Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi teszt, leghamarabb mikor lehet pozitív? Segítsetek! fórum

Terhességi teszt, leghamarabb mikor lehet pozitív? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 20. 23:52
Amúgy bocsi, hogy ilyen lassan válaszoltam, csak közben fürödtünk Felemmel. :)
2010. márc. 20. 23:49

Most nézem, hogy debreceni vagy... :)

Még az is lehet, hogy látásból ismerjük egymást...

46. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - Zoledi)
2010. márc. 20. 23:48

Jajj, ne viccelj!

Ha annyira nem érdekelne, már én is lekoptam volna, mint a többiek. ;)

Jártam már így másik fórumon is, először nagyon sokan voltunk (olyan volt a téma), aztán szólt a moderátor, hogy vissza kéne venni (jogos volt). Aztán másról kezdtünk beszélgetni, és szép lassan mindenki eltűnt. Maradtunk 4en keménymagnak, de az egyikünk csak lopva netezett a melóhelyén, ő esett ki először. Aztán egy másik csaj is eltűnt egy időre, nem szólt sehová, csak privizett meg a naplóját írta, és végül ő sem jött vissza.

Hát, így történt, hogy ketten beszélgetünk egy másik lánnyal már hónapok óta azon a fórumon, de egyáltalán nem az induló témáról, hanem, hogy mi van velünk. :)


A melledről meg annyit:

Mikor most teherbe estem, fel sem vettem a dolgot, mert puff neki, megint késik. De a mellem már keményedett és fájdogált, úgy, mintha meg akarna jönni. Szuperül teltek lettek, de ez is egy folyamat volt már hónapok óta, mert akkor fél éve hagytam abba a szoptatást. ez a kis keményedés pont elég volt, hogy pöpecül nézzenek ki, pont úgy, mint az első terhességem előtt (akkor sokan kérdezték, hogy plasztikázott-e).

Szóval nem tulajdonítottam neki jelentőséget, de ugye csak nem jött meg, már késett 1 hetet. Ekkor közölte Felem, hogy vagy veszek tesztet, vagy vesz ő. Jah, de az első mellkeményedéstől már mondta, hogy ketten vagyok. Végül én vettem tesztet, másnap reggel megcsináltam és pozitív volt. Na, kontrollnak megkértem barátnőmet, aki ment drogéria felé, hogy hozzon még egyet, azt délután 2 körül csináltam, az is pozitív volt.

De ugye akkor ciklus 8. napján volt az összebújásunk, amiből a pici lett, szóval nekem negyedórás pisiközökkel is kimutatta volna...

Jah, és a mellfeszülés csak akkor múlt el, mikor ezután legközelebb összebújtunk. :)

45. zoledi (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2010. márc. 20. 23:11

türelem, türelem... az alap természetemben sem a türelemről vagyok híres, most meg...:)


Egyébként kicsit aggódom, mert kezdenek a melleim furán viselkedni, és nálam az mindig a mensit jelentette... igaz már évek óta mindig úgy volt, hogy 19-én kell megjönnie,és előtte 13-14-étől iszonyatosan fájtak a melleim, és kétszeresére nőttek. Most a héten semmi nem volt. Ekkor kezdtem el reménykedni, hogy talán azért mert nem is fog megjönni... de most valami van! Nem fáj egyáltalán,csak kemény, vagyis mellbimbónál olyan érzékeny , meg feszül, de csak picit... remélem nem a mensim játszik velem, most egy kicsit félek...


Jajj, te!


Ne haragudj, hogy egész nap fárasztottalak!


:)

44. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Zoledi)
2010. márc. 20. 23:05

REEEMÉÉÉNYT!!!


Azt mindenképpen! ;)

Az én tippem szerint az reggelre még pozitívabb lesz, de nem 100%.

Most megkérdeztem Felemet is, ő is azt mondta, hogy nem 100%, reggel meg kell ismételni. De van egy olyan érzésem, hogy az sokkal erősebb lesz. :)

Azért még ne éld bele magad - tudom, könnyű mondani -, mert ha véletlenül csak túlázott, attól is lehet halvány vonal, sajna.

Reggel mindenképp kiderül, addig próbálj meg még türelemmel lenni. :)

43. zoledi
2010. márc. 20. 22:44

szia!


De jó, hogy még itt vagy!! Segíts! Képzeld a páromtól olyan tesztet kaptam, hogy 2 volt benne most egy áráért! És mivel mondtam hogy 2őt vegyen, kettőt vett belőle. Volt négy tesztem! Mondta a drágám, hogy ő nem tud így elaludni, és neki most pedig kellene munka előtt egy kicsit, csináljunk már egyet! Hááát, engem sem kellett sokáig győzködni... :)


Lefőttünk mindketten, mire készen lett!!!

És egy nagyon halvány 2. csík lett rajta! De tényleg nagyon halovány, alig látszik, ami a 3. percben jelent meg. A tesztre az volt írva hogy min. 5, max 10 percig kell csinálni. A tizedik percre sem lett erősebb a csík...


Ez most mit jelent????

2010. márc. 20. 18:57

Hát, nehéz ez így.

De ha pozitív lesz, és kibírod, hogy ne mondd el telefonban, és esetleg másért hívod, azonnal tudni fogja, már a köszönésedből hidd el. :)

Ha meg nem beszéltek egyáltalán telefonon, ha belép az ajtón, rádnéz, bele se kell nézned a szemébe és akkor is tudni fogja. :)

41. zoledi (válaszként erre: 40. - Sylvia81)
2010. márc. 20. 17:32

de hallgatok, rám, mert az eszemmel tudom, hogy igazad van... csak nem akar telni a nap...

ráadásul a párom ma éjszakás, éjfélkor indul dolgozni, és csak vasárnap délután 1-2 körül ér haza. én persze reggel egyből pálcázok, (sztem egész éjszaka nem fogok aludi) és ha pozitív, vagy akkor is ha negatív mondjam meg telefonba, az olyan gáz... látni akarom az arcát... délutánig meg úgysem tudnék várni... meg sztem ő sem

40. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Zoledi)
2010. márc. 20. 17:27
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
39. zoledi (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2010. márc. 20. 17:21
szerintem azért pisilek ennyit, mert ez egy jel, hogy teszteljek..., mintha egy hang üvöltené: Pisilj a pálcára! :):)
38. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Zoledi)
2010. márc. 20. 17:15

Te, még nálunk sem fogy annyi, pedig 3 felnőtt, meg egy szobatisztaságot tanuló gyerkőc él itt. :)


Hát, igazából neked kell érezned... De ha tényleg ennyit jársz WCre, ne fűzz nagy reményeket az eredményhez, mert ahhoz már nagyon tombolnia kell a HCGnek, hogy félórás pisiközök esetén is mutasson valamit...

37. zoledi (válaszként erre: 36. - Sylvia81)
2010. márc. 20. 17:12
hát pedig olyan késztetést érzek rá, ráadásul állandóan pisilnem kell... pedig alig iszok, a párom viccelődött is velem, hogy : ez így jó lesz, napi egy tekercs wc papír... :):)
36. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - Zoledi)
2010. márc. 20. 16:59

Hát, ha akarsz magadnak egy csalódást, akkor megcsinálhatod. De szerintem ilyenkor negatív, mert gyorsabb az anyagcseréd, meg a veséd is jobban dolgozik, lehet, hogy nem lenne elég hormon a vizeletedben ahhoz, hogy kimutassa.


Néha olyan jóóó a reményteli várakozás. :)

Én megállnám. :)

35. zoledi (válaszként erre: 34. - Sylvia81)
2010. márc. 20. 16:49
szerinted ha megcsinálnám most a tesztet? Nega lenne? Le sem tudom venni róla a szemem...
34. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Zoledi)
2010. márc. 20. 16:15
És ezt senki sem fogja a szemedre hányni... Ha mégis eszébe jutna valakinek, küldd hozzám, majd én jól fejbekólintom! ;)
33. zoledi (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2010. márc. 20. 16:06
Igen, ebben igazad van, csak a baba szempontból irigy vagyok rájuk, mint egy pulyka... :(
32. Sylvia81 (válaszként erre: 31. - Zoledi)
2010. márc. 20. 15:59

Igen, ez engem is sokszor bánt.

És ami a legrosszabb: a tehetetlenség... Nem tehetsz mást, csak reménykedsz. Borzasztó lehet minden hónapban átélni a csalódást, mikor végül mégiscsak megjön... :(


De valahol azokat is megértem, akik elvetetik. Hosszú azok sora, akik babára várnak, de ha minden terhességet kihordanának, akkor a babák sora lenne hosszú...

Annak meg semmi értelme, hogy egy nő a világra szrja a gyerekét és rosszabbul bánjon vele, mint a kutyával. Akkor inkább vetesse el, vagy adja örökbe. Mert így jobban jár a pici.

31. zoledi (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2010. márc. 20. 15:40

És tudod mikor a legrosszabb??? Amikor belegondolok abba, hogy hány és hány pici van, akit nem is akarnak. rengetek nem kívánt terhesség, rengeteg abortusz... Lányok, nők, akik nem is akarják a babájukat, és elszörnyednek, meg rohannak elvetetni amikor kiderül, hogy babásak. Milyen szemét az élet!

Akinek nem kell, annak megadatik, aki meg bármit megtenne egy csemetéért, annak semmi... ez szerintem borzasztó kegyetlen!

30. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - Zoledi)
2010. márc. 20. 15:34

Hát, elhiszem, hogy szarul esne...

Bevallom, csak sejteni tudom, milyen lehet minden hónapban átélni ezt, mert nálunk mind2 gyerkőc csak becsúszott.

Ilyenkor kicsit szégyellem is magam...

29. zoledi (válaszként erre: 28. - Sylvia81)
2010. márc. 20. 15:24
köszönöm, nagyon drága vagy... remélem jók az ösztöneim, na meg a jelek sem más miatt vannak... már annyira beleéltem magam, elég nagy lenne a pofáraesés...
28. Sylvia81 (válaszként erre: 27. - Zoledi)
2010. márc. 20. 15:17

Még várj egy kicsit a dokival. Időpontot persze kérhetsz, de az egyik babás fórumtársam járt úgy, hogy pozitívat tesztelt, rohant a dokihoz, az meg nem talált semmit. Sehol.

A csaj 1 hétig azon parázott, nehogy méhen kívüli legyen a terhessége...

Ha 6 hetesen, vagy kicsit később mész, akkor már a szívhangját is látjátok, az nagyon megnyugtató. :) De ezt sajnaa nagyon jó UHkészülékekkel lehet látni még ilyenkor, mert nagyon pici.


A korai dokihozmenés alól kivételt jelent, ha az első trimeszterben gyógyszereket kell szedned a kilökődés elkerülésére, mert akkor a lehető leggyorsabban rohanj!


A terhességmegállapítós vizsgálati lelettel el kell battyogj a védőnőhöz, ő kitölt egy halom beutalót, meg ad kiskönyvet, amibe minden vizsgálati eredmény majd bekerül.

Ez alól is lehet kivétel, ha magándokihoz jársz, mert néhányan mindezt helyben meg szokták csinálni, és akkor ráérsz a védőnővel találkozni, mikor a doki szól.

Ha nem mond mást, akkor tehát védőnő, de az ott kapott papírokat vissza kell vinned a dokihoz, mert a védőnő nem írhat beutalót, azaz nem írhatja alá és pecsételheti le, csak a doki.

Közben azt nézd meg, hogy a háziorvosodnak van-e belgyógyász végzettsége is, mert ha van, nem kell elmenned a belgyógyászati vizsgálatra az SZTKba, mert ő is megcsinálhatja, ha beleegyezik.

Amúgy ez meg semmi extra, vérnyomásmérés, EKG, ilyesmik...

A védőnő pedig mindenről tájékoztatni fog idejében, meg valszeg papírt is ad arról, hogy mi a vizsgálati protokoll, tehát hány hetesen hová kell menned. A későbbiekhez a beutalót már a terhesgondozáson kapod, ahová átlag havi 1x kell menni.

27. zoledi
2010. márc. 20. 15:02

Még mindig semmi, nem jött meg! Ez nagyon-nagyon jó jel!!! :)

már vetettem is tesztet a párommal reggelre, meg egyet esetleg hétfő reggelre...

egyébként, ha végre kiderül, hogy babás vagyok, akkor mi a teendő? Gondolom dokihoz kell menni, és utána...?

26. Pocok:) (válaszként erre: 19. - Zuzu07)
2010. márc. 20. 11:08

Szerintem az akció után legalább 10-12 nap a minimum h kimutassa a teszt.

Akció után 3 nappal épp csak megkezdődött a megtermékenyülés és elindul utjára a petevezetékben.

6-8 nap mire a méhbe jut és beágyazódik és beágyazódás után 3nappal lehet +.

Tehát a 3 napos tesztek a beágyazódás utáni 3. napot jelentik nem az akcio utáni 3.napot.

Zoledi drukk!

Várj 2-3 napot és újra tesztelj!

25. eperlevél (válaszként erre: 19. - Zuzu07)
2010. márc. 20. 11:04
nincs olyan teszt ami kimutatná az "akció" után 3 nappal
24. misz (válaszként erre: 21. - Zoledi)
2010. márc. 20. 11:03

A józan ész azt mondja, hogy butaság ennyi tesztet megvenni. :) De tudom jól, hogy ilyenkor tényleg nem számít a józan ész, mert annyira be van zsongva az ember, és annyira mindennél jobban akarja. :)

Én is pont így voltam. Amikor próbálkoztunk hónapokon keresztül, a gyógyszertárban már amikor megláttak vették elő a 2 tesztet. :) Apa meg csak mosolygott rajtam. De nem bánta. És én sem, van 2 csodaszép gyerekem. :)


Ha ez megnyugtat, vegyél csak 2-t: holnap, holnapután. és reméljük elég lesz a holnapi is a 2 csíkhoz. :)

Nagyon-nagyon szorítok neked! :)

2010. márc. 20. 11:02

kismamablog.hu-ról


Az illatszerboltokban, patikákban kapható terhességi tesztek lényege, hogy a vizeletmintából kimutatják a HCG hormont, ami a terhesség kezdetén kezd termelődni a szervezetben és mennyisége a várandósság előrehaladtával egyre nő, azután csökken, és kb. a 16. hétig kimutatható. Mikor érdemes tesztelni és hogyan? Vannak-e jobb és rosszabb tesztek? A cikkből ez is kiderül.


Ha a teszt talál ilyen hormont a vizeletben, akkor nagy valószínűséggel kisbabánk lesz, ritka esetekben egyes speciális betegségek is okozhatják jelenlétét, de ez valóban nagyon ritka.


Tesztelni először a ciklus 26. napján érdemes először, de ajánlatosabb megvárni az elmaradt menstruáció első napját. Ha bizonytalan a ciklusunk, akkor a 28. napon már lehet tesztelni. Az egyik kismamás fórumon készült egy statisztika arról, kinek hányadik napon lett pozitív a teszt. Az átlag 32 nap volt, de előfordult olyan eset is, hogy valakinek csak a 42. napon sikerült kétcsíkosat tesztelni. Jómagam mindkét babánál már a 26. napon pozitívat teszteltem, de nekem az volt a ciklus utolsó napja. Ikres anyukák általában hamarabb tesztelnek pozitívat, és a tüneteket is hamarabb észlelik (és általában intenzívebben).


Milyen tesztet vegyek?

Ha tényleg babát vársz, akkor előbb-utóbb a legolcsóbb teszt is ki fogja mutatni. Nem hivatalos tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy a Clearblue teszt valamivel érzékenyebb a többinél.



Az egyes teszteknél más-más módszerrel kell a vizeletet a tesztcsíkra juttatni. Van, amelyiknél egy üvegbe kell pisilni és a teszt végén található papírkát kell beledugni a pisibe. Van, amelyiknél egy kis szívócsővel kell a pisiből felszippantani, és rá kell csöpögtetni a tesztre van, amelyik tesztet meg le kell pisilni. Az eredményt a jelölőablakban nézhetjük meg. Az eredményre általában csak néhány másodpercet kell várni, de előfordulhat olyan is, hogy csak 5-10 perc múltán jelenik meg az eredmény.


Kétféle jelölésrendszert használnak a tesztek. Általában két kis ablakocska szokott lenni. Az egyikben az jelenik meg, hogy maga a teszt sikeres lett-e (bizonyos teszteknél problémát okozhat, ha túláznak pl. Gabriel), ezt egy kis vonalka jelzi, a másik ablakban pedig az látszik, hogy mi lett a teszt eredménye, ha a vonal vízszintes, akkor negatív az eredmény (azaz nincs HCG a vizeletben, nem vagyunk terhesek), ha függőleges (vagy +-at mutat), akkor beköltözött a pocaklakó. Teljesen mindegy, hogy halvány-e a vonalka, vagy hogy mikor jelent meg, az eredmény megkérdőjelezhetetlen! Máris lehet tervezgetni, hogyan mondjuk el Apának és a családnak ;)

22. zoledi (válaszként erre: 19. - Zuzu07)
2010. márc. 20. 10:56

Szia Zuzu07!


Én is nagyon remélem, hogy nem neked lesz igazad, és nem a rivalizálás miatt! :) Azért ugye drukkolsz!!!

21. zoledi
2010. márc. 20. 10:50

Köszi mindenkinek, aki eddig segített! Nagyon izgulok, sőt nagyon ideges vagyok...

vasárnap nem tudok tesztet venni hétfő hajnalra, ha meg most veszek, azt tuti el is lövöm :)

Lehet veszek 2 vagy 3-at... talán pénzkidobás, de kit érdekel ez most ???:)

20. misz
2010. márc. 20. 10:50

Sylvia81 tökéletesen megfogalmazta a lényeget. annyival egészíteném ki, hogy a megtermékenyülés után kb. a 7. napon éri el a megtermékenyült petesejt a méhet és kezdi meg a beágyazódást.


A HCG hormon termelődése tényleg minden nap duplázódik innét naponta. Ezért lehetséges, hogy ma még negatív a teszt (mert a hormonszint mondjuk 10 egység), holnap meg pozitív (mert már 20 egység), ha a terhességi teszt érzékenysége 16 egységtől érzékel.


A teszteken a 3 nap a beágyazódás után számolandó. Azt pedig ugye nem tudjuk pontosan. Ezért szokták mondani, hogy az elmaradt mensi után érdemes próbálkozni.

De akinek korai peteérése van, mondjuk a 11-12. napon, annak már hamarabb kimutatja a teszt, akinek meg mondjuk a 15-16. napon van, annak meg még mesielmaradás után sem biztos, hogy azonnal pozitív lesz a tesztje.


Nekem mind a 4 terhességemet a 32. napon mutatta ki a Gravi-HCG teszt (28 napos ciklus mellett). Sajnos a 2. és 3. babát elveszítettük. :(


Hétfői tesztelést javaslok, akkor már nagy valószínűséggel az igazat mutatja majd a teszt. És persze 2 csíkos lesz. :) Tiszta szívből kívánom! :)

19. zuzu07 (válaszként erre: 10. - Zoledi)
2010. márc. 20. 10:49

Szia Zoledi,nagyon nem szeretnélek elszomorítani,de már az "akció" után 3,de a legbiztosabb az 5 nap elteltével már kimutatják a gyorstesztek a hormonszint változást amit már a beágyazódás okoz.Tehát jól olvastad a 3 napot.Tényleg többféle kapható a gyógyszertárban,és most már olyan fejlett szinten készítik a gyógyszergyártók,hogy valóban bármelyik jó,közel 100%-ban megbízható eredményt mutatnak.A mensi "elmaradásának"-szerintem sajnos ez esetben késének Te is tudod,hogy több oka is lehet,pl. az is,hogy görcsösen szeretnéd és arra koncentrálsz,hogy óóó bárcsak ne jönne meg.De ezen kívül persze más is lehet,talán hó közbeni betegség,gyógyszerszedés,egyszerű megfázás,apró fertőzés a hüvelyben,ami nem feletétlenül okoz látható,érezhető panaszokat,lehet fáradság,idegeskedés stb....én nagyon drukkolok Neked,hogy ne legyen igazam,és jöjjön a régóta nagyon vágyott baba,....de őszintén szólva azok alapján amit eddig írtál,most jelenleg sajnos nem gondolom,hogy jönni fog.Igen,persze meg lehet érezni a jöttét,de szerintem most a kívánságodat,reményedet érzed.

Nagyon szeretném,ha nem lenne igazam!!!Ugye megosztod a továbbiakban is,hogy mi a helyzet?!Szép napot Neked!üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook