Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesvitamin - de melyik? fórum

Terhesvitamin - de melyik? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. júl. 26. 17:58

Így ritkán szedek gyógyszert.

Szirup vagy szuszpenziót írnak fel...

Homeopátiás bogyókat...de a gyógyszerrel nem vagyok jóban, mert nem tudom lenyelni.

84. bcb6de9272 (válaszként erre: 82. - Zebra25)
2011. júl. 26. 17:57

Ha az jó és folyékony:)

de a gyógyszeres dolgokat nem tudom lenyelni, csak ha széttöröm:(

83. bcb6de9272 (válaszként erre: 81. - Zebra25)
2011. júl. 26. 17:56

Gratulálok!

Én köszi megvagyok:)

Szedem a vasat,mert kiderült van egy kicsi vashiányom...

Természetesen a házi doki kizárólag receptre írhatta ki.

Véleménye szerint vigyázni kell a vitaminokkal.

Orvosi vélemény nélkül elég rizikós szedni bármit..

82. Zebra25 (válaszként erre: 80. - Bcb6de9272)
2011. júl. 26. 17:55

Ha úgy döntesz, ogy majd szedsz vitamint akkor próbáld ki a hipp natalt.

Teljesen természetes alapanyagú és folyadék és finom:)

2011. júl. 26. 17:54

szia

jól köszi

nemsoká betöltjük a 18. hetet, vagyis a baba méretei alapján lassan a 19. hetet töljük:)))))))))

És úgy néz ki kisfiunk lesz:)

Te?

2011. júl. 26. 17:53

Én nem tudom lenyelni a drazsékat.

Most kell szednem Vasat

és szerencsére kaptam szopogatósat...ezt még megeszem, de hányingerem van ettől is.

Szeptemberig szedem...de kétnaponta veszek be egy rágótablettát.

79. bcb6de9272 (válaszként erre: 77. - Zebra25)
2011. júl. 26. 17:51

Hogy vagy?

Már hanyadik hétben jársz?

78. bcb6de9272 (válaszként erre: 66. - Niki 1)
2011. júl. 26. 17:51
Vitaminra szükség van mindenkor....ez nem terhességtől függ sztem.
2011. júl. 26. 17:49

Ladeevitet szedtem és ezt is szedek ezután is:)

Nem okoz szorulást és könnyű lenyelni, nem öklendezek tőle.

2011. júl. 26. 17:49

Vasat szednék meg folsavat igaz azt így is szedem,mert kell szednem.

Mást nem...ennék változatosan...mást nem tennék, max ha a doki azt mondaná szedjek valamit...de magamtól semmit nem mernék szedni.

Vas

Folsav az kell...vagy C vitamin...

2011. júl. 26. 17:46

Én is dohányzok, de ha babát várnék letenném!

Ennyi a minimum amit tehetek a saját gyermekem egészségéért....olyan nincs, hogy valaki nem tud leszokni főleg mikor állapotos!

74. bcb6de9272 (válaszként erre: 70. - 0b18315731)
2011. júl. 26. 17:45
??????
73. HegPet
2011. júl. 26. 15:15
Én Gravidát szedek 10. hét óta esténként 1et. Mellette MagneB6-ot és semmi mást. Nincs semmi bajom tőle, híztam 8 kg-ot most vagyok 28 hetes, de ez nem a vitamintól van. Terhesség előtt Femibiont szedtem, utána Elevitet, de nekem a Gravida vált be.
2011. júl. 7. 12:27
Ez van:-)
71. pethoevi (válaszként erre: 70. - 0b18315731)
2011. júl. 6. 19:42
jujj ezt rossz volt olvasni...mármint a cigit...:-(((
2011. júl. 6. 18:48

Én nem ismerem,de tesóm a Gravidát szedte és végig cigizte a terhességét,mert nem tudta letenni és a kislánya gyönyörű és egészséges!

Mivel én is bagózok és lehet én sem fogom tudni letenni teljesen én inkább maradok annál,amit ismerek.Mindenkinek más válik be!Szerintem a mai világba akkor is érdemes szedni valamit a terhesség alatt.

2011. júl. 4. 08:11
Sziasztok! Én a Femibiont szedtem és nagyon meg voltam vele elégedve. Nem csinált rosszullétet és szerencsére étvágyat sem. Szerintem minden van benne amire ilyenkor szükség van!
68. 7e4d9dea5c (válaszként erre: 67. - Lia16)
2011. júl. 3. 23:29
Én is pont ezt mondtam az elevitröl hgy mindig éhes voltam töle de én abba hagytam a szedését és csak annyit hiztam amennyit kellett!Én nem szedtem semmi vitamint aztán és mégis lett egy egézséges babám!
67. lia16
2011. júl. 2. 23:14

Sziasztok!

Én 16 hetes leszek kedden és a garvidát szedem az 5. héttől kezdve, mellette c vitamint, folsavat és magnéziumot+B6. Némi omega 3 halolajat is, de azt nem minden nap. Mielőtt terhes lettem előtte is sok vitamint szedtem, így most sem bízom a véletlenre a dolgokat. :-) A garvidával maximálisan elégedett vagyok, semmi panaszom nincsen. Barátnőm az elevittől sokat hízott, mindig éhes volt.

2011. jún. 29. 19:02

Sziasztok!!!!


Én majd Gravidát fogok szedni,mert nővérem is azt szedte és baja sem volt tőle és gyönyörű kislányt szült.

Elevitet én is kipróbáltam,de nekem nem jött be.

65. Drienke (válaszként erre: 64. - 0b18315731)
2011. jún. 28. 14:50
Ártani nem árt, nem csak a babát védi, de az anyukának is jót tesz. A férfi fogadja el a helyzetet, elvégre két ember kell a babához.
64. 0b18315731 (válaszként erre: 61. - Bcb6de9272)
2011. jún. 28. 14:43
Valamiért szerencséjük van.Viszont jobb félni mint megijedni,annyi mindent hallani,nyitotgerinc..én inkább szedem majd,ha birom,biztos ami biztos alapon.A többiben osztom véleményed,viszont a férfiak meg viseljék el az adott nő nyűgjeit,hiszen azért választották maguk mellé...
63. 171925f409 (válaszként erre: 62. - Drienke)
2011. jún. 28. 12:33

Én is így tettem mindig:))

a 12.hétig fogok terhes vitamint szedni hisz sajnos én mindig rosszul voltam a terhesség alatt és a természetes vitamin nem ment csak a víz meg a zsömle:((szóval muszáj lesz tablettában pótolni és ha jól leszek akkor lehet elhagyom és természetes vitamint próbálok majd enni:))

62. Drienke (válaszként erre: 26. - 452c30a45b)
2011. jún. 28. 12:06
Én a próbálkozás alatt csak folsavat szedtem, aztán váltottam femibionra.
2011. jún. 28. 12:06

Most egy kérdés felétek:

A roma nők nem szednek ilyen készítményeket mégis makk egészséges gyermeket szülnek...

Csupán üzlet ennyi...a terhes vitaminok nélkül is születtek babák, és fognak nem hiszem, hogy ez oszt vagy szoroz..

A nő a terhes vitaminokkal betegesen foglalkoznak, már engem zavar...

Szegény férfiak...miket kel elviselniük...

60. bcb6de9272 (válaszként erre: 1. - 452c30a45b)
2011. jún. 28. 12:01

A válaszom az, hogy szerintem elősször körzeti orvostól kérj beutalót laborra!

Mert ha pl nincs vashiányod kár szedni vasat...A terhesség ideje alatt sztem elég ha szedsz pl vasat folsavval és eszel normálisan!

Szerintem a szervezeted ne terheld semmiféle szintetikus cuccal!

Igaz te érzed...de kár ezt túl lihegni...ha meg terhes leszel a dokid fog javasolni neked...

beteges vagy?

Mert ha a szervezeted jó, nem vagy beteges akkor sztem a normális táplálkozás is elegendő, főleg ha fiatal nő vagy!

59. bcb6de9272 (válaszként erre: 44. - 452c30a45b)
2011. jún. 28. 11:55

Orvossal beszéltél arról, hogy miket szedsz?

Én vasat szedek folsavval.

de receptes nekem a dokim azt mondta csaj orvosui utasításra szabad ilyen jellegü dolgokat szedni!

MALTOFER FOL ezt szedem

2011. jún. 28. 11:51

Szerintem a a vitaminok tablettában elég gázosak...szerintem nagyobb a reklámja ezeknek a termékeknek mint amit valójában tudnak.

Voltam vérvételen és kiderült kicsit vérszegény vagyok../persze ennek volt oka, mivel fél éve fogászatra jártam.(/

és kérdeztem a házidokimat mit szedjek?

És azt mondta, hogy a tablettákat nem szabad nyomatni, mert elég károsak..pl máj, gyomor...

és írt ki nekem vasat amit szedek....de meghatározta meddig szedhetem, itt meg látom, hogy sok nő a vasat nyomja magába attól függetlenül, hogy a vasat is túl lehet adagolni, aminek a következménye elég komoly de itt erről sosem ír senki!

nem mondom, hogy ne szedjen senki semmit...de sok nő a reklámnak hódol be mikor vesz egy tablettát.

Megmerem kockáztatni, hogy sok nő orvost sem kérdez meg mit szedjen?

Sztem mielőtt bárki elkezd szedni bármit érdemes egy labor vizsgálatot csináltatni, ésa dokit is kérdezze meg mit javasol...nem pedig laikusként nyomatni mindent, aztán meg áll a nő furán, hogy valami baja van!

Nem vitázni akartam, csak leírtam, hogy itt a fórumon, senki nem ír olyat, hogy a nők menjenek szakemberhez mielőtt bármit elkezdenek szedni!

Mert a reklám vitaminok nem sokat érnek!

ha a vasat annyira lehet szedni szabadon, akkor nekem miért recepteset adott a dokim?

Az én dokim szerint a vitamin készítmények önmagukban kevés olyan dolgot tartalmaznak ami hatásos...


Egy jó tanács mindenkinek:)

CSAK MÓDJÁVAL SZEDJÜNK VITAMIN KÉSZÍTMÉNYEKET!

2011. jún. 28. 11:23

Sziasztok!

Nem értem miért van ennyire túl lihegve ez a téma?

és aki nem akar ilyen izéket szedni?

Akkor annak nem is születik babája?

Már a nők amolyan nyomás alatt vannak...ha nem szedsz ezt, vagy azt , akkor mi lesz??

Nem is szeretek ilyen témákban bele menni, de gondoltam megkérdezem már...ha én nem szedek...akkor mi van?

Beesik az eső?

56. pethoevi (válaszként erre: 28. - Fishyke)
2011. jún. 28. 10:19

hihi,még főzelékben menne is,mert imádom,de ahhoz,h minden vitamin benne maradjon,nyersen kéne enni.:-/

:-DDD

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook