Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett baba bejelentése nagyszülőknek? fórum

Tervezett baba bejelentése nagyszülőknek? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 20. 19:20

Hoppsz, most figyeltem fel rá, hogy napi szinten beszél anyukájával és a betegségei is ugyanazok.

Hm, így már értem... :S

29. Csipkerózsika (válaszként erre: 28. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 20. 19:12

Egyetértek, kár ekkora "hisztit" csinálni az egészből. A rokoni kapcsolatok erősségétől függően vagy el lehet mondani mindenkinek, vagy ha úgy gondolják, akkor meg ne szóljanak senkinek.

Amúgy ez az egész "babonából nem szólni" dolog butaság szerintem, olyan, mintha már eleve a rosszabbik eshetőségre készülnének. Ha - ne adja Isten - elmenne a baba, miből gondolják, hogy könnyebb feldolgozni, ha más nem tud róla? Szerintem nem lenne könnyebb, sőt az a legrosszabb, mikor a rokonok-ismerősök mit sem sejtve évődnek és kíváncsiskodnak, hogy mikor lesz már... Szóval ez szerintem nem segít semmiben. :S

Amúgy én sem értem, hogy mért kellene egy terhességről már az elejétől annyit beszélni anyukával. Két okból sem. Mért kell annyit és mért pont vele? Ha én felnőtt nő vagyok egy olyan kapcsolatban, ahol gyereket vállalunk, akkor inkább a párommal osztom meg a részleteket, nem mással, elvégre kettőnk közös gyereke lesz, akit várunk. És mért kell már az elejétől annyit beszélni róla, ezt sem értem. Ez szerintem akkor van, ha valaki annyira rágörcsöl az akarásra.

28. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. ápr. 19. 21:07
Legrövidebb mindig az egyenes út. Nem látom be miért kéne titkolózni csak azért mert az első elment.
27. martin3 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. ápr. 19. 20:48

szia! szerintem pont az ilyen dolgok miatt vannak a sértődések, minek görcsölsz ezen?

egy baba megmaradása nem a babonán múlik, hogy mikor mondjuk el, vagy mikor nem!

szerintem nyugodtan elmondhatjátok, hogy mindenki nyugodjon meg, lassan várhatják az unokát, mert rajta vagytok az ügyön. Ha normális a család nem fogják kérdezgetni a 28. napon, hogy na-na sikerült ebben a hónapban? szépen várni fognak, amíg be nem jelentitek...(mármint, ha intelligens nagyszülők vannak). Legalább ők is megnyugodnak, ráadásul ők is felkészülhetnek arra, hogy valóban nagyszülők lesznek lassan.

És én már az elején elmondanám, akár az anyukádnak, akár a férjed az ő anyukájának, hogy hurrá 9 hónap múlva lehet, hogy eljön a nagy nap. HA ez így történik mindenki veletek fog örülni és szurkol, ha meg véletlen elmegy a baba, akkor meg mindenki veletek fog szomorkodni, de többen fognak majd bíztatni, hogy semmi gond, ne add fel. És különben sem kell erre gondolni. HA egy bébi jönni akar, az jön, ha meg elvetél az ember, azt 99%-ban a természet akarta így, valami nem stimmelt volna vele. de gondolj bele, milyen hülye szitu az, hogy pl próbálkoztok és közben mondjuk terhes leszel, elvetélsz, de azért a nagyszülők már csak-csak rákérdeznek, hogy mi a helyzet, erre közlöd, hogy ja volt már egy unoka, csak nem jött össze...az is okot ad a sértődésre, és bármi, amiben nem "nyílt" lapokkal játszol.

DE lehet, hogy azt nem jelenteném be, hogy épp dolgoztok az ügyön, hanem ha összejött, akkor szólnék. akkor viszont az elején már. Úgyis szarul leszel(90% rá az esély) és látni fogják rajtad ezt a változást, pl mindenbe belekóstolsz, kivirulsz, egyszerűen ezt egy nő megérzi, ha a másik terhes..ha kicsit odafigyel rá. PL anyukád rád fog nézni és egyből tudni fogja(ha ennyire jóban vagy vele), majd meglátod.

szerintem kezeld ezt a dolgot lazán és nem lesz semmi gond.

26. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Cessi)
2013. ápr. 19. 20:45
Tulajdonképpen mit szeretnél erről beszélni? Én még mindig nem értem!
25. spinneli (válaszként erre: 15. - Cessi)
2013. ápr. 19. 20:41

De mit?

Hogy dolgoztok a babán?

24. spinneli (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 19. 20:40

jaj, de izé vagy...

:D

23. spinneli (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. ápr. 19. 20:39

Én az elején megmondtam anyukámnak, hisz, ha bármi történik, támogatni tud, vagy így, vagy úgy.

Én mindenképpen elmondanám.


A tervezést szerintem felesleges nagy dobra verni, elég, ha már sikerült, és ezt miért ne tudhatná az anyósod is?

2013. ápr. 19. 20:37
Én csak a negyedik hónapban szereteném bejelenteni, hogy terhes vagyok-de még nem vagyok, csak e témában ez a véleményem. De... hogy lehet ezt eltitkolni olyan elől, akivel bizalmas kapcsolatban vagy, pl. legjobb barátnőd, lelki társad, aki még azt is tudja, hányszor pukizol egy nap, aztán négy hónapig titkolod előtte, vagy akár ugyanilyen viszonyban lévő anyukával? Én nem bírnám, szeretném, de nem tudom, hogy fog menni. Négy hónap nagyon sok idő, pláne így, hogy totál izgatott vagy, meg elvileg boldog, és titkolóznod kell, hogy ne is lássák rajtad. Szóval...picit off, de hogy lehet ilyen sokáig titkolni, nemcsak testileg?
21. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 19. - Cessi)
2013. ápr. 19. 20:37
Talán az az 1-2 percnyi eltérésért nem lesz balhé; vagy egyszerre küldtök sms-t.
20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Cessi)
2013. ápr. 19. 20:29
Hát, ha már magadnak is gyanús vagy, lehet benne valami ;)
19. Cessi (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2013. ápr. 19. 20:28

Nem, nem kötekedsz.

Csak nem szeretném, ha később sértődés lenne belőle, hogy titkolózunk előtte.

Bár lehet, tényleg én reagálom túl. :)

2013. ápr. 19. 20:25
Szerencsés esetben egy fiatal házaspár hetente kétszer-háromszor szeretkezik. Elôbb-utóbb baba a vége.
17. andi6020 (válaszként erre: 13. - Cessi)
2013. ápr. 19. 20:22

Több, mint valószínű, hogy bennem van a hiba, és kötekedni sem szeretnék, de nem értem mi az, amit be kellene jelenteni.

Gondolom azt sem közölted anyósoddal, hogy védekeztek (már ha védekeztetek).

Azt meg csak sejtik, hogy szexeltek, aminek ugye jó esetben gyermekáldás a vége.


Szerintem beszélgess anyukáddal amiről csak szeretnél. :)

16. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Cessi)
2013. ápr. 19. 20:13
Akkor viszont Neked kell tudni, hogy anyukád tud-e titkot tartani. Ha nem igazán, akkor Te egész végig csak idegeskedni fogsz, hogy kiderül-e, hogy anyukád hamarabb tudta!
15. Cessi (válaszként erre: 11. - Living Dead)
2013. ápr. 19. 20:03
Nem azzal van gond, hogy nem tudja titokban tartani, hanem félek, hogy anyósom megsértődik, hogy anyu előbb tudta meg, mint ő. Főleg, ha esetleg később kiderül, hogy hetekkel korábban tudta már.
14. Cessi (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2013. ápr. 19. 20:02

Anyukámnak is hasonló egészségügyi problémáim voltak, mint nekem.

Mivel messze lakik tőlem, csak havonta egyszer találkozunk, ilyenkor jól esik ilyesmiről is beszélgetni.

13. Cessi (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2013. ápr. 19. 20:00

Nem tudják, hogy dolgozunk rajta.

De anyukám szerintem sejti, és jó lenne vele beszélgetni róla.

12. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. ápr. 19. 20:00
Szia! Ugyanígy voltam. Az első babát elvesztettük a 21. héten. Ezek után biztosra mentem. Anyukámmal én is mindent megbeszélek, de mikor összejött, neki is csak a 3. hónap betöltése után mondtam el. Elég volt a saját aggodalmam, az övét már nem bírtam volna el. Másodszor pedig már négy hónapos is bőven elmúltam, mikor megmondtuk. Egy barátnőm tudta, neki öntöttem ki a lelkem, ő biztatott stb. És így volt jó. Mert anyukám sírba tett volna az aggódásával, bár ő értem aggódott jobban, hiszen neki én vagyok a gyereke. :)
2013. ápr. 19. 19:58
Még szép, hogy anyósommal nem beszélgetek a nőgyógyászati problémáimról... másrészt ha édesanyáddal ennyire közvetlen viszonyban vagy, akkor gondolom meg is kérheted rá, hogy kezelje ezt hétpecsétes titokként, a naccsalád előtt akkor jelentitek be, ha már van mit. Felesleges ezt túlbonyolítani.
2013. ápr. 19. 19:57
:D
2013. ápr. 19. 19:57
Mi megmondtuk a két nagymamának már a tervezési fázisban rögtön, 2 hét múlva meg már a pozitív teszttel hívtuk fel őket, valahogy ez így volt nekünk természetes. De te helyzetedben szerintem én megosztanám anyukámmal, és megkérném, hogy tartsa titokban, ha ez a férjednek is oké így (mármint, hogy nem lesz emiatt feszültség köztetek).
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2013. ápr. 19. 19:56
Pl. hogy milyen pózban vagy hogy hányszor sikerült a bodrit leszúrni.
2013. ápr. 19. 19:56
szerintem ez a ti dolgotok.ha már biztos lesz,és letellik a kritikus 3 hónap,ráértek akkor bejelenteni!
6. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Szaturnusz74)
2013. ápr. 19. 19:53
Én azt nem tudom elképzelni, hogy mit lehet arról beszélni, hogy próbáljuk, de...
5. szaturnusz74 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. ápr. 19. 19:51
Szia! Szerintem,ha anyukáddal ilyen bizalmas kapcsolatban vagytok nyugodtan beszélj erről a dologról vele. Létezik anya és lánya között mély beszélgetés,ez legyen a ti titkotok,nem kell róla tudni senkinek. Lelkileg neked is jót tenne.
4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. ápr. 19. 19:48
Vagyis az a gond, hogy anyukád nem tudja a száját tartani?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. ápr. 19. 19:47

Gondolom tudják, hogy "dolgoztok" rajta. Erről nem sok minden bejelenteni való van.

Ha jól értem, nem vagy terhes.

2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. ápr. 19. 19:46
Amíg csak tervezitek, szerintem felesleges erről másoknak beszélni. Legalbbis én már csak babonából sem beszélnék róla. Majd, ha tények lesznek, akkor...
2013. ápr. 19. 19:43

Előre szeretném tisztázni, hogy nem vitát szeretnék indítani, csak tanácsokat várnék.


A férjemmel eldöntöttük, hogy babát szeretnénk. Szülők már néha célozgattak rá, hogy milyen jó lenne egy unoka, főleg anyukám, akinél ez már napi téma.


Viszont a bejelentéssel kapcsolatban gondban vagyok. Anyukámmal nagyon közeli a kapcsolatom, napi szinten beszélünk, és minél többször kerül szóba az unoka, annál több mindent tudunk megbeszélni terhességről, szülésről, és minden ehhez kapcsolódó témáról. Ha ott vagyunk nála, egy kávé mellett órákon át képesek vagyunk erről beszélgetni. Amikor méhszáj fagyasztásom volt, anyu kísért el, és mindig jött velem a dokihoz, mert nagyon sok nőgyógyászati problémám volt.


Anyósommal nem ennyire közeli a viszonyom. Vele valahogy nem tudok ezekről a dolgokról beszélni. Még a nőgyógyászati problémáimról sem tud, sosem került szóba köztünk.


Az elején a férjemmel eldöntöttük, csak a 3-dik hónap után jelentjük be az unokát, mivel korábban már volt egy nem tervezett, és elvesztett kisbabám. Viszont nekem szükségem lenne arra, hogy anyukámmal az elejétől mindent meg tudjak beszélni.


A problémám az, ha most anyunak elárulom, hogy dolgozunk az unokán, és anyósomnak nem, félek sértődés lesz. Ráadásul félek, hogy ezt a babát is elvesztem, ezért addig nem is verném nagy dobra, amíg nem telik le a 3 kritikus hónap.


Ti mit tennétek a helyemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook