Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős babát hagytatok egy napra nagyszülőknél, hogy meglógjatok kicsit kettesben a férjetekkel? fórum

Mennyi idős babát hagytatok egy napra nagyszülőknél, hogy meglógjatok kicsit kettesben a férjetekkel? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. homern
2011. jún. 30. 16:03
Én még sosem hagytam egész napra másra a fiam,17 hónapos most.Pár órára már igen,amikor hivatalos dolgot kellett intéznem,de már akkor is elmúlt 1 éves.(próbáltuk korábban is,8-9 hónapos lehetett.ő jól elvolt,de mi párommal csak róla beszéltünk,nagyon hiányzott nekünk,3 órát voltunk távol és hazaindultunk)
2011. jún. 30. 15:34
Én három hónaposan hagytam anyósomra először, úgy, hogy este megszopiztattam, hagytam ott lefejt tejet, és a hajnali etetésnél már ott voltam. Hosszabb időre csak úgy, hogy fejtem.
2011. jún. 30. 13:24
Én már a pár heteset itt otthagytam a nagyszülőknél.. felneveltek minket, csak tudják mit kell csinálni!!!! Ne izgulj!
31. szabobabo (válaszként erre: 28. - Solmyr)
2011. jún. 30. 13:16
Mi 300km-re lakunk a nagyszülőktől. Én sokszor utazom le hozzájuk, így tudok kikapcsolódni...van ott minden a gyereknek (oda is berendezkedtünk:)
2011. jún. 30. 10:12
Mi egy-egy napra nem hagytuk ott, mert 100 km-re lakunk. Két éves volt, amikor elmentünk három napra a volt főiskolai városomba nosztalgiázni kettesben, akkor hagytuk először a mamáékra, semmi gond nem volt.
2011. jún. 30. 10:10
Hozzám már pár napos korukban is hozták,ha valami sürgős dolog volt:-)Sohasem volt probléma,ha menni akartak,imádtam őket,és most már,hogy nagyok,felnőttek, visszakapom ezerszeresen a szeretetüket.
28. solmyr
2011. jún. 30. 09:52

Mi nem vagyunk szerencsések ilyen tekintetben.


2 fiúnk van, a nagyobbik 3 éves, a kicsi 8 hetes.

Az anyukám 200 km-re lakik tőlünk, de mikor otthon vagyunk bármikor ráhagyhattuk a nagyot bármeddig.

Anyósom 30 percre lakik tőlünk, de ő max. havonta 1x vigyáz/ott a nagyobbra (kb 1,5-2 éves kora óta), de ekkor is csak pár órát. Látszik rajta, hogy nem szívesen vigyáz rá, mindig talál vmi kifogást (takarít, termálba megy stb.) Neki az unokái csak arra jók, hogy mindenkinek mutogassa a fényképeiket és dicsekedhessen velük.

A saját lánya gyerekeivel is így van, pedig ők Németországban laknak és évente max 2x jönnek haza.

27. szabobabo (válaszként erre: 25. - C78ab1a77f)
2011. jún. 30. 09:06

nekem az jött be, hogy reggel, vagy hajnalban fejtem, mikor "jól be volt durranva a cicim".

mi 5 hónapos koráig csináltuk ezt, amikor meg akartunk lógni egy kis időre (vagy fodrászhoz akartam menni...), aztán kiváltottuk a tízórait, majd másfél hónap múlva az uzsit, most meg az ebédet.

Tápszer sose kellett neki, attól ordított, csak a tejcsi! Nem könnyítette meg a dolgomat:D


Amúgy messzire sose mertem elmenni,csak a városon belül "lógtunk", hogy hipp-hopp haza tudjak menni ha van valami:)

2011. jún. 30. 09:00

Mi sokat hagyjuk a nagyira a lányunkat, amikor egy-két hétre hazalátogatunk. van ott is babaszoba, és minden,ami kell...először csak egy-két órára lógtunk meg (amíg csak szopizott, sose volt semmi baja, nem sírt, nem ordított nekik, holott nekünk igen:), szerintem nem baj, ha kicsit más vigyáz rá, utána kap egy feltöltődött anyucit!)

Most, hogy már csak reggel és este van szopi, sokkal tovább tudom rájuk hagyni ( most 8 hónapos).

először szörnyű volt, mert állandóan a telefonomat néztem, meg hazatelefonálgattam, de most már nyugodtan otthagyom a nagyijánál (anyósomra nem merem, de az én szüleimre bármikor!!!)


Egész napra még csak úgy hagytam ott, hogy hazajártam etetni:D

2011. jún. 30. 08:35

És hogy oldjátok meg a tej lefejését? Mert az én babám csak anyatejes, 3 óránként szopik. És ha egy napra ott hagynám, akkor az a probléma, hogy le sem tudnék annyi tejet fejni, a másik pedig, hogy mivel a cicimben folyamatosan termelődne a tej, így az egész napos "meglógásunk" alatt fejnem kéne 3 óránként.

Mikor lesz ez másként?

2011. jún. 30. 08:19
Hümm, a lányom 5 és fél hós lassan, de eddig csak talán 2 órára hagytam ott nála, nem akartam betegek közé vinni, de a kövi szopira otthon is voltam. Meg egyszer elmentünk este kerek 2 órára, 10-től éjfélig, iszonyú érzés volt-nekem. Nem hiszem hogy jó ideig ott hagyom :D 1 év alatt semmiképp. Persze ez függ a gyerek vérmérsékletétől, meg az anyásságtól.
23. Reno77
2011. jún. 30. 08:18
3-4 hónaposan hagytuk elöször ott pár órára, azóta már nagyon sokszor. Volt, hogy egy egész napot ott töltött, mi meg moziztunk, császkáltunk kettesben. De ott még nem aludt a nagyiknál, hamarosan ez is bekövetkezik. Most 11 hónapos.
2011. jún. 30. 08:18
Nagyon nagymamafüggő a dolog,anyura már hagyhattuk,pár hetes korában is,anyósomra viszont még 3 évesen sem....
2011. jún. 30. 08:17
25 hónaposat
2011. jún. 30. 08:16
kórházba :)
2011. jún. 30. 08:16
Én a nagy fiamat hat hónaposan hagytam éjjelre először a nagyinál, aztán szépen fokozatosan egyre többször. Jó is volt így mert körházba kerültem és nem akkor tipródtunk hogy mi lesz vele. Megszokta és szerintem ez így volt jó.
18. Sirga
2011. jún. 30. 08:14
Egész napra? Ha jól emlékszem, 3 éves lehetett ...
2011. jún. 30. 08:13
fél évesen aludt mamánál először, de most 14 hós és visszük, mert kell neki is meg mamának is az együttlét.Semmi gond nincs.Nem sír utánunk nem emleget minket.Mamával tökéletes az összhang :) habár látja is rendszeresen :)
2011. jún. 30. 08:12

Nálunk egészen kicsi, csecsemőkoruktól fogva itt voltak hagyva az ikrek. De nem is jelent manapság sem (7 évesek) gondot, ha hosszabb-rövidebb időre itt vannak hagyva. Szeretnek itt.

Minél későbbre halasztjátok az otthagyást, annál nehezebb lesz a gyereknek... és Nektek is.

15. kevian
2011. jún. 30. 08:11
Lassan két és fél éves a kisfiam. Volt, hogy pár órát vigyázott rá anyucim, mikor nagybevásároltunk vagy dolgunk volt. Ezt már egész pici korától, pár hetes volt először. De úgy, hogy akár egy éjjelt is nélkülünk töltsön el nem tudnám képzelni!
2011. jún. 30. 08:08

Lányom 3,5 éves, fiam 1 éves, még nem hagytam egyik nagyinál se őket.

Igaz a lányomat már simán lehetne, az apai nagyanyját imádja, de mivel ők minden nap dolgoznak, olyan még nem volt, hogy ott tudtam volna hagyni akár csak egy fél napra.

A fiamat ha tudnám se hagyhatnám ott mert nagyon anyás.

Néha már bizony nekem is hiányzik, hogy kettesben legyünk kicsit. Nem tudom mikor lesz erre lehetőségünk, talán jövöre...


Amúgy meg ez teljesen gyerekfüggő, Te látod rajta mennyire alkalmazkodó, el lenne-e nélküled.

2011. jún. 30. 08:08
2.5 éves a fiam. Eddig egy alkalommal volt hat órat a nagyszülőknél. Ez volt a leghosszabb idő. Sose aludt még naluk.
2011. jún. 30. 08:07
én lányom 4 hónapos volt mikor egy hétig minden nap le kellett mennem vidékre főiskolára és kénytelen voltam nagyira hagyni. Sajnos akkor már nem tudtam szoptatni. Nekem sokkal nehezebb volt mint neki, mert ismerte a nagyit, hisz rendszeresen látta
2011. jún. 30. 08:04
A fiam 8 hónapos koráig szopott. Ahogy abbahagyta, le is léptünk 1 hétre :)
2011. jún. 30. 08:03
szerintem 1éves kor alatt ne. kis időre, 1-2 órára rá lehet bízni az egész picit is másra, amikor elkezdtem a hozzátáplálást akkor kicsit több időre is lehet
2011. jún. 30. 08:02
6 hónapos volt a lányom.
2011. jún. 30. 08:01
Sziasztok! Mikor az én lányom kicsi volt sajna nem szopizott csak egy hónapig. Viszont már 9 hónapos korában el vihették a nagyik, mert jó baba volt! Most az egyik barátnőm a három hós babáját otthon hagyta, mert kellett vizsgáznia. Semmi baja nem lett a picinek, jól elvoltak a mamával :) Szerintem ez teljesen gyerek és szülő (meg nagymama) függő!
2011. jún. 30. 08:01

Mi már 6 hetesen hagytuk anyunál, hagytam neki tejcsit.

3 hónaposan aludt először ott.

Van neki egy ugyan olyan szobája mint itthon.

1 éves koráig csak egy egy éjszakra, 1 éves volt mikor elmentünk nyaralni és 5 naapot volt ott.

2011. jún. 30. 08:00
Nekem 4 hónapos volt a lányom, mikor először a maminál aludt, és ezt a szokást a mai napig megtartottuk, minden szombatot ott tölt. Igaz akkor már nem volt tejem, így tudtuk megoldani az ott alvást. Ez egyébként szerintem mindenkinek jót tett, a picur is hozzászokik más emberhez (ez azért jó szerintem, mert ha hirtelen adódik valami fontos dolog, nem akkor kell azon parázni, hogy viseli a gyerkőc a hiányodat) + a párodra is tudtok egy kicsit egymásra figyelni!
5. bf91284513 (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2011. jún. 30. 07:59
az nem semmi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook