Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Termográfia! Ti mit gondoltok erről? Az orvosom elküldött mammográfiára fórum

Termográfia! Ti mit gondoltok erről? Az orvosom elküldött mammográfiára (beszélgetős fórum)


1 2
22. 7529edede9 (válaszként erre: 21. - 7529edede9)
2011. febr. 12. 00:03
Illetve amikor időpontot kell kérni akkor kell mondani,h UH-ra.
21. 7529edede9 (válaszként erre: 18. - Cb82b220ce)
2011. febr. 12. 00:01

A mammográfián csinálják az UH-ot a legtöbb esetben.Az én beutalómon is mindig a mammo van feltüntetve de mikor megyek akkor mondom,h UH-ot kérek.

Kérjél időpontot UH-ra!

20. Katinkaboszi (válaszként erre: 19. - Cb82b220ce)
2011. febr. 11. 23:51

a daganat,mint olyan, egy általános meghatározó gyűjtőnév, ebben benne van a jóindulatú és a rosszindulatú is.


nincs miért idegeskedj :)

magyarra fordítva hangzik csak rosszul :)

elég félreérthető, az biztos, de ez nem azt jelenti, hogy daganatod van, sőt :)

2011. febr. 11. 23:44

A kód amibe besorolt az orvosom a következő:


D4860 Emlő bizonytalan és ismeretlen viselkedésű daganata.... ha ez nem ijesztő akkor nem tudom mi....

2011. febr. 11. 23:41

De most nem értem...

Hívjam fel a korházat időpontért, mondjam, hogy mammográfiára van beutalóm de én UH-t akarok? Bele fognak menni?

17. cb82b220ce (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2011. febr. 11. 23:36
Terhes biztosan nem vagyok. Ez a fájdalom már 1-2 hónapja tart...és megnézte a mellem, más picit a bal mint a jobb. Ha pl felemelem a kezem és nézem tükörbe akkor oldalról látszik, hogy olyan más a bőr, úgy tudnám a legjobban elmagyarázni mintha narancsbőrös lenne.
16. Barát1 (válaszként erre: 13. - Cb82b220ce)
2011. febr. 11. 23:35

Ne idegeskedj, mindig jobb a biztos, most beképzelsz már olyan dolgot is amiről szó sem volt.

Érez a doki valamit, neked fáj a melled, ennyi és nem több. A mammográfián kérheted, hogy először a UH. vizsgálatot csinálják meg, mert ott csinálják azt is. Ne fesd az ördögöt a falra, gondolkozz pozitívan és szerintem menjél el a mammográfiára olyan hamar amilyen hamar csak lehet. Megspórolsz magadnak egy csomó idegeskedést.

15. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - Cb82b220ce)
2011. febr. 11. 23:32

arra még nem gondoltatok az orvosoddal, hogy esetleg terhes is lehetsz?:)


a mell érzékenysége és esetleges növekedése, főleg mert nagy melleid vannak, előfordul, hogy ezért fáj. A tejmirigyek, vannak olyanok, akiknél egészen korán megjelennek :)

nekem is nagyok és bizony néha még a hátam is fájt bele, ultrahangos szakemberhez és ne nőgyógyászhoz menj.


Van még egy javaslatom, naponta nem csinálsz véletlenül olyan mozdulatsort, amitől egy bizonyos részen kötegezettebbé válna, mi több a sűrű ugyanolyan mozdulatoktól fájhat bizony :(

14. 7529edede9 (válaszként erre: 13. - Cb82b220ce)
2011. febr. 11. 23:32

Ne aggódj,tudod mennyi nőnek van ilyen panasza?

Mondjuk ez tudom nem vigasztal és valóban nézesd meg magad de ne mammón.

2011. febr. 11. 23:29
Hát nem tudom, én nagyon aggódom.... :-S
12. 7529edede9 (válaszként erre: 10. - Cb82b220ce)
2011. febr. 11. 23:25
Nem hiszem ,h csinálnak,ahhoz más képesítés kell.Semmi ilyesztő diagnózist nem írt,ő azért mondja ezt neked mert nem ért hozzá és tovább küld szakemberhez.Ha érzett volna vmi gyanús csomót akkor azt írta volna rá a papírodra.
2011. febr. 11. 23:21
Amúgy nagy melleim vannak és többnyire melltartóba egyáltalán nem fájnak, ha meg leveszem úgy érzem leszakadnak és az elmúlt 1 hónapba pedig a bal mellem főleg reggel felkelés után fájt de nagyon. összevissza tapogattam és már egy csomó helyen érzek ezt-azt benne de minden elmozdítható. Persze már a legrosszabbra gondolok.
10. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - 7529edede9)
2011. febr. 11. 23:19

Igen, én is ezeket olvastam róla.

Ultrahangot nőgyógyász is végez?

9. cb82b220ce (válaszként erre: 7. - 7529edede9)
2011. febr. 11. 23:19

Nem lehet, hogy olyat érzett ami miatt ezt gondolja a legjobbnak?

BÁr azért kamut nem lehet beutalóra írni és szerintem amit írt a beutalóra nem annyira borzasztó vagy de?

8. 7529edede9 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2011. febr. 11. 23:18
Én is azt javaslom,h első körben nézesd meg UH-on.Ilyen korban annyira köteges a mirigyállomány,h a mammográfia mit sem ér csak a mellrák kockázatát növeli a sugarzással és az összenyomással,épp pár napja is mondta egy doki a tévében.
7. 7529edede9 (válaszként erre: 5. - Cb82b220ce)
2011. febr. 11. 23:17

Háziorvos,inkább ne az ő véleményére adj.

Nekem 37 évesen sem javasolja a dokim,én félévente járok UH-ra,nekem is nagyon fáj már régóta és tervezem a lézerest csak még nem volt rá pénzem.

2011. febr. 11. 23:16
Szia! Feltétlen menj el kivizsgálásra. Talán az UH a legbiztosabb. Én minden évben elmegyek rákszűrésre, szerencsére még eddig nem volt probléma.
5. cb82b220ce (válaszként erre: 2. - 7529edede9)
2011. febr. 11. 23:11

Nem szeretnék mert sok rosszat hallottam róla.

Beszélek majd azzal a nődokival aki csinálja a hőkamerás vizsgálatot, biztosan tudja mi lenne a legjobb.

Azért elég fura. A háziorvosom azt mondta, hogy hívjam fel a korházat, kérjek időpontot de ha megkérdezik hány éves vagyok és azt mondják kizárt hogy megcsinálják akkor mondjam azt, hogy márpedig kell mert beutalóm van és panaszaim.

4. 5d58fc17fc (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2011. febr. 11. 23:07

Szia!

Szerintem sem rák, annak határozott jelei vannak és az állapotod is rohamosan romlana, vannak a mellben mirigyek, meg mindenféle cucc, ami begyulladhat, lehet, hogy csak egy antibiotikum kúrára van szükséged és kész, ne parázz előre fölöslegesen!

Én csak ennyihez tudok hozzászólni, sajnos az eredeti kérdésedre nem tudok érdemben válaszolni :)

2011. febr. 11. 23:07
A termográfiával max.azt állapítják meg,hogy gyulladás van de hogy mitől azt nem tudod meg.Előrébb nem nagyon jutsz csak idegeskedhetsz.
2. 7529edede9 (válaszként erre: 1. - Cb82b220ce)
2011. febr. 11. 23:05

El ne menj mammográfiára,nem véletlen,h csak 45 év felett küldik a meghívót.

Ha van egy kis pénzed akkor menj el egy lézeres mellvizsgálatra ill. ingyen elmehetsz UH-ra,először ezzel próbálkozz.

2011. febr. 11. 23:02

de nagyon tartok tőle...

Szó szerint ezt írta a beutalóra: A bal emlő állománya kifejezetten köteges, nyomásérzékeny.Körülírt terime nem tapíntható.

Már egy ideje fáj a bal mellem de csak akkor ha nincs rajtam melltartó de akkor sem mindig de menzesztől függetlenül. Éreztem én benne vmit de mégsem csomó, inkább úgy egybe van a szövet.

Az orvosom azt mondta szerinte gyulladás de beutalót adott mammográfiára. Sokat olvastam róla az elmúlt napokba és nagyon nem tetszik...

25 éves vagyok, gyerekem nincs.

Városunkban van egy elismert nőgyógyász aki termográfiát végez, úgy vagyok vele, hogy első körbe inkább azt próbálnám meg.

Persze én már a legrosszabbra gondolok de próbálok pozitív lenni.

Az orvosom azt mondta: 1.a rák nem fáj, 2. lennének külső jelei is.

Ha a nődoki azt mondja mammográfia is oké rendben.

Ti mit gondoltok erről?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook