Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Trimeszter terhesvitamin tapasztalatok fórum

Trimeszter terhesvitamin tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2021. nov. 29. 20:42

Sziasztok!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi a Teimeszter 1 vitaminnal kapcsolatban. Kb 3 hónapja szedem. Szept/okt és most is igen érdekesen alakut a ciklusom.. Néhany napot mindig ingadozott egyébkent.

Szóval aug-ban volt egy cisztam a bal petefeszkemben,ezért 50 napos volt a ciklusom és így szept 21én jött meg.Kb 4 napos volt végén barnázással. Majd pár nap kihagyás után barnázás újra és megjött. Gyógyszerrel múlt el. Ráfogtam a cisztára, hogy bezavart. De most ebben a hónapban újra ez a helyzet látszik megismétlődni. Persze nem mondom 1000%ra,hogy a vitamintol van ez, de pl a baratnőm is mesélte, hogy neki is bekavart a ciklusba. Ő abba is hagyta. Más is járt így?

Amúgy a hormonjaim sem tökéletesek, de ilyen kuszaságot nem tapasztaltam még korábban..

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja bármilyen tapasztalatát.:)

2021. okt. 16. 22:17

Sziasztok, érdeklődni szeretnék hogy aki szedi a Trimesztert annak pattanásosabb lett-e a bőre? Nem tudok másra gondolni, nekem soha sem volt semmi bajom a bőrömmel...

Köszi a választ🙏

206. Ananász2 (válaszként erre: 205. - Gykata90)
2021. szept. 10. 08:55

Szia Gykata90!


Én 9 napja szedem ezt a jódmentes trimeszter 1-et.Pajzsmirigy túlműködésem van, emiatt esett most erre a választásom. Tegnapig csak apró szurkalódásokat éreztem a méhem+petevezetékem körül, tegnap délután megjött, azóta úgy érzem leszakad a méhem. Sosem voltak ilyen erős fájdalmaim mensturációnál, plusz nem érzem, hogy éhes vagyok pici hányingerem is van néha. Szültem már érzéstelenítő nélkül, tehát nem vagyok az a rinyálós minden kis fájdalomért,de érzem, hogy ez most nem normális. Gyanitom ha tovább szedem ezt a vitamint úgy fogok járni, ahogy te novemberben. Az 1 éves kisfiammal vagyok itthon ráadásul. Azonnal abbahagyom ennek a szedését.

Melyik orvos tudott neked segíteni?

Én arra gondoltam, hogy a háziorvosomhoz elmegyek 1 labort kérni.

Milyen antibiotikumokat kaptál?

Én még szoptatok is ráadásul. :/

2020. dec. 21. 08:28

Sziasztok!

Két hete szedtem a Trimeszter 1-es jódmentes változatát, amikor november közepén kórházba kerültem brutális alhasi fájdalommal, hányással, hasmenéssel.

Olyan szintű gyulladást okozott valami a szervezetemben, hogy a vérképem az orvos szerint olyan volt, mint akinek durva vérmérgezése van.

Csináltak ct-t, ultrahangot, röntgent, vizsgált nőgyógyász, sebész, mégsem talált senki szervi elváltozást. Három féle antibiotikumot kaptam, két hétig kellett szednem őket.

Kb. másfél hete éreztem azt, hogy végre jól vagyok, ezért újra elkezdtem szedni a Trimesztert, mivel eszembe sem jutott, hogy ez okozhatott volna bármi problémát. De láss csodát öt nap szedés után, ismét előjött ugyanaz a szúró fájdalom a méhemnél.

Okozott valakinél hasonló tüneteket? Létezik, hogy tényleg ez okozza?

Plusz a normális 29 napos ciklusomat is kitolta 37 napra.


Legyen szép napotok!

204. Kicsii2
2020. okt. 4. 20:42
Sziasztok ! Én is elkezdtem szedni és 28/29napos ciklusom kiment 32re és azóta is ennyi plusz van mikor több is tokre be zavart nekem :/ másoknak is be zavart ? És utána vissza állt vagy ez így marad mostmár? Miért tolja ki amikor 28nap elvileg a normális
203. Timi8780 (válaszként erre: 192. - Mayamela)
2020. jún. 22. 06:18

Kedves Mayamela!


Én másfél hónapja szedem nekem is hasonlóak a panaszaim.Mit mondott az orvos Neked? Köszönöm szépen előre is a választ!

202. 71c6d26fe0 (válaszként erre: 201. - Stdlkíra)
2020. jún. 18. 13:13
Szia, nekem nem ilyen gondom volt, de hormonália igen... Több, mint2 évet vátunk a babára, sőt! Majdnem 3at. Most újra várandós vagyok és az 1(!!!!) próbálkozós hónapban összejött. :) Régebben én is mindenféle vitamint és ami létezett próbáltam, de semmi. Ami segített az a barátcserje tea. Nem a kapszula, nem a csepp, hanem a tea. Kb. 1 hétig ittam. Utána ciklus közepén 2-3x együtt voltunk és köv.hónapban pozitív lett a teszt. Szerintem egy próbát megér! Hidd el, tudom milyen az mikor minden próbálkozás után már kezdenél lemondani... És sajnálom, hogy nem hamarabb próbáltam ki ezt gyógynövény teát.
2020. jún. 18. 13:02

Sziasztok!

A párommal babát szeretnénk, voltam több vizsgálaton is,köztük petevezeték átjárhatóságon is ahol volt probléma de átjárhatóvá tették a petevezetékeket. Azóta a menstruaációm is össze vissza jön meg.Ennek 3 hónapja, baba azóta sem lett.🙁

Nagyon sokat olvastam a Trimeszter 1 terhesvitaminról.

Olyan tapasztalatokat szeretnék kérni ,hogy volt-e olyan akinek segített a teherbe esésben?

Köszönöm előre is a válaszokat, tapasztalatokat!😊

200. Panna07 (válaszként erre: 199. - BeBiL)
2020. febr. 26. 09:21
Persze, a vitamin biztos segít valamennyit, ami különösen fontos, az a B vitaminok, D vitamin, E vitamin, Cink, Szelén, Magnézium, Folát (nem Folsav, a Folát az ami mindenképpen tud hasznosulni a szervezetben. Én külön-külön szedtem a vitaminokat, de inkább áttéertem az egységes vitaminra. Ha neked szimpi a Trimeszter, akkor kezd el szedni, biztos vannak, akiknek segített, emellett már lélektani módon is segíthet,hogy teszünk valamit a babaáért.
199. BeBiL (válaszként erre: 198. - Panna07)
2020. febr. 26. 09:10
jelenleg még mindig nincs, nődoki szerint a magas prolaktin szinttől, tsh-m azóta 3, a többi értékem amire rakerdeztel határ értéken belül van, 1 hete szedem a gyógyszert a prolaktinomra, szóval van még ideje lejjebb menni, csak arra gondoltam hogy valamilyen vitaminnal segíteném a babánk útját :)
198. Panna07 (válaszként erre: 197. - BeBiL)
2020. febr. 26. 08:46

Tudom, milyen érzés, férjemből és belőlem is sokat elvett ez a küzdelem, több, mint 2 éve várunk a babára.

Azta, ez durva, hogy azon a helyen a fizetős MRI-re ennyit kell várni. A pécsi diagnosztikai központban meg a szekszárdi Spirit magánrendelőben pár napon belül fogadnak fizetős MRI-re.

A pajzsmirigy és prolaktin gyóygszer jó, pajzsmirigyre én is szedek, de mi a helyzet nálad azóta a peteéréssel, mert azt írtad nem volt jó korábban.

197. BeBiL (válaszként erre: 196. - Panna07)
2020. febr. 26. 08:39

szia, pajzsmirigyre és prolaktinra is szedek gyógyszert, sajna ez a fizetős MR, de még körül nézek, hátha van korábbi időpont, tudom hogy nem csodaszerek, de a sok sikertelenség már nagyon sokat elvett belőlem :(

Köszönöm válaszod!

196. Panna07 (válaszként erre: 195. - BeBiL)
2020. febr. 26. 08:31

Szia! Jó, hogy elküldtek laborra, az 5-ös TSH valóban magas. Bocsi, nem egyértelmű számomra, pajzsmirigy gyógyszert kaptál, vagy a peteérés elősegítésére? FSH, LH értéked mennyi volt? Ezek szintén fontosak. Én Trimesztert nem szedtem, Gal Babavárót szedek. De sajnos ezek a vitaminok nem csodaszerek, a fontos, hogy a teherbeeséshez szükséges dolgok, mint a TSH meg a peteérés rendben legyen.

Fizetős MRI-re nem tudsz elmenni? A júliusi időpont nagyon durva, az még nagyon sokára van.

195. BeBiL
2020. febr. 26. 08:15

Sziasztok,

Remélem működik még az oldal, leírnám a kórelőzményem és tanácsra lenne szükségem.

Tehát 2 éve abbahagytam a fogamzásgátlót, mert megfogalmazódott bennünk hogy babát szeretnénk, a mensim szabálytalanná vált, az orvostól kaptam Norcolut tbl.-t, be is állt a mensi 21 naposra, 7 hónap intenzív próbálkozás után felkerestem egy orvost aki csináltatott labort és kiderült 5 a Tsh-m, és nincs peteérés, el küldött belgyógyászhoz, akitől kaptam gyógyszert rá, a kezelés folyamatban van, viszont ami jobban aggaszt hogy a prolaktin szintem szintén magas,kaptam rá gyógyszert, de elküldött sella MRI-re, júliusra kaptam időpontot.

Megfogalmazódott bennem a Trimeszter szedése, természetesen a jód nélküli formula, tanácsot szeretnék kérni, hogy szerintetek van e esély ilyen értékek mellett a babára a vitamin segítségével? nagyon régóta várunk Rá,

Előre is köszönöm!

194. Alish23
2020. febr. 18. 13:14

Sziasztok köszi, hogy itt lehetek:)

Na szóval PCO-m van és a fogmazás gátlóval leálltam már 2 hónapja

És most kezdtem el szedni a Trimeszter 1.

Kérdésem lenne, hogy ez beállítja a menstruációt?

Illetve nagyon szeretnénk már babát azért is kezdtem el szendi.


Pls Help... :)

Köszii💕

193. Negro85 (válaszként erre: 192. - Mayamela)
2020. febr. 4. 08:24
Szia, én a trimesztert lombik előtt kezdtem szedni kb 6 hónappal méghozzá a jód mentes változatát mert pm túlműködik!Gondoltam feltöltöm a vitamin készletet és hátha segít a petefészek cisztában...a menstruációmat rendbe rakta 22 napról kitolta 28-29re amivel gondom nem is volt. A gondom azzal volt hogy 3 hónapon át nem tudtuk kezdeni mert magas volt az ösztrogénem 200 feletti állandó mell fájdalmak stb...aztán gondoltam egyett és letettem a vitamint..1,5 hónapra rá kezdett csökkeni az ösztrogén szintem...valószínűlegneg tartom hogy a trimeszter húzta fel az értéket! Tavaly ősszel nézték az ösztrogént és akkor tankönyvi volt! De nem volt trimesztert, én úgy gondolom ez nem csak vitamin.
2020. jan. 20. 10:10
Sziasztok , örülök ,hogy rátaláltam erre a fórumra ! Szeretném a tapasztalatomat megosztani veletek . Kb 1 hete kezdtem el a trim 1 et szedni amivel első 1-2 napban semmi baj sem volt. Aztán elég gyakori hasmeném volt ami most is tart ...és az alhasam eddig még sosem.tapasztalt módon fáj . Terhes nem vagyok sajnos , de tény ,hogy mióta elkezdtem ezt szedni elég kellemetlenül vagyok . Legkobban ülésnél fáj az alhasam mintha a fenekem nyomná vagy nem is tudom gondoltam aranyérre ,de sosem volt olyanom . De nem is a hátsó felem.fáj hanem teljesem mintha a méhem fájna ami már megijeszt . És ilyen még ezelőtt nem volt velem. Holnap megyek nőgyógyászhoz ,de szeretném ,ha valaki elmomdaná a tapasztalatait akinek hasonló gondjai lettek ,vannak ettől a vitamintól. Kösuönöm .
191. Angie4
2019. dec. 14. 19:57

tegnap 23:56


Sziasztok. Kérdezném,hogy közületek tapasztalt-e bárki súly gyarapodást a trimeszter szedése alatt? Egy hónapja szedem a trimeszter1-et,nem eszem többet,mint előtte,nem étkezem másképp,mégis elkezdtem hízni. Nem várok babát/bár ez lenne a hízás oka/negatívat teszteltem.....

2019. nov. 22. 19:20
Sziasztok!!valaki probalta mar a trimeszter folatot???
189. Kriza01
2019. okt. 15. 14:32
Sziasztok! Most találtam rá erre a fórumra. Szeretném a tapasztalatomat megosztani veletek a Trimeszterről. 1 éve kezdtem el szedni a Trimeszter 1-et mivel babát terveztünk/tervezünk. 1 hónappal azutan hogy elkezdtem már kimaradt a menstruációm, reményekkel telve vártuk hogy biztos baba lesz. Hát nem lett. Persze hittem benne, biztos segít (egyébként rendszeres ciklusom volt). Nem segített, októbertől juliusig nem volt menstruációm, nem volt peteérésem, a méhem gyakorlatilag alvó uzemmodba kapcsolt. Minden hormonom rendben, minden eredmenyem tökéletes csak a méhem, petefészkek nem működnek. A vitamint szedtem hűségesen meg sem fordult a fejemben hogy az lehet a gond, az orvosnak sem akivel már mindent megvizsgáltu k hogy 25 évesen miert nem működik odabent semmi. Aztan gondoltam egyet es azt mondtam h nem szedem többet... Láss csodat 1 honap mulva megjött a menstruációm, következő hónapban olyan pozitív LH tesztem volt majd leesett a papírról... Szoval azota van menstruációm, van peteeresem, mindenem működik. Azota Gravidat szedek, orvos tanácsára es minden rendben van. 1 év küzdelem utan eljutottunk oda hogy természetes úton lehet babánk hiszen egészséges vagyok. Szóval nekem soha tobbet Trimeszter.(es biztos nem az volt a gond h akkor allt be a ciklus stb mint ahogy a honlapom írták, hiszen ultrahangon is látszott hogy a petefeszkek nem működnek es aztan varatlanul megjavul ha abbahagyom...kötve hiszem). Nem azt mondom h senkinek nem segít, de nem egy csodaszer ezt beláthatjuk es ártani is tud! Remelem segitettem valakinek ezzel! :)
2019. júl. 30. 12:36
TrimEszter 1 vitaminom másfél doboz megmaradt. Szabadulnék tőle baráti áron. Priviben érdeklődőket várok!
2019. júl. 28. 11:21

Sziasztok! Új vagyok itt. Van két fiam, akiket imádok. Most rajta vagyunk 6 hónapja a kis tesón. Sajnos sikertelenül. ☹️

Most 4 napja késik, fáj a cici, és túl vagyok 2 negatív teszten. El vagyok kicsit keseredve, lehet megint nem sikerült? 2 hónapja lassan szedem a Trimeszter 1 vitamint, nem adom fel. Csak már olyan jó lenne.

186. Ágio8405 (válaszként erre: 184. - Mariann623)
2019. jún. 5. 11:49
Drukkolok hogy most minden rendben legyen. Hányadik héten vagy? Trombozis hajlamot nem nézettél az aze gyik leggyakoribb ok korai veteélésre? ha nem érdemes lenne mert ha esetleg az van az késöbb még nagyobb gondot okozhat pedig viszonylag egyszerüen megelözhetö. Magánban nyálbol is nézik 25e ft körül van, de én pl találtam épp akciosan 16-ért amikor aktuális volt. Nehogy ezen múljon.... (MTHFR, Leiden mutácio és protrombin amit néznek)
185. Ágio8405 (válaszként erre: 181. - Adrica1216)
2019. jún. 5. 11:45
igen sajnos sokan járnak igy. érdemes megprobálni a természetes progerszteron krémet. a wmn ciklusbarát krémje nagyon jó. a ciklus második felében kend. van barátcserje krémjük is de azt akkor ajánlott ha nem alapbol magas az lh szinted.
2019. jún. 5. 10:36

Sziasztok!

25 hkm vagyok. Nekem a Trimeszter vitamin vált be eddig a leginkább. Volt 2 vetélésem korábban, akkor az Elevitet szedtem (már a teherbeesések előtt is). Ezek után a védőnő javasolta, hogy kezdjem el a Trimesztert. Szóval nem tudom hogy emiatt, vagy más miatt, de eddig semmi problémám nincs, és a teherbeesés is könnyebben ment, mint a másik terhesvitaminnal.

Jódmenteset csak akkor kell szedni, ha az orvosa külön ezt tanácsolja pajzsmirigy problémák miatt. Egyébként a sima jódos változatot ajánlott szedni.

Én csak ajánlani tudom mindenkinek. :)

2019. jún. 3. 17:36
Sziasztok, ma vásároltam Trimeszter vitamint. Amikor haza értem csak akkor vettem észre hogy jód menteset kaptam. Nekem a pajzsmirígyem jó, sztetek beszedhetem, vagy cseréltessem ki jódoara? K
2019. febr. 27. 22:56
Sziasztok eladó egy doboz trimeszter 4500 oda adom ha kell privátba köszi
2018. máj. 11. 09:48
Sziasztok! Nekem most fog elfogyni az első doboz trimszeterem, babát szeretnénk és kicsit problémás vagyok progeszteron szinten- valamint a mensim is kissé kesze-kusza.. Gondoltam rendbe teszi.. A kérdésem az, hogy lehetséges-e, hogy megzavarja a mensimet ez a vitamin? Gondolok itt arra, hogy most kéne megjönnie 2-3nap múlva de semmi jelét nem látom és nem érzem, teszteltem is de az negtív lett. Másnak is volt ilyen tapasztalata? Köszönöm
180. shoppingmania (válaszként erre: 179. - S.Nikolett80)
2018. ápr. 20. 07:52
Csak nyugtalan voltam, elmentem a dokihoz. Rutascorbin,Duphaston, táppénz. 12 hetig pihi.
179. s.Nikolett80 (válaszként erre: 178. - Shoppingmania)
2018. ápr. 15. 10:55
Ne haragudj, de erre nem adhatok választ. Ezt neked kell eldöntened.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook