Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi teszt, leghamarabb mikor lehet pozitív? Segítsetek! fórum

Terhességi teszt, leghamarabb mikor lehet pozitív? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


78. Manon
2010. márc. 22. 15:40
nekem meg elkezdett szúrkálni a jobb oldalamon, remélem beágyazódást jelez :D
77. Manon (válaszként erre: 76. - Zoledi)
2010. márc. 22. 15:39
az jó :)
76. zoledi
2010. márc. 22. 15:30
Még mindig nincs mensi...:)
75. Manon (válaszként erre: 74. - Zoledi)
2010. márc. 22. 11:00

én is pont most akartam írni, hogy muszáj mennem



oks, majd beszélünk még!

de fel a fejjel ám!

pusz

74. zoledi
2010. márc. 22. 10:49

elköszönök egy pár órára, mert muszáj dolgoznom egy kicsit!


Délután igyekszem jönni!


Szép napot neked! :)

73. Manon (válaszként erre: 72. - Zoledi)
2010. márc. 22. 10:46

igen várj vele pár napot mindenképpen,



sajna a testünk ilyenkor megviccel minket :(

72. zoledi (válaszként erre: 71. - Manon)
2010. márc. 22. 10:44

Volt már hogy úgy éreztem, de csak az elején, mert ugye nem tudtam hogy ennyire nehezen fog menni, és ha már egy fél napot késett, én bizti voltam a dolgomban. :) De ez most más. A mensim sosem késik!!! Sőt képzeld el, hogy nekem minden mensi 18-án kezdődik, és mindig 31 naposak a ciklusaim. Előtte egy héttel, kb 12 körül iszonyatosan elkezdenek fájni a melleim, és kb. kétszer akkorák lesznek, apa olyankor nem is nyúlhat hozzá, :) mert tényleg iszonyat érzékenyek.

Na, hát most semmit nem éreztem. Ekkor kezdett gyanús lenni a dolog, hogy nem éreztem semmi mensi előjelet. Aztán ennek tetejére tényleg nem jött meg... akkor aztán mondom, na, ez a tuti!!! sikerült!!! A páromnak is mondtam, hogy összejött, 1000%, mert nem jött meg, stb.

hozott nekem tesztet, nega lett.

Mindketten elnevettük, hogy jajj, korai volt még a teszt. Eszünkbe sem jutott, hogy nem a teszt volt korai, hanem az öröm.


Aztán nega másnap is! Aztán nega délután is!

És nega ma reggel is!



Még van egy teszt otthon, azzal 2-3 napot várni akarok, mert elegem van az egy csíkokból...

a párom is mondta a telefonba, mikor reggel hívott:

Na, egy vagy kettő?

Egy!

Ok, majd holnap!


:))

71. Manon (válaszként erre: 70. - Zoledi)
2010. márc. 22. 10:33

igen az a jó :)

bár mondom alaphő függő, de általában ez a jó :)



megvoltam győzödve folyton mikor késet... (legalábbis azt hittem hogy késik) dec 2 hét, jan 1 hét, és ügye a most is ...


tudom hogy rossz egy pofára esés, reménykedni szabad, de azért jobb ha ott motoszkál az is hogy mi van ha nem, pont azért hogy ne dobd tacsra magad. én nagyon drukkolok hogy babás legyél :)


holnap reggel mérd meg a hődet, aztán majd írj, hogy mennyi volt :)


és a tesztet hanyagold egy ideig azért :)



eddig is volt, hogy úgyérezted na most sikerült?

70. zoledi (válaszként erre: 69. - Manon)
2010. márc. 22. 10:26

Ezt a hőmérőzést kipróbálom! Akkor ha majdnem hőemelkedésem van, akkor babás vagyok??? :)


Neked volt már így mint nekem, hogy azt hitted összejött? Tehát hogy késett, vagy csak érezted hogy na talán most...??


Most annyira beleéltem magam, már nevet is választottam, lehet hogy baba meg még apával van... :) Rossz lenne most egy pofáraesés...

69. Manon
2010. márc. 22. 09:21

Bocsi, láttam odaát is jártál :)

örülök


a hőmérőzés higanyos hőmérővel csak, este lerázod, reggel kinyitod a szemed minimális mozgással azonnal szájba be, várni jó pár percet kivesz megnéz, az alaphődet sajna így nem tudod, de olyan 36,8-37 körül már jó az érték :)


értem, én sajna sose tudom mikor van, ezért is vettem pg53 mikit de nem vált be :( így most a hőmérőzést csinálom :)


a lábemelés arra jó, hogy ne folyanak ki a kiskatonák (bocsi :D) meg így könnyebben eljutnak oda ahová kell menniük, képzelj el egy gyertya állást kb, na én ezt csináltam 40 percig :)

de van még olyan lehetőség is, hogy hátulról fejezitek be, és úgy maradsz jó sokáig, másnak ezt csináltam (nekem ez jobban bevált) szintén 40 percig :)


én is elkenődtem, múlthéten durván, mondtam is a csajoknak kész elég volt kilépek, nem írok többet... de aztán elmentem a dokihoz, kiderült, hogy fölöslegesen vártam a mensimet, hiszen még csak akkor voltam a legjobb időszakban, így kb még 2 hét mire nem várom

68. zoledi (válaszként erre: 67. - Manon)
2010. márc. 22. 08:42

a hőmérőzést hogy kell? Mit jelent?


Onnan tudom, hogy mikor van peteérésem, hogy aznap mindig fáj a derekam, van egy kis folyás is, ami amúgy soha nincs csak azon az egy napon. Meg egy kicsit a hasam is szokott fájni, de az csak nagyon minimálisan.


ez a lábemelés mire jó:) ezt még sosem hallottam :)


Csodállak, hogy nem vagy elkenődve, és a pozitív gondolkozásod miatt. Akkor te most milyen stádiumban vagy? Mikor kellene megjönnie? Vagyis mikor NEM kellene? :)

67. Manon (válaszként erre: 65. - Zoledi)
2010. márc. 22. 08:35

igen első, de mi még "csak" nov óta próbálkozunk intenzíven, eddig jó volt a ciklusom, decemberben meg elmászott :(

fene vinné el, de bizakodom hogy most végre sikerülni fog :) hiszen pont tüszőrepikor volt apázás :)

én most bevetettem a lábemelést 40 percig bírtam

és a hőmet is lesem most már (most kezdtem) remélem nem vesz zuhanórepülést mert akkor az azt jelenti hogy mensi jön :(

de nem fix, hogy nem fog jönni! hiszen mindig pozitívan kell gondolkodni! ez nagyon fontos dolog

66. Manon (válaszként erre: 64. - Zoledi)
2010. márc. 22. 08:33

:D nem semmi :)


igen sajna tényleg csak 1 év után csinálnak bármit, pont a múlthéten kérdeztem rá a dologra. Érdekes hogy a párodat vizsgálják ki előszőr.

Miből tudod, hogy mikor van péd? szúrka, folyás? mert nem mindenkinek van pont félidőben sajnos (pl nekem sem)


a hődet esetleg érdemes elkezdeni mérni, mindig reggel szájban mozdulatlanul. azt most is elkezdheted, az is mutatja hogy van-e baba vagy sem, sőt a peteérést is, a tüszőrepedést is, és még a mensit is...


Feladni nem szabad, sajna van akinek nehezen megy :(

Figyi van egy fórumunk Pozitív teszten innen és túl. ha gondolod gyere és beszélgess velünk, vannak kismamáink és vannak akik várakoznak még.

De sokan sokdolgot átéltek már az életben sajnos :( így van aki sokkal többet tud nálam a vizsgálatokról, az eredményekről ilyesmiről....

65. zoledi (válaszként erre: 64. - Zoledi)
2010. márc. 22. 08:28
neked is első baba lenne?
64. zoledi (válaszként erre: 63. - Manon)
2010. márc. 22. 08:28

voltunk már dokinál, és ott mondta a doki hogy, hogy 1 év után van kivizsgálás, de én mondtam neki, hogy nem vagyok hajlandó addig várni, tudni akarom mi van. Végülis belement, csak azt mondta, hogy elsőnek a páromat vizsgálják meg, engem csak miután hozunk neki andrológia leletet a páromnak. Igen ám, de április 7-ére kapott a párom időpontot. Az meg olyan messze van még. Ráadásul a peteérésem pont 7-én lesz (szerencsére mindig akkor van) és erre a vizsgálatra azt mondta a doki, hogy úgy kell menni, hogy előtte 5 napig no szex. Tehát pont akkor nem lehetünk együtt, amikor pedig nagyon kellene.

Nem csináltam semmiféle lábemelést, de mindig számoltam, hogy mikor merre hány méter, szerencsére mindig tudom mikor van peteérésem, így képes voltam azért szabadnapot kivenni, hogy otthon legyek akkor, amikor együtt kell lennünk. Frissen és üdén, nem 12 óra munka után fáradtan. de látod még így sem értem el semmit.

63. Manon (válaszként erre: 62. - Manon)
2010. márc. 22. 08:20

orvosnál jártál már esetleg a témában?

bár a vizsgálatokat csak kb 1 év próbálkozás után kezdik, de hátha elmentél



mi is babával próbálkozunk... sajna eléggé elmászott bennem valami mert most vagyok a ciklusom 40. napján, és még csak most volt peteérésem :(

hálistennek pont elmentem a dokihoz, és ő mondta hogy most hajrá, így bizakodom erősen hogy sikerül :)



még valami, mi az hogy mindent beleadtok? lábelemés együttlét után ilyesmi is?

62. Manon (válaszként erre: 61. - Zoledi)
2010. márc. 22. 08:17

a túlzott akarás tényleg nem jó, nagyon nem!


a tüneteid elég jónak igérkeznek.


a hődet is méred?

61. zoledi (válaszként erre: 60. - Manon)
2010. márc. 22. 08:10

már kb. egy éve próbálkozunk, vagyis úgy kezdődött, hogy akkor beszéltünk róla, hogy milyen jó lenne már egy baba, és egyetértettünk benne, hogy akkor rajta. Éltük tovább az életünket, csak nem védekeztünk. Aztán amikor már eltelt 3-4 hónap, és semmi, akkor kezdtem odafigyelni a peteérés+termékeny napokra, mert gondoltam akkor bombabiztos, hogy a jövő hónapban sikerül. Fel sem merült bennem soha, hogy baj lehet, vagyis hogy ilyen nehezen fog menni.

Tehát most ott tartunk, hogy ez a 8. hónapunk úgy, hogy beleadtunk mindent, és mégsem.


Kicsit félek amúgy attól is, hogy rámegy a kapcsolatunkra ez a túlzott akarás, ami szerintem természetes ebben a helyzetben. Arra gondolok, hogy amikor azok a bizonyos "jó" napok vannak, és összebújunk a párommal, van amikor nem is érdekel már hogy milyen az együttlét, csak abban bízok szex közben is, hogy bárcsak most sikerülne! Ez szerintem már azért túlzás a részemről.


Tünetek...

Hát nem is tudom. Utánaolvastam neten, mi az első tünetek, de annyira nem találtam magamra jellemzőt. Érzem, hogy valami más velem, de azok nem voltak leírva.

Pl. azt vettem észre magamon, hogy olyan lusta vagyok egy pár napja, semmihez nincs kedvem. Nem vagyok fáradt, csak lusta. Ez nem igazán volt rám eddig jellemző.

Tegnap este 10-kor mondtam a páromnak, hogy hozzon nekem coca colát, mert ha most nem ihatok, meghalok. Tudni kell, hogy utálom a kólát, az összeset. Megtudnám számolni egy kezemen életemben hányszor ittam életemben, de most ölni tudtam volna érte.

Tegnap előtt óta állandóan pisilnem kell, mintha fel lennék fázva, de nem vagyok, mert kicsattanok az egészségtől. Vagyis, úgy érzem hogy nagyon kell, és nem bírom tartani, de közbe meg alig pisilek valamit.

A melleim is kicsit másabbak, hát nem tudom, ezek mennyire lehetnek jelek, ezek vettem magamon észre...

60. Manon (válaszként erre: 59. - Zoledi)
2010. márc. 22. 07:48

Nem szabad elkeseredni ám! hiszen mensi még sehol, és ez a lényeg,

elég jónak számít a 25-ös teszt, lehet nálad is csak később mutatja ki. szerintem egyenlőre hanyagold a napi tesztelést, aztán hétvégefelé, esetleg ha kibírod hétfőn SOK alvás és 0 éjszakai pisi után tesztelj újra.


Tünetek vannak egyébként?

mióta próbálkoztok?

59. zoledi (válaszként erre: 58. - Manon)
2010. márc. 22. 07:46

nagyon drága vagy, köszönöm.

Már nagyon el vagyok keseredve.


A tesz egyébként ez volt: MEDI-LAB gyorsteszt 25 IU/l


Nem tudom, hogy a szám mennyire jelent jót...?

58. Manon
2010. márc. 22. 07:34

Sziasztok!

Zoledi, van olyan akinek csak későn mutatja ki a teszt, van akinek csak két hét után volt + tesztje, sőt tegnap hallottam hogy 9 hetes kismaminak az összes tesztje nega lett, pedig az orvos már látt a babócát :)

Tehát fel a fejjel és van remény!

milyen erősségű volt a teszt? mert az sem mindegy ám.


Drukkolok, hogy csak bújkáljon a picike :)

57. zoledi
2010. márc. 22. 07:16
Teszteltem ma reggel is... semmi! Terhes már biztos nem vagyok, csak akkor nem értem miért késik már negyedik napja.
56. Sylvia81 (válaszként erre: 54. - Zoledi)
2010. márc. 21. 14:29

Bocsi, csak most vettem észre, hogy közben írtál még...

Végülis vehetsz még egy tesztet, de akkor ma éjjel már aludnod is kéne, hogy tényleg igazi reggeli legyen az a vizelet.

Bár, lehet, hogy holnap már kimutatná mindenképp.

Amúgy - ha megvan még - a Kossuth téren a Nap Patika (a Nagytemplom mellett) este 8ig van nyitva!!!


Végülis, amíg nem jön meg, van remény!

2010. márc. 21. 14:18

Amíg nem jön meg, van remény!!! Ne add fel, én nagyon szorítok neked!!!:)

...majd talán a holnapi teszt mutat valamit! ;)

54. zoledi (válaszként erre: 53. - Sylvia81)
2010. márc. 21. 09:24

Arra is gondoltam, bár lehet ez csak hitegetés magammal szemben, hogy a párom nem éjfélkor ment el dolgozni, hanem mert a főnöke szólt hogy csak később tudnak kezdeni, és fél kettőre jön érte. Én persze nem aludtam semmit addig, aztán keltettem 1-kor. Akkor már nagyon kellett mennem a mosdóba. Gondoltam reggelre csak lesz attól jó vizeletem. Aztán szólt a kedves főnök, hogy nem tudna -e a Drágám kocsival elmenni hozzá,és együtt onnan induljanak. Nekem ma kell az autónk, így mondtam, hogy elviszem én, hogy otthon legyen nekem az autó. Fél 3 előtt egy kicsivel értem haza, és hát nagyon kellett pisilnem. Muszáj volt elmennem, mert amúgy sem tudom tartogatni. Reggel 6:30 kor keltett a Drágám, hogy na, mi van? Megcsináltad? Mondtam hogy most ébredtem fel, még nem! Na ekkor felkeltem, és gondoltam, végülis reggel van, tehát reggeli vizelet. Megcsináltam. De nem igazán volt sok vizeletem, illetve máskor mikor átalszom az éjszakát lényegesen több szokott lenni. A színe sem volt valami intezív sárga... tehát arra gondoltam most az előbb, vagyis a párom ültette a bogarat a fülembe, hogy nem is volt igazi reggeli vizelet... gondolkodóba estem!


Vegyek még egy tesztet? Találtam egy patikát, ami este 6-ig nyitva van...

2010. márc. 21. 09:05

Annak, hogy nem jött meg, oka van!

Vagy fertőzés/szokatlan stressz, vagy tényleg baba, csak még nagyon picike, vagy a nagyon akarás.

De az elsőt ki is zárnám, főleg a stresszes részét, mert ha máskor ilyen pontosan megjön, akkor egy kis keferágás nem fog bezavarni (nem úgy, mint engem).

Egy kis remény persze még van, mindaddig, amíg meg nem jön - na, ezt nem kívánom most neked. Legközelebb szülés után kelljen ilyennel törődnöd, aztán vagy egy jó 6-10 hónapig (míg szoptatsz) megint ne! ;)

52. zoledi (válaszként erre: 51. - Sylvia81)
2010. márc. 21. 09:00

azért még mindig reménykedem, ... még nem jött meg


hátha mégis! vagy csak álltatom magam...

51. Sylvia81 (válaszként erre: 50. - Zoledi)
2010. márc. 21. 08:58

Óóó... :'(

Mit lehet ilyenkor mondani? :(

Bizonyára nem elege van, főleg nem belőled. Inkább csak csalódott ő is, ugyanúgy, mint te.

50. zoledi
2010. márc. 21. 08:13

Teszteltem..., csalódtam,... megint!


Még az a halovány csík sem jelent meg,ami tegnap! A párom csak ennyit mondott,: ne aggódj, majd a jövő hónapban!

De éreztem, hogy most nagyon elege van... belőlem??


Nem tudom... Ez volt a 8. NEM! Még soha életemben nem láttam milyen egy pozitív terhességi teszt, biztos voltam benne, hogy most majd igen! De most sem!

Kétségbe vagyok esve, kezdem úgy érezni,hogy ez sosem jön össze.


Sylvia! Most vagyok csak igazán mérges pulyka!!!

2010. márc. 21. 00:02

Sziasztok! Nekem annak idején két napot késett, de éreztem, hogy babát várok. Csináltam egy tesztet és a második csík nekem is nagyon halvány volt. Egy hét múlva már erősen látszott a teszten is, amit addigra már tudtam.

Zoledi! Sok szerencsét nektek, remélem nálatok is a "gólya kopogtat" ! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook