Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi cukorbetegség fórum

Terhességi cukorbetegség (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
5755. Nívea (válaszként erre: 5745. - Hszbett)
2014. szept. 20. 21:00

Én úgy tudom, vagyis nekem azt mondták, hogy 7,9 feletti terheléses cukorral kell vigyázni. Az már sok. Valamint az éhgyomrinál az 5,9 feletti.

Amíg ezalatt van a vércukrod, addig nincs gond állítólag. De nem vagyok orvos, így nem merem biztosan állítani. Nekem ezt mondta a védőnő. Azért nem árt, ha kicsit figyelsz a szénhidrátbevitelre. A cukrot, mézet és fehér lisztet szerintem jobb, ha lecseréled. Azzal már egy kicsit többet tettél.

A babánál súlynövekedésben okozhat problémákat, esetleg későbbiekben kialakulhat nálad is én nála is cukorbetegség. Meg magas vérnyomást okozhat, az meg veszélyezteti a terhességet. Így mondták. De szerintem az az érték még nem magas, így nem hinném, hogy nálad ilyen probléma előfordulhat.

5754. Nívea
2014. szept. 20. 20:56

Sziasztok! Meg is feledkeztem lassan erről a fórumról, mert nem nagyon írt senki :) Bocsi :)

Akkor majdnem egy idős terhesek vagyunk Petra. Én most kezdtem a 26. hetet. Nekem a terheléses cukor lett 8,4. Egy hete egész napos vérvételen voltam bent a kórházban, aminek az értékei már elvileg jók lettek. Az éhgyomri 4,6, az étkezések utáni értékek pedig mind 7 egész alatt voltak. Én a 160 grammot tartottam, de így azt mondta az orvosom, hogy vehetem picit lazábban. Én nem nagyon merek lazítani, max. annyira, hogy már eszek uzsonnára az alma mellé 1-2 szelet diabetikus nápolyit. Vagy egy palacsintát megeszek, ha megkívánom. És csak szemre mérem az ebéd hozzávalóit, nem pedig mérlegelek pontosan. Így lehet, hogy pár grammal több/kevesebb jut, de reggelire, vacsorára betartom az egy korpás zsemlét, és nem nassolok össze-vissza.

Majd meglátjuk...

5753. Petra025
2014. szept. 18. 13:23
Egyébként értem mit mondasz, ugyanezért szerettem volna megúszni most. De sajnos nem tudtam, 9 órás időponttal én is 12-kor jutottam be legutóbb:-((
5752. Petra025 (válaszként erre: 5751. - Hszbett)
2014. szept. 18. 13:22

Mennyi ch-ot eszel most?

Nekem az ikrekkel 210 g-ot kell ennem, győnyőrűen tartom az értékeket:-)

5751. hszbett (válaszként erre: 5750. - Petra025)
2014. szept. 18. 06:48

Igen, az IR miatt nem jó jelenleg a cukrom, na meg az ikerterhesség is rátesz egy lapáttal, ahogy utána olvastam...

Már az előző terhelésnél is inzulinnal fenyegettek, de mivel a szokásos diétámmal jók az értékeim, így ettől megmenekültem. Nem az inzulinnal van a bajom, nem félek a böködéstől, hanem, hogy Bp-re hetente be kell(ene) járni...Lehetetlen küldetés. A kormány és a hasam közt másfél-két cm van, tömegközlekedve meg...inkább nem részletezném...kedden 8kor indultam itthonról és negyed3kor értem haza az endo dokitól. Ugyanez van a terhesdiabetológián, ahogy láttam. Nekem oktatás nem is kell igazából, mivel az én diétám talán még szigorúbb is, mint néhány kismamánál az előírt, legalábbis, amiket tegnap hallottam az érdi "előírásokról", hát csak a fejemet fogtam, hogy ez minden, csak nem szénhidrát diéta...

5750. Petra025 (válaszként erre: 5747. - Hszbett)
2014. szept. 17. 18:31

Nem, nekem ez egyáltalán nem zagyva. Azt nem értem, ha amúgy is diétán vagy, akkor mi derül ki egy újabb terhelésből? Biztos, hogy gondod van, hiszen 7 fölé megy a cukrod ha nem diétázol. Ergo vegyenek diabétesz gondozásba, és figyeljenek meg diéta mellett, ennyi...

Nem gondolom, hogy egy sima terhelés után rögtön inzulint adnak, ha csak nem valami elvetemült orvoshoz kerülsz. De szerintem nem lehet diéta nélkül inzulinra tenni valakit...

5749. hszbett (válaszként erre: 5748. - Fildus)
2014. szept. 17. 16:27
Én amúgy is diétán vagyok. Glükózzal megy 8 fölé az érték, diétával 7 alatt van.
5748. fildus (válaszként erre: 5747. - Hszbett)
2014. szept. 17. 16:01
Én 8.6-os cukorral 165 gramm ch diétán voltam.
5747. hszbett (válaszként erre: 5746. - Petra025)
2014. szept. 17. 15:12

Alapjáraton inzulinrezisztenciám van...tavaly november óta nagyon frankón tartottam az IR diétát...aztán terhes lettem, ráadásul ikrekkel...12 hétig szednem kellett a metformint, ami az étvágyamat (is) nagyon jól szabályozta. 13 hetesen az IR miatt glükóz terhelésen voltam, a 60 perces érték 8,8 lett, de orvosi előírásra (mivel IR-eseknek a glükóz még nagyobb lórúgás, mint az egészséges embereknek) egy hétig mértem diéta mellett az egyórás cukrot. Sosem ment 7 közelébe sem.

DE...jövő héten jön a kötelező terhelés (23. hetet töltöm holnap) és az endokrinológus hajthatatlan, kérleltem, ne kelljen glükózt inni, egyrészt, mert terhesség alatt amúgy sem ajánlott többször ezzel terhelni a szervezetet, másrészt pedig 2 hónapja voltam ugyanezen, harmadrészt úgyis rossz lesz az eredmény...szerinte muszáj a glükóz...a cukrom egyébként diétás reggelivel tökéletes, nem diétás kajával maximum 7,4-re megy fel...azért gondoltam, hogy talán a zsemle+tej kombó kevésbé lenne megterhelő, de hát nem engedik :S

Lényeg a lényeg, ma ebéd után megmértem a cukromat, szándékosan gyors szénhidrátot ettem, hogy lássam, mennyire ugrik ki tőle a cukrom...a 60 perces mérés után 6,9, majd 5 perc múlva kereken 6 volt. Ez 63 gramm szénhidrát mellett...kicsit parázok...azért a 63 gramm CH kevésbé ütős, mint éhgyomorra a 75 grammnyi tömény cukor...Leginkább attól tartok, hogy ok nélkül állítanak rá az inzulinra. Hogy nem fogja őket érdekelni, hogy megfelelő étkezéssel kordában tudom tartani a dolgot. Ezt biztonyítja is az itthoni mérés. Huh, remélem, nem lett zagyva

5746. Petra025 (válaszként erre: 5745. - Hszbett)
2014. szept. 17. 13:45

Szerintem nem okoz nagy gondot. De persze erre egy orvos sokkal okosabban tudna választ adni.

Nagyobb baba, korábban érő méhlepény, több magzatvíz, ezek azok jelei lehetnek hogy gond van. Így a baba fejlődésére is hatással lehetnek.

Miért kérdezed?

5745. hszbett
2014. szept. 17. 09:34

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, milyen gondokat okozhat az a babáknál, ha mondjuk rendszeresen 7,4 körül van a cukor (nem diétás kajával)?! Ez már akkora különbség, hogy valóban veszélyeztetve van a baba?!

5744. Petra025 (válaszként erre: 5743. - Nívea)
2014. szept. 13. 18:44
Szia, én vagyok:-) 28. hétben vagyok, 210 g ch-on beállítva. Terhelt értékem 7,8 volt, de mivel az előző terhességemnél cukros voltam, és most ikreket várok mindenképpen gondozásba vettek.
5743. Nívea
2014. szept. 13. 11:34
Sziasztok! Van még itt aktív tag? Szívesen gyűjtenék információkat és rettegnék más kismamával együtt :) Jobb lenne társat találni, mint egyedül reszketni :)
5742. Tjudor
2014. szept. 5. 14:19

Sziasztok!

Nekem ma jött meg az eredményem, 9,5 lett a két óra múlva elvégzett vérvétel eredménye.

Hétfőn megyek a dokimhoz, kíváncsi vagyok mit mond..

5741. Petra025
2014. aug. 28. 13:52

Kivel mi újság? Hszbett hogy vannak a babák a pocakodban?

Nálam mindig óriási mocorgás van?

A cukrod hogy alakul?

Én ma nagyon tudtam volna szőlőt enni, csak úgy.. De persze nem lehet:-((

5740. hszbett (válaszként erre: 5739. - Kawasaki29)
2014. aug. 19. 14:04
Igen, ezt én is tapasztaltam...korpás kifli mellett a 60 perces 7,6 volt, tk kenyér után pedig 6,3...
2014. aug. 1. 11:07
A 60 perces 9.4-es cukorterhelés után, mostmár kb 2 hetente mennem kell cukormérésre. Ami teljesen jó lett. 6.4 és a mai 6.8. Ennyire nem mindegy mit eszik az ember a cukorterhelés előtt.
5738. hszbett (válaszként erre: 5737. - Petra025)
2014. júl. 16. 08:48

Köszönöm, Neked is gratula :)

Endokrinológiára kell járnom az IR-em miatt, ő mondta. De ami táblázatokat látok neten, totál a legalsó kategóriába tartozom még várandósan is.

Kissé kétségbe estem ....

5737. Petra025 (válaszként erre: 5736. - Hszbett)
2014. júl. 16. 08:25

Gratulálok az ikrekhez hszbett:-)) én is ikerbabákat várok, én már a 19. héten járok.

Az előző terhességemmel cukros voltam, most méregetek, de 7 felett nem mértem, két hét múlva terhelnek nálam.

Ezt a dietetikus orvos mondta, hogy inzulin?

Sajnos nem tudok ajánlani senkit.

Én anno a János kórházba jártam Polyák doktornőhöz, kedves volt nagyon...

5736. hszbett
2014. júl. 16. 07:52

Sziasztok!

13 hetes várandós vagyok ikrekkel, ezen felül inzulinrezisztenciám van.

A 12. hét után leállítottak a meforalról, utána terhelésre kellett mennem.

Glükóz mellett totál középértékek születtek, viszont a dokim azt mondta, egy hétig mérnem kell a reggeli után 1 órával a cukrom, és ha egymás után két nap 7 fölött van, akkor inzulin...Kérdem én, hogy miért?!?!?! Glükózzal is 8,8 volt a 60 percesem, természetesen ma reggeli után 7,6ot mértem :S

Tudnátok Érd környékén javasolni dokit, aki a témában valóban hozzáértő?! Több orvos véleményét is meghallgatnám.

2014. júl. 12. 17:06
Köszönöm. a válaszokat. Jövőhéten kiderül. De biztos vagyok benne, én a dinnyével csesztem el.
5734. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5733. - Contactcc)
2014. júl. 12. 15:21

Nekem a 26. héten volt 892 a becsült súlya, visszanéztem a naplómban.

Nincs baj azzal az 500-zal, nyugi.:)

5733. contactcc (válaszként erre: 5730. - DorkaMoncsi)
2014. júl. 11. 18:03

Köszi szépen a tanácsot,akkor több fehérje fog menni, ezek után.


Nekem a doki beírta a kiskönyvbe, hogy 0-5kg-ig hízhat, eddig 0,és 26 hetes vagyok.


Nektek milyen súly mértek a babának 24 héten, nekem csak 500 grammot, és keveslem, a neten többet írnak.


Nektek.

5732. fildus
2014. júl. 11. 12:17
Én mindkét terhességem alatt 165 gramm ch diétán voltam. Mindkét gyerekkel fogytam és kevesebb kilóval mentem szülni mint amivel kezdtem a terhességet. Szerencsére volt miből fogyni!
5731. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5730. - DorkaMoncsi)
2014. júl. 11. 10:08
Ja és a sok fogyásom ellenére (a terhesség végére azt hiszem kb. 8 kilót híztam, nem emlékszem már) Szonja 3680g-mal született 2 nappal a kiírt időpont előtt. Úgyhogy gyakorlatilag csak Szonja és a "tartozékai" voltak rajtam plusz kilóként.
2014. júl. 11. 10:06

contactcc: a baba elveszi, ami neki kell, nem lesz baja a babának a fogyástól. Én is sokáig csak fogytam, aztán a belgyógyászom mondta, h most már (kb. 25-30 hétnél) hízhatnék is akár. Erre pedig a legjobb módszer a fehérje, mondta egyek sokat, azzal nem kell ch-t se számolni. Sok hús, sajt, stb.. Szóval egyél több ilyeneket, és akkor majd hízol.:)


Kawasaki: nekem anno már a 14. héten megvolt a terhelés, és nekem már akkor 9,2 volt. 160g CH diétán voltam. Igaz, én terhesség közben szedtem gyógyszert is (Meforal), mert terhesség előtt IR-m volt már. Sosem volt a vizeletemben cukor. Sajna ez nem biztos h mérvadó, ettől még lehet magasabb a vérben a cukor.

5729. contactcc
2014. júl. 10. 19:33

Szerencsére cukor az nekem se volt soha a vizeletben, egyik ismerősömnek akkor volt, amikor folyamatosan csinálta a diétát, és kihagyta rendszeresen az utóvacsorát, emiatt.

Nem lesz gond, csak figyeld mit eszel, fehér kenyeret, ne egyél.


Nem könnyú az biztos, engem a folyamatos fogyás zavar.

2014. júl. 10. 17:09
Egyenlőre annyit mondtak, hogy vissza kell mennem 1 hét múlva vérvételre, reggeli után. És addig kerüljem a cukrot. Ami azt illeti mondtam a védőnőnek, hogy előtte való nap ettem görögdinnyét, azt mondta az is megdobhatta az eredményt. Tegnap a védőnő a vizeletemből nézett cukrot, és nem volt benne.Reggeli után.
5727. Petra025 (válaszként erre: 5725. - Kawasaki29)
2014. júl. 9. 09:55
Nekem kábé ilyen volt. 150 g ch diétát írtak elő.
5726. contactcc
2014. júl. 9. 09:12

Sziasztok!

Én 26 hetes vagyok, második kisfimmal, az első perctől a 180 ch diétát tartom, mivel első terhesség alatt is cukros lettem.

Kawasaki29 diétával kordában lehet tartani, igaz nekem néha még mindig 7,0 fölé megy egy picivel. (7,2-7,4, moste zért a dokival 150 ch beszéltünk meg.


Én azt szeretném kérdezni aki ebben jártos, hogy én a diéta mellett folyamatosan fogyok, 84,5 voltam amikor a tanácsadást elkezdtem jelenleg 82, félek, hogy a fogyás, nem tesz jót a babának!!

Szerintetek???

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook