Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
361. Carpediem* (válaszként erre: 356. - Kukacc)
2013. márc. 25. 12:11

Na pont az ilyen embereket kerülöm.

És látom nem vagyok ezzel egyedül.

Úgy, hogy innentől kezdeve hozzád nincs több mondandóm.

Jah és igen voltam terhes, veszélyeztetett.

360. jamegabi (válaszként erre: 114. - Li Dzsin)
2013. márc. 25. 12:05
Mint írtam, az én legkisebbem is "megtartott" gyerek, de soha nem fogja látni a szemünkben, hogy bármiben eltér a tesóitól, mert imádjuk. Csodálatos kisgyerek, gyönyörű és kedves. Szerintem jó neki, hogy megszülethetett, boldog élete van és lesz.
359. 41676d7567 (válaszként erre: 356. - Kukacc)
2013. márc. 25. 12:04
Egyébként valószínűleg terhesen sem fogom elvárni a kitüntetett bánásmódot. Én is elég masszív vagyok, nagyon sok mindent kibírok és nem jellemző rám a nyavajgás, ha csak nincs tényleg oka. De nem mondom, hogy rosszul fog esni, ha esetleg valaki átadja a helyét vagy egyéb módon tekintettel lesz rám vagy a babámra. Nem veszekedni akarok, csak annyival más lenne a világ, ha mindenki tekintettel lenne a másikra. Én már annak is átadom a helyem, akin látom, hogy fáradtabb, mint én.
358. 41676d7567 (válaszként erre: 356. - Kukacc)
2013. márc. 25. 12:00

Nem voltam terhes, most úgy tűnik az vagyok. De ezelőtt is így gondolkodtam, így is neveltek.

Egy kismamáról sem tudhatod, hogy van-e baja.

357. 41676d7567 (válaszként erre: 355. - Kukacc)
2013. márc. 25. 11:58

Mint ahogy például az öregség is egy állapot, mégsem tudnék úgy ülni a metrón, hogy mellettem görnyedezik egy öreg néni vagy bácsi. És így vagyok a terhes nőkkel is. Attól, hogy te ilyen erős vagy és masszív, nem tudhatod más hogy érzi magát. Lehet másnak nem olyan könnyű nagy hassal, fájó háttal stb. végig állni. Lehet van, aki veszélyeztetett terhes, ők nyilván nehezebben viselik. Vagy ha egy kanyarnál elesik, vagy valaki ráesik a hasára, megüti erősebben és a babának lesz baja?

Attól, hogy te már szültél és hogy veled tapintatlanok és közönyösek volt az emberek, nem hiszem hogy feljogosít, hogy te is az legyél.

Persze szíved joga. Én minden esetre igyekszem odafigyelni másokra és nem húzom meg a vállam, hogy "úgysem beteg". Mellesleg, ha valaki megáll melletted a buszon, nem feltétlen látod rajta, hogy beteg.

De hogy a témához visszatérve, akkor senki ne üljön le ilyen elven a váróban, mert abortálni egy gyereket szintén nem betegség.

356. Kukacc (válaszként erre: 355. - Kukacc)
2013. márc. 25. 11:56

Lehet, hogy aki bement a nőgyógyra, nem terhes volt és mondjuk méhnyakrák miatt kellett elvégezni nála egy abortuszt... Akkor is több figyelmet kellett volna kapnia a kismamának csak azért, mert pocakja van?

Te gondolom, voltál terhes, egyértelmű.

Gondolom, elvártad a kitüntetett bánásmódot. Ezzel nincs baj.

Veled ellentétben én nem vártam el, mert nem tudhattam sosem, hogy másnak van-e valami baja, betegsége, amiről nem tudok.Én nem beteg voltam, hanem kismama. Most is az vagyok.

355. Kukacc (válaszként erre: 354. - Carpediem*)
2013. márc. 25. 11:53

Voltam terhes és most is az vagyok, köszönöm kérdésed :)


Az első 16 hetet végighánytam, nem volt egyszerű...


Az első terhességemnél 38 hetes kismama létemre nem adták át a buszon a helyet. Teljesen mindegy.


Nem vártam sosem semmiféle megkülönböztetést, miért is tettem volna?????

Ez egy állapot.

354. Carpediem* (válaszként erre: 352. - Kukacc)
2013. márc. 25. 11:50

Ez most komoly ugye, mert viccnek kicsit erős lett volna!

Mi az, hogy nem kell több figyelmet fordítani egy terhes nőre??

voltál te már terhes?? Hm???

miket beszélsz te!

Egyenlő bánásmód???

Pffff,

az tény hogy nem betegség, de nem egyenlően kell kezelni egy állapotos nőt, egy nem állapotossal.

353. 41676d7567 (válaszként erre: 352. - Kukacc)
2013. márc. 25. 11:48
Ugye ez most nem komoly volt, hanem irónikus?
352. Kukacc (válaszként erre: 348. - Mariann65)
2013. márc. 25. 11:45

Igen, valószínúleg ezt akarta mondani, vagy kifejezni.

Csak elfelejti, hogy a terhesség nem betegség, hanem állapot és semmivel sem kell több figyelmet kapnia egy várandósnak, mint egy bármilyen más embernek. :)

Egyenlő bánásmód, vagy miafranc :D

351. Kukacc (válaszként erre: 347. - Bd55e3f068)
2013. márc. 25. 11:44
Vagy kidobni, vagy érzéstelenítés nélkül elvégezni a beavatkozást, esetleg még fel is akasztani... Legalábbis egyesek szerint...
350. bd55e3f068 (válaszként erre: 348. - Mariann65)
2013. márc. 25. 11:03
Az eszkozok adottak, igy az a logikus sorrend. Eloszor vegeztek azokkal, akiket utana szelnek eresztettek, es uta volt hely azoknak, akiknek esetleg bent kell maradni.
349. labnemarika (válaszként erre: 345. - Kukacc)
2013. márc. 25. 11:00
Igazad van.Nem vagyok abortusz ellenes,de ez a cikk nagyon rossz.Ha ki akarta volna magából beszélni a fájdalmát,vagy megírni a tapasztalatait,másképp kellett volna fogalmaznia.Vagy hallgatni mind örökre.
348. mariann65 (válaszként erre: 347. - Bd55e3f068)
2013. márc. 25. 10:51
Szerintem nem úgy gondolta,csak több odfigyelést kívánt a terheseknek!
347. bd55e3f068 (válaszként erre: 344. - Ajtóablak)
2013. márc. 25. 10:48
A fotelt sajnalod attol, aki mutet utan volt? Megis mit kellett volna, kilokni oket az utcara a mutobol?
2013. márc. 25. 10:47

En egy olyan orszagban elek ahol az abortusz illegalis. Naponta talalkozom 15 eves babakocsit tologato tinedzserekkel. Az egyik ismerosomnek 16 eves fia van. O 31 lesz.Honapokkal ezelott az egesz orszagban arrol a fiatal indiai norol cikkeztek akit hagytak az orvosai belehalni a terhessegebe.. Orvos leven konyorgott az eleteert konyorgott hogy vegyek el a gyereket mire a valasz az volt hogy ha abortuszt szeretne akkor masik orszagot kellett volna valasztania..

Nem vagyok abortusz ellenes.. Adodnak az ember eleteben olyan helyzeteket amikor egy terhesseget keptelen megtartani. Mindenkinek a sajat dontese ha el az abortusz torveny adta lehetosegevel. Mindenki mashogyan eli meg az utana levo idoszakot. Van akinek eletre szolo fajdalom van akinek csak egy mutet es nem tobb.Ki tudja mi a jobb.. De meg soha nem tapasztaltam hogy Bamako igy jellemezze az abortuszt hogy "kellemes csalodas"..

Kisse hatborzongato.

345. Kukacc
2013. márc. 25. 10:43

Attól, mert valaki DR., nem esnek hasra előtte sem a kórházban. Ez butaság.


Én ápolónő vagyok, ráadásul annak a kórháznak a szülészetén szültem, ahol dolgozom, de nem kaptam megkülönböztetést, csak annyit, hogy amikor a kolléganőim bementek megnézni a kisfiamat, akkor végre a csecsemősök kihozták, jelzem, addig rám sem nézett senki.


Valóban bicska nyitogató a cikk, de a stílusa miatt, nem a mondanivalója miatt.

Ha a cikkíró úgy érezte, nem szeretné azt a babát, akkor jobb is, hogy nem születik meg, mert lehet, később felelőssé tette volna, ha a karrierje/élete nem úgy alakul, ahogyan várja...


Mindenkinek jogában áll saját maga felől dönteni és mivel a baba a nő méhében van, így sajnos, vagy nem, de róla is dönthet.


Felesleges mindig azzal jönni, hogy hányan vannak, akik szeretnék azt a babát, meg stb... Igen, ez igaz, de nem a cikkíró hibája, ha másnak nem lehet. Ő nem akarta a terhességet, a babát, megszakította, pont. Ő dolga.


Lehet vitatkozni, mikortól számít babának az embrió, lehet vitatkozni arról, mikortól "van lelke", stb, de nem érdemes.

Egyik így, másik úgy gondolja... Nem véletlen lehet hivatalosan a 12. hétig elvetetni.


Nem vagyok sem mellette, sem ellene, de amiatt nem kell támadni, hogy elvetette. A stílusáért lehet, vagy a közönyéért, de amiért elvetette, felesleges, mert jogában állt.

Igen, tudom, senki nem kérdezte a "babát", de akkor is ez a helyzet. Tetszik, vagy nem, jogában állt dönteni, ő döntött.

2013. márc. 25. 10:29

Annó/1985-ben˛/beutalt az orvos a híres-hírhedt váci korházba,mert voltak problémáim a terhesség alatt.Na már most,reggel 7 órakor ott álltunk,vagy 20.an abból 15 abortuszra jött ilyen-olyan ok miatt.

Szépen előrevették őket,mi meg többiek ott ácsorogtunk nagy hassal,mert leülni se lehetett!Még a foteleket is bevitték a kórtermekbe,hogy abban pihenjen pár órát aztán meg haza.Szinte futószalagon csinálták a műtéteket..

343. d71ef05a8e (válaszként erre: 333. - Lara1984)
2013. márc. 25. 10:22
Igazad van, valóban bűzlik némileg az egész. És abban is, hogy nem mindenkinek ugyanaz a fontos az életben.
342. 2900f4761b (válaszként erre: 320. - Komplikáció)
2013. márc. 25. 10:10
Gondolom azért voltak vele kedvesek, meg empatikusak, mert reklámozta, hogy DR. Így persze más bánásmódban részesült, mint más földi halandók. (Persze, ha igaz a cikk)
341. 2900f4761b (válaszként erre: 339. - Labnemarika)
2013. márc. 25. 10:02
Igazad van, bár nem olvastam végig a hozzászólásokat, elmondtál mindent az utolsó 3 mondatodban, amit én is így gondolok. Nehéz volt végigolvasni ezt a cikket (tudom, senki se kényszerített, csak kíváncsi voltam)
340. moon79 (válaszként erre: 339. - Labnemarika)
2013. márc. 25. 09:15
Egyetértek!
2013. márc. 25. 08:53
Ma 4 hete,hogy kivették a méhemet.Van 4 egészséges gyermekem.Egy rossz házasság után van egy szuper párom 2 éve.Terveztünk közös gyereket,akit nagyon vártunk.De csak 1 vetélés lett belőle és méheltavolítás.A nagy gyerekeim nem igen akartak volna kistestvért.De most ,hogy látják mennyire megvisel ez a dolog testileg,lelkileg,azt mondják:anya inkább lett volna egy kis tesó.Én nem ítélkezek,de vidám történetet írni egy abortuszról,szerintem gusztustalan.Mint egy rémes szappan opera,mindenki jó és kedves.A babához ki volt az?Bocsi,de ez a véleményem.És ez a történet nem ide való,ahol sokan szenvednek a babáért.Bárki átvállalta volna tőled.
338. Orwella
2013. márc. 25. 07:39
Szegény gyermeked. Bár jobb Neki nélküled, tényleg nagyon rossz anya lennél.
2013. márc. 25. 06:28
áááááááááááááááááááÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Basszus! Te normális vagy??? Így írni?????????? Szégyeld magad jó mélyen!
2013. márc. 25. 06:26
Szerintem nem is érdemelted volna meg azt a babát. :( Rideg vagy, elutasító, és BÜSZKE MAGADRA!!! GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
335. Lara1984 (válaszként erre: 263. - Cippora)
2013. márc. 25. 04:51
Nem véletlenül...
334. Lara1984 (válaszként erre: 259. - Michelle.r)
2013. márc. 25. 04:48

Egyezek.

(Annyi különbséggel, hogy a fostos macskán megpróbálnék segíteni.) ☺

333. Lara1984 (válaszként erre: 230. - D71ef05a8e)
2013. márc. 25. 04:32

Nézd: ahány ember, annyi értékrend. Neked a baba a fontos, a cikk írójának pedig a karrier. Miért kell megkövezni a másként gondolkodókat, s abban a meggyőződésben élni, hogy, ami egyesek számára jó, az másnak is az kell, hogy legyen? Nem vagyunk egyformák, szerencsére.


A cikk kapcsán nem áll szándékomban összevitatkozni sem veled, sem mással, már csak azért sem, mert véleményem szerint erősen bűzlik valami a cikk és írója körül, emiatt kezdi hitelét veszteni a történet, s ennek következményeképp az érdeklödésem is megcsappant a "sztori" iránt.

Felettébb gyanút keltő ugyanis, hogy "doktornő" teljes hoxás aktivitása két hétre & egyetlen, a több szempontból is provokatív cikkre terjed ki mindössze. Se kommentek, semmi...

Provokatív, mert élete nagyon kellemes eseményének nevezi az abortuszt. Fekete humor...

Provokatív azért is, mert hangsúlyozza, hogy szakmabeliként kivételes bánásmódban részesítették.

Korábban írta itt egy fórumozó, hogy véleménye szerint a cikk "teszt", és mi, akik reagálunk rá, vagyunk a labornyuszik. Nincs rá bizonyítékom (nem is lehet), hogy ez így van, de nem zárom ki annak lehetőségét, hogy ez valóban egy fiktív történet. Ha az, akkor meg nincs is miről beszélni...

332. szila5 (válaszként erre: 1. - Doktornő)
2013. márc. 25. 02:37

Számomra is nyers, dühítő és undorító volt a cikked, tartalmilag és a stílusát illetően is.

Ok, hogy az ab. mellett döntöttél, magánügyed, de így kiteregetni??? Mintha misem történt volna. Ennyire érzelemmentesen, sőt, büszkén.


Valóban gyanús a cikk, hogy csak polgárpukkasztás miatt született. Hát... bejött. :(

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook