Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti egy szobában vagytok a babával? fórum

Ti egy szobában vagytok a babával? (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. b8103f009a (válaszként erre: 60. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 16:30

Én is elolvastam. Háááát....

Nekem ez nem éppen szimpatikus nevelési módszer, ahogy a másik véglet sem, hogy hagyjunk rá mindent a gyerekre. de azért egy 9 hónapot így a zuhany alá tenni, meg azzal ijesztegetni, hogy otthagyja valahol, meg egyáltalán azt mondani a gyereknek, hogy rossz és nem kell....ssssss

2012. aug. 24. 16:04

Elolvastam hát igen sok ilyen lehet csak nem tudunk róla:-(

Minden esetre én csaptam már a fiam kezére persze nem erősen de igyekszem ezt elkerülni!9hónaposat víz alá hogy még levegőt sem kap tiszta szégyen.Más ha megmossa az ember...

2012. aug. 24. 15:59
mintaanyuka?!?!
63. ea010c7029 (válaszként erre: 60. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 15:56
Egy igazi gyöngyszem...:S
62. d6fd5940b1 (válaszként erre: 60. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 15:50
jujjj :/
2012. aug. 24. 15:38
Mi kezdettől fogva egy szobában, de szigorúan külön alszunk a lányunkkal. Már másfél éves múlt, csak a költözés elhúzódása miatt nem szoktattuk eddig külön szobába. Szívem szerint fél és egy éves kora között kapott volna saját szobát. Az első hetekben egyszerűen kényelmesebb az éjszakai szoptatás miatt, ha minél közelebb van a pici. De tényleg egyetértek azzal, hogy mindenki másképp csinálja. És ez így van jól. Számomra pl. az egy ágyban alvás gondolata okozott gondokat. Ugyanis egy időszakban azért nem tudtam kialudni magam, mert állandóan arra keltem, hogy vajon visszaraktam-e már a kicsit az ágyába vagy szoptatás közben bealudtam és még mindig itt van mellettem és épp összenyomom. Pedig nem vagyok egy súlyos jelenség. Szóval bízz az ösztöneidben és a kettőtök igényeiben. :) Sok sikert és jó babázást majd!
2012. aug. 24. 15:36

[link]

megkerestem a cikket

59. d6fd5940b1 (válaszként erre: 57. - Bea0124)
2012. aug. 24. 14:59
Nana, nem mindegy hogy egy szoba, vagy 1 ágy...
2012. aug. 24. 14:58

Bocsi ha valakit zavar.

De itt is a lényeg mindegy hogy ajtatja az ember a gyerekét a kockázat mindig ott van.

És a legfontosabb is hogy ezt mindenkinek magának kell eldönteni.

2012. aug. 24. 14:56

A babának külön ágyban a helye?*Biztonságos együtt-alvás a babával*

Függetlenül attól, hogy tudatosan készülünk arra, hogy az első időszakban a mi ágyunkban fog aludni a kisbaba, vagy egyszerűen csak így alakul, van néhány fontos szempont, melyet figyelembe kell venni a kisbaba biztonságának érdekében.


*Vonultassa fel az érveket és ellenérveket!*

Nem ajánlatos csupán érzelmi alapon dönteni egy ilyen fontos kérdésben. Mérlegelnünk kell, hogy mi az, ami az együtt-alvás során veszélyt jelenthet csecsemőnk számára.


*Ki kongatta meg a vészharangot?*

Az együtt-alvást, mely régen teljesen általános volt, és a világ sok táján a mai napig természetes dolognak számít, 1999-ben az amerikai Termékbiztonsági Bizottság kritikával illette. Jelentésük szerint azzal, hogy a szülők a kisbabájukat maguk között altatják, a babát a megfulladás veszélyének teszik ki.


*Rémisztő statisztika az együtt-alvás veszélyeiről*

A felmérésben 515, az együtt-alvás során elhunyt, két évnél fiatalabb kisbaba halotti anyakönyvi kivonatát értékelték ki. A vizsgálatból kiderült, hogy 121 haláleset következett be amiatt, mert a szülő, a bébiszitter vagy a testvér álmában rágurult a kisbabára.


*Az ágyban is történhet baleset a babával*

394 esetben a fulladást a kisbaba fejének beszorulása okozta például a matrac és a fal, vagy az ágykeret és a matrac, illetve az ágy egyéb tartozékai közé. A halálesetek 75 százalékában a kisbabák 3 hónaposnál is fiatalabbak voltak.


*Sokan másként vélekednek a babával való együtt-alvásról*

A közös alvás szószólói, köztük szintén több neves szakember, gyakorló szülő, valamint számos, a gyerekneveléssel foglalkozó könyv, megkérdőjelezik a bizottság kritikus álláspontját.


*Pánikkeltés vagy jogos figyelmeztetés?*

Véleményük szerint a bizottság jelentése, bár értelmezhető a szülők felé megfogalmazott figyelmeztetésnek az együtt-alvás körülményeivel kapcsolatban, elsősorban felesleges félelmet ébreszt sok millió szülőben, akik biztonságos és felelősségteljes módon teremtik meg a kisbabával történő együtt-alvás feltételeit.


*Az együtt-alvás természetes és bensőséges dolog*

A kisbaba és az anya, illetve szülők együtt-alvásának pártolói szerint az anyák és gyermekük számára ez az altatási mód a természetes, már csak az éjjeli szoptatás és az éjszakai gondoskodás miatt is, és megjegyzik, hogy nem maga az együtt-alvás a veszélyes, hiszen sokkal több csecsemő hal meg álmában akkor, amikor egyedül alszik a kiságyban, mint akkor, amikor a szülei között fekszik.


*A külön alvó babák gyakrabban halnak meg*

Az együtt-alvásra vonatkozó amerikai kutatások azt bizonyítják, hogy azok a csecsemők, akik egyedül alszanak kiságyukban, szignifikánsan nagyobb mértékben vannak kitéve a hirtelen csecsemőhalál szindróma kockázatának.


*Az édesanya és a baba harmóniája*

Az együtt alvó anyák és kisbabáik ugyanis álmukban nagymértékben egymásra hangolódnak, a csecsemők pedig olyan biztonságos alvási szokásokat vesznek át anyjuktól, mint például az alvás közbeni testhelyzet-változtatás vagy a helyes levegővétel.



*Az együtt-alváskor azonban valóban szükség van néhány fontos szabály betartására:*

* A babák lehetőleg a hátukon fekve, egy kemény, tiszta felületen aludjanak, füstmentes helyen, kényelmesen betakarva, ugyanakkor fejüket mindig szabadon hagyva.

* Az ágyban ne legyenek plüssállatok vagy párnák, sem a csecsemő mellett, sem pedig a feje alatt.

* A babák sose aludjanak kanapékon vagy kinyitható ágyakon, sem szülővel, sem egyedül, mert becsúszhatnak valamelyik résbe, vagy beszorulhatnak a kanapé háta mögé. Ugyancsak ne altassunk kisbabát babzsákon vagy vízágyon.

* Akadályozzuk meg, hogy rések legyenek a matrac és a fal, valamint a matrac és az ágy oldala között.

* Az egy éves vagy annál fiatalabb kisbabák ne aludjanak együtt más gyerekekkel.

* Azok a szülők, akik nyugtató, egyéb gyógyszer, drog vagy alkohol hatása alatt állnak, illetve akik valamilyen alvászavarból kifolyólag nagyon nehezen ébrednek fel, ne aludjanak a kisbabával azonos fekvőfelületen.

* Különösen hosszú hajú anyák kössék össze hajukat éjjelre, nehogy a hajuk a kisbaba nyaka köré tekeredjen.

* Kórosan túlsúlyban szenvedők, akik emiatt nem pontosan érzik a babától való távolságot, jobban teszik, ha a babát maguk mellett, de egy másik felületen altatják.

* Ne helyezzük ágyunkat rojtos függönyök vagy sötétítők alá, mert megfojthatják a babát.


*Mindenkinek magának kell döntenie az együtt-alvásról*

A fenti szempontokat figyelembe véve is megállapíthatjuk, hogy az együtt-alvás nem mindenkinél működik. Tanácsunk mindössze annyi lehet, hogy mindenki találja meg a neki legjobban megfelelő alvási módot.


*Van alternatív megoldás is*

Azok a szülők, akik nem teljesen biztosak abban, hogy közös ágyban szeretnének aludni kisbabájukkal, ugyanakkor ragaszkodnak a közelséghez, megfontolhatják azt a megoldást is, hogy a szülői ágyhoz biztonságosan rögzíthető kiságyban altatják kisbabájukat.*

56. d6fd5940b1 (válaszként erre: 47. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 14:43

na..és még én vagyok rossz?

Úristen :/

2012. aug. 24. 14:42
Mondjuk bébiőrt majdnem vettem a harmadik gyerek másfél éves kora tájékán:)jött a jó idő kertes házban lakunk és nagyon jó lett volna kimenni a telek végébe dolgozóskodni míg alszik a csöppem,de mire felébred,észleli hogy nem vagyunk ott,elkezd sirni és kibotorkál addig sok sok idő eltelik,tök jó lett volna ha hallom aztán mégsem vettem,de megfontolandó esetleg hasonló esetben....
54. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2012. aug. 24. 14:39

Szia!

nekünk első perctől különszobában alszik a Kicsi,mert mi így döntöttünk.Légzésfigyelőnk nem volt,csak bébiőr,de egy idő után rájöttem,hogy hamarabb hallom meg a Kicsit,mint a ketyerét,úgyhogy azt is kiiktattuk.:)

Viszont,ami nagy szívfájdalmam,hogy mai napig nem hajlandó elaludni köztünk,se nappal,sem éjszaka.:( Mindent csinál,csak nem alszik. Így jártunk...:)

2012. aug. 24. 14:30

Az én fiam a kezdetektől külön szobában alszik.Nekünk így jó és meg is tehettük.

Légzésfigyelője volt!

Ezt a szöveget nem szeretem hogy azért alszik velem a gyerek mert hallom hogy szuszog és stb. A kérdésem az hogy amikor alszotok akkor is?Ez nagy hülyeség.Én ezért bízom jóban a légzésfigyelőben mert az mindig figyel:-D


Ez megint egy olyan téma hogy előbb utóbb kitör a vita.

Minden esetre ne a fórum alapján hanem az alapján dönts hogy neked,nektek mi a jó!

52. Zebra25 (válaszként erre: 47. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 14:17

Atya ég, ha ilyet látnék akkor a zuhanyrózsát nyomnám le a torkán addig amíg meg nem fullad

micsoda egy szemét az ilyen

ki az?

miért nincs szégyenfal? ki lehetne az ilyet rakni

51. ea010c7029 (válaszként erre: 47. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 14:10
Te jó isten...!!!:(
50. b8103f009a (válaszként erre: 47. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 14:06

Jézusom! Ki ez az elvetemült, fent van még a cikk? Ilyen anya aztán tényleg a fejét verné ám a falba....

Engem az felháborított, volt a napokban egy fórum, ahol a kiíró nővérének 5 éves kislányát veri az anyuka új párja. Na, ez egyesek szerint elfogadható, sőt van akik szerint még előnyére is lesz a gyereknek. Pfff.

Na, ezek valós problémák, nem az, hogy ki hogy, hol altatja a gyerekét. Mindenki tegye a gyerek, és a család igényei szerint. Egy biztos, a sírásukat 5 percig nem tudtam volna tétlenül hallgatni, pedig nálunk mind külön alszik, és így is volt mindig.

49. Cippora (válaszként erre: 47. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 14:06
Kiváncsi lennék ki ez az idióta...az ilyennek nem való gyerek :(
48. Cippora (válaszként erre: 46. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 14:05
Ha tényleg így gondolod akkor oké,de sok hozzászólásodból tényleg így jön le.
47. a360345bdd (válaszként erre: 44. - Cippora)
2012. aug. 24. 13:59
Bocsánat, van egy Hoxa tag akit határozottan lenézek és megvetek! Szeretném egyszer leköpni! A becses ..... cikket írta arról, hogy mindhárom gyerekét ütötte verte és ez lenne a követendő. Példaként írta, hogy a 7 hónapos gyerek, de lehet, hogy 9, hisztizett ezért a fürdőkádba fektette és a zuhanyrózsával nyomatta rá a hideg vizet míg fuldoklani nem kezdett! Na igen, őt nemcsak, hogy rossz anyának tartom, inkább ember számba se vagyok hajlandó venni.
46. a360345bdd (válaszként erre: 44. - Cippora)
2012. aug. 24. 13:55

Semkit sem nézek le! Az írott szöveg sem az arckifejezést, sem a hangsúlyt nem közvetíti, sajnos.

Senkit sem kell kioktatni, meggyőzni, rábeszélni, erőszakoskodni vele. Feltettek több száz kérdést ezen az oldalon, és annyira válaszolok, amennyit jónak érzek, és a tapasztalataimat, a véleményemet írom le.

Minden anya a legjobbat akarja a gyermekének, és akkor teszi vele a legjobbat, ha figyel a gyermeke igényeire.

tény: nem egy, inkább több millió baba alszik jobban, ha egyedül van a kiságyában. Az én lányom nem ilyen. Ha bemész egy könyves boltba, mert gyereknevelésről, gondozásról szeretnél olvasni, eldöntheted, hogy a Suttogót vagy az Éjszakai gondoskodást választod. Maximum azt mondja az eladó, hogy azt a könyvet viheted, amit ki tudsz fizetni. A kedves kérdező is szeretné több szempontból is látni a helyzetet. Így hogy többen többfélét írtunk, talán könnyebben dönt.

45. b8103f009a (válaszként erre: 40. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 13:47

Ez egyrészt nem igaz, hogy 0 rá az esély, másrészt nemcsak az éjszakai alatt történhet meg.

Ismerősöm 6 hós babája dél 11-12 között halt meg. Ébreszteni akarta, hogy mennek tanácsadásra. :(

Sosem heveri ki szerencsétlen csaj.

44. Cippora (válaszként erre: 40. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 13:41
Miért érzem úgy sok-sok hozzászólásod kapcsán,hogy te lenézel mindenkit,aki nem úgy csinálja ahogy te????Remélem rosszul érzem...senki nem jobb anya attól,hogy együtt alszik annál,mint aki nem!!!!
43. Milup2 (válaszként erre: 40. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 13:38

Hát azért ilyen kategórikusan ne zárd ki...

Normál, egészséges babával is előfordulhat, hogy olyan mélyen bealszik, hogy elfelejt lélegezni, s már megvan a baj..

Gondolom nem egész nap feküdtél mellette nonstop, kimentél fürdőbe, konyhába...


A szomszédunkban szilveszteri bulira készülődtek a szülők a fürdőszobában, a babájuk (kisfiú) bent aludt a szobában..Mire elkészültek, a baba már nem lélegzett..:(


De akár babakocsiban, vagy a kocsiülésben is megtörténhet a baj, tehát a rizikó mindenhol ottvan...


De ez 1 a sok baj közül...Persze nem olyan gyakori, de előfordulhat..

42. Milup2 (válaszként erre: 39. - 76e5505548)
2012. aug. 24. 13:35
De jó..:) Nálunk ilyen nem volt..:(
41. zakajeo (válaszként erre: 40. - A360345bdd)
2012. aug. 24. 13:23

Mivel nem tudják az okát a csecsemőhalálnak nem mondanám soha hogy nulla az esélye,együtt alvók esetében sem.Vannak veszélyeztetettebb babák,pl a családban egy lombikkal nehezen összejött még kicsi gyerek után gyorsan született egy -az egyik baba miatt nagyon korán megindított szüléssel-ikerpár....az ő esetükben bármilyen kötődő,válaszkész nevelési elveket vallott az anyuka,az együttalvás több ok miatt is lehetetlen lett volna....minimum hogy azonnal szerzett be légzésfigyelőt és "többikütyüt"...ő egészségügyi végzettségű tehát nagyobb eséllyel tudta volna hogy mit tegyen ha baj van,de sok esetben tényleg elég a hangja is ahogy hogy lélegezzen a baba...iszonyatos sok marhaságot megveszünk mi anyák(magamat is beleértve) amik nélkül vígan felnőne egy baba,a légzésfigyelő szerintem azokhoz képest simán belefér,aki attól nyugodtabb miért ne venné meg?nem csak azt kell mérlegelni hogy van e értelme,ha az anyuka ezáltal nyugodtabb kiegyensúlyozottabb akkor már önmagában megérte,jobb mint ha állandóan rohangál nézegetni lélegzik e a baba.

Nálam együttalvóbb nem hiszem hogy létezik,az első életév nagy részét rajtam töltötte a lányom,mégsem voltam mondjuk minden napközbeni alvásnál mellette...pici korában láttam,míg a neszek nem zavarták addig mindig velem egy légtérben pihent ha dolgom volt is....nálam nem játszott be semmi félelem egyáltalán nem fontolgattam a légzésfigyelő vásárlását,mégsem tartom felesleges dolognak...a gyerekeim légzésfigyelője én voltam és vagyok,de nem rossz dolog....én mondjuk tanfolyamot mindenképp végeznék,és mivel ép várandósan tettem eü vizsgát jogsi miatt,a mentős oktatót alaposan kikérdeztem mit kell tenni ha probléma van mert az ismereteim eléggé halváényultak már.

40. a360345bdd (válaszként erre: 36. - Milup2)
2012. aug. 24. 12:07

Nekem felesleges lett volna légzés figyelőt venni, mert egy ágyban alszunk és aludtunk.Az együtt alvók esetében a csecsemőhalál esélye 0!


De igazad van, a külön szoba esetében nyilván létszükséglet a monitor meg a többi kütyü.

39. 76e5505548 (válaszként erre: 36. - Milup2)
2012. aug. 24. 10:49
sziasztok! Mi voltunk elsősegély tanfolyamon is. ugyanolyan, mint a szüléselőkészítő, és elmondják mit kell csinálni protokoll szerint, ha riaszt a légzésfigyelő.
38. Milup2 (válaszként erre: 37. - B8103f009a)
2012. aug. 24. 10:45

Nálunk cirka 5 riasztás volt 1 év alatt...

Nem mindig volt a kicsi a kiságyban, mert mikor szopizott, a legtöbbször mellettem aludt el, s hát olyan gyakran szopizott, hogy mire visszaraktam volna a kiságyba, már megint fent volt..:(


Hogy most az az 5 riasztás mind téves volt, vagy ténylegesen volt baj, soha nem tudjuk meg, szerencsére;) Mire kiugrottam az ágyból, s benéztem a kiságyba, lélegzett...Volt, hogy aludt, de volt, hogy megébredt a riasztásra...

De mint írod, inkább riasszon tévesen többször, mint 1-szer ne, mikor kell;)


Nem is kell megvenni a készüléket, ha vkinek épp nincs rávaló, mert azért elég drágák...

Lehet bérelni is. A védőnőknél kell érdeklődni.

37. b8103f009a (válaszként erre: 36. - Milup2)
2012. aug. 24. 10:35

Ha felesleges lenne, akkor nem használnák a kórházakban is. Nem bóvlit kell venni a lomisnál, hanem jó minőségű bevizsgáltat, ami megbízható. És jól is kell beállítani, akkor nincs téves riasztás. Habár inkább jelezzen 100x felesen, mint egyszer ne ha kellene.

És igen, a legtöbb esetben nem is kell tenni semmit ha légzéskimaradás van, elég a riasztó hangja, vagy kicsit megmozgatni a babát, és már vesz is levegőt.

De vannak esetek, ha ez nem történik meg, elalszik örökre. Ritkán van komolyabb baj a háttérben, amikor tényleg be kell avatkozni. Viszont az elsősegélynyújtás megtanulása nagyon hasznos lenne mindenkinek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook