Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi toxémia fórum

Terhességi toxémia (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességi toxémia

1 2 3
jan. 29. 00:17

Sziasztok!

Amiről itt nem esett szó, de saját tapasztalat, hogy a terhességi toxémia milyen hatással van a vesékre. Mindkét gyermekemet úgy szültem, hogy terhességi toxémiát kaptam. De csak jóval később derült ki, hogy károsodott emiatt a vesém. A laboreredményemben a GFR-epi sokkal kevesebb, mint szabadna és ez a terhességi toxémiára vezethető vissza. Amióta kiderült, a veseműködésem támogatására gyógyszert kapok.

83. Ani..
2016. márc. 7. 14:46
Sziasztok! Szeretném megosztani veletek az én történetem. 2015.12.10-én született meg a gyönyörű babám :) Persze császárral. 72kg-ról indultam és 103! Kg-al mentem be szülni, már toxémiával. Hetente 4-5 kg plusz már jött a vègén, a vizeletben fehérje és magas vérnyomás. Az utolsó hetekben az arcom felismerhetetlen volt annyira össze dagadt. Torz volt az egész testem. Viszont ez mind semmi, a java a császár után jött. Éjszaka műtöttek, nem volt semmi komplikáció. Másnap felkeltem még semmi. A délelőtt folyamán pihentem de amikor felkeltem nem láttam. Egyszerűen mintha megvakultam volna.Teljes pánik.Szemészorvos,neurológus látott,semmi rendellenességet nem vettek észre, majd helyre jön. Másnap jobb lett, nem láttam sokkal többet de érzékeltem dolgokat. Igaz minden torz volt.A babámat először a 3. nap után láttam, persze nem tisztán. Nem tudtam ellátni őt. 3hét után jött helyre a szemem. Rá ment a víz, elnyomta a látó idegeket.Kismamák nagyon vigyázzatok!
2013. aug. 28. 08:01

Sziasztok!


A nagylányom 14 éves 8 hónapra szültem,koraszülött osztályon se volt annyira egészségesen született 1,95kg val 47 cmrel,tomámia miatt,utánna a fiammal aki most 11 nem volt semmi bajom nem volt a terhesség alatt!

Most 34 hetes terhes vagyok valószínű kórház lesz a vége,mert a vérnyomásom ingadozik kis feférje a vizeletbe és lábdgadás de bokám nincs estére...Jövőhétre terhestanácsadásra vérnyomásnaplót készítek,mert ott eldöntik a sorosm,mert teganp beakartak fektetni de idegeskednék többet mivel itt az iskola kezdés a kettő gyerekre is gondolnom kell....És onnan csak babával jönnék ki tuti

81. nyunyika79 (válaszként erre: 80. - Vancsa1977)
2013. jún. 20. 10:13

Örülök,hogy azért minden ok veletek!

de azért félelmetes,hogy nem ismerik fel a babát....

Miért kellett,hogy elkössenek? Nem akartál több babát vagy nem kockázat miatt?

2013. máj. 10. 19:31
Ja és nekem is végig azt mondták,hogy nagy baba lesz az átlagosnál nagyobb...Erre 3450 g-al született a kisebbik fiam.A sérvet látták szerintem...
2013. máj. 10. 19:29

Csak most néztem,hogy kérdeztél.

Császárral szültem a vérnyomásom végett,mert nem akarták,hogy agyvérzést kapjak sima szülés alatt,vagy a baba.

Azóta megint szültem az idén februárban.Szintén császárral...

Egyúttal már el is kötöttek.

Még most jobb is,hogy császár lett belőle,mert a császár előtt derült ki 1,5 órával,hogy sérvem van...Még hozzám se nyúlt az orvos 1 újjal se amikor már mondta a sérv dolgot..Én csak lestem ki a fejemből....Így 4 az 1-ben történt.....És az a nevetséges,hogy itt ahol lakok nem mertek elvállalni és elküldtek Miskolcra.....

2013. máj. 9. 15:03

Sziasztok!

Eltelt pár hónap....

A dokim nem fektetett be.Gyógyszert szedtem és hetente jártam hozzá.

37 hétig húztuk....utánna a kislányom (szó szerint) úgy döntött,hogy kint már jobb lenne.

A gyógyszer miatt 36 héttől nem úgy nőtt ahogy kellett volna. Ezért is lett 1990 gramm és 46 cm. Pedig óriás babát jósoltak.

A dokim nagyon korekt volt. Mikor elfolyt a magzatvíz akkor már jelezte, hogy lehet műtét lesz belőle...és fél óra alatt el is döntötte, mivel nem volt jó az NST-m.

De megnyugtatott, hogy amúgy is császár lett volna belőle, mert olyan erősek a kötőszöveteim, hogy ott senki nem jönne ki :-)

Vissza térve a toxémiához.....életem legrosszabb és leghosszabb hetei voltak. Állandó aggódás, ellenőrzések, a védőnő, a meleg, a diáta....erre azért nem számítottam. Nem szívesen fogok visszaemlékezni erre. De ki kell vizsgáltatnom magam, ha második babát akarunk, mert lehet, hogy nem a terhesség miatt lettem toxémiás, hanem lehet én vagyok a hibás.

Kitartást mindenkinek!

77. Pannus22 (válaszként erre: 76. - Nyunyika79)
2012. aug. 3. 13:22

Ott vagy bennt a legjobb helyen a kórházban!

Egyátalán ne legyél elkeseredve emiatt!!!!!

Sokak örültek volna ha IDŐBEN befektetik a kórházba!!!!!!Ott vagy a legjobb helyen,kéz alatt.

PONT ezen NEM KELL IDEGESKEDNED.Pár hetet kilehet ott azért bírni a baba,és a te érdekedben is!

Csak a ti javatokra szolgálhat!!!

Nyugi.Jó kezek alatt leszel!!!!

Megéri,hidd el!!!!!

Aztán majd számolj be!!!!

Sok sikert,és szerencsét!

76. nyunyika79 (válaszként erre: 74. - Vancsa1977)
2012. júl. 24. 21:19
Mennyi időre szültél? Természetesen vagy császárral? (bocsi a sok buta kérdésért, de a védőnőm nem egy segítőkész, már a legrosszabbról is beszélt!)
75. nyunyika79 (válaszként erre: 74. - Vancsa1977)
2012. júl. 24. 21:14
De ezek szerint ha jobb lett az eredményed haza is engedtek, de vissza kellet menned?
74. Vancsa1977 (válaszként erre: 73. - Nyunyika79)
2012. júl. 24. 21:08

Igen szerintem befognak fektetni..:-((Nem akarlak elkeseríteni....

Én is úgy jártam..Az utolsó másfél hónapot szinte bent feküdtem kisebb megszakításokkal..

2012. júl. 24. 21:00

Nagyon el vagyok keseredve...!

33 hetes első váradós kismama vagyok!

Eddig "csak" magas volt a vérnyomásom (145 és 150 között), de most fehérjét is talált a védőnő a vizeletben! A lábam, ha megfelelő mennyiséget sétálok, nem dagad, de szerinte azért ödémás!

Nagy az esély rá, hogy a dokim befektet a kórházba!

Adjatok tanácsot! Meddig tartanak bent? Már a szülésig ki sem engednek? A babának lehet valami baja? Lentebb olvastam, hogy voltak akiket meg is császároztak ahogy bekerültek a kórházba, ez minden esetben így van? Akkor lehet én is 33 vagy 34 hetesen szülöm meg a babámat?

Kérlek segítsetek, mert nagyon elkeseredtem!!!!!!

2012. jún. 18. 19:33
Sajnos nálam is ennek a gyanúja van de nem csináltak vizsgálatot. A lábam viszont kegyetlenül be van dagadva menni is alig bírok, én nem tudtam idáig hogy van ilyen, ez az első terhességem.
71. zupa (válaszként erre: 70. - Pannus22)
2012. ápr. 30. 20:32
pedig de...már a 7-10.héten vizesedtem...és a 34.héten szar lett a májfunkció, be is fektetett a doki a régi történések miatt, így kerek 3 hetet feküdtem bent....már csak babával jöhettem ki :)de szerencsére időben kivették...és minden oké! a lánykánk meg gyönyörű lett!! <3 nyilván elsődleges toxémia volt..de mivel 11 éves a kisfiam, olyan régen voltam terhes, hogy a szervezetem első terhességként kezelte és nem ismerte fel az áldott állapotot!! :PP
2012. ápr. 30. 08:46

Zupa!!!Ezt nem hiszem el megin toxémia????????????

De hogy hogy????

Gratulálok egyébként!Sok egészséget!:))

69. zupa
2012. ápr. 29. 20:55
na hoppá..hiba lett..nem 53 cm--hanem 49 cm :)))))))))
68. zupa (válaszként erre: 67. - Patria76)
2012. ápr. 29. 20:53
szia! megjöttem, toxémiával feküdtem bent már 2 hetet, majd 37+2 naposan megcsászároztak, nem vártak tovább..mert már beszűkült a szívhang..és 2012.04.19-én 17 óra 53-kor megszületett Rebeka Szonja 3610 grammmal 53 cm-rel! :) gyönyörű..tettem képeket! puszi :)
2012. ápr. 19. 23:38

Nos én még nagyon az elején írtam. akkor 4,5 hónapos volt alányom, most pedig már 20 hónapos múlt :)


zupa, mintha rólam írtál volna. a kézzsibbadás, a fájdalmak, hát iszonyat volt. nekem 18 héttől kezdtek zsibbadni az újjaim és 24 hetesen már volt hogy a férjem segített öltözni. a dokik azt mondták terhességgel jár, miközben olvastam később hogy előfordul hogy a kórházban a kismamát vízhajtó kúrára fogják!

kb 4-5 hónappal ezelőtt jutottam el oda hogy már nem sírok annyit éjszakánként és vádolom magamat miért nem mentünk más orvoshoz. azóta van hogy valahogy megbékéltem a sorssal, bár rengeteg fizikai, anyagi áldozatot követelt a koraszülés.

viszont még a mai napig félek egy újabb terhességtől. már nem bízom az orvosokban.


várom rólatok a híreket és vigyázzatok nagyon magatokra!!!

66. zupa (válaszként erre: 65. - Pannus22)
2012. márc. 14. 11:06
igen vérvétel! nekem már a 25. héttől 2 hetente!!én is bízom benne, hogy nem lesz baj, de azt tudom Patival is minden eredmény jó volt a 37- hétig!nem tudom milyen vizsgálataid vannak, de a dokinak mondd mindneképp, hogy derítse ki elsődleges vagy másodlagos toxémiád volt!
2012. márc. 14. 09:00

Köszönöm Zupa!

És ne rettegj!Tudom h könnyű mondani,de szerintem veletek már nem lessz baj,vérvételen már voltam az szinte tökéletes lett,még a belgyógyászati vizsgálat van hátra.A májfunkciókat hogyan vizsgálják?Vérvétel útján?

64. zupa (válaszként erre: 63. - Pannus22)
2012. márc. 13. 19:31
igen sajnos, erről írtam az első szövegemben, amit másoltam is :(( ezért írtam ki kell vizsgáltatni magatokat, szervi oka volt e--máj, vese stb. betegség--mert ha nem, akkor minden bizonnyal elsődleges volt, ami nagyon ritkán ismétlődik, ha az apuka azonos :))nálunk is úgy tűnik, eddig megúsztuk,..pici víz van, de ne vészes.,,és a májfunkci is jó..de még sajna van 6 hét..és ez már kedvezményes ..úgyhogy még rettegés van :P
2012. márc. 13. 17:19

Nemakarok senkit ijesztegetni de most olvastam a másodlagos toxaemiáról!

Ez tényleg 2x is előfordulhat?

ez már nemigaz............:(((

62. zupa (válaszként erre: 61. - Pannus22)
2012. márc. 12. 11:01
megértelek! nagyon is! nekem utólag derült ki, mindketten életveszélyben voltunk, bár nekem tudtak elvileg a toxémiáról..(bár a 37.hétig mindne eredményem jó vlt..de vérnyomás..se fehérje...nem volt rossz!!)de legalábbis torzultam a 12 liter víztől...de még tudatlan voltam,nem aggódtam annyira...utólag meg, miután megúsztuk nem volt gáz..na de most...a terhesség elejét végig bőgtem,rettegtem, most jött ki a feszkó, aminek akkor kellett volna, mikor az életünket mentették..szerintem ezért már pszichésen kezdtem a 10.héten is vizesedni! aztán összekaptam magam ..és bevetettem mindent, ha elsődleges toxémiád volt, akkor nincs gáz..most nem lesz baj, max. vizesedsz de a lényeg:tudd meg, szervi bajod miatt volt e a toxémia!! ha nem , akkor egy -két tanács trükk és semmi gond nem lesz!! nyugi :) puszi
2012. márc. 12. 10:54

Köszi Zupa!Majd elválik h mi lessz ebből az ügyből,

annyi ennek a dolognak a hátulütője h tervezünk ismét másik babát,de rettenttően félek szószerint MINDENTŐL MÁR!!!!Rettegés lessz a 9 hónap!(természetesen orvosokat már váltottam)

Már csak a fogászat van hátra,mert ugye terhesség alatt tönkrementek,de már oda is félek elmenni!Lehet h hipohondernak tűnök de már 1 szimla kis fejfájástól is rettegek.Nagyon félek,remélem h a másiknál nem lessz baj!

60. zupa (válaszként erre: 53. - Pannus22)
2012. márc. 11. 15:45
egyértelműen perelnék, ahogyan Pandrea is nagyon jól teszi!! sőt... a védőnőt, aki haza küldött tuti megrugdosnám!!! :((((( (bocs, de ilyenkor iszonyat nagy indulat van bennem!! )
59. zupa
2012. márc. 11. 15:44

sziasztok!

hűű mennyi rosszat látok itt! :( nem is ezért jöttem, gondoltam majd tapasztalatot cserélünk, ki, hogyan úszta meg a bajt, miközben toxémiás volt..de látom nem mindenki úszta meg! akkor én hálás lehetek, hogy hellp szindrómával egy életmentő császárnak köszönhetően túléltem és a kisfiam is!! :( most babát várok, akivel szerencsére még nincs vész, de a dokim nagyon figyel, mert tudja az előzményeket , szóval a 32.hét küszöbén még nem tűnik súlyosnak a helyzet, progis császárom lesz a 38. héten, addig kellene húzni gond nélkül, de mocskosul félek!! egyébként lentebb van az írásom, másolom, hogy ne kelljen újra mesélnem --ha valaki nem lapozott volna le.."sziasztok! kisregénnyel nyitok, remélem él a fórum. . . tehát magamról: anno kiderült, csak lombikbébim lehet, mert mindkét oldalon el vagyok záródva! Második nekifutásra sikerült is és a 23. szülinapom előtt 2 órával és 42 perccel egy életmentő császárral ki is kapták belőlem :)- miért is menne minden simán, … valamikor ősszel kezdődött. . . okt. nov. voltam egyre vizesebb, kari előtt már fenyegetett a doki, hogy semmi só, mert befektet, de mivel nem tudtam milyen veszélyben vagyunk annyira nem tartottam be, . . semmit nem tudtam erről. . nem volt net, gondoltam ez csak víz, sajna ő sem ecsetelte mi lehet belőle!!!! szóval net se volt, hogy olvassam aztán csak dagadtam vízileg. . és febr. 10. körül elkezdett fájni a jobb bordaívem! azt hittem beszorult a Pati lába, de utólag megtudtam a májam fájt már akkor. . (egy ismerős ismerősének is fájt, de ő mire bement a baba már nem élt-szintén a terhesség végén) szóval 2-3 nap után bementem ügyeletre és ott előadtam a bordás beszorulósat! az ügyeletes orvos nem hülyézett le, de nem is mert nevetni. . tudta mi van, egyből ctg meg minden, ki is nyíltam az ijedségre kicsit, de végül nem indult be a szülés. . kaptam gyógyszereket, meg diéta és egy hétig húztam, amikor is elkezdtem este sugárban hányni, majd tolószékkel levittek . . és ctg. . . és hívták a dokim, mert szar volt már a szívhang, majd toltak a műtőbe úgy, hogy menet közben borotváltak. . . és a dokim pár perc alatt ott volt, nem tudom honnan jött, de örök hála neki! az gáz amúgy, hogy még húzták nálam egy hétig. . visszagondolva kockáztatták az életünket, mert simán kivehették volna, 37-38 hetesen is ! mikor megszületett már semmi nem volt szerencsére . . . 10/10/10-es apgar és semmi baj, se inkubátor se semmi! be se sárgult -- na . . és most----- minden évben szóba került kistesó, de ugye a lombikra el kell magad szánni . . és mindig közbejött valami! De tavaly év végén döntöttem! Nem várok tovább! Májusban kivetettem a mandulámat , mert gócos volt aztán szeptemberben beültetés! Ja, de az állam lekorlátozta a Kaáliban a havi beültetések számát-mármint amit a TB finanszíroz—így majd egy éves időpontot kaptunk, nov. végére!! Mandulaműtét után jöttek a bajok, nem jött meg, cisztát találtak a petefészkemben, kaptam a Kaáliban gyógyszert, attól megjött, majd mennem kellett volna a köv. rendes mensinél UH-ra és hormonvizsgálatra, de nem jött meg megint…kétségbe voltam esve, hogy majd ez is keresztbe húzza a beültetésemet! elmentem újra a kaális dokihoz találtak egy foltot a méhemben, majd vettek vért és fél óra múlva közölte velem, hogy”gratulál, terhes vagyok, befejeztük a kezelést”(el se kezdte!!) CSODA TÖRTÉNT megfejteni sose tudjuk, de kit érdekel…szeptemberre akartam a pocaklakót hát jött…:) na de most! Nagyon profin rutinosan indultam, rettegve a víztől! Az a stressz, ami anno ért most jött ki, hiszen már csak utólag tudtam meg , hogy életveszélyben voltunk mindketten, most dolgozom fel és rettegek! A létező összes tanulmányt elolvastam neten a toxémiáról , hellp szindrómáról!(doktorálhatnék! :)) Elvileg nekem elsődleges van-aki jártas ebben tudja az melyik-. -de hiába második baba ugyanattól az apától, 11 év után első terhességnek felel meg , tehát a szervezetem ugyanúgy reagálhat! 7. hét óta sódiéta van (25 hetes vagyok) napi 2, 5-4 liter folyadékot iszok meg( többnyire csapvizet-ásványvíz sem jó, köti a vizet!!) mindig felpakolt lábbal alszok (2 nagypárna) de már a 10. héten volt egy kis víz. ! Tapasztalat: ha egy picit nem figyeltem és nem ittam eleget, de közben persze akadt sós kaja is karácsonykor máris sokkal jobban dagadtam! A kezeimben valami ideg be van szorulva, műteni kellene, de tünetmentes –volt!!-míg az ödéma nem nyomta. . ami azt jelenti a 10enakárhanyadik héttől éjjel vállig zsibbadtak a karjaim, és nagyon fájt az egész kezem, 1 hónapja éjjel csuklómerevítőkkel alszok, nagyon bevált és amint újra figyeltem a napi sok liter vízre, lement a dagadás döntő többsége . . a kezeim bár gyengék és sokat fájnak de tized annyira! Vérvétel májfunkció 2 hetente, vizeletfehérje is! . . vérnyomásmérés napi 3, de…nekem anno se vérnyomás bajom nem volt , se fehérje egészen a 37. hétig, csak töménytelen (12 liter ) víz, tehát ennyi volt az előjel! Elevit! ELDOBNI!! Anno végig hánytam a 9 hónapot—összefügghet a toxémiával. . kiszáradás közelben a szervezetem pánikszerűen tartotta vissza a vizet! A mostani babánál elkezdtem szedni, majd másnap hánytam, 2 hét hányás után utána olvastam, kiderült nem vagyok egyedül vele, abbahagytam és másnap már nem hánytam és azóta se! Az elevit és társai is iszonyatosan kötik a vizet! ma már sok védőnő és orvos is ellenzi!! 4kiló feletti babák tömege születik ezektől a cuccoktól!!

2012. márc. 9. 06:48
Itt nem csak 1 emberi életet tettek tönkre, de Feféét a legnagyobb mértékben. Egy csecsemő nem erre születik, nem kéne ilyen dolgokon keresztül mennie.
57. Pandrea1 (válaszként erre: 55. - Pannus22)
2012. márc. 9. 06:47

Időben kezelték, csak a szülésnél szartak a világra.

Mi perelünk, májusban lesz a tárgyalás. Készen van az orvosszakértői vélemény, remélem zárunk is.

2012. márc. 8. 13:34
Nálam is felmerült néhány hete a toxémia de utána rendezödött a vérnyomásom és már csak minimálisan dagad a lábam.Ha ez velem történt volna meg biztos nem hagynám annyiba.
55. Pannus22 (válaszként erre: 54. - Pandrea1)
2012. márc. 8. 12:49
Lehet h nálad sem kezelték időben a toxémiát,és a vérnyomásodat?!?Tönkre megy 1 emberi élet
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook