Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
451. Bekacomb (válaszként erre: 437. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 12:34
Értettem én.
450. szafaripók (válaszként erre: 449. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 12:30

Gondolom nincs gyereked.

Nem "csak" örömet okoz. De mindegy is...:(

449. bd55e3f068 (válaszként erre: 443. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 12:14

Szerintem nem csak a cérnahang szerezhet örömet az életben.

Én úgy gondolom, hogy a gyerek vállaláshoz kell két szülő, akik megfelelő önismereten alapuló közös elhatározásból vállalják a gyereket minimum elégséges anyagi háttérrel. Mivel nem csak az élet megléte, hanem minősége is számít, ezért bármelyik pont hiányos, én nem vállalnám.

Ettől persze még mindenkinek lelke rajta, úgy szül ahogy akar.


Igen, az élet kioltása bűn, és általában a logikus megfontolás is nehezen írja felül ezt a mélyen bennünk élő érzést, de nem vállalni egy gyereket még mindig jobb, mint rossz körülmények közé szülni.

Persze a

448. 130454e42d (válaszként erre: 447. - Zselice)
2013. márc. 26. 12:09
A saját életedben hozhatsz döntéseket a saját hited szernt. Viszont a te hited mást semmire nem kötelez. Az emrió nem gyerek, ha szerinted az élj e szerint.
447. Zselice
2013. márc. 26. 12:06
Mindenki irkálja, hogy nincs jogunk ítélkezni mások döntéséről. Ha erre nincs jogunk, hogyan lenne jogunk ítélkezni egy másik életről?
446. szafaripók (válaszként erre: 445. - 130454e42d)
2013. márc. 26. 11:51

Nem is szóltam bele. Véleményem van a dologról, annak adtam hangot, mint itt sokan. Ha valaki ír egy cikket, akkor ezt el kell viselni.

Én elfogadom azt is, hogy másként gondolkodnak emberek, nem is fogom odaláncoli magam eléjük, hogy de ne csináld, mert... Viszont egyetértenem nem kell, és szerintem elmondhatom egy fórumon, amit gondolok.

445. 130454e42d (válaszként erre: 443. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 11:49
Mindenki másképp látja. Azé a döntés akié a felelősség, másnak nincs joga beleszólni.
444. Zselice (válaszként erre: 141. - D71ef05a8e)
2013. márc. 26. 11:48
Jó ég, itt a pont... Elég szépen megfogalmaztad.
443. szafaripók (válaszként erre: 442. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 11:46

Ha az első gyerek nem törte derékba, akkor a második se tette volna.

Azért bűn előtérbe helyezni, mert itt egy élet kioltásáról van szó: egy élet vagy a karrier... így már érted?

Én szerettem a munkám, de a "karrierem" sose ölelte át a nyakam, és suttogta a fülembe a kis cérna hangján, hogy "szeetlek Anya..."

442. bd55e3f068 (válaszként erre: 435. - Bugs02)
2013. márc. 26. 11:41
Még mindig nem tiszta, miért akkora bűn a karriert előtérbe helyezni. Nem hiszem, hogy egy gyereknek jó lenne, ha az anyja azzal a tudattal kezelné, hogy derékba tört valamit, tönkretett, útban volt.
441. bd55e3f068 (válaszként erre: 438. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 11:38
Ez jó szöveg volt :D
440. szafaripók (válaszként erre: 439. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 11:30

Igen. Akkor lett volna segítő szándék, ha azt írja le, mennyire félt az egésztől, mennyire rossz érzés volt, de legalább a kórházban ezt nem éreztették vele, mert vannak olyan helyzetek, amikor sajnos ez a kisebbik rossz.

Na, az övé mondjuk pont nem olyan volt...:(

439. mézgapaula (válaszként erre: 428. - 6b006fc769)
2013. márc. 26. 11:27

Segítő szándékkal? Hát nem tudom, fura, hogy egyáltalán leközölnek abortuszt népszerűsítő cikket. Már jó ideje a dohánytermékeket is tilos pl. reklámozni, pedig maga a dohányzás legális.

Vannak dolgok, amiket meg kell élni a maga teljes, akár félelmetes valójában, amiken vívódni kell és amik miatt akár bűntudatot, de legalábbis gyászt, szomorúságot kell érezni és később valahogy fel kell dolgozni.

Ezeken a dolgokon szerintem nem segít senkinek a cikk. Ha valaki csak attól fél, hogy hogyan fognak vele bánni a kórházban, azon megintcsak nem segít, mivel tényleg nem vesznek egy kalap alá egy kollégát és egy vadidegen utca emberét.

438. szafaripók (válaszként erre: 436. - Kukacc)
2013. márc. 26. 11:26

Ilyen velünk is történt!:))

Barátnőm párja buszsofőr (távolsági) - szintén nem volt ülőhely, és bemondta a hangosba, hogy vagy átadja valaki a helyet, vagy ő fogja és a neje vezet, és higgyék el, az senkinek nem jó!:)

Nagy röhögés persze, de lett hely!:)

437. szafaripók (válaszként erre: 433. - Bekacomb)
2013. márc. 26. 11:24

Nem értetted, amit írtam. (Egyébként a 7. hónap közepéig rólam se mondtad volna meg, hogy terhes vagyok-e...)

A lényeg: barátnőm súlyos beteg volt, de nem látszott rajta. Nem pattant fel átadni a helyét (ha felpattan, én ültetem vissza), de sokszor jöttek a hátulról szövegelések, hogy miért nem adja át...

436. Kukacc (válaszként erre: 433. - Bekacomb)
2013. márc. 26. 11:24

8 hónapos kismama voltam, amikor mentem busszal vizsgálatra.

Rengetegen voltak a buszon, se ülőhely, se levegő...

A buszsofőr megszólalt a mikrofonba, hogy addig nem indul el, amíg a kismamának nem adják át a helyet.


Egy csomóan azzal védekeztek, hogy nem látták, hogy kismama is van a buszon :DDDDD


Persze, nagyon jólesik, ha valaki figyel az illemre, de nem várom el. Én ilyen vagyok.

435. Bugs02
2013. márc. 26. 11:22
Engem csak az szomorít el, hogy az ilettő cikk írója a karrierje miatt nem akarta ezt a babát, gondolom, nem az anyagiak miatt....általában a többség, anyagi megfontolásból választja ezt a nehéz döntést.
434. bd55e3f068 (válaszként erre: 422. - 72497ec515)
2013. márc. 26. 11:20

"altatni csak a gyengéket szokták mivel ugye..."ű


Te nagyon nem vagy képben.

433. Bekacomb (válaszként erre: 432. - Szafaripók)
2013. márc. 26. 10:00
Egy terhes kismamára csak ráismernek az emberek, ugyan mááááár! Onnantól kezdve hogy terhes kismamát látok, átadom a helyet, ez evidens. Nincs kifogás, nincs kérdés, nem kezdek el elmélkedni hogy vajon veszélyeztetett-e, stb. De felőlem hasogathatunk szőrszálat is. :-) ;-)
2013. márc. 26. 09:56

Ahogy egy terhes nőről nem mondod meg, hogy veszélyeztetett-e, vagy sem, egy látszólag egészséges embernek is lehet baja.

A barátnőmet folyton b*sztatták okosok, amiért nem adta át a helyét buszon, vonaton, pedig a csajnak olyan betegségei voltak, ami kívülről nem is látszott, de néha azt csodáltam, hogy lábra tud állni...:(

Persze ismerem a facagyerek-effektust is...:(

431. Bekacomb (válaszként erre: 425. - Kukacc)
2013. márc. 26. 09:53
Értem, mire gondolsz. De senkire nincs ráírva, hogy panaszmentes terhessége van, vagy veszélyeztetett. Nem gondolom, hogy ennek ekkora jelentősége volna, minden kismamának és idősnek, stb. rászorulónak jár(na) a segítség, jár(na) az előzékenység, jár(na) az illem! De tisztában vagyok vele, hogy álomvilágban élek. Mégis kinyílik a bioska a zsebemben, mikor bunkók pl. a buszon, és még verik is rá a mellüket. Hiába, manapság a seggfejek számítanak faca gyereknek... Kiemelem, hogy ezeket ne vedd személy szerint magadra, általánosságban reagáltam.
430. Bekacomb (válaszként erre: 417. - Kukacc)
2013. márc. 26. 09:45
Előre bocsátanám, hogy nem kötekedni akarok. De az a véleményem, hogy ha az arra rászorulók meg is kapnák azt a bizonyos kitüntetett figyelmet, akkor nem kéne hogy kiharcolják maguknak. Csak vérmérséklet kérdése, hogy valaki felállít valakit a buszon, mert szeretne leülni pocakosan, vagy inkább hallgat, mert konfliktuskerülő. Ettől én nem tartom bunkónak a kismamát, aki kinyitja a száját, inkább azokat, akiket nem tanított meg az anyukájuk az illemre, vagy arra is lusták hogy felemeljék a seggüket. Persze mindig van, aki túlzásba viszi, és az nem épp szimpátiát vált ki az emberekből.
429. Kukacc (válaszként erre: 427. - Mazsinka)
2013. márc. 26. 09:39
Akkor végül is egyezik a vélemény :) :)
428. 6b006fc769 (válaszként erre: 420. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 09:38

Szerintem az volt a cél, hogy enyhítse az abortusztól való rettegést, ha szükségessé válik.

Ha nem ez volt, akkor igen, provokáció.

Viszont ha provokáció lenne, akkor itt trollkodna a szerző, így inkább arra tippelek, hogy segítő szándékkal íródott.

427. Mazsinka (válaszként erre: 425. - Kukacc)
2013. márc. 26. 09:36

Elég csak egy kicsit visszagörgetnem:


"Pedig van ilyen! Tudom! A család egy nőtagja egyenesen kiköveteli, hogy vele finoman bánjunk, mert terhes! Veszélyeztetett! NA ÉS?"


Egyébként értem én, hogy miről beszélsz, főleg azokra reagáltam, akik írták, hogy rosszul voltak a buszon, majdnem elestek a gyerekkel stb., és még akkor sem történt semmi, az emberek elfordították a fejüket.

426. Kukacc
2013. márc. 26. 09:35

"altatni csak a gyengéket szokták mivel ugye ha elaltatnak sokkal nagyobb az esélye hogy kilukasszák a méh falát "


Úristen, te honnan jöttél? És egyáltalán miről beszélsz? Miért gyengülnek el az izmok? Mi van? :D

425. Kukacc (válaszként erre: 421. - Mazsinka)
2013. márc. 26. 09:33

Olvass vissza, kérlek.

Nem veszélyeztetett terhes kismamákról volt szó, hanem normális, panaszmentes terhességről.

A kettő közt mérföldnyi különbség van.


Igen, az emberek bunkók. Ezt én is tudom, rájöttem.

Jólesett volna, ha 38 hetes kismama létemre átadják a helyet a buszon, de nem vártam el. Nem kötelező.

Ennyi.

Erről beszéltünk, nem másról.


Remélem, most már érthető, mit mire írtunk.

424. 130454e42d (válaszként erre: 422. - 72497ec515)
2013. márc. 26. 09:31

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Ilyen alapon a meddő nők törődjenek bele, a baba nem véletlenül jön.

Altatni pedig nem csak a gyengéket szokták, a méh fala pedig nem reped ki, mivel már rég nem "kaparnak", a vákumnak nincs ilyen hatása.

megint a nettó irigység...

423. mézgapaula (válaszként erre: 422. - 72497ec515)
2013. márc. 26. 09:30

Szia, nem tudom, hol élsz, Magyarországon mindenkit altatnak abortuszhoz is és egészségügyi kürethez is.

Mondjuk szerintem annak is vissztartó ereje lenne, ha nem altatásban csinálnák a műtétet, meg annak is, ha nem bánnának hímes tojásként az arra jelentkező nőkkel...

2013. márc. 26. 09:23
Talán itt a leglényegesebb,hogy te terhességnek vetted,én várandóságnak. Egy életet sosem dobnék el karrierért. Szeretném,hogy egyszer átnézz egy olyan oldalra, ahol meddő nők sokasága éveken keresztül szenvednek egy kisbabáért, sajnos néha sikertelenül. Én is nagyon megküzdöttem a kisfiamért.Tudod nem akarok kegyetlen lenni, de örülhetsz hogy nem történt semmi baj neked ezt tudnod kéne, altatni csak a gyengéket szokták mivel ugye ha elaltatnak sokkal nagyobb az esélye hogy kilukasszák a méh falát mivel elgyengülnek az izmaid. Na mindegy a lényeg itt,hogy életet vettél el ... Mit szólnál ha most tudnád,hogy az édesanyád téged is elvett volna???
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook