Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
571. 130454e42d (válaszként erre: 568. - Megi04)
2013. márc. 26. 16:02

Én a lányomnak kimondottam szóltam, ha ezt vetítik ne nézze meg, a tanároknak is szóltam. Hazugságot ne nézzen, főleg kamaszként. A film hatásvadász, nem kicsit, szerencsére ma már nem vetítik iskolákbban.

Tudom, egy valódi, átlagos abortuszról készült film nem lenne ilyen hatásos.

570. DDD. (válaszként erre: 558. - 2ac8ed4feb)
2013. márc. 26. 16:01
Nahat, az epp az ilyen hasonlo kotozkodoekre ertettem nehany mondatomat. Remelem, szebb lett a napod tole! :D
569. bd55e3f068 (válaszként erre: 560. - Bugs02)
2013. márc. 26. 16:00
Szerintem meg mindenki csak a magáéval verje a csalánt. Ha a pár úgy érzi, hogy saját családod szeretnének, akkor azt a saját erejükre alapozzák. Ha meg akkor nem tudják vállalni azt a gyereket önerőből, akkor ne mást hibáztassanak, lássák be, hogy ők jártak pórul rosszkor, és ez az ő felelősségük.
568. megi04 (válaszként erre: 546. - Mazsinka)
2013. márc. 26. 15:59

:DDDD Kérlek ne haragudj,de ezen hangosan röhögtem...Nem gúnyból!!!!!!!! Hanem mert eszembe jutott,hogy ezzel az erővel,"köpjük le" mindazokat,akik ki merik írni nyilvánosan,hogy homárt vacsoráztak,amikor mondjuk nekem csak zsíroskenyérre telik!

Igenis,látni kellene mindenkinek a filmet,hogy nagyobb felelősséggel szerelmeskedjen.

Tudom,tudom,védekeztek,és lám mégis...MINDEGYIK fogamzás gátlóra oda van írva,hogy nem 100%os!

Tehát vagy védekezzen "dupla fedezékkel" a delikvens,vagy ne ríjjon,hogy "Bajban" van.Ami,általában (NEM MINDIG!!!!!!!!!) kiderül,hogy nem is lenne akkora baj,de hát a karrier...meg hát már van 2..(3,4..)Bakker! Ha van már egy egész fészek alja,köttesd el magad!(vagy a párod)És akkor már csak a karrier marad..(Tisztelet a kivételnek!)Na most akinek meg a karrier fontosabb,mint a gyereke..Hát reménykedjünk benne,csoroszlya korában,rettenetesen több boldogségot okoz majd neki,a felhalmozott pénze,mint+2 ölelő kar...:)

Hangsúlyozom:EZ CSAK,ÉS KIZÁRÓLAG AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!!:)

567. Bugs02 (válaszként erre: 561. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 15:59

Az a valki most élvezi, hogy ennyit beszélgettünk a cikke kapcsán:)

Nekem van egy olyan gyanúm, hogy ezt talán egy pasi írta....mert egy nő ettől sokkal érzelmesebb, ez a cikk tárgyilagos és érzéketlen...

566. Mazsinka (válaszként erre: 560. - Bugs02)
2013. márc. 26. 15:58
Amerikát kár felhozni. Nézek egy műsort, anyukának van négy vagy öt lánya más apáktól, a legidősebb 17, épp terhes, párja nincs. Az anyuka 32 éves, tehát 15 évesen szült. Van férje, és szép házuk, jó kocsijuk, csak a pasi dolgozik valami proli helyen, mégis jól élnek, pedig hányan vannak, és milyen hülyék! Nem izgatják magukat a szaporodáson, na!
565. DDD. (válaszként erre: 556. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 15:58
Ugy erzem, benned valamiert sok a banat,keseruseg,boldogtalansag,es nem vagy empatikus. Szerintem bolcsebb dolog lenne a nezeteidet es a hozzaallasodat fejleszteni, nem masoknak olyan tanacsokat adni, amit esetleg irigysegbol irsz, vagy iteletbol.. Mert bar nem tudom, hogy van-e gyereked, es voltal-e valaha terhes, vagy volt-e abortuszod, de az erezheto, valami nem kerek, mert folyton tamadolag lepsz, holott azt sem tudod, ki, miert /!!!/ es hogyan vedekezik.. Ha neked veletlenul nem jon ossze a baba /nem tudom a korulmenyeidet, csak feltetelezem/, ne masokra vetitsd ki ezt,mert nem masok tehetnek errol- ez meg az en keresem. Koszonom tanacsodat, talan a parommal ketten eldontjuk, hogyan is vedekezzunk majd a jovoben!
2013. márc. 26. 15:57

Diszkrimináció!

Az egyik abortuszossal úgy bánnak, mint valami ronggyal, a másikat meg körülnyalják.

A lényeg a lényeg, a körítés másodlagos.

563. 731e5b9ffb (válaszként erre: 520. - Krisz42)
2013. márc. 26. 15:57
Úgy látszik, neked nem esett le, hogy ez egy szakállas vicc volt. Ezért is tettem mosolyjelet a végére.
562. Bugs02 (válaszként erre: 559. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 15:57

Én nem vagyok anya.

de én azt gondolom, hogy ha nekem lesz egy lányom, aki netán ebbe a helyzetbe fog kerülni, én mellette állnék, még ha mindenki otthagyná én akkor is kiállnék mellette.

Egy szülőtől ez elvárható, hogy ha bajban van a gyermeke ott legyen mellette!

Én ezt így látom, érdekes, hogy sok ilyen esetről olvastam hallottam és az anya ott volt...

561. mézgapaula (válaszként erre: 493. - Bugs02)
2013. márc. 26. 15:57
Igen, ezért teljesen hiteltelen számomra is ez a cikk és meg vagyok róla győződve, hogy provokáció.
560. Bugs02 (válaszként erre: 544. - Bd55e3f068)
2013. márc. 26. 15:52

Egyet akkor szögezzünk le, mielőtt már vitába szállnánk egymással:


Adott egy pár, akár házasok, akár nem.

Együtt vannak...aztán egyszer megtörténik egy baleset..a nő terhes lesz.

Egyenlőre csak ő tudja, aztán elmondja a párjának...két variáció van, vagy akarja apuka, vagy sem..

Vagy a férfi azut mondja...nem tudom, nincs munkám, szüleimmel élek..ők tartanak el.stb stb stb..

Eddig remélem világosan ecseteltem, aztán a nő elmegy orvoshoz, ott megerősítik, hogy valóban állapotos a nő.

Ekkor jön a család, mind két fél részéről!

Mert úgy vélem 50-505 úgy felelő sa férfi mint a nő,csak azt akarom felvázolni, hogy egy szűk kis környzetben sok felelőse van a dolognak...nagyon sok...lehet itt pmapogni, hogy felelőtlen stb...jó persze ahol már egy család van, férj stb ott sztem más a helyzet...de én fiatalokról beszélek...mint én voltam anno...amikor nincs lakás, nincs egzisztencia stb...igenis mindkét család részéről elvárhat volna, hogy álljon a gyereke mellett, akár fia van, akár lánya.

ezzel csak vázolni akartam, hogy a környzet is igen felelős, azért, hogy ennyi terhességmegszakítás történik!

Szoktam nézni a tini mamikat...Amerika az egy más világ...ott külön team van arra, ha egy fiatal ilyen helyzetbe kerül..a leguts lépés csak az abortusz...itt meg ha elmondod a családbnak mi van, mit mondanak, menj vetesd el...nem is akarnak beszélni róla..mert ugye, ami nincs az nem fáj...

559. bd55e3f068 (válaszként erre: 548. - Bugs02)
2013. márc. 26. 15:52
Szerintem anyaként az a helyes hozzáállás, ha megondja, hogy a ti (te) goldotok, mert a ti gyereketek, és reálisan megmondja, hogyha hozzájárul anyagilag vagy más segítségben. Az utóbbinak örülni kell, ha felajánlják, de elvárni nem lehet.
558. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 551. - DDD.)
2013. márc. 26. 15:51
Azt írtam,hogy magamra vettem?Értelmiségi:D
557. 130454e42d (válaszként erre: 550. - Megi04)
2013. márc. 26. 15:51
Félreérthetően írtam, bocs. Tehát, ha szerinted az abortusz bűn, akkor ne tedd. De ettől még másnak nem tilthatod meg.
556. mézgapaula (válaszként erre: 545. - DDD.)
2013. márc. 26. 15:51

Értem, nincs több kérdésem:-(

Csak annyit, hogy akkor a jövőben kérlek másképp védekezz!

555. DDD. (válaszként erre: 539. - Megi04)
2013. márc. 26. 15:48
Nem dicsekszem. 6 heten vagyok, es sejtheto a petezsak /tehat nem bizonyitott/, es szivhang sincs igy.. A 3 gyermekemnel ilyenkor mar volt..
554. Krisz42 (válaszként erre: 548. - Bugs02)
2013. márc. 26. 15:48
Nekem 14évesen,mikor kíváncsiságból feltettem anyukámnak a kérdést,mit csinâlna,ha terhes lennék,azt vâlaszolta,nem örülne,de mindenben segítene.Nagyon jól esett,h ezt mondta.Bár apám lehet,h agyoncsapott volna.
553. DDD. (válaszként erre: 546. - Mazsinka)
2013. márc. 26. 15:46
koszonom. Az ilyen hozzaszolasok miatt irtam a forumtemamat. Mert nem mindenki forgatja azt a bizonyos kest a szivemben, hanem megprobal 1 szoval is segiteni, meg, ha nem is ert egyet.
552. megi04 (válaszként erre: 548. - Bugs02)
2013. márc. 26. 15:45
Ez így igaz!
551. DDD. (válaszként erre: 538. - 2ac8ed4feb)
2013. márc. 26. 15:43
Nem irtam ilyet, ezt csak te veszed magadra. Mi sem elunk jo korulmenyek kozott, de relativ, kinek mi a JO korulmeny. Alberletben vagyunk, paromnak van meloja, en Gyes mellett itthoni munkat vegzek. Van hitel ilyesmi, mint a lakossag 70 szazalekanak...
550. megi04 (válaszként erre: 543. - 130454e42d)
2013. márc. 26. 15:43
Bocsánat..AZt hittem a saját véleményemet írom,eszembe sem jutott,hogy a tiedet..
549. Krisz42 (válaszként erre: 526. - Megi04)
2013. márc. 26. 15:42

Én is így gondolom.Én leírást olvastam 14évesen.A szerelmeskedés nagyon jó dolog,de miért hiszi mindenki azt,h ehhez nem kell felelősség.És az azt is jelenti,h megtudjuk,h amit hasznälni akarunk,az tényleg jó-e-védekezéshez.Én már tízenévesen-25êvvel ezelőtt-is tudtam már,h pl.a fogamzásgátló nem védekezés,hanem méreg.Ês ezért írtam,h mikor egy êlet a tét,akkor felelősségteljesebben kellene gondolkodni.

Aki pedig cikket ír ide,az tudja,h nem mindenki olyan vâlaszt ad,ami tetszeni fog.Ha nem kiváncsi rá,nem ìr cikket,akkor mások sem ítélik el,ami csak véleménynyílvánítás.

548. Bugs02 (válaszként erre: 534. - Megi04)
2013. márc. 26. 15:42

Erről szociális szakemberek is vitáznak, ez az én véleményem, de aki nem járt ebben a cipőben hiába mondom, mert bizony ahhoz, hogy véleményt tudjunk objektíven formálni, átkell élni a szitut..

Ha a bajba jutott nő ott áll, hogy terhes vagyok, totál kész az ember, kitől vár segítséget, szűk családjától, testvérétől, a férfitól...

A lényeg az, hogy a nőt belehajszolják ebbe a döntésbe...

Pl nálam az volt, hogy anyukám abszolúte elutasította a dolgot...

magamra maradtam...

De ha egy mondatot mondott volna anyám, hogy lányom beszéljük ezt meg, melletted vagyok..stb..biztos nem tettem volna meg...ebben biztos vagyok!

Elkell mondjam, hogy anyámnak azóta is bűntudata van....mert igen is ő is hibás volt, abban, hogy nem anya ként állt mellém...

547. spinneli (válaszként erre: 539. - Megi04)
2013. márc. 26. 15:41
6 hetesen már lehet szívhang, igen.
2013. márc. 26. 15:41
Szerintem ezt a filmet, és ehhez hasonlóakat nem lenne szabad mutogatni, pláne éretleneknek, érzelgősebbekenek, mert akinél már megtörtént a baj, és el akarja vetetni, ha törik, ha szakad, annál nem kicsi lekiismeretfurdalást okoz, ha ilyet lát. Vagy a meglévő lelkiismeretfurdalását tízszerezi meg, okoz még több álmatlan éjszakát stb. Attól, hogy megnézi a filmet, elgondolkodik, esetleg megtartja, attól még nem biztos, hogy az lesz a helyes döntés, emígy meg ne forgassuk a kést abban, aki kakiban csücsül.
545. DDD. (válaszként erre: 540. - Mézgapaula)
2013. márc. 26. 15:41
Ahogy kell!! Direkt azert nem irom le, mert ugyis belekotnel anelkul, hogy a korulmenyekrol megkerdeznel. Szep napot!
544. bd55e3f068 (válaszként erre: 519. - Bugs02)
2013. márc. 26. 15:41
Érdekes, hogy az exed szüleit kéred számon, a saját anyád, de az apát nem.
543. 130454e42d (válaszként erre: 539. - Megi04)
2013. márc. 26. 15:41
Neked mindegy, nekem nem. Miért kéne a másik véleménye alapján döntenie bármelyikünknek?
542. megi04 (válaszként erre: 537. - Bugs02)
2013. márc. 26. 15:40
Propaganda,vagy sem,akkor is így van.Attól,hogy MIÉRT vetítették,a lényeg még ugyan az marad.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook