyu, vagyis traszversz hasizmokra csinalok gyaksikat es terhessegeim alatt is ezekre dolgoztam. Nagyon szepen meg lehet elozni a koldokservet, es szerintem szamit az a 3-4 centi, amivel kisebb a dereka az embernek, raadasul mutet nelkul.


Ami a sulyzoidat illeti, nem kell, hogy legyen otthon mindig 10-20 kilos suly, ki lehet farasztani egy kisebbel modszeresen, az ismetlesek varialasaval, de azert ehhez se 2 kilost hasznalj:


Pl 5 sima-3 szaggatott-3pici-10 masodpercig kitart (ez osszesen 1 sorozat). Sokkal tobbet er, mintha 12 simat csinaltal volna, es a vegen tenyleg eget.


Ezenkivul szuperszett vagy triszett meg jobban megterhelheted, lehet ennel nagyobbakat is: giant set


Ez ugy nez ki, hogy megcsinalsz 5 fele gyakorlatbol annyi ismetlest amit leirtam az elobb, szunet nelkul, majd tartasz 15-30mp szunetet es az ellentetes izomra vegzel 5 gyakorlatbol ugyanennyi ismetlest. Ez volt 1(azaz egyetlenegy kor), es ezt megismetled 2-3x


Ellentetes izmok:

Comb elulso resze -comb hatso resze

Mell-hat

Vall elulso resze-vall hatso resze (ez csak egy izom, ezert erre 2-2 gyakorlatot kellene csak mindket reszre)

Bicepsz-tricepsz


Amig az elsore dolgozol addig az ellentetes izom pihen, vagy nyulik, mindenesetre ellenkezo mozgast vegez. Ingazni a 2 ellentetes izomra nagyon hatasos es nagy kihivas is, mert ezeket mar 3-4 kiloval is eleg nehez vegigcsinalni ha 5-5 gyakorlatot parositasz es van koztuk nehezebb is, pl guggolasoknal 1 labas guggolasok, vagy fekvotamasznal 1 kezes fekvotamasz, nem hianyzik majd a seprure aggatott 7 kilo, ugy bedurran az izom:)

300. 3f3949edc4 (válaszként erre: 296. - Orsibigyu)
2014. febr. 14. 11:29

Hajlított derékkal is vannak jó fekvőtámaszok (pl. az elől - hátul tapsolósak). De a típusok nagy részére igaz, amit írsz.


Azt a félét, amit a tornász srác mutatott, akkor csinálod jól; ha a kinyomás végén a lábujjaid el is emelkednek a talajtól (csak egy picit, természetesen, ez nem egy planche kísérlet) - mivel a kinyomás nem igazán függőleges irányú, hanem előre tolódik egy picit.

299. gribedli*** (válaszként erre: 286. - Zebra25)
2014. febr. 14. 11:16

Igen, ez igaz, off season-ban mindegyik egy kicsit szexisebb, nem az a lepusztitott alak, hanem szep noies:)


De vannak, akik versenyen is jol neznek ki, ez adottsag is, hogy szalkasitas alatt nem aszalodik az arcuk, hanem megmarad babaarcnak, stb. Es kovetkezetesseg is kell hozza, mert szep lassan is fel lehet keszulni, meg sietosen is (es azt az arcboruk banja).


Nekem pl tok tetszik Ava Cowan off season formaja, sok musorba meg is hivjak. A versenyeken brutalis, versenyen kivul viszont olyan cica-baba :D

298. gribedli*** (válaszként erre: 294. - 25800e2d09)
2014. febr. 14. 11:11

Ugyi vagy! Es az izmok emlekeznek am, ugyhogy ha nem is 2 het, ahogy te is mondtad, de sokkal hamarabb emlekeznek a te izmaid a regi formadra mint valakinek, aki elotte nem edzett! :)


Csak abba ne hagyd! Drukkolok!

297. 9892d65728 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2014. febr. 14. 10:45

ha lapos, edzett, akkor igen!

akinek nem tetszik a szülés nyoma, az seggfej.

meg különben is...az anyaság már csak ilyen...


no para!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook