Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A megfelelő folyadékfogyasztás...egy kicsit másként. fórum

A megfelelő folyadékfogyasztás...egy kicsit másként. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A megfelelő folyadékfogyasztás...egy kicsit másként.

1 2 3 4
98. airzsike (válaszként erre: 97. - F1fee9d062)
2010. nov. 22. 11:18
Igazad van, nem az egészséges életmód a legfontosabb az emberek számára. Ez vagy összefüggésben van a válsággal, vagy csak szemléletváltásra lenne szükség. Manapság szerencsére sokan foglalkoznak már ezzel, elég nagy teret kap az egészséges életmód a médiában is. Remélhetőleg előbb-utóbb mindenkihez eljutnak majd a figyelmeztetések, és nem a saját egészségének megromlása nyitja majd fel az emberek szemét. Én Tupperware termékek forgalmazásával (is) foglalkozom, mi is nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmódra, a mérgező anyagot nem tartalmazó termékeink használatát próbáljuk szorgalmazni a kőolajszármazékból készült egyéb műanyag edények, tárolódobozok helyett. Sajnos sok ellenállásba ütközünk, de szerencsére sokan vannak, akik már áldoznak erre. Szép napot Neked, és reménykedjünk közösen a pozitív változás bekövetkezésében.
97. f1fee9d062 (válaszként erre: 96. - Airzsike)
2010. nov. 16. 10:01
Nagyker vagyunk. Kizárólag ezt a vizet fogyasztom, a családom is. Sok-sok éve. Üzletnek tudnék jobbat is. Pl ha kocsmát nyitnánk, biztosan jobban élnénk. Az egészség támogatói biztosan nem a nagy jövedelem reményében csinálják. :( Sajnos nem az egészség áll a legfontosabb helyen ebben a válság-mizériában. Sokan akkor kapnak a fejükhöz, mikor már ég a ház, és kész a rák, az érszűkület, a magas vérnyomás, mikor évekig nem esnek teherbe, vagy folyton elvetélnek. Sokan meg akkor sem. Sépségeket Neked mára!
96. airzsike (válaszként erre: 94. - F1fee9d062)
2010. nov. 16. 07:57
Köszi a szakértő választ. Így mostmár a számomra is "tiszta", a kép. Egyébként az üzletkötő azt mondta, hogy szerves anyagok ezek, de hogy őszinte legyek a patronon nem néztem meg, hogy mit írnak. Jó hogy felhívtad rá a figyelmemet. Te egyébként milyen módon foglalkozol a vízzel? Szerinted tényleg van értelme ennek a víztisztítónak, vagy csak egy jó üzlet?
2010. nov. 10. 09:39
A forrásvizek egy része 200mg/liter össz oldott anyagot tartalmaz. Viszont nincs benne klór, és az információhordozás sem elhanyagolható, tehát él a víz. Valamivel jobb a csapviznél és az ásványvíznél, de főzni is abból kéne...
94. f1fee9d062 (válaszként erre: 82. - Airzsike)
2010. nov. 10. 09:35

Az utánsózó patronon rajta van, hogy miket sóz vissza. Szerveten ásványi anyagokat (Ca, Mg, Na, K). Épp, mint az ásványvízben. A különbség, hogy kb. max 50mg/litert, és ez már jó!!! Szerintem a visszasózó felesleges, de ha valaki túl sovány, vagy iszonyú hiányosan táplálkozik, esetleg ...

A használat első fél évében semmiképp nem tennék rá ilyet, mert rengeteg szmötyit kell a testből az elején kiganézni. Jobb az üres víz.

2010. nov. 10. 09:13

Na, igen!!! Sok összetevős a téma!!! Az étkezés és a víz, és a víz visszatartása.

Én a vízzel foglalkozom, tehát adok itt néhány sarokszámot, hátha segít valakinek, és kérdésre, priviben termék neveket is írok, ha kell. (Fogggggalmam sincs, mivel töltik a testeket, mikor infúziózzák, de gyanítom, különböző szervetlen sókkal sürített vízzel.)

A csapvíz is és az ásványvizek is kemények. A vízkeménység nemcsak a mosógépnek árt, hanem a testünknek is. Jelzem, szervetlen ásványi anyagokról, pl. mészkőről van szó. A víz szerepe a tisztítás, nem a táplálás. A tisztításhoz tiszta víz kell, nem fél liter. 4 kiló ruhát 50 liter vízben mosunk ki. A test szerencsére más!!!

Számok: A csapvizek össz oldottanyag tartalma 300 és 450 mg literenként. Ez nagyrészt kálcium-hodrogénkarbonát. Az ásványvizek hasonlóak, csak klór nincs bennük. Van köztük azonban olyan, ami 800 mg/liter, na, az nem tisztít, nem áramlik, hanem pang. Retenetesen terheli a szervezetet.

A víz 100mg/liter oldottanyag tartalom felett nem tud rendesen szállítani. Olyan ez, mintha tele teherautót hívnál a költözéshez...

92. honeywald (válaszként erre: 1. - Nanaki)
2010. okt. 31. 14:26

Jobbulást! :)


Papámnak is volt szívműtéte..sosem volt semmi baja, de bevizesedett a tüdeje, majdnem végzete lett... de kaptak anno vmi gyogyszert rá, amit nyelvalá kell tenni, meg ilyen fujkálósat, amit be kell szivnia..bár nem kapott levegőt sem. nagyon megijedtünk. mint kiderült, könnyen be tud vizesedni a szervezet szívműtét után. nagyon vigyázz magadra!

91. 088158464e (válaszként erre: 90. - Airzsike)
2010. okt. 22. 17:33
Én nem csináltam semmit.:$
90. airzsike (válaszként erre: 87. - 088158464e)
2010. okt. 22. 08:31

Ez utóbbi megállapításoddal maximálisan egyetértek.

Azzal már kevésbé, hogy folyamatosan szekáljátok egymást fórumozás címén.

Talán az okosabbnak engednie kéne.

Nézzük ki lesz az!!!

89. homokóra (válaszként erre: 86. - Helenhadsell)
2010. okt. 22. 07:29
:):)
88. 088158464e (válaszként erre: 86. - Helenhadsell)
2010. okt. 21. 20:01

Van, nem is akármilyen.:D


Attól, hogy nem szeretem a kövér nőket, baromira leszarom, hogy te az vagy e. Más tészta, hogy amit én eszem attól ugyanúgy elhíznál...

87. 088158464e (válaszként erre: 85. - Airzsike)
2010. okt. 21. 20:00
A vesekő attól alakul ki, hogy nem iszol elég folyadékot. Az, hogy a folyadékban lévő anyag le tud e így rakódni nem tudom, de a csapvíz nagyon vízköves szóval...
86. helenhadsell (válaszként erre: 63. - 088158464e)
2010. okt. 21. 09:23

Szerintem van neked sajatod is . Ha termelodik a noi hormon, megno magatol.

Mit fozol ma? Adhatnal otletet. Valami lightosat, mert nem szereted a kovér noket.

85. airzsike (válaszként erre: 84. - 088158464e)
2010. okt. 20. 21:52

Ezt az összefüggést csak az ásványi sók vonatkozásában gondolom így, persze lehet hogy tévedek, illetve megtévesztettek ezzel. Nem vagyok szakember. De akkor miért alakul ki tőle a vesekő, ami miatt az orvosok sem ajánlják az ásványvizet.

Persze lehet hogy ha csak annyi ásványi anyagot tartalmazna mint ami rá van írva akkor nem okozna ilyen gondot, de állítólag ez sok esetben nem így van.

84. 088158464e (válaszként erre: 82. - Airzsike)
2010. okt. 20. 21:12

Hát én nem gondolnám, hogy a szervezet úgy alakult ki, hogy amít nem tud beépíteni az lerakódik... Ennyi erővel a zöltségrost is lerakósik az érfalakra, vagy mi?


Abban viszont lehet valami, hogy ha sokáig nem iszol csapvizet, aztán még ha nem is leszel feltétlenül beteg, de megterhelheti a szervezeted. Mivel most hozzá vagy szokva a mérgekhez. Én például ritkán eszel feldolgozott élelmiszert, régen nem volt semmi bajom vele, de most, hogy nem élek vele, amint eszem, egyből gondok vannak.:)

83. airzsike (válaszként erre: 75. - Csilla80)
2010. okt. 20. 20:55
Irigyellek! Ilyen lehetősége sajna nem sokunknak van, de ha lenne, mindenképpen élnék vele én is. Valószínű, hogy azt a minőséget egyetlen víztisztító sem tud produkálni.
2010. okt. 20. 20:47

Köszi a kommenteket, most egyben megpróbálok reagálni azokra a gondolatokra (más-más hozzászólóéra) amivel egyetértek, vagy esetleg mást gondolok róla.

Az ásványvízről azt hallottam, hogy tartalmaz ugyan ásványi anyagokat, de ezek a szervezet számára beépíthetetlen anyagok, éppen ezért nem beépülnek, hanem lerakódnak a szervezetben, ezzel károsítva az érfalakat, a vesét stb. A PET palackok legnagyobb problémája az, hogy a hosszú tárolás és a szállítás-raktározás során előforduló felmelegedés során nem a bacik szaporodása okozza a legnagyobb problémát, hanem a kőolajszármazékból (merthogy ebből készülnek a palackok)kioldódó mérgező anyagok, amik természetesen belekerülnek a benne lévő vízbe, vagy bármilyen más folyadékba. És ezt már nem a víztisztító forgalmazójától hallottam, hanem korábban is tudtam, sőt láttam róla egy "ütős" DVD-t is. Nekem Aquafilter típusú tisztítóm van, ami a fordított ozmózis elvén működik és állítólag a szűrés utolsó fokozatában ásványi sókat adagol a teljesen letisztított vízhez, de a forgalmazó szerint ezek az ásványi sók szerves anyagok, tehát a szervezetbe beépülnek, és nem lerakódnak. Nem tudom, hogy ennek lehet-e hinni.

Sőt azt is hallottam, hogy aki tisztított vizet iszik rendszerese, annak másféle vízből nem ajánlatos inni, mert hamar megbetegedhet tőle. Ezért lettek kétségeim. Erről hallottatok valamit?

81. 088158464e (válaszként erre: 74. - Airzsike)
2010. okt. 20. 20:08

A többi mellett szerintem a víztisztitó a legjobb megoldás, mivel a csapvízben annyi minden van, viszont ásványvíz meg nem két napja került a palackba, és még ha "piszkosabb" is a csapvíz, mindenképp frissebb, ezáltal a baktérium is kevesebb van benne.


Nem tudom milyen víztisztitód van, de van amelyiken sok dolgot lehet állítani, hogy milyen vizet szűrjön.


Azt viszont nem értem, hogy egyesek miért a víztől várják az ásványi anyagokat, meg hogy a szervezet "beépítse"...:O


A viz az viíz, azért kell, mert alapeleme a létnek, és jóhogy ne c vitamint várunk el tőle...

80. Nanaki (válaszként erre: 78. - 2d08407a7d)
2010. okt. 20. 16:26

Köszönöm, hogy védelmedbe vettél.

Nekem is két fiam van. Egy 23 és egy 8 éves.

Így én is fiú párti vagyok.

Egyik fiam sem szemtelen.

79. Nanaki (válaszként erre: 74. - Airzsike)
2010. okt. 20. 16:21

Nagyon megdöbbentett a lányod problémája.

Én is épp erre szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy minden ember más és a saját szükségleteinek megfelelő minőségű és mennyiségű folyadékot igya.

A forralással kapcsolatban pedig pont erre nem gondoltam, amit írtatok, pedig annyira logikus.

Mindig tanul az ember

78. 2d08407a7d (válaszként erre: 67. - Veronika27)
2010. okt. 20. 15:06
Nem a nemi hovatartozásával van elsődlegesen bajom, hanem a stílusával, és a negatív IQ-jával.
77. csilla80 (válaszként erre: 74. - Airzsike)
2010. okt. 20. 13:54

Igazad van,a vizet folosleges forralni,csak a "jo" tavozik belole!


En,ha mas megoldas nincs a legolcsobb asvanyvizet veszem,mert nalunk az a legtisztabb... az osszes asvanyianyag tartalom 200 mg/l alatt van benne... :-)))


Es az is igaz,hogy az asvanyviztol vesekoves lesz a jonep,csak senkit nem erdekel,mert mindenkinek beidegzodott,hogy az asvanyviz attol jo,hogy jo sok asvanyianyag van benne,holott a szervezet 25 perc utan ezt kiszuri es azonnal ki is "dobja"... Csak a tiszta vizet tudja hasznositani,raadasul a szensavval sajat magunkat fullasztjuk... :-(((


Bocs,hogy belefolytam...

76. csilla80 (válaszként erre: 73. - Airzsike)
2010. okt. 20. 13:47
Sajnalom,hogy nem olvastal biztatot... en pont attol az adagolotol felnek,hogy nem termeszetes asvanyi anyagokat tartalmaz es azert karos,mert a szervezet azt nem tudja beepiteni... Vali az ovebol kivette ugy tudom... asvanyvizben is az a jo,amely keves asvanyi anyagot tartalmaz... nem a kutviz,hanem a forrasviz a jo...
75. csilla80 (válaszként erre: 72. - Nanaki)
2010. okt. 20. 13:44

En probalok az o tanacsai szerint elni... tisztan es egeszsegesen... Amit o allit az mind igaz,mert utanajart,nem csak beszel,hogy beszeljen...


Nagyon messzirol hozom a forrasvizet,a sogornomek forrasabol,nem kut,forras!!! Es szuper tiszta,szuper finom... Szerencsem van Erdelyben elek,es a fenyvesek labanal a legtisztabb a viz... ;-)))


Ha asvanyvizet iszol,akkor olyant valassz amelyben az osszes asvanyianyag tartalom 500mg/l alatt van!!!

74. airzsike (válaszként erre: 71. - Nanaki)
2010. okt. 20. 11:49

Örülök hogy tetszik a téma, ha már elkezdtük, tárgyaljuk ki itt. Hátha még mások is megosztják velünk a gondolataikat, tapasztalataikat.

Ha teheted, próbálj meg minél előbb beszerezni egy víztisztítót, bár a választásnál lehet hogy körültekintőbbnek kell lenni mint én voltam. (lásd az előző kommentemet). A víz forralása állítólag csak arra jó, hogy a baktériumokat elpusztítsa, míg minden más nem kívánatos szennyezőanyag még töményebben lesz majd benne, mivel pontosan a "jó" része, azaz a hidrogén és az oxigén fog párologni belőle, és nem a káros szennyező anyag. A víztisztító forgalmazójának tesztje megdöbbentett, bár nem tudom, hogy mi az, amit valóban el kell hinni belőle, és mi az amit kicsit "manipulált" annak érdekében, hogy minél nagyobb megdöbbenést váltson ki belőled.

Ami nem manipulálható (szerintem) az az volt, amikor a hideg csapvízbe és az ugyanilyen mennyiségű és hőmérsékletű tisztított vízbe bele tett 1-1 csipkebogyó teafiltert, Azonos ideig áztatva az egyik szép tiszta, átlátszó piros színű lett, míg a másik (gondolom nem nehéz kitalálni hogy melyik) csak sejttette a piros színt, zavarosabb és szürkés színű lett. Ekkor mondtam azt, hogy ebben kell hogy legyen valami! Az ásványvízről csak annyit, hogy a teszten MEGBUKOTT, a keménysége 2 és félszerese volt a csapvíznek, pedig az is 14-es volt. Ez azért is döbbenetes, mert ezek az értékek köszönő viszonyban sem voltak azzal, amit a cimkére ráírtak, annak ellenére, hogy egy jó minőségűnek tartott, viszonylag drágább kategóriájú ásványvízről volt szó.

Az ásványvízzel azért is álltunk le, mert nemrég a lányom vesekőproblémákkal került orvoshoz (23 évesen)és egyből azt kérdezték tőle, hogy ugye nem ásványvizet iszik.

73. airzsike (válaszként erre: 70. - Csilla80)
2010. okt. 20. 11:34

Megnéztem a honlapot, köszi a tippet. Sajna rögtön el is keseredtem, mert a fordított ozmózis elvén működő víztisztítókról azt írja, hogy "halott vizet" csinál, és nekem pont ilyen van. Bár ebben van egy adagoló beépítve, ami a szükséges, és a szervezet által beépíthető anyagokat utánapótolja.

Remélem így már nem olyan rossz.

72. Nanaki (válaszként erre: 70. - Csilla80)
2010. okt. 20. 07:29

Antal Valit én is figyelem, mind a honlapján, mind megnyilvánulásait a médiákban.

Sokat tanultam már tőle. De itt is az érvényes, hogy azt fogadd el tőle, amit Te magadnak jónak gondolsz.

Milyen forrásvizet iszol?

71. Nanaki (válaszként erre: 69. - Airzsike)
2010. okt. 20. 07:27

Nagyon jó témát vetettél fel. Akár egy külön cikkben le is írhatnád, mert nagyon jó gondolataid vannak. (csak remélem, hogy a fórum része nem fajul el ennyire)

A víztisztítókról sokat hallani, pro és kontra.

Nem használtam még. A földrajzi helytől függ ivóvizünk. Nálunk katasztrofális. Egyes vélemények szerint itt 15 percig kell forralni és utána iható. Én általában zöld teát és ásványvizet iszom.

Kíváncsi lennék arra, hogy az országban hol, milyen házi praktikákat vettek be az ivóvíz jobbítására.

70. csilla80 (válaszként erre: 69. - Airzsike)
2010. okt. 19. 22:41

Na vegre egy erdekes kerdes...


En 100 km tavolsagbol,a "hegyekbol" hozom a forrasvizet inni,mert ez a legtisztabb.

Az antalvali-s honlapon olvashatsz a viztisztitokrol,nem minden igaz amit roluk irnak,ne ijedj meg...

2010. okt. 19. 21:54

Érdekesnek találtam a cikket, de mire elolvastam a hozzászólásokat elkeseredtem azon, hogy egyesek milyen stílusban szólnak hozzá egyes témákhoz. Ha értelmeset nem tudnak, jobb lenne más témát keresni.

Gondoltam megpróbálom értelmesebb útra terelni a dolgot, és a bennem felvetődött kérdést leírni.

Mindenki annyit iszik, amennyit a saját meggyőződése és ismeretei alapján szükségesnek tart, de a nagy kérdés az, hogy MIT? Csapvizet? Ásványvizet? Tisztított vizet? Ki mit hallott ezekkel kapcsolatban? Mi nemrég vásároltunk egy víztisztítót, de azóta már hallottam olyat hogy ez sem egészséges. Ki mit hallott vagy tapasztalt ezzel kapcsolatban?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook