Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két babával kis szobában. Hogy a legcélszerűbb? fórum

Két babával kis szobában. Hogy a legcélszerűbb? (beszélgetős fórum)


28. Baby0309 (válaszként erre: 27. - Kneseva)
2011. júl. 26. 22:40

Igen,felkelt éjszaka és átmászott hozzám(mert akkor a kiságyáról már levettük a rácsot) és kérte a cicit.

Én sokat hallottam ilyet :))) Ha nem is cicizni,de másért felkelnek a babák többször is. De nekem nem aludt velem a Fiam,én visszaraktam a helyére.

Én nem az a típusú anyuka vagyok,aki külön szobába teszi kezdettől,mert nekem az nem biztonságos érzés. Ez mindenkinél más,neked nem okozott gondot!

De nem értem a mondatodat,h 4-5ször a fiam,egyszer a férjem???Micsoda volt rettenetes?

Rettenetes egyáltalán nem volt,mert én szerettem szoptatni,csak mivel jön a tesó,így úgy éreztem,hogy le kell állnunk és jól tettem,azóta alussza végig az éjszakát a saját helyén!

És te hogy bírtad a strapát,hogy csak 1 év van köztük?

27. kneseva (válaszként erre: 18. - Baby0309)
2011. júl. 26. 16:53

Nem értek valamit. Mégpedig: 15 hónapos fiad éjszaka szopott és 4-5 alkalommal ezért éjsdzaka felkeltett Téged? Még ilyet nem is hallottam., igaz én már régebbi anyuka vagyok, mára már unokáim vannak. Mior aludtál?4-5 ször a fiad ,egyszer a férjed,rettenetes lehetett. Az én gyerekeim között egy év korkülönbség van. Mitt tettem volna két szopizossal egy ágyban?

Nálunk a gyerekek kezdettől külön szobában aludtak, illetve 3 hónapos koráig, vagy ha nagyon nyűgös, beteg volt, áttoltuk éjszakára a kis ágyat hozzánk.

26. reload (válaszként erre: 25. - 5221355151)
2011. júl. 26. 12:19
Szuper :) Látod nem is volt olyan nehéz a dolog :)
2011. júl. 26. 08:50

Sziasztok!

Beszéltem a férjemmel, elmondtam neki az indokokat és teljesen egyetértett azzal, hogy külön szobába kell rakni. Szegénykém mondta, hogy így bele se gondolt még.

Aztán szóba került, hogy vettünk kiságyat neki, meg hogy hogy fogjuk csinálni, és csodák csodájára mindenki abszolút támogatta a dolgot. Meg is lepődtem! A jövő héten jön a kiságya, kezdjük is külön szoktatni. Később (mielőtt lenne kistesó) megy a saját kis szobájába. Remélem tetszeni fog neki, szépen megcsináltuk neki.

24. Bcicus (válaszként erre: 5. - 5221355151)
2011. júl. 26. 01:27
Már miért ne szabadna. Az lenne az ideális ha a saját szobájában lenne, nem a tietekben, de az ágyatokban végképp nem. Az én fiam születése óta a saját szobájában van és ez így normális szerintem. ÍGy megszokja. Ha nálatok alszik évekig, sokkal nehezbben fog átszokni a saját szobájba, bár szerintem már most is. A tesóval ne csináljátok ezt szerintem, tegyétek a saját szobájába.
23. Clau26 (válaszként erre: 19. - 5221355151)
2011. júl. 25. 21:53
óóóó bár én kerülném a konfliktusokat,én vonzom pláne a rokonsaggal..nekem is próbalt anyós beleugatni a gyereknevelésbe ennek az lett a vege h kb havonta lathatta a gyereket..most is néha próbalkozik,de tanult az esetből..én erre ugrok ha valaki beleszól a dolgomba,az életembe..úgyhogy az ilyen embereket mint te csak csodalni tudom..bár bennem lenne egy kis nyugotsag,alkalmazkodó készség..egyebkent egyetértek az összes hozzaszólóval..az tenyleg nem lenne egészséges ha 4-en egy szobaba lennétek..
22. 5221355151 (válaszként erre: 21. - Baby0309)
2011. júl. 25. 12:25

Majd a sarkamra állok végre! :-)

Már ki is néztem egy megfelelő kis ágyacskát neki, hamarosan meg is vesszük.

Gratula a babákhoz!

21. Baby0309 (válaszként erre: 20. - 5221355151)
2011. júl. 25. 12:01

Minél hamarabb próbáljátok meg,de nem muszáj a ti ágyatokhoz tolni,én a helyedben külön raknám,hogy érezze,hogy külön van/lesz az új helye. Nekünk is 20 cm-re van a földtől a fekvő része,tehát nem magas,mégis raktam elé egy nagyobb párnát,amire rágurulhat,ha véletlenül lecsúszna róla. Általában félig már azon ébred reggelente :)

Nem kell ezt túlkomplikálni,legfőképp nem anyósékra hallgatni,úgy csinálj mindent,ahogy neked jó! De véleményem szerint minél hamarabb rakd külön. Egy szobában vagytok,mégis külön. Aztán később ráér a külön szoba,legalább is nekem ez a terv.

20. 5221355151 (válaszként erre: 18. - Baby0309)
2011. júl. 25. 11:42
Remélem nekünk is be fog jönni a külön ágyikó. Meg a külön szoba!
19. 5221355151 (válaszként erre: 17. - Reload)
2011. júl. 25. 11:40

Szia!

Nekem az a legfőbb bajom, hogy kerülöm a konfliktusokat, pedig néha igen is balhéznom kellene egy-két dolog miatt. A férjemmel simán meg tudunk majd egyezni szerintem. Elmondom neki a dolgokat, biztos nem fogja ellenezni, ha az eszére hallgat.

2011. júl. 25. 11:06
Az én Fiam sem szerette nagyon a kiságyat,magától nem is aludt el benne sosem,de amint elaludt mellettem(15 hós koráig szopizott) már tettem is át az Ő helyére. Egy hónappal ezelőtt szoktattam le a ciciről,vettünk neki egy kis kanapét,amit Te is írtál és imádja. Amióta nem cicizik éjszaka,azóta végig alussza az éjszakát. Sose gondoltam volna,hogy ilyen "hamar" sikerül,mert előtte éjszaka 4-5-ször is felkelt. Amúgy velünk van,a mi szobánkban,de pár napon belül érkezik a tesó,ezért döntöttem így,hogy mihamarabb megpróbáljuk külön kis ágyba szoktatni,de mondom nekünk szerencsénk volt. De ebbe közre játszott,h leszokott a ciciről,mert különben még a mai napig 5-ször kelne éjszaka és jönne hozzám :)
17. reload (válaszként erre: 8. - 5221355151)
2011. júl. 25. 11:03

Szia!

Eddig jutottam az olvasásban :)

Mi az, hogy senki nem ért veled egyet, főleg anyósod?? Mi a franc köze van neki a ti gyereketek alvási szokásaihoz???

Az én gyerekeim első perctől külön szobában, külön ágyban aludtak és bizton állíthatom egyik se bolondult meg ettől, sőt a rajtuk kívül élő X millió másik gyerek sem.

A te soraidból úgy veszem ki, hogy te nem nagyon propagálod ezt a 4en egy ágyban dolgot.. Te vagy az anyja, állj a sarkadra! Egyedül a férjeddel kell egy álláspontra jutnotok, hiszen ti jelenleg 3-an alkottok egy családod. A többieknek végképp semmi közük hozz, egyáltalán nem is értem milyen jogon avatkoznak bele egy ilyen témába :O

2011. júl. 25. 10:56

Teljesen igazatok van! Az eszemre kell hallgatnom nem a szívemre!

Szerintetek mindenképpen leesésgátlós ágyat érdemes venni? Igazából, ha áttesszük a másik szobába a kiságyat addig, szépen befér a kisfiamnak egy ágyacska, amibe át tudnánk szoktatni. Ha olyat veszek, amit a mi ágyunkhoz tudunk tolni (amilyet korábban is írtam), akkor nem tudna leesni. Később a saját szobácskájában azt ki is lehet húzni nagyobbra.

2011. júl. 25. 10:25
Szoktassátok minél hamarabb külön szobába a kisfiatokat, még mielőtt megszületik a kicsi. Vele meg már egyből a külön szoba megoldás lenne a legjobb. Az én gyerekeim első perctől külön szobába vannak és egyik se bolondult meg.
2011. júl. 25. 10:19
Át fogjuk még ezt gondolni azt hiszem. Még azért van időnk. Anno egy jó darabig a kiságyában aludt a kisfiam, csak utána megbolondult. (hazautaztunk a szüleimhez, akkor kezdte). Nem vennék rá mérget, hogy kifejezetten velünk akar aludni, inkább csak a mi ágyunkban, nem a rácsosban. De mindenképpen veszünk neki egyet és külön fogjuk szoktatni. Köszönöm mindenkinek a hozzászólását! :-)
13. 328aadd89f (válaszként erre: 12. - 432d0af620)
2011. júl. 25. 10:02
:)))
12. 432d0af620 (válaszként erre: 4. - 328aadd89f)
2011. júl. 25. 10:00
:-D félre ne érts, Én nem tenném, csak ha már 3-an vannak, ott a 4.is elfér, aztán 5...6... :-D
2011. júl. 25. 09:59
Ez milyen hülyeség már ne haragudj. Ti gyereketek, az hogy más mit mond, mindegy, Ti életetek. Mi sosem aludtunk együtt a kislányunkkal, most lesz 6 hós, és külön szobába fogjuk rakni, mert ott lesz helye játszani, forgolódni, gurulni, szerencsére egyedül elalszik, az éjszakát végigalussza, Én keltem, szóval nincs szükség közös szobára.
10. 328aadd89f (válaszként erre: 8. - 5221355151)
2011. júl. 25. 09:59
Az én szegény gyerekeim sem bolondulnak meg egyedül, a külön szobájukban, pedig még ők is kicsik (2,5 éves és 8 hónapos fiúk). Szerintem minden csak szokás kérdése és vannak nagyon jó módszerek arra, hogy hogyan szoktasd külön szobába a kicsidet. Ha tényleg szeretnéd.
2011. júl. 25. 09:56

nekem az a szerény véleményem, hogy minden elválasztás külön trauma lenne, azaz először a külön ágy, utána a külön szoba. Szóval nálunk az első perctől külön szobában van (2 lépés) a gyerek.

Szerintem jobb, ha most átszoktatod a külön szobába, nehogy az legyen, hogy a már fizikailag is jelen lévő tesó miatt kerül száműzetésbe.

8. 5221355151 (válaszként erre: 7. - 328aadd89f)
2011. júl. 25. 09:55
Az hogy ilyen kicsi gyereket még nem szabad külön szobában altatni. Szegényke megbolondulna ott egyedül, ha egyáltalán megmaradna ott. Szívem szerint én sem raknám külön, de így lenne a legcélszerűbb.
7. 328aadd89f (válaszként erre: 6. - 5221355151)
2011. júl. 25. 09:50
Miért nem értenek Veled egyet? Mi az ellenérv?
6. 5221355151 (válaszként erre: 3. - 328aadd89f)
2011. júl. 25. 09:49
Ez nekem is megfordult a fejemben, hogy nagy kavarodás lesz belőle. Nagy a nappalink, az egyik feléből nyílik a mi szobánk, a másik végén nyílik az ő kis szobája. Elgondolkodtam már rajta, hogy, amíg összejön és megszületik a másik baba, addig kéne külön ágyba utána meg külön szobába szoktatni. Ebben senki sem ér velem egyet a környezetemben. :-(
5. 5221355151 (válaszként erre: 2. - 432d0af620)
2011. júl. 25. 09:46

Szia!

Addig átvonulunk a másik szobába! :-)

Mindenki az égegyadta világon azt mondta, hogy még nem szabad! Anyósomról meg nem is beszélve! :-(

4. 328aadd89f (válaszként erre: 2. - 432d0af620)
2011. júl. 25. 09:45
Négyen egy ágyban?:) Ha már az első gyerkőccel elkövették azt a "hibát", hogy maguk közé szoktatták, akkor a másodikkal talán már nem kellene...
3. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. júl. 25. 09:44

A barátnőmék ugyanabban a helyzetben vannak, amibe Ti készültök beelvágni. Pokol minden éjszakájuk. Az újszülött a sírásával a "nagyot" (2,5 éves) is felébreszti és kettő gyereket sokkal nehezebb visszaaltatni. A nagyobbik gyerkőc már leszokott az éjszakai tejcizésről, de most nem lehet megértetni vele, hogy ha a hugica szopizhat, ő miért nem kephat egy kis éjszakai kakaót. Sikeresen "visszaszoktatták" az éjszakai etetésre, nem tudnak nyugodtan pihenni, kialvatlanok, feszültek és még sorolhatnám.

Szerintem érdemes lenne megpróbálni külön szoktatni a gyerkőcöt. Én már a kezdetektől ennek a híve vagyok, persze nem annyira kényelmes, de hosszú távon kifizetődő.

2011. júl. 25. 09:42

És a tesó hogy fog összejönni, ha egy ágyban alszotok?


Amúgy ha nincs más megoldás (Te írtad), akkor ez a megoldás amit írtál. vagy aludjatok 4-en egy ágyban. De miért nem akarod külön szobában altatni a nagyot?

2011. júl. 25. 09:35

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi. A kisfiam 14 hónapos. A mi szobánkban alszik, a mi ágyunkban. Semmi gondunk nincs ezzel. Tervezünk másik babát is, reméljük minél hamarabb összejön. Az a "gondunk", hogy ugye a kisfiamat nem igen lehet még külön szobába rakni. Mindenki azt tanácsolja, hogy szoktassuk külön ágyba, aztán majd, olyan 4-5 éves korban külön szobába lehet szoktatni. Én sem nagyon szeretném még ilyen kis korba átrakni a saját szobájába. Elég nagy ágyunk van, a kiságynak is bent kell maradnia. Azon gondolkodtunk, hogy vannak ezek a gyerek kinyithatós kis kanapék. Azon úgy is elférne, ha nincs kinyitva. Azt a mi ágyunkhoz tolnánk. Három oldalról ugye védve lenne (háttámla+karfák) úgy nem esne le, a negyedik oldalról meg a mi ágyunk lenne. Az ágyunk másik oldalán a kiságy lenne pedig. Hát nem nézne ki valami jól, egy kicsit szűkös is lenne, de másképp nem tudjuk megoldani. A kicsit (majd, ha összejön) meg szintén nem szeretném külön rakni kapásból. Szerintetek milyen megoldás lenne az ideális?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


Heni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook