Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5905. fildus (válaszként erre: 5904. - Chrissy77)
2018. dec. 15. 17:01
A cukornál pont az a lényeg hogy cukrot nem juttatsz a szervezetedbe... de nyilván okosabb vagy... 3 gyerekkel csináltam végig, volt két vetélésem a cukor miatt, szóval nekem ne akard bizonygatni...
5904. Chrissy77 (válaszként erre: 5902. - Fildus)
2018. dec. 4. 04:07

...még annyit tennék hozzá, hogy én nem nevezném őket szakembernek.

Lehet, hogy én megyek mindig rossz orvoshoz. Eddig még nem sok korrekt orvossal találkoztam. De ez nem konkrétan diabéteszes téma.

5903. Chrissy77 (válaszként erre: 5902. - Fildus)
2018. dec. 4. 04:01

Jó, persze, nem eszek mindennap kakaós csigát. Asszem, kb 3 hete nem ettem. De eszek cukros dolgokat. Teába is teszek cukrot. DEEE, nem 75 grammot 2 decibe! Csak 3-4 grammot. Ez közel 20szoros adag cukor!!!

Végül is nem ez a lényeg.

Elvileg a kenyeret, tésztát, rizst, krumplit kellene mellőzni a diabéteszes orvos szerint. Továbbá a mèzet. Gyümölcsök közül szinte mindet. Szerintem pont ezek azok amiket nem lenne szabad kihagyni (pl a kínaiak mit esznek? - rizst, rizzsel).

Azt mondta hogy inkább előre csomagolt ételeket egyek, mert arra rá van írva, hogy mennyi a ch tartalma. Csak hogy pont ezeknek a legnagyobb a nitrit tartalma is. Ami erőssen rákkeltő! Meg tele vannak ízfokozókkal, ami szintén, főleg a magzatra káros!

Régen akkor kellett diétázni, amikor elcsaptuk a gyomrunkat. És akkor is mit ettünk?, hát sóba-vízbe főtt krumplit.

Szerintem azért mindenki gondolkodjon el ezeken.


Barker dr. szerint, aki nem eszik elegendő taplálékot (CH-t) a harmadik trimeszterben, annak a babának szervezetében kisebb hasnyálmirigy alakul ki. Ugye, mert a hasnyálmirígy termeli az inzulint, ami a cukor lebontásához kell. Ezáltal alapból kevesebb inzulint fog termelni a "gyereked". És már gyerekkorában kialakulnak olyan betegségek, amik a cukorbetegség előjelei.

5902. fildus (válaszként erre: 5901. - Chrissy77)
2018. nov. 29. 14:33

Változatosan az nem egyenlő a cukros kajával. Kakaós csigát írtál, ami cukros.


Sosem éheztem, mindig változatosan ettem. Egyik gyerek cukrával sem volt soha.


A diabetológián nem véletlenül vannak szakemberek, akik összeállítják a ch mennyiséget napi szinten elosztva.

5901. Chrissy77
2018. nov. 25. 05:34

Barker-hipotézis!


Ha a harmadik trimeszterben nem jut elegendő táplálékhoz az anya CUKORBETEG lesz a gyereke! (Akár már gyerekkorában)

Ha nekem nem hisztek, higyjetek dr Barkernak. Vagy dr Petróczinak.

Továbbá azt is írta, hogy táplálkozzon a kismama változatosan.

De hát TE tudod, a te gyereked életéről döntesz. Én meg az enyémről.

5900. Chrissy77 (válaszként erre: 5899. - Fildus)
2018. nov. 25. 04:53

Most, úgy őszintén... diéta nélkül az éhgyomri átlag 4.7 volt az elmult 3 hétben. Azt làtom hogy egyre lejjebb megy. Mondom még egyszer diéta nélkül. Az egyórásom 3 heti átlaga 6.0 (vajas-mézes kenyér után 5.8)

Te mit tennél... mit ennél? Ilyen értékek mellett van félni valóm?

5899. fildus (válaszként erre: 5896. - Chrissy77)
2018. nov. 19. 11:39
Te tudod, Te vagy felelős a pocaklakódért.
2018. nov. 17. 16:54
Sziasztok.25hetes vagyok megvolt a cukorterheléses vizsgálat az egyórás 10,4 a kétórás 7,9 volt Hétfőn megyek dietetikus hoz és heti kétszer terhes tornára mennyire nehéz betartani a diétát amit adnak?hasi ultrahangra és szemészetre van beutalom.a diéta végén menjek vagy már mehetek hamarabb is?
5897. algea
2018. nov. 17. 11:02

SZiasztok!


AZt hiszem, csatlakoznom kell. Első terhességem alatt nem voltam GDM-es, másodikkal sajnos igen, napi 4 inzulinnal sikerült csak kordában tartani. Úgy tűnik, ismét babát várok, kb. 5 hetes lehetek, és amint megtudtam, azonnal elkezdtem nagyon szigorúan a diétát: nulla fehér liszt és cukor, egész délelőtt nulla tejtermék, kenyér pontosan kimérve és erősen magvas, nem tartalmaz fehér lisztet egyáltalán, ha kenyeret eszem, ahhoz mindig eszem nyers zöldséget is. Borsót, kukoricát, hasonlókat és krumplit inkább kihagyom, abszolút zöldségalapú a diétám. Viszont nem mérek túl jó cukrokat. Mondjuk, hogy még mind a terheseknek megengedett tartományon belül van, de éppen csak hogy (pl. ma reggeli után egy órával 6,9), éhgyomri pedig kicsit magas: 5,2.


SZóval eléggé meg vagyok ijedve, mert 5 hetesen ez nem a terhességtől van még, hanem valószínűleg ténylegesen cukorbeteg lettem, csak nem tudtam róla, mert már jó régóta nem mértem.


Várom, hogy legyen szívhang és kiskönyvem, és azt hiszem, azonnal be is jelentkezem a diabetológiára (saját kezembe kell vennem a dolgot, mert ebben a kisvárosban, ahol élek, nem veszik komolyan, kb. a II-es típusú cukorbetegekkel egyenlően kezelik a kismamákat, pedig terhesen sokkal szigorúbb szabályok és célértékek vonatkoznak ránk).


Mire számíthatok szerintetek?

5896. Chrissy77 (válaszként erre: 5895. - Fildus)
2018. nov. 9. 05:50

A mai napig...és ez után sem... diétázom. 31. hetes terhes vagyok. Az éhgyomrim 4.4 és 4.8 közötti. Az egyórás 5.8 és 6.5 közötti.

Szóval nálam is bebizonyosodott, hogy a terhesség alatt egy pár hétre felmegy a vércukorszint.


Igen is megeszem a kakaócsigát, banánt eszek, balaton bummot, narancs szörpöt, túrórudit....

NORMáLIS a vércukrom.


Dee ez még nem zárja ki azt hogy mindenkinél így van.

5895. fildus (válaszként erre: 5894. - Chrissy77)
2018. okt. 20. 12:36
Én szigorúan betartottam a diétát, főleg mivel kora babám lett kórházban voltam a 28. héttől. És bent mindig mérni kellett
5894. Chrissy77 (válaszként erre: 5892. - Havanesekutyus)
2018. okt. 9. 13:48
...túlon túl van parázva... hogy egy kicsit a szavaiddal éljek.
5893. fildus (válaszként erre: 5892. - Havanesekutyus)
2018. szept. 27. 20:48
Szülés után elvileg csinálni kell a diétát, a 6 hetes kontrollig, elvileg szépen visszaáll magától a cukrod.
5892. havanesekutyus (válaszként erre: 5890. - Chrissy77)
2018. szept. 25. 09:40

Az a baj, hogy ha most így el van szállva a cukrod, később ez csak romlani fog. Ha egészséges lenne a cukoranyagcseréd, se a kakaós csiga, se a rozskenyér után nem mérnél ilyen magas cukorszinteket.

Ahogy már írtam, a te terhességi korodban nekem tökéletesek voltak az értékeim, én se értettem, mit akarnak tőlem a diabetológián, de a biztonság kedvéért diétáztam. Engem egy 12. hét körül végzett cukorterhelés miatt vettek gondozásba, ahol az éhgyomri 5,5 a terheléses pedig 7,6 lett.

Szóval nekem 14. hét körül napi háromszori vércukorméréssel tökéletes eredmények voltak, a 28. hét körül mégis inzulinra szorultam, hiába diétáztam, elszálltak az értékek. A diabetológus ezt a terhességi hormonszint emelkedésével magyarázta, attól nem tud elég inzulin termelődni azoknál, akiknél a cukoranyagcsere nincs rendben.

Én teljesen megértem, hogy nehezen fogadod el ezt az egészet, és az is lehet,hogy itthon ez kicsit túl van parázva, mégis, szerintem nem érdemes kockáztatni, ezt a pár hónapot ki lehet bírni. Nekem már teljes listám van, hogy miket fogok enni a szülés után, első helyen a sajtos-tejfölös lángos!

5891. fildus (válaszként erre: 5890. - Chrissy77)
2018. szept. 23. 21:36

Mert cukros.

A rozskenyér nem jó, teljes kiörlésű vagy a graham jó.

5890. Chrissy77 (válaszként erre: 5886. - Fildus)
2018. szept. 22. 23:15
Nem értem. Ha a kalaós csiga és kakaó mellett max 7.5 a vércukrom, a rozskenyértől meg 8.5, akkor miért a csiga tilos?
5889. fildus (válaszként erre: 5887. - Havanesekutyus)
2018. szept. 21. 18:53
Mindhárom gyerekkel terhességi cukrom volt, középsővel, állandóan jártam ch beállításra és ott mondták, hogy 10 feletti cukornál van inzulin.
5888. havanesekutyus (válaszként erre: 5887. - Havanesekutyus)
2018. szept. 21. 17:49
Bocs a vercukrom, nem az inzulinom.
5887. havanesekutyus (válaszként erre: 5885. - Fildus)
2018. szept. 21. 17:49

Egyszer sem volt 10 felett az inzulinom hál istennek. 9,6 is csak egyszer vagy kétszer. Kismamáknak itt nem csökkentenek szénhidrátot.

Neked honnan van ez az infód?

5886. fildus (válaszként erre: 5884. - Chrissy77)
2018. szept. 21. 17:39

Kakaós csiga tilos, teli van cukorral!


Semmilyen cukor tartalmú cucc nem javasolt, a gyereked veszélyezteted fogd már fel!

5885. fildus (válaszként erre: 5882. - Havanesekutyus)
2018. szept. 21. 17:38
10 alatt nem szoktak pedig inzulint adni csak a CH diétát, ha az nem megy, csökkenti a CH-t.
5884. Chrissy77 (válaszként erre: 5882. - Havanesekutyus)
2018. szept. 20. 16:50

Igen ezt értem hogy a terhelésen felmegy a cukor szint.

De nem terhelem magam mindennap. Ráadásul nem cukrot eszem cukorral. 75gramm cukrot 3 liter teába teszek. 😀 Nálunk nem mindennapi a kakaós csiga sem, tehát nem eszek extrém cukros kajákat mindennap.

Én is kísérletezgettem az elején. 3 napig császárszalonnát ettem egy szelet kenyérrel és hagymával. Első nap bicajozni mentem. Másodiknap a mindennapi házimunkámat csináltam. Harmadiknap pihentem. A harmadik napon ment fel, még 8 alatt volt az tuti. Szóval tök mindegy mit eszek, és nem mindegy mit csinálok. Aztán kipróbáltam a rozskenyeret pihenés mellett. Akkor 8.5 lett az eredmény. A borsófőzelék is extrémnek számít nálam. Maga a borsó is tartalmaz ch-t, emellett krumplit, lisztet és tejet is adok hozzá bőven. Így finom, nem eszem mindennap, de minden héten sem.


Az előző terhességemnél ilyesztgetett a diabetikus doki, mert a flowmetriás uh-t is ő nézte. Már az elsőn azt mondta hogy III-as a méhlepényem. A sajátdokimnak mondtam sírva. Ő is megnézett, I-esnek mondta. Aztán azzal ijesztgetett hogy kicsi a gyerek feje....majd a végefelé meg az hogy kicsi lesz a gyerek.

Minden rendben volt szüléskor a méhlepényemmel is babával is. 3710g és 54cm. Most 18 hónapos, beteg még nem volt. Teljesen rendben van a fejlődése testileg is és az értelmi szintje is rendben van. Élenk és mosolygós. 16 foga van. 😁 Mit mondjak még?

Akkor az első hónapban tartottam be a 160g diétát (25. héttől kb a 30.-ig). A cukor szintem kb olyan volt mint most, viszont 3kg fogytam. 7 hónapos terhesen lógott rajtam a bőr. Sosem voltam olyan sovány.

5883. havanesekutyus (válaszként erre: 5880. - Chrissy77)
2018. szept. 20. 14:41
Amúgy nem dietetikushoz, hanem diabetológushoz fognak küldeni, ők foglalkoznak a cukorbetegséggel. A 2 órás 8,9 igazolja sajnos a terhességi diabéteszt.
2018. szept. 20. 14:40

Chrissy, az a te döntésed, hogy betartod-e a diétát.

Az egy órás referenciaérték terhességnél 7 alatt van, nem 7,8.

Az, hogy most (szerinted) jók az értékeid, sajnos nem jelent semmit. Nekem 6 db kisebb süti után is 6,5 volt az egy órás a 20. hét táján (én is kísérletezgettem az elején néha).

A terhelésem 8,1 lett, és a 28. héttől 9,6-ot is mértem, akkor már nekem nem volt elég a sima diéta, pedig kakaós csigáról, meg csokis kekszről nem is álmodtam.

Viszont korábban valahol írtad, hogy nem ez az első cukros terhességed. Az előzőeknél tartottad a diétát? Minden rendben volt a babával?

5881. aszparagusz (válaszként erre: 5880. - Chrissy77)
2018. szept. 20. 14:22
Hogy segítsen a megfelelő diéta összeállításában. Nemcsak az össz. ch-t kell nézni, hanem annak elosztását, illetve, hogy mikor ehetsz gyors és mikor lassú felszívódásút.
5880. Chrissy77 (válaszként erre: 5879. - Aszparagusz)
2018. szept. 20. 14:11
Miért is kell dietetikushoz mennem?
5879. aszparagusz (válaszként erre: 5876. - Chrissy77)
2018. szept. 20. 13:13
A 8,9 a 120 percesnél egyértelműen magas. A tejjel és a kakaós csigával az a baj, hogy gyors felszívódású szénhidrátot tartalmaz, melyek hirtelen emelik a vércukor szintet. Érdemes lenne egy dietetikussal konzultálnod.
5878. Chrissy77
2018. szept. 20. 12:57
Ma 10 óraira csokiskesz (nem diétás) 2 dl tejjel kb 40g CH. Az 1 órásom 6.7, a 2 órásom 5.9.
5877. Chrissy77 (válaszként erre: 5874. - Havanesekutyus)
2018. szept. 20. 12:28
24+4 hetes
5876. Chrissy77 (válaszként erre: 5873. - Aszparagusz)
2018. szept. 20. 12:27

Köszi, csak azért kérdeztem, mert a terhelésen (nincs még pontos adatom, mert a háziorvos emlékezetből mondta, de holnap meglesz...) szóval 8.9. a 2 órásom. Itthon normális megszokott kajávan nem mérek ilyen extrém adatokat.

És akkor miért kell diétáznom?

Kakaós csiga plusz tej mellett is csak 7.5 volt az 1 órásom, de ez már extrém CH-nak számít uzsonnára...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook