Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta kicsit másként, zöldséggel és minden mással. fórum

Diéta kicsit másként, zöldséggel és minden mással. (beszélgetős fórum)


2010. szept. 8. 13:05

Köszi a tanácsokat. Igyekszem én! A jövő évtől talán több időm lesz foglalkozni magammal.

Különben is októbertől ismét indul a torna, ez jó. Ösztönzöm magamat, hogy felüljek a szobabrinyóra is. Ez nem mindig sikerül.


Majd jövök, mert a dolgozóból csak ennyit merek írni.

Pusszantás

15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Netanya)
2010. szept. 7. 19:32
Próbálj ne kúraszerűen fogyni, hanem te is életmódváltással! Akkor olyan könnyen nem is szedi vissza az ember a kilókat. Vagy ha vmennyi mégis visszajön, akkor sem annyi, mint a kúrák után, ha visszaáll az ember a régi megszokottra, ami valójában az elhízást is okozta!
2010. szept. 7. 19:20

Sziasztok!


Jó kis csapatot kellene összehozni. Én már csináltam egyszer egy 90 napost. 12 kiló ment le. 5 kilót szedtem vissza. Most szeretnék egy jó adagot leadni, mert a nyáron elszaladt velem a ló.

Ír valaki nekem?

13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - Nőci1)
2010. szept. 6. 16:14

Hidd el, tudom, milyen nehéz az átállás! Hosszú éveken át ettünk, éltünk úgy, ahogy. Aztán, amikor az ember rádöbben, h így nem megy tovább, akkkor mindig azonnal, gyorsan, drasztikusan akar változtatni, és ami a pláne, hogy mindenen egyszerre!!!!! Aki próbálta már, az tudja, h így nem megy. Adj magadnak több időt! Kell idő a szervezetnek is, hogy ráálljon az új életmódra. Pont ezért ne azonnal akarj mindent, hanem lépésenként változtass! Ha már 1 vmire ráállt a szervezeted, akkor vezess be újabb dolgot az életedbe, vagy változtass egy régi rossz dolgon! Így sokkal könyebb lesz!

Nekem pld. nagyon hosszú idő volt, amíg ki tudtam iktatni a cukrot az étrendemből! Szó szerint évek kellettek hozzá! Imádom a teát, és télen képes vagyok literszámra inni naponta (persze csak gyenge verziót). Heti szinten így min. 1 kg cukrot elhasználtam csak teába.... Mikor elkezdtem az édesítő használatát, borzalmasan hiányzott a cukor íze a teámból. Aztán kiegyeztem magammal, és miután rájöttem, h drasztikusan nem vonhatom meg magamtól a cukros tea ízét, akkor kompromisszumot kötöttem magammal, és elkezdtem felesben ízesíteni cukorral, és édesítővel a teámat, majd szépen fokozatosan csökkentettem a cukor mennyiségét, és végül kiváltottam teljesen édesítővel. Ma pedig már teljesen kiiktattam a cukrot a teljes háztartásomból. De ehhez kb. 2 év kellett, h teljesen lenullázzam a cukor fogyasztást. 1-1 csokit, ha megkívánom, én is megeszek. Vagy update pudingot eszek, ha édesség hiányom van,vagy update somlóit, vagy, amit nagyon szeretek, de az sajna cukros a Sport szelet. De ezt az 1et nem adom fel :))))

A tk kenyérre, pékárúra nem nehéz átállni.

Légy kreatív a konyhában, és ne sajnáld az időt a kísérletezéstől! Fantasztikus ízeket lehet kihozni ételekből mégha diétás kaját is csinálsz!

Én, az említett cukkinit pld. fognám, felkarikáznám, a paradicsomot a hagymával + fokhagymával összerottyamtanám + só, bors, jénaiba mehetnek a cukkíni karikák, aztán nyakonönteném a paradicsomos, hagymás öntettel, fólia alatt összepárolnám, majd sajttal jól megszórnám, és így összesütném. Sztem finom lehet. Szóval, ilyesmiket lehet kreatívkodni. :)

12. Nőci1 (válaszként erre: 6. - C1e9612cd3)
2010. szept. 3. 21:58
Nagyon drága vagy ennyit segítettél nekem,átgondolom és nehezen ,de át kell állni,hisz az én érdekem,elhízott ember sokkal hamarabb hal meg :-((
11. Nőci1 (válaszként erre: 5. - Mamcili)
2010. szept. 3. 21:57
Hát nem semmik vagytok,de nekem ha van egy cukkinim és párszem paradicsom és hagyma nem jut az eszembe semmi. Ja ezeket előre lehet gyártani,mert nem tudok minden nap főzni!
10. Nőci1 (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2010. szept. 3. 21:55
Nagyszerű olyan könnyűnek tűnik,de hidd el nem az:-))
9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - C1e9612cd3)
2010. szept. 3. 00:15

na még vmi!

Tízóraira, uzsira bátran egyél gyümölcsöt! És ha ráéhezel, akkor sütit 1 szeletet, vagy 1 kis csokit! Ne vonj meg drasztikusan magadtól semmit, mert nagy árat fogsz érte fizetni, ha így teszel! Életmód váltásról beszélünk jelen esetben, nem pedig önkínzásról! Ha annak ellenére, h kívánod, se eszel ilyesmit soha, csak mert épp fogyi van (ráadásul te nem fogyóKÚRÁzni akarsz, hanem életmódváltással fogyni!!!! Nagy külömbség!!!), csak kiéhezteted a szervezeted, és a vége a bezabálás lesz!!!!! Sajna tapasztalat.... (és nem csak saját)

Én pld., ha megkívánom, még a mekibe is bemegyek megenni 1 sajtburgert! Csak éppen nem menüt eszek, hanem 1 db burgert+ kertész salit!!!! A tipikus íz megvan az 1 szendviccsel, és a hozzá vett salival bőven elég nekem. Viszont így már kicsit más a fekvése, mintha sültkrumplival és cukros lötyivel enném :) Nem kevés kalóriát, és CH-t spórolok, miközben azért csak kielégítem az ízérzőbimbóimat, és az agyamat :)))

8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - C1e9612cd3)
2010. szept. 2. 23:59

ja, meg sajtot is, csak abból is inkább a soványakat kell előnyben részesíteni, és lehetőleg reggelire, max. keveset ebédre.

És ami kimaradt még, pedig nagyon fontos, az a mozgás, a sport!!!!! Heti 3x bőven elég eleinte, csak legyen!

7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Kisj)
2010. szept. 2. 23:57
tejfölt is lehet enni! Miért ne lehetne fogyi alatt?! Jó sok fehérje van benne, ami még jól is jön!!! Csak lehetőleg 12%-ost egyél!
6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2010. szept. 2. 23:55

Ami tuti!

Kenyeret csak teljes kiörlésűt szabad enni! (nem barnát(!), mert az sok esetben csak malátával színezett fehérkenyér, és semmit nem ér! Olyat vegyél, amire rá van írva, h teljes kiörlésűlisztből készült! És szintén vigyázz! Mert van, amire azt írják, h tk liszttel készült, de az se jó, mert annak csak bizonyos %-a a tk liszt!!!!!) Ez biztosítani fogja neked, h a vércukor szinted ne olyan legyen, mint a hullámvasút, hanem valamelyest állíndó! Így kiküszöbölhető a farkaséhség is! Én a Dm-ben szoktam venni tk bio tésztát is, és magamnak tésztaételt ebből csinálok! Levesbe Norbi tésztát teszek. Drágának tűnik elsőre, viszont 1 zacsi tészta jópár alkalomra elég, főleg, ha csak magadnak főzöl vele levest!

Leveseket, főzelékeket, saláta önteteket (amibe kell) édesítővel (Süssina jó főzéshez is, és nem a legdrágább) ízesítek. Ki lehet tapasztalni, h mennyi kell adott ételbe ahhoz, h harmónikus ízt kapj!

A répacukrot is felejtsd el! Én már venni se veszek évek óta. Ha jól kiszámolnád, hogy napi szinten külömböző dolgokkal (gyümi joghurt, üdítő, stb.) mekkora adag répacukrot viszel be, megdöbbennél! Szerény számításom szerint, közel 1 kg is lehet.

Részesítsd előnyben az ásványvizet, és a zöldteát! És napi 2 litert igyál minimum!!!!

Persze arra se árt figyelni, hogy a mesterséges édesítőkkel se árt csínján bánni!

Egyél naponta többször, kis adagokat! És inkább fehérjéből legyen több, mint szénhidrátból! (ha szénhidrát központú a táplálkozásod, automatikusan belassul az anyagcsere!!!)

A reggeli minden esetben legyen meg 1-2órán belül ébredés után!!! Fontos a reggeli, mert az ébreszti az anyagcserét!

A tojásos lecsó pld. alig tartalmaz kcal-t, viszont laktató, rost, és fehérjedús is!

Párolt zöldség is tuti jó, én szoktam olyat is, h kevés rizzsel elkeverem, és így mehet köretnek husi mellé. Ha nincs pároló edényed, vegyél rozsdamentes gyümölcsmosó tálat, abba tedd a zöldségeket,fűszerezd finoman, ezt tedd rá egy vízzel töltött fazékra, fedd le, és kezdődhet a párolás!

Vacsira már csak salit egyél husival, vagy pld. mozzarella paradicsommal, stb. Tehát vacsira szinte csak fehérjét, de azt is lefekvés előtt min. 2 órával (2 óra a gyomor kiürülésének időtartama!). Így nem éhesen fexel le, és nem leszel álmatlan, vagy rossz alvó.

Salátaöntetnek én pld. natúr joghurtot szoktam használni, amit elkeverek fűszerekkel, és kész. Nagy favorit nálam a fokhagymával+ sóval elkevert joghurt. De szeretem azt is, ha csak citromlével csepegtetem le a salátámat, vagy balzsamecettel. A ruccolás salikhoz sztem kifejezetten illik a balzsamecet.

Ha szereted, akkor gombát is iktass be minnél többet az étrendedbe! Magas a fehérje tartalma, alacsony a kcal benne, viszont laktat, finom, és ráadásul a kitin mennyisége miatt nem is igazán tudjuk emészteni, ezért csak töredéke szívódik fel :)

Használj a habarásokhoz, rántásokhoz is tk lisztet, vagy zabpehely lisztet (ennek alacsonyabb a CH tartalma, mint a hagyományos lisztnek!)! És próbálj meg minnél kevesebb zsiradékot használni a főzéshez, sütéshez!

Azzal sincs gond, ha krumplit eszel köretnek ebédre! Csak akkor lehetőleg ne sültkrumpli legyen, és csak fele akkora adagot egyél meg belőle, mint eddig tetted, a másikfelét pedig helyettesítsd paradicsomsalival mondjuk!

Apró trükkök, de érdemes kipróbálni őket :)

Ha eszembe jut még vmi, akkor majd megírom. Most ennyi. És sok sikert!

5. mamcili (válaszként erre: 4. - Kisj)
2010. szept. 2. 23:23

ebben igazad van de minden hizlal,

csak a mérték a lényeg.


20 kiló minusszal már írhatok ilyet :)


és tényleg számít az, hogy miből mennyit használunk.

a kalóriatáblázat ténylegesen rengeteg segítséget hoz...


rutin meg kb. egy hónap alatt megvan...

kivétel ha folyton kísérletezel új ételeket készítesz, mert minden új ételt újra ki kell számítani.

De egy idő után már az sem okoz gondot

én még tejbegrízt is ettem, sőt tortát a cukiban :)

4. kisj
2010. szept. 2. 21:59

A rizsben sok a kalória, csak nagyon keveset lehet enni belőle.

A tejföl meg az olajos majozézes cuccok egyenesen tilosak.

A sajt meg szintén csak mértékkel fogyasztható, mert ennek is magas a kalória értéke.

3. kisj
2010. szept. 2. 21:49

Legjobban akkor jársz, ha teljes komolysággal elhatározod magad. Beszerzel egy konyhai mérleget, kalóriatáblázatot, recepteket keresel könyvekben, vagy akár a neten és leülsz papírral és tollal a kezedben és megtervezed az étrendet. Ja és meghatározod a megehető kalóriák mennyiségét. (Az 1200-1300 kalória általában mindenkinek jó szokott lenni.)

Ha ez megvan, akkor már nem marad más, csak az, hogy be is tatsd.

A praktikák, és egyéb turpisságok azok csak a gyakorlat megszerzése után lesznek a birtokodban.

Sajnálom, de én más utat nem ismerek.

2. mamcili (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2010. szept. 2. 21:29

Bármilyen tetszőleges kombinációban


apróra vágott zöldségféleség


párolva rizzsel


tojással akár főzve,

akár rántottában (ropogósra) párolva


sajttal, sonkával, virslivel, grillezett apróra vágott hússal,


kefirrel, tejföllel, joghurttal, olajos, majonézes(fele tejföl)

tetszőlegesen fűszeres öntettel


ezeket nagyon szeretem


főzelékek kevés vízzel párolva minimális habarással húsféle és tojásfeltéttel

2010. szept. 2. 21:21
Rá kell jönnöm,nincs csodaszer le kell fogyni,de életmód változással. Sajnos én nem ismerek ,finom ételeket ami gyorsan ,elkészíthető és finom is. A magvakat ,zöldségeket nem tudom elkészíteni,csak párolva és grillezve ismerem ,de nem tudom ,mit mivel érdemes társítani. Ha tud valaki jó recepteket ,praktikát jó lenne megírná,hisz talán megmutatná nekem (nekünk) egy új életformát.Ha azt írnád vegyek szakácskönyvet,köszi nem,én arra vagyok kíváncsi mi a jó a zöldekben és a praktikákra,mit gondoltok róla,mennyi idő elkészíteni stb.... Kinek mi vált be stb.. Rajta aki szeretne írjon és csatlakozzon,jó lenne decemberig 10.kg-tól megszabadulni :-))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook